User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
95 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: F1 İtalya Gp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MAX yine kafasına göre savunmaya devam..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ferrari vettele takılıp kalmamalı, sözleşmesi bitince uzatmamalı. ferrari bu sene çok iyi araba verdi, vettel tüm kritik anlarda hata yaptı

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kim ne derse desin, mercedes "takim olarak" sampiyonlugu hak ediyor.

Benim artik bu sezondan umidim kalmadi.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MAX yine kafasına göre savunmaya devam..
    MAX tam bi esek ya, adam olacagini sanmiyorum onun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahaha adama 5 saniye ceza aldın diyorlar neden diyor.. Yaptığını anlamadığından 3-5 yarışta bir aynı şeyi yapıyor... Garip adam bu MAX..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ferrari vettele takılıp kalmamalı, sözleşmesi bitince uzatmamalı. ferrari bu sene çok iyi araba verdi, vettel tüm kritik anlarda hata yaptı
    Kesinlikle katılıyorum.. VET bu sene gerçekten çok kritik hatalar yapıyor.. Şu araba HAM da olsa şu an garantilemeye gidiyordu hem kendi hem markalar şampiyonluğunu..

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bottas tam 2. Şöför gerçekten işini hakkıyla yapıyor. Ferrari olarakta artık biraz takım olarak toparlanması gerek bu arabalarla bu sonuçlar üzücü.

yearone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hamilton ballısı kupayı Bottas'a versin
    セルカン+レーラ=愛

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu araba alonso'da olsa misal hamilton'a farkı atardı

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes ve HAM'i kutluyorum, ama artık F1 deki en güçlü takım ferrari olmasına rağmen lobisi en sağlam takım mercedes, neden mi? hadi bakalım ya şöyle bir senaryo olsaydı kim ne derdi?

1- HAM-VET çarpışmasında HAM'e ceza gelseydi?
    2- Mercedes gibi yüksek ahlaklı takımın, rakiplerini taktik yapmakla suçlamasına rağmen RAI yi 2. pilotla durdurması olmasaydı???
    3- BOT-MAX çarpışmasında 2 tur içinde hemen ceza gelmesi ama 5 s değil de, stop-go olsaydı???
    4- dün sıralamalarda BOT a ceza gelseydi?

sonuç nasıl olurdu? şimdi hikaye yazmıyorum ama VET sıralamalarda engelleme yaptı diye ceza alırken, MAX ferrarye çarptığı hiç bir olayda ceza almazken mercedesin aynasına sürtse ceza alıyorsa ama o cezayı alırken de sadece BOT geçsin aman ha VET e geçilmesin diye 5 s cezası veriliyorsa, mercedes topu topu 1 pistte lastiklerden sıkıntı çekti diye 1 gecede lastik genişlikleri ve özellikleri değişiyorsa (bugün gördük, BOT pit stopsuz bitirecekti HAM e yol vermek zorunda olmasa), ferrarinin motor-şasi vs değil, daha çook çalışıp eski lobisini de geri alması lazım...

sevgili Kimi, arkandaki 'adam' görünümlü kişi seni elini kolunu sallayarak geçerken, en azından bir hamle yap be kardeşim MAX gibi, bak adam inat etti 1 sıra kayba razı oldu ama geçirmedi çok daha hızlı olan BOT ı, hafif bir kafa göster bir panik fren yaptır, en azından takım arkadaşına yarasın durum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet BOT rolünü kabul etmiş ne isterlerse yapıyor falan ama bu yarış için konuşuyorum RAI nin Yumuşak lastikler neden bu kadar çabuk bitti mesela? fark 6 saniye kalsa 10 da olsa RAI neredeyse lastik patlatacaktı son turda.. Lastik kullanımı , LAstiklerin durumu nasıl bu kadar gözardı edilir? BOT o görevi yapmasada HAM yakalayacaktı zaten RAI yi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedes ve HAM'i kutluyorum, ama artık F1 deki en güçlü takım ferrari olmasına rağmen lobisi en sağlam takım mercedes, neden mi? hadi bakalım ya şöyle bir senaryo olsaydı kim ne derdi?

2- Mercedes gibi yüksek ahlaklı takımın, rakiplerini taktik yapmakla suçlamasına rağmen RAI yi 2. pilotla durdurması olmasaydı???
    3- BOT-MAX çarpışmasında 2 tur içinde hemen ceza gelmesi ama 5 s değil de, stop-go olsaydı???

sonuç nasıl olurdu? şimdi hikaye yazmıyorum ama VET sıralamalarda engelleme yaptı diye ceza alırken, MAX ferrarye çarptığı hiç bir olayda ceza almazken mercedesin aynasına sürtse ceza alıyorsa ama o cezayı alırken de sadece BOT geçsin aman ha VET e geçilmesin diye 5 s cezası veriliyorsa, mercedes topu topu 1 pistte lastiklerden sıkıntı çekti diye 1 gecede lastik genişlikleri ve özellikleri değişiyorsa (bugün gördük, BOT pit stopsuz bitirecekti HAM e yol vermek zorunda olmasa), ferrarinin motor-şasi vs değil, daha çook çalışıp eski lobisini de geri alması lazım...

sevgili Kimi, arkandaki 'adam' görünümlü kişi seni elini kolunu sallayarak geçerken, en azından bir hamle yap be kardeşim MAX gibi, bak adam inat etti 1 sıra kayba razı oldu ama geçirmedi çok daha hızlı olan BOT ı, hafif bir kafa göster bir panik fren yaptır, en azından takım arkadaşına yarasın durum...
    Abi iyi güzel hoş ta RAI nin lastikleri görmedinmi? Yapabileceği maksimum savunmayı yarış boyunca yaptı zaten HAM a karşı RAI.. he ben olsam HAM a çarpar yada kendime çarptırırdım o kadar ayarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi iyi güzel hoş ta RAI nin lastikleri görmedinmi? Yapabileceği maksimum savunmayı yarış boyunca yaptı zaten HAM a karşı RAI.. he ben olsam HAM a çarpar yada kendime çarptırırdım o kadar ayarım
    benim kastettiğim de çarpmasa bile bir yön değiştir, kafa göster, erken fren yap fren testi gibi, biraz pislik yap kardeşim, lastiklerin kötü, adam seni geçecek normal yollardan belli...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vettel'e sinirim hala geçmedi. Ne zaman beklenmeyen bir şey olsa hatalı kararlar verip batırıyor.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasıl yazacagım bılemıyorum ama kufur etmeden bıtırmek ıstıyorum....
    Monza dasın,yanı evınde.... kolunu bırak,ayagını bırak kardesım.
    Gerekırse yarışını mahvet ama ezilme.... kaybedebılırsın ama kotu mucadele edemezsın!
    Vers e bakalım,adam yerını vermememk ıcın nasıl can hırac savunma yaptı. Daha gucsuz arabayla,hemde hızlı vırajlarda cıddı kotu...
    Vettel,kapıyı kapadın,e tamam da adam burnunu sokuyor,sen nasılsa kendını rıske etmez cunku puanla onde dıye dusunuyorsun ama adam sokuyor kafayı kardesım. Onunde duzluk var,nasılsa gecıceksın. Ha vurucakmısın,arkada kalma yada lastıgıne vur.... ıkısınıde beceremıyorsun! Bu kacıncı stres altında sacmalaman...
    Rai,efendı adam kıl tuy ok... adam zorlanmadan gectı. Gec fren yap,adama mesaj ver,kolay olmayacak de. Zaten sansın yok,bırak carpısarak öl...
    Merc her turlu pıslıgı zorluyor. Strateji konusunda yıne galıp geldıler. Baktılar pıt stop ıle gecemıyecekler,kişiliksız bottası yıne yem olarak kullandılar. Napalım,adam pıyon olmayı kabul edıyor. Massa barıcello vs de 2.pılıt du ama hıc bır zaman yarıslarını piç ettırmedıler. Yanı baska takıma yem olunmayı kabul etmedıler. Ha,yarıs ıcınde herseyı yaptılar,kabul ama bırıne meze olmadılar....
    Ama amac ne okursa olsun kazanmaksa,merc stratejistleri bu işi biliyor...
    Savasan ve akıllı pılot ıstıyorum. Vers ın ruhu,kımı nın aklı bırlesımı bırı yok mu?
    Buarada ıkı pılotun yan yana pıstı turlatmak da cıdden pislikti,almanlar yapmaz bu işleri,takımda kı inlizlerin işi....

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben beğendim yarışı, rekabet çok üst seviyedeydi. Tabi bunda Kimi'yi desteklememin de payı var çok iyi sürdü bence.

Vettel'in startta böyle bişey yapabileceğini tahmin edenler vardı zaten, özellikle ilk viraj ve sonrasında kendini kontrol edemiyor birileriyle temas yaşıyor gereksiz yere.

Ferrari bu sene kullandığı hybrid bataryası ile düzlükte büyük avantaja sahip ve diğer rakipleri henüz bu kullandıkları sistemi keşfedemediler, o yüzden geçilseler bile telafi etme şansları yüksek ve bu yarışın geneli için elinizi güçlendirir kaos ortamında.

Mercedes elektrik motorundan Ferrari kadar güç alamıyor ve düzlük çıkışı hızlanmada yavaş kalıyorlar. Bunun üstüne bir de daha büyük arka kanat kullanıyorlar ki bu düzlük performansını daha da zayıf hale getiriyor. Yalnız Mercedes şasisi ve aerodinamisi yüksek hızlı virajlarda çok iyi, bu sayede rekabetçi kalıyorlar bence.

Redbull da bence Renault güncellemelerine para harcayacağına Honda motorunu sezon ortasında adapte etsinler mevcut şasiye, en azından gelecek sene için data elde ederler.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3-5 yarış önce, 2. pilotların taktik olarak yardımını etik bulmuyordu bu mercedes, yer vermeler önünü kesmeler, bu tarz şeylerin F1 in ruhuna aykırı olduğunu söylüyorlardı, şimdi ne oldu peki? lastikler mercedese uymadı diye ortalığı birbirine kattılar, şimdi nerdeyse geçen seneki gibi pitstopsuz bitirecek duruma geldiler, hani takıma özel lastik, yakıt vs yapılıyor diye ortalığı yıkanlar? HAM-VET temasına ceza olmamalı ben de aynı fikirdeyim ama bu sezon ferrariye çarpan kaç takım ceza aldı? hiç biri, peki mercedese çarpan kaç takım ceza aldı, biri hariç hepsi...

mercedes bu sezonu öyle ya da böyle birinci bitirip, önümüzdeki sene ferrariden daha güçlü bir araç yapma peşinde, bu sene 1. olurlarsa ferrarinin morali kırılır diye düşünüyorlar...

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne yarıştı ama
    ** ilk turda vettelin yaptığı tam bir amatörlük ham gayet temiz geçti bırak sonra düzlükte zaten rahat geçeceksin
    ** ilk turda hamiltonu düzlükte arkada tutmak zordu ama sonrası kimi baskan usta işi geçti hamiltonu
    ** ferrari aslında doğru zamanda kimiyi pite aldı ama memur bottasın kimiyi arkada tutmaya çalışacağını hesap edemedi, kimi lastikleri bottasın arkasında bitirdi
    ** kolay değil yarışın büyük çoğunluğunda tampon tampona nefes almadan hakkıyla yarıştı 39 yaşındaki yaşlı kurt
    ** ham ı sevmem ama hatasız yarıştı, keske kimi başkan kazansaydı bunu gerçekten haketmişti 100. podyumunu zirvede kutlardı.
    ** ham a karşı düzlükte bitik lastikle direnmek çok zordu o turda geç fren yapıp lastikleri kilitlese bir sonraki turda direnemezdi artık bıraktı mecburen lastik patlatma riskinden dolayı.
    sevmediklerim ve uyuz olduklarım:
    1 bottas karaktersiz adam pite girmedi ham için kimiyi engelledi
    2 vettel amatörce hata yaptı heyecanını ve hırsını kontrol edemiyor ferrariye yakışmıyor, şu yaşında kimi başkana böyle yarıştığından dolayı ve pol pozisyonundaki savaşından dolayı saygı duyarım.

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

abi en fazla o hareketi 1 tur yapabilirdi bitmiş lastikleri daha da bitirip lastik patlatabilirdi, malesef bottas uyuzu birden hızlı sürmeye başladı kimi arkasına gelince. kiminin bottası gecemeyecegini anlayınca fazla zorlamayıp lastik koruması lazımdı ama ham da çok yakındı iki ucu deynek işte

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler