User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
53 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: FIA Uluslar Kupası'nda Türkiye adına Salih Yoluç ve Ayhancan Güven yarışacak!

Parabolica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ana haber bultenimi?? Sen baska bir ulkede yasiyorsun herhalde Murat F1de sampiyon olsak belki gazetelerde ufak bir baslikla gecistirir bizim cok bilmis spor basini. Isimiz gucumuz milyar dolarlar doktugumuz futbol, ondada zaten basari sifir. Burda kisir kapismalar, itis kakislar, vb ama Kapikuleden oteye gecince boyumuzun olcusunu alip donuyoruz hep.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Parabolica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ana haber bultenimi?? Sen baska bir ulkede yasiyorsun herhalde Murat F1de sampiyon olsak belki gazetelerde ufak bir baslikla gecistirir bizim cok bilmis spor basini. Isimiz gucumuz milyar dolarlar doktugumuz futbol, ondada zaten basari sifir. Burda kisir kapismalar, itis kakislar, vb ama Kapikuleden oteye gecince boyumuzun olcusunu alip donuyoruz hep.
    Turk motorsporu tarıhnın en buyuk basarısı olma hurmetıne dedım Murat abi,ne bilim bir milat olur...
    Zaten egıtım sevıyesının dusuk oldugu her konuda gerıdeyız ama ılerı oldugu konularda basarılıyız...

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    futbola yatırılan paranın 50'de biri ile bu spor desteklense çok değişik şeyler olur.ayrıca ayhancan harika gidiyor.hem agresif hemde sonuca giden bir pilot.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de BMW kullanan 2 genç vardı. Onlar ne oldu?
    Okumadan imzalamam.....

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok guzel bir yaristi Ayhancan bence super bir yetenek , rte arayip kutlamis bari birileri izah etse de tam destek verseler, onunu acsalar iyice. Cok gururlandik , basarilari ikisininde daim olsun.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

GranSport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka arkaya uluslararası arenada çok güzel haberler; önce Murat bey, şimdi team Turkey @ Bahrein. Basının durumu zaten ortada, eğer RTE saraya davet ederse haber olur ancak.

Bu arada Hur, Mil, HabTurk ve Fanatik aynı başlıkla internet sayfalarında yayınlamış.
    Konu GranSport tarafından (02-12-2018 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler, bu guzel basarilar bizi aldatmasin. 4 senedir bu islerin icindeyim. Bu Nations Cupta yarisan bir cok kisiyi sahsen taniyorum. Bir cogu bizim Challenge serisinden zaten. Burada yarisan pilotlar unutmayalimki Bronze ve Silver kategorisinden, bunun daha Gold ve Platinum pilotlari var. Yurdisinda ozellikle Avrupa korkunc buyuk bir yaris pilotu havuzu var. Yuzlerce saymak mumkun. Bizde ise zorlasan iste anca 3-5 kisi cikiyor. O yuzden bizim yurt disinda ciddi yarislarda kalici ve surdurebilir bir basari etmemiz cok zor. Bu is bir kultur, egitim ve imkan meselesi. Sonucta bir cok spor dalinda oldugu gibi bundanda gelismis ve zengin ulkelerin daha ilerde olmasi cok normal. Benim gibi 3-5 kisinin kendi cebinden harcadigi paralarla bu is yurumez, yurusede anca bir yere kadar gidebilirsin. Evet Ayhancan gercekten genc ve cok basarili bir yetenek ve ona yapilan yatirimi simdilik bos cikarmadi. Ama bu boyle 1-2 kisiyle olmaz. En ustlerde yer almak icin Ayhancan gibi onlarca yetenek cikarabilmemiz lazim. nerdeyse bir asirdir milyarlar gomdugumuz futbolde hala surunuyorsak, motorsporlarinda ciddi bir basari elde etmek bana maalesef biraz zor gorunuyor.

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Porsche , serilerinde yarışmış ve başarılı olan pilotları her sene toparlayıp junior kapsamında değerlendirmek ve bir sonraki sene için destek vermek amacı ile yaklaşık 1 hafta süren bir kampa alıyor. Bu sene Fransa seçmelere kendi adayı olarak Ayhancan ı gönderdi. Dikkat edin TÜrkiye göndermiyor Fransa gönderiyor. Bu organizasyonda tabiki sadece sürüşe bakılmıyor. Konuşmasından karakterini ve hatta ülkesindeki popülaritesini bile değerlendiriyor. Değerlendirmelerde ülkesindeki porsche satışlarını ne kadar arttırır gibi kıstaslar bile mevcut . Ayhancan junior seçmelerinde genel anlamda en dikkat çekici pilot olsa da maalesef farklı nedenlerden dolayı başka bir pilot seçildi . Porsche Türkiye bile Ayhancan a destek vermezken böyle bir duruma şaşırmamak gerekiyor. İnşallah Fransa , Benelux şampiyonlukları ve Nations Cup taki sonuç ile bereber birilerinin dikkatini çeker . Spor Bakanlığının desteği ve kendi imkanları ile buldukları ufak tefek sponsorlar ile yarışmaya çalışıyor. Mesela Türk Hava Yolları neden Ayhancan a değil de hedefi olmayan kişilere sponsor olur anlamış değilim. Ayhancan ın geldiği seviyeye baktığınızda bundan sonra sponsor desteği olmadan yarış hayatını sürdürebilmesi çok zor. İnşallah gerekli desteği ve sponsorları bulur. Ülkemizde motorsporlarının gelişmesi ve yeni pilot adaylarının önünün açılması için Ayhancan nın yaşayacağı süreç bence büyük önem taşıyor.
    Konu HUSNU tarafından (03-12-2018 Saat 15:32 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat abi yazdıklarına katılıyorum ama bırde su taraftan bakalım,natıons cup ilk senesı oldugu için ust sevıye pılotlar katılmadı,bu sayede başa gurestık ve bırılerının dıkkatını cektık. Kım bılır,bu badem bıyıklar ıkna olur bır kac sene destekler ve bu seyede kucuk de olsa ılerleme kat ederız. Buaralar ıyımserlık uzerımde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili Murat. Bir konuyu yanlis biliyorsun. Ust seviye pilotlar katilmadi degil. Bu yarisin formati zaten boyleydi. Yani bu yarisa sadece 1 Bronze ve max. 1 Silver pilotlar katilabiliyordu. Organizatorun secimi boyleki bencede dogru bir karar. Cunku isin icine Platin ve Gold suruculeride serbest deseler ya cok adaletsiz bir yaris olacakti yada 18 ulke yerine toplasan 5-6 ulke yarisabilecekti. Unutmayalimki bu katilan ulkelerin bir cogunda Platin ve hatta Gold klasmanindan surucu yok. Maalesef eger yanilmiyorsam Turkiyedede Ayhancan disinda Silver pilot yok (yaniliyor olabilirim) Bu sebeble katilimin cok olmasi ve daha adil olmasi amaciyla boyle bir yola gidildi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belçikalıların getirdiği Bronze pilot F4 şampiyonuymuş. Q1 de 1. bitirince biraz hafife aldılar diye tahmin ediyorum. Q2 yarışında Ayhancan startı çok iyi okudu ve ilk şikanda liderliği aldı. Sonrasında Belçikalılar dağıldı zaten. Murat bey daha iyi bilir , Danimarka nın Bronze pilotu da Ferrari Challenge şampiyonu diye biliyorum. Salih Bronze lar arasında iyiydi gerçekten . Ayhancan için birşey demiyorum zaten . Çıtayı yükseltti .

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayhancan ve Toprakla 3-4 ay önce istanbulda görüşmüştük. Toprakla zaten görüşüyoruz fakat ayhancan orda denk geldi diyelim. Kendisiyle bu yarış işleriyle alakalı konuştuk.. Kimsenin sponsor olmadığını olmak istemediğini .. Kendisi porsche cup da yarışırken devletten bazen destek alamadığını kendi ve ailesinin katkısıyla yarış katılım ücretini ödediğinden bahsetmişti. O zaman söylediği rakam 15.000 euro katılım bedeli tabi bu her pistte cıkarken ödediği rakam.

Seviyorum abi sonuna götürmek istiyorum dedi en son. Belki çıkmaz yol fakat paramızın sonuna yarışmaya çalışıcam dedi ..
    Elleme Sekelesin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi,sadece fikir yürüttüm. O zaman bizim klansmanda basarimiz şuan gayet iyi? Bunu anliyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HUSNU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belçikalıların getirdiği Bronze pilot F4 şampiyonuymuş. Q1 de 1. bitirince biraz hafife aldılar diye tahmin ediyorum. Q2 yarışında Ayhancan startı çok iyi okudu ve ilk şikanda liderliği aldı. Sonrasında Belçikalılar dağıldı zaten. Murat bey daha iyi bilir , Danimarka nın Bronze pilotu da Ferrari Challenge şampiyonu diye biliyorum. Salih Bronze lar arasında iyiydi gerçekten . Ayhancan için birşey demiyorum zaten . Çıtayı yükseltti .
    Dogru…
    Danimarkanin Bronze pilotu Johnny Laursen gecen sene bizim grupta sampiyon oldu. Evet adam 50 yas ustu ama gencliginden beri yarismis hatta Lemans falan kazanmis bir tip. Bizde Ferrariye tabi bi araba laf ettik, ayip oluyor diye. Sonra gruplari ikiye bolmeye basladilar. Silver pilotlari ise Niklas Nielsen bu sene 50 yas alti (trofeo Pirelli) da hemde Pro larda acik ara sampiyon oldu. O da yirmili yaslarda ve acayip hizli bir tip.

Tabi bu arada bizimkilerin arabalarinin ve takimlarininda hakkini vermek lazim. Nerdeyse sifir hata ile siralama ve yarislari bitirdiler. Mercedeste gercekten cok iyi bir araba cikarmis. Salih ve Ayhancanda cok iyi kullaninca galibiyet oldukca rahat geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Canselmo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayhancan ve Toprakla 3-4 ay önce istanbulda görüşmüştük. Toprakla zaten görüşüyoruz fakat ayhancan orda denk geldi diyelim. Kendisiyle bu yarış işleriyle alakalı konuştuk.. Kimsenin sponsor olmadığını olmak istemediğini .. Kendisi porsche cup da yarışırken devletten bazen destek alamadığını kendi ve ailesinin katkısıyla yarış katılım ücretini ödediğinden bahsetmişti. O zaman söylediği rakam 15.000 euro katılım bedeli tabi bu her pistte cıkarken ödediği rakam.

Seviyorum abi sonuna götürmek istiyorum dedi en son. Belki çıkmaz yol fakat paramızın sonuna yarışmaya çalışıcam dedi ..
    Yazik… Maalesef bu is ciddi sponsorlar olmadan yurumez. Simdiye kadar katildigi Cup yarislari nisbeten ucuz. Daha ust seviyelerde GT3 Sprint/Endurance yarislarinda fiyatlar katlanarak gidiyor. Hele GTE, WEC falan dedigin zaman fiyatlar korkunc seviyelere cikiyor. Bu ise devam etmek istiyorsa iyi bir yabanci takima girebilmeli. Sonrada basarili olursa ve sansida yaver giderse belki bir markanin fabrika pilotu olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hersey guzelde,fabrıka pılotu olmak ruya bıle degıl. O sevıyede acayıp adamlar var ve kucuk yastan berı sıcılını takıp edıyorlar.
    Gaby anlatmıstı,neredeyse astronot alıyorlar...
    Suan tek pılotumuz ayhan,ınsallah umulmadık yerlere cıkar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene mükemmel bir performans göstererek yarışı kazanan ve bizler gururlandıran Ayhancan Güven ve Salih Yoluç , bu seneki Nations Cup a yeniden birlikte katılacaklar. Kullanacakları araç 2019 Aston Martin Vantage GT3. Geçen seneki performanslarından çok daha iyisini gösterip , inşallah kupayı tekrar kaldıracaklar. Başarılar diliyorum

TF Sport on Instagram: “It’s an honour to be competing in the FIA Motorsport Games with Salih and Ayhancan. We’re a British-based team with a very international…”

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük başarı falan diyorsunuz da
    Balık hafızasını zorlayalım.
    sene 1996-97 FİA F2 şampiyonumuz var. FİA kitabında fotoğraflı olarak yer almıştır kendisi.
    Ayrıca bir çok ralli pilotumuz FİA kitabında öncelikli sürücü olarak isimlerini oraya yazdırmıştır.
    Eylül ayında ülkemizde iki tane motorsporları dünya şampiyonası yapıldı onun bile haberi meraklısı bulur şeklinde yapıldı.
    Bu arkadaşlar gibi onlarca yurt dışında yarışlara girmekte. onlar azıcık arkalarda olduğu için heberimiz olmuyor. Bakarsanız bir çok özel kupada yarışlara katılan var.
    Ayrıca bu arkadaşlar oralarda Türk lisansı ile mi yarış ediyorlar
    Güncel olarak en Başarılı Toprak. Kawasaki ona özel motosiklet üretti. Ama geç kaldı şimdi Yamaha dan devam edecek MİŞ
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler