User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
95 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: F1 İtalya Gp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarış çok keyifliydi... Rai'ye üzüldüm tek...

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada hiç gerek yok dünyanın bir ucuna gitmeye, takvim:

Spa
    Monaco
    Silverstone
    Monza
    Suzuka
    Katalunya

Olsa yeter, 2'şer kez yarışırlar olmadı her pistte, takvimdeki çoğu pist reklam organizasyonu gibi. Gerçi şimdi Amerikalılar yönetime geçtiler yakında Nascar'a dönmese bari, bunlar şimdi yarışta farklar artınca SC sokup piste yeniden start verirler TV gelirleri falan artsın diye
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı bir soru soracağım: Bu mercedes'in pit için birden fazla fake atmasının bi yaptırımı felan var mı?
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farklı bir soru soracağım: Bu mercedes'in pit için birden fazla fake atmasının bi yaptırımı felan var mı?
    Yoktur bence. Neden olsun ki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden olmasın ki? Pek etik gelmedi, çokta karşılaşılan bi durum olmadığından merak ettim doğrusu

*Sonuç olarak VET yine kendi hırsından(!) kendisinin ve Kimi'nin puanlarını, yalnız bırakarak kaybettirdi puanları. Bu kaçıncı bireysel hatası oldu 2 senedir... Hamilton' mental olarak her durumda VET'ten iyi. Vettel burada kaybediyor. İşimiz çok zorlaştı.
    Sene 2011'de Schumi'nin dakikalarca ham'i ağlattı anı hatırladıkça vettel'e üzülüyorum...

34 GNN 111 #308 21'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden olmasın ki? Pek etik gelmedi, çokta karşılaşılan bi durum olmadığından merak ettim doğrusu

*Sonuç olarak VET yine kendi hırsından(!) kendisinin ve Kimi'nin puanlarını, yalnız bırakarak kaybettirdi puanları. Bu kaçıncı bireysel hatası oldu 2 senedir... Hamilton' mental olarak her durumda VET'ten iyi. Vettel burada kaybediyor. İşimiz çok zorlaştı.
    Sene 2011'de Schumi'nin dakikalarca ham'i ağlattı anı hatırladıkça vettel'e üzülüyorum...
    Etikliği tartışılır ancak her takım için açık bir seçenek. Bence bu tip şeyler güzel nüanslar yaratıyor, çok göze batacak bir şey değil.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Formula bir diğer yarışlara göre daha çok taktiksel bir yarıştır bu yüzden böyle küçük taktiksel olayların olması gayet normal

Mercedesler formundaydı ferrarinin pit duvarı oldukça kötü eğer rai daha geç pite soksaydı çok farklı bir sonuç elde ederlerdi. Ferrari yatsın kalksın verst dua ettsin bottası arkasında tutmasa bottas rai ye yetişebilirdi. Gerçekten şaka gibiler adamın arkasına ham değecek nerdeyse adama lastik koru diyorlar
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F1 teams warned over 'fake' pitstops after Mercedes trick

`Having been alerted about Mercedes' actions, the FIA now intends to make sure that teams are clear that 'fake' stops are not allowed.`

2015 te takimlar uyarilmis ve fake pit stop yapilirsa tolere etmeyiz demis, sonra kurallar degisti mi bilmiyorum acikcasi hic takip etmedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F1 teams warned over 'fake' pitstops after Mercedes trick

`Having been alerted about Mercedes' actions, the FIA now intends to make sure that teams are clear that 'fake' stops are not allowed.`

2015 te takimlar uyarilmis ve fake pit stop yapilirsa tolere etmeyiz demis, sonra kurallar degisti mi bilmiyorum acikcasi hic takip etmedim
    FIA'da techturkey'i takip ediyor galiba Bakalım sadece boş bir beklentimi bizim için

-Bir yerde gördüm, pit-lane kuralarından biri: "Personnel are only allowed in the pit lane immediately before a pit stop and must withdraw to their garages as soon as their work is complete.

Pit-lane procedures

34 GNN 111 #308 21'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhabir: "Bottas, Hamilton'a yardım ediyor, Raikkonen, Vettel'e neden yardım etmiyor?"
    Arrivabene : "Biz takımda pilot yarıştırıyoruz, uşak değil"

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Verstappen tam olarak ne yapti o bolumu kacirdim izleyemedim. Geldigimde spiker 5 saniye ceza alacagini soyledi.

Yaris konusunda ise vettel gercekten basarisiz plot bunu artik tescilledi. Adamin bir ozelligi yok iyi yaptigi bir konu yok. Alonsoyu gectim, carlos sainz bile o arabada daha basarili olur. Ayrica mercedesin bu kadar guclu olup pislik islerle ugrasmasi sinirlerimi alt ust ediyor. Bottas tam bir Devlet Bahçeli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verstappen tam olarak ne yapti o bolumu kacirdim izleyemedim. Geldigimde spiker 5 saniye ceza alacagini soyledi.

Yaris konusunda ise vettel gercekten basarisiz plot bunu artik tescilledi. Adamin bir ozelligi yok iyi yaptigi bir konu yok. Alonsoyu gectim, carlos sainz bile o arabada daha basarili olur. Ayrica mercedesin bu kadar guclu olup pislik islerle ugrasmasi sinirlerimi alt ust ediyor. Bottas tam bir Devlet Bahçeli
    Bottas start düzlüğünde arkadan yaklaşırken önce pisti ortaladı sonra viraja yaklaşınca soluna bir yön değişimi daha yaptı...

Telsizdede naaaptım ben yeaaa modundaydı

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bottas start düzlüğünde arkadan yaklaşırken önce pisti ortaladı sonra viraja yaklaşınca soluna bir yön değişimi daha yaptı...

Telsizdede naaaptım ben yeaaa modundaydı
    MAX in bu yön değiştirmeler yüzünden ceza yediğini hatırlaya var mı ?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhabir: "Bottas, Hamilton'a yardım ediyor, Raikkonen, Vettel'e neden yardım etmiyor?"
    Arrivabene : "Biz takımda pilot yarıştırıyoruz, uşak değil"

2 yildir bunu yaziyorum,adam piyon olmayi kabul etmis,sahsiyetsiz pilot olmak icine siniyor adamin.
    Bu yon degistirme,kazalar gibi bir cok seyde Ferrari ye hep asiri cezalar geldigi gibi,merc ise tam tersi hep kollandi...

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Bottas geçicekken birden fazla yön değiştirip en son bottası pist dışına attı start düzlüğünün sonundaki keskin dönüşte.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

klasik crashstappen. ne kurallar umrunda ne de başkası.geldiği günden beri yaptığı kuraldışı savunmayı yaptı ve bunu hata olarak da kabul etmiyor. fia izleyici çektiği için koruyor, arkasında hollanda ve belçikalı fanları olmasaydı da görseydik. klasik amerikalı yönetici kafası işte, ne kurallar ne de sportmenlik umrunda. varsa yoksa fan çeksin para kazanalım.

Gokmen Erbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o degil de turkcell Tv’in yayini saatler sonra vermesine ne demeli? instagrama girip paylasimlardan hamiltonun kazandigini gorunce izleyesim kacti resmen. bot tutmus ham vurmus dedim ki oyle de olmus.. vet eline yuzune bulastirmis

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ham a tebrikler . Adam hızlı ve takımdakilere de istediğini yaptırıyor maaşallah Örn Bottas . Neyse, Vettel ilk turda olayı bitirmeliydi bence. Hatta alacağı bütün eleştirilere rağmen gerekirse aşırı zorlama bir atak yapmalıydı. Geçseydi zaten uçar giderdi. Fakat ham dan çok kolay bir atak yediğini düşünüyorum. Rai yi geçmek için yer ararken boşluk bıraktı ve ardından temas. Arkadaş adam önünde , o saatten sonra kendini kolla. Çıldırmamak elde değil. Ferrari pit duvar da sıçtı. Mercedes istediği kadar feyk atsın. Sen öndesin ve strateji avantajı da sende. Daha neyin derdindesin erkenden pite alıyorsun Rai yi. Ham fırsatı teper mi ? Geçişte bence rai nin çokta yapacağı birşey yoktu. Lastikler bitmiş zaten. Orada geçmese bir sonrakinde geçecek. Ama o arada Ham a bir spin attırsaydı tadından yenmezdi orası ayrı Starttan sonra tadım kaçtı ama yine de bir umut Rai alır diye bekledim. Vettel bu yarışı alsaydı psikolojik olarak büyük baskı kuracaktı ama avantaj Ham a geçti. Artık sonraki yarışlara bakacağız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f1 konularına devamlı yazmak istiyorum ama linç yememek istediğim için yazmıyordum. çünkü yıllardır ham'i destekliyorum. şimdi burada bottas'a bi dünya laf söylenmiş piyon vs. Bottas o savunmayı yapmadan önce durumuna bakın. Yarışı 3. bitireceği belli(çok düşük ihtimal 4) yani bottas herhangi bir pozisyondan vazgeçmedi. Adam zaten 3. bitirecekken takım arkadaşına destek oldu. Bundan daha normal ne olabilir? Ayrıca rai'yi savunurken en hızlı turlarından birini attı. Yani yavaşlayıp zaman bile kaybetmedi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler