User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ankara'ya Yariş Pisti Açılsın Change.org imza

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden hep kötü örnekler veriliyor? Drag yarışlarına gitmedim, seyirci kitlesini de bilmiyorum. Ama İstanbul Park, İzmir Ülkü ve İzmit Körfez'de bir pist gününe katılanlar ortamın ne kadar güzel olduğunu ve bağımlılık yaptığını bilirler.

İlla Ankara'da yapılsın da demiyorum. Türkiye'ye yeni pistler yapılsın. Mesela Düzce'deki pisti de merakla bekliyorum. Yeni pist, yeni virajlar farklı tecrübeler demek. Keşke diğer ülkeler gibi 40 tane pist olsa da hepsine gitsek.
    "life is too short to drive boring cars"

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara'ya yakın pist olması Ankara'ya yapılmaması için neden değil. He belki drag pisti mantıklı olmayabilir yakın illerde var diye ama normal pist olması iyi olur. Çünkü her pistin kendine ait bir karakteri ve zevki var. Pistte çeşit güzel birşey. Hep Ankara'dan mı gelecekler İstanbul'a. Birazda İstanbul'dan gidilir Ankara'ya.
    Konu Schumi tarafından (03-07-2017 Saat 22:52 ) değiştirilmiştir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'ya yakın pist olması Ankara'ya yapılmaması için neden değil. He belki drag pisti mantıklı olmayabilir yakın illerde var diye ama normal pist olması iyi olur. Çünkü her pistin kendine ait bir karakteri ve zevki var. Pistte çeşit güzel birşey. Hep Ankara'dan mı gelecekler İstanbul'a. Birazda İstanbul'dan gidilir Ankara'ya.

Sporcu gözüyle bakınca tabi ki öyle, ne kadar çok pist, o kadar çok farklı karakter, yarış takvimlerinin dolması, motorsporlarının gelişmesi anlamına geliyor. Keşke bir pist yapılsa, Ankaralılar da evinden çıktıktan 4 saat sonra 3 seans koşup dertten tasadan arınmış olarak evine dönse, bunun kimseye zararı olmaz tabi.
    Ama böyle bir projenin gerçeğe dönüşmesine pozitif gözle bakıp imkansız diyerek kestirip atmayım ama çooook uzun zaman alır. Bu fikrimin sebebi siyasi değildir, mali konular açısından mevcut belediye döneminde pist projesi çok mümkün görünmemektedir.

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    I melihe kârdan %35 canta da vermeden hic birsey yapamazsiniz. E oranin kârinin %35 i hic bir halta yaramayacagi icin de hic birsey yapamazsiniz. Anca erdogan emredecek.
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Ankaraya pist yapılmamasını sebebi memur şehri olması, çünkü istanbuldaki gibi bentleylerle, lambolarla, ferrarilerle gazlayacak kitle yok, e tofaşı olanda 300/500 verip piste sokmaz düşüncesiyle yapılmıyor bence, ha Ankara'dan çok sağlam arabalar çıkıyor ama kaçı piste girip süre kasar veya kaçı piste girmeye uygun.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

umrdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Unhappy

Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşınız Kaç bılmıyorum ama ben 2001 yılından bu yana resmı olarak yarısıyorum ( Drag )

manısaya da gıttık Konya da yarıstık hatta corum da yarıs var dedıler kosa kosa gıttık

Ankara da yapılamayan en son yarısı hatırlıyormusunuz ????

Padok alanı nedır bılırmısınız ? o padok alanında elınde pıtbull kopegı ıle dolasan ınsanlar vardı..

hatta bız yarıs olsun dıye golf arabasına bınıp ınsanları yolun kenarınandan cekmeye calıstık ama ınsanlar ne dıyordu bılıyormusun
    bıze ne ya yarıs olmazsa olmasın

Ankara da pıst olsa yıne aynı goruntuler olacak
    onun ıcın ya Ankara dısına yada uzak bı yere yapılması taraftarıyım ben

İptal edilen Ankara yarışında vardım. Hatta aynı gün Akhisar yarışı da vardı galiba. Volkicarlar kendi kendilerine döndüler öyle. Seyirci yüzünden iptal olmuştu her neyse. Yalnız o gün çok ciddi bir güvenlik açığı da vardı. Güvenliğe abi müdahale etsene şunlara diyorduk, ben nasıl uğraşayım herbiriyle diye cevap veriyordu. Yani güvenlik çok yetersizdi.

Yalnız o drag için giriş yanlış hatırlamıyorsam ya 10 liraydı ya ücretsizdi. Bugün İstanbul'un Park'ın fiyatları belli. O ***** tayfa zaten gerekli katı kurallar uygulanırsa ve fiyatlandırma doğru yapılırsa hiç gelmezler piste.

Yani sonuç olarak siz imzalamayın hocam o vakit. Fakat yarış pisti zaten şehrin göbeğine yapılamaz kanaatindeyim. Şehir göbeğindeki arazinin hiç bir belediye yarış pisti olsun isteyeceğini zannetmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu açarken buranın da Techturkey olduğunu düşünerek herkes sizin gibi tepki verir diye beklentim vardı. Lakin öyle olmadı. Hislerime tercüman olmuşsunuz. Ben de tam olarak bu düşünceler ile böyle bir kampanya başlatmak istedim. Fakat görüyorumki, artık Techturkey'de de sadece otomobil konuşulmuyor.

Aynı anda forumdonanımda da bu konuyu açtım. Oraya 2006'dan beri üye olduğum için, konu açılır açılmaz hemen yazılan offtopic siyasi mesajları sildirttim adminlere. Ancak başedemiyorum ben sildirdikçe başkası yazıyor. Şimdi burda yeni olduğum için böyle bir talebim yok haliyle.

Velhasıl bu konu amacından çok sapar diye kanaatim var. Biz pist açılsın diye konu açmışız üyenin biri yukarıda ne yazmış mesela

Neyse sizden ricam sayın @Schumi hocam konuyu siler misiniz ?

Teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En büyük hayalim. Sonunda kadar destekliyorum.

Teşekkürler hocam benim de öyle

CUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle pist olmalı , düzgünce de işletirsen hiçte bir sorun olmaz.
    Serkan özellikle senden ısrarla pist yapılsın demeni beklerdim ( Geldiğinde bana da uğra ayrıca özledim yaw ) , hiç bir kötü örnek güzel şeylerin yapılmamasını engelleyemez engellememeli de. Böyle güzellikler yapıldıkça yanlışlar ve kötülükler kaybolacaktır zaten. Kurallar olmalı aslında varda tek sorun bu kuralların uygulanması kısmında duygularımıza yenik düşmemiz.
    Sessizliği anlatmanın en iyi yolu sessizliği haykırmaktır. www.wolfson-music.com

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimse pist yapılmasın demez hele ki bu sitede...

ama yaklaşık 20 yıldır bu piyasanın içinde biri olarak, yapılacaksa nasıl yapılmalı kısmını irdelemek gerektiğini düşünerek şehir dışında olması gerektiğini yazdım... Ankara'daki ortamı hepimiz biliyoruz, kontrol edilemeyecek bir grup her zaman olacaktır, maalesef bu insanların ne sıfır çizmesini ne yanlamasını ne de disco gibi gezmesini kimse engelleyemiyor, polis bile... deniyor ki 'bu kişileri almazsın, kontrol edersin girişi şu kadar para yaparsın vs vs'... işler sandığınız gibi değil...

Polatlı-Temelli yakınlarında ve de Gölbaşını geçtikten sonra çok müsait dümdüz araziler var, adam gibi bir pist için oralara gidilmeli, Akyurt bölgesi de olur ama orada araziler bu kadar elverişli değil...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse pist yapılmasın demez hele ki bu sitede...

ama yaklaşık 20 yıldır bu piyasanın içinde biri olarak, yapılacaksa nasıl yapılmalı kısmını irdelemek gerektiğini düşünerek şehir dışında olması gerektiğini yazdım... Ankara'daki ortamı hepimiz biliyoruz, kontrol edilemeyecek bir grup her zaman olacaktır, maalesef bu insanların ne sıfır çizmesini ne yanlamasını ne de disco gibi gezmesini kimse engelleyemiyor, polis bile... deniyor ki 'bu kişileri almazsın, kontrol edersin girişi şu kadar para yaparsın vs vs'... işler sandığınız gibi değil...

Polatlı-Temelli yakınlarında ve de Gölbaşını geçtikten sonra çok müsait dümdüz araziler var, adam gibi bir pist için oralara gidilmeli, Akyurt bölgesi de olur ama orada araziler bu kadar elverişli değil...
    Abi haklısınız, zaten şehirin merkezindeki araziyi hiçbir belediye pist için vermez.

Ben change.org açıklama kısmına bu kapatılan askeri kışlaların yerine yapılabilir mi diye aklıma geldiği için onu yazdım. Bu Akıncı üssü, baya şehir merkezinden uzakta sayılır mesela. Ama Sincan'a yakın oldğu için insan çekiniyor işte

Mamakta var bir kışla, o da Mamak'a yakın mesela.

Abi ben İstanbul'da yaşamadım hiç, sadece gittim geldim. Ancak orda hiç yok mu bu barzo takımı eminim orda da vardır (e30 o kadar fazla mıdır emin değilm.) Yani bu adamlar İstanbul Park'ı taciz etmiyorlar mesela. Zaten giriş ücreti de onlara çok gelmez diye düşünüyorum. Yani tutupta pistin 20 dakikasını 30 lira yaparsan tabi dolarlar oraya da millete de huzur vermezler orada hemfikiriz.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    olmayacak duaya amin demek neyse

Zaytung Haberi yazayim bari

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek gençlerin pist istekleri için şunu söyledi "Araçlar rakımdan dolayı yürümüyor diye yapmadık pisti , yoksa dünyanın her konuda başarılı olmuş ili olan Ankara'mıza pist yapmak kolay fetöye rağmen yapardık :P."
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı umrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İptal edilen Ankara yarışında vardım. Hatta aynı gün Akhisar yarışı da vardı galiba. Volkicarlar kendi kendilerine döndüler öyle. Seyirci yüzünden iptal olmuştu her neyse. Yalnız o gün çok ciddi bir güvenlik açığı da vardı. Güvenliğe abi müdahale etsene şunlara diyorduk, ben nasıl uğraşayım herbiriyle diye cevap veriyordu. Yani güvenlik çok yetersizdi.

Yalnız o drag için giriş yanlış hatırlamıyorsam ya 10 liraydı ya ücretsizdi. Bugün İstanbul'un Park'ın fiyatları belli. O ***** tayfa zaten gerekli katı kurallar uygulanırsa ve fiyatlandırma doğru yapılırsa hiç gelmezler piste.

Yani sonuç olarak siz imzalamayın hocam o vakit. Fakat yarış pisti zaten şehrin göbeğine yapılamaz kanaatindeyim. Şehir göbeğindeki arazinin hiç bir belediye yarış pisti olsun isteyeceğini zannetmiyorum.
    imzalasamda imzalamasamda Ankara ya pist yapılmayacak yapmazlar

birde hangi change.org imzasi kabul olmus bu zamana kadar ?

bence boş şeyler ile kafa yormayın bu sıcakta

yarıs her zaman var otobanda keyfını cıkarmak ısteyen buyursun gelsın
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Otobanda "yarış" dediğin ancak gazlamak olur.
    Pist her zaman için bambaşka bir deneyimdir.
    Biraz şunun gibi yani:
    Konu rahmitanir tarafından (04-07-2017 Saat 11:25 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ankamall sinema katı tadilattaydı. O sırada interstellar vizyona girdi. Ben Imax'de izlemek istediğim için filme gitmedim. Ancak Imax tadilattaydı sonra film vizyondan çıktı. İmza kampanyası başlattık. Sonra ankamall'e ulaştık, imza kampanyasından bahsettik. Adamlara mantıklı geldi vizyondan kalkan filmi tekrar imax'de vizyona koydular sağolsunlar. Witcher3 dil desteği gelsin diye forumdonanımcılarla bir şeylere başladık, o da oldu.

Neyse örnek çoğaltılırda anlamı yok.

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle pist olmalı , düzgünce de işletirsen hiçte bir sorun olmaz.
    Serkan özellikle senden ısrarla pist yapılsın demeni beklerdim ( Geldiğinde bana da uğra ayrıca özledim yaw ) , hiç bir kötü örnek güzel şeylerin yapılmamasını engelleyemez engellememeli de. Böyle güzellikler yapıldıkça yanlışlar ve kötülükler kaybolacaktır zaten. Kurallar olmalı aslında varda tek sorun bu kuralların uygulanması kısmında duygularımıza yenik düşmemiz.
    Amcacım ben kesinlikle pist yapılmasından yanayım zaten. Fazla mal hiç göz çıkarır mı, hele ki böyle bir konuda
    Üniversite lisans hayatımın ilk yıllarından itibaren bu işin yapılmasını lafta değil, uygulamaya geçirerek, birbirinden farklı partilerin belediye başkanları ile görüşmüş veya görüşen platformlarda emekçi olarak bulunmuş birisiyim. Ayrıca bu işin eğer belediye desteği olmayacaksa belediye desteksiz nasıl olacağına da kafa yorduk, ancak o süreç çoook daha zor, hatta imkansız.
    Anlatmam çok uzun sürer, ancak sözün özü, dediğim gibi şu an olup olabilecek en doğru isimler, karar veren kişiler olarak bu işin en üst kadrolarında bulunuyor. Bu dönemde olursa olur, olmazsa da çok uzun bir süreliğine ertelenir bu iş. Çizimi, projesi, olursa nerede olacağı(2 alternatif vardı en son), kısaca her şeyi tamamlanmış bir pist projesi zaten şu anda bulunmakta, hatta bir ipucu vereyim pist, İstanbulPark ile benzer diyebileceğimiz bir çizime sahip.

Bekleyip göreceğiz artık..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı umrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankamall sinema katı tadilattaydı. O sırada interstellar vizyona girdi. Ben Imax'de izlemek istediğim için filme gitmedim. Ancak Imax tadilattaydı sonra film vizyondan çıktı. İmza kampanyası başlattık. Sonra ankamall'e ulaştık, imza kampanyasından bahsettik. Adamlara mantıklı geldi vizyondan kalkan filmi tekrar imax'de vizyona koydular sağolsunlar. Witcher3 dil desteği gelsin diye forumdonanımcılarla bir şeylere başladık, o da oldu.

Neyse örnek çoğaltılırda anlamı yok.

sinema ile pist in ne ilgisi var
    sen zaten vizyonda olan bır seyı gerı vızyona koydurmussun

ama su an ıcın bahsettıgın pist yanı cok buyuk bır olay
    kolay basıt bısı olsa sımdıye kadar ankara da bu ıse gonul vermıs kısıler coktan yapmıstı ve ekmegını yıyorlardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otobanda "yarış" dediğin ancak gazlamak olur.
    Pist her zaman için bambaşka bir deneyimdir.
    Biraz şunun gibi yani:
    ALLAH a sukur her turlusunu yapıyorum

gelmek ızlemek ıstersen 16 temmuz da ızmıt korfezde yarısscagım

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ALLAH a sukur her turlusunu yapıyorum

gelmek ızlemek ıstersen 16 temmuz da ızmıt korfezde yarısscagım
    İzmitteki yarışta başarılar hocam.
    Pistin havasını bilen birisinin otobanda yarışa daveti beni yine şaşırtıyor ama.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler