Bernie Ecclestone, Mercedes'in Ferrari'nin şampiyonluk savaşına dönebilmesi için motor konusunda yardım eli uzatmış olabileceğine inanıyor.

Turbo motorlara geçildiği 2014 yılından bu yana büyük bir ilerleme kaydeden Ferrari, bu yıl Mercedes'in büyük bir rakibi haline gelmişti.

Son 12 ayda şasi tarafından kaydedilen gelişim performansın artmasına yardımcı olsa da, Ecclestone'a göre Ferrari, güç ünitesi konusunda Mercedes'ten destek aldı.

İtalyan gazetesi La Repubblica'ya özel bir röportaj veren Ecclestone, "Böyle bir durumda bunu yapan dışında kimse neler olduğunu bilemez... Ama kesinlikle bir noktada motor konusunda birileri yardım eli uzattı." dedi.

Kimin yardım ettiği sorusuna Ecclestone, "Bence Mercedes ve bunu yapmaları için iyi bir nedenleri var. Sauber'e karşı dünya şampiyonluğunu kazanmak farklı bir şeydir. Ferrari'ye karşı kazanmak daha farklı bir şeydir."

"Kesin olarak bilmiyorum. Sadece belki diyorum. Geçmişte zaten Honda'ya yapıldı. Mercedes eğer teknoloji konusunda Maranello ile teknoloji alışverişi yapıyorsa, bu iyi bir seçim olurdu."

"Ayrıca iki takım arasında dostça bir ilişki olduğu da ortada. Onlara için Red Bull'un 2017'de en güçlü motora sahip olmayacağı açıktı ve Ferrari yenilmesi gerekecek kadar rekabetçi ve güvenilir rakipti." dedi.

...

Kaynak: Ecclestone: Mercedes, gelişmesi icin Ferrari'ye yardım etmiş olabilir! | Formula 1 haberleri | Motorsport.com