User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
128 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Formula 1 Monaco Grand Prix 2019

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ceza haklı, haksız tartışılır ama aynı hareketi verstappen veya hamilton vettel'e yapsa bu ceza kesinlikle verilmezdi. Bundan eminim.
    MR.EVO53

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #maFIA

https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mercedes öyle yada böyle alıyor be
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Koşulcak birşey de yok yani
    Dr.ECU

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben mercedesciyim zaten bu konularda yazdıklarımdanda anlaşılıyordur. Ancak çok sıkı bir F1 oyuncusuyumdur yaklaşık 3 yıldır iyi derecede sanal olarak yarışırım 100 lerce tur attım sanal olarak ve az çok formula 1 arabalarının fiziklerini çözdüğüme inanıyorum yeşille çıkıldığı zaman zaten zor olan aracın konturolü tamamen kayboluyor vettel yeşilikte bu yüzden fren vb kullanamazdı arabasını yavaşlayıp hamilton için güvenli bir geçiş yapmasına olanak tanıması çok zordu. Yola çıktığında ise lastikleri çim olan bir arabada yol konturolü yola çıkar çıkmaz sağlayamaz halen arabayı konturol altına almaya çalışırken aynaya bakmadığı gayet normal bir durum. Pistin dar oluşu ve viraj çıkışından dolayı vettel ne yaparsa yapsın daha içerde o aracı konturol altına alamazdı. Çok zor bir durum yavaşlatmaya bile kalksa kaza yapma olasılığı yüksekti. Ancak tüm bunlara rağmen ceza yerinde bir karardı konturolsüz ve tehlikeli bir biçimde piste dönmek yasak hamilton teorik olarak zaten vettel yeşil alana çıktığında geçmiş sayılıyordu. Pist dar olmasaydı yinede geçicektide zaten burda bir adaletsizlik yok.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben mercedesciyim zaten bu konularda yazdıklarımdanda anlaşılıyordur. Ancak çok sıkı bir F1 oyuncusuyumdur yaklaşık 3 yıldır iyi derecede sanal olarak yarışırım 100 lerce tur attım sanal olarak ve az çok formula 1 arabalarının fiziklerini çözdüğüme inanıyorum yeşille çıkıldığı zaman zaten zor olan aracın konturolü tamamen kayboluyor vettel yeşilikte bu yüzden fren vb kullanamazdı arabasını yavaşlayıp hamilton için güvenli bir geçiş yapmasına olanak tanıması çok zordu. Yola çıktığında ise lastikleri çim olan bir arabada yol konturolü yola çıkar çıkmaz sağlayamaz halen arabayı konturol altına almaya çalışırken aynaya bakmadığı gayet normal bir durum. Pistin dar oluşu ve viraj çıkışından dolayı vettel ne yaparsa yapsın daha içerde o aracı konturol altına alamazdı. Çok zor bir durum yavaşlatmaya bile kalksa kaza yapma olasılığı yüksekti. Ancak tüm bunlara rağmen ceza yerinde bir karardı konturolsüz ve tehlikeli bir biçimde piste dönmek yasak hamilton teorik olarak zaten vettel yeşil alana çıktığında geçmiş sayılıyordu. Pist dar olmasaydı yinede geçicektide zaten burda bir adaletsizlik yok.
    çimlere çıkış ve yola dönüş-çarpışmaya yaklaşılması 2 saniye içinde gerçekleşen olaylar... lastikleri çimlerden dolayı muz kabuğu gibi olmuş bir araçla virajı duvara kadar kapatabilmek? buna hangi ara karar vermiş çimlere çıkmadan önce mi? insan beyni ancak bu sürelerde bunu düşünüp eyleme çevirebilir, ayrıca o duvarı kapatmak VET in bilerek yaptığı bir şeyse aynı sürede HAM neden bomboş diğer taraftan geçmeyi akıl edememiş? elbette akıl etti ama 2 saniye içinde hem düşünüp hem de uygulamak bazen imkansız olur, Toto buna refleks dedi zaten ama kurallar bla bla bla... geçen yarışta redbulla pit alanında kontak yaşadıklarında o zaman BOT da zorlamasaydı çarpışma olmazdı, burada herkes kazanmak istiyor sonucunda...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam pıste gırdıgınde hala kontra vererek aracı duzelmeye calısıyor.
    Nasıl hemen sola gıtsın,ham ın onunu acsın?
    Sola kırdıgı an spın atıcak zaten.
    2.si adam yoldan cıkmış,aarabayı duzeltmesı gerek,ne yapılması yada nereye gıtmesı beklenıyordu?
    Bu hatayı ham yapsa,durust olun ne yaparlardı?

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Canada yarışı için'de konu açmak istedim fakat, bayramdı gittik geldik derken oturup okuyamadım.

Bu yarış heycanlıydı monotonluktan çıktık.

Vettel ile Hamilton arasında olan, orta sıralarda iki pilota olsaydı yine aynı cezayı verirlermiydi? veya verselerdi insanlar bu kadar tepki verirmiydi.

Mercedes biraz antipati kazandı, o yüzden herkez tepki gösterdi. Motorsporları futbol gibi hep aynı biçimde bir alanda yapılmıyor, her pist farklı ve kendi dinamikleri var. Çok keskin kurallar koymak çok zor.

Hamilton tam geçerken Vettel kontrolü kaybedip çarpadabilirdi. Bence kasti olarak üstüne sürmedi, arabayı düz tutup en hızlı şekilde piste sokmak için caba göstermesi gayet normal

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Adam soldan gitmesine gerekirken saga mersoyu sikistiyor

Ben mi goremiyorum acaba

Telsiz konusmalari kapalimi acikmi yada kapali kanallari varmi?

Bilerek soldan sağa sıkıştıriyor.

Sanki biri kulagina saga kır gecilme geliyor tam arkanda gibi birsey soylemisa sanki
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben mi goremiyorum acaba

Sanki biri kulagina saga kır gecilme geliyor tam arkanda gibi birsey soylemisa sanki
    yoldan dışarı çıkıp aracı düzeltmesi arasındaki mesafe 2 saniyeden kısa diyorum, bu sürede kim kime ne demiş olabilir? o viraja soldan çıkma şansı yok, Monacoda yoldan çıkanlara bakın bakalım piste nereden dönüyorlar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Biraz sağ tarafa cikarsinda sag bariyere gitmeyi ben kabul etmem.Burada niyet belli kac yarış kaybediyorum mikerler bu sefer dedi bence. Ben hakemlerin kararını doğru buluyorum
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz sağ tarafa cikarsinda sag bariyere gitmeyi ben kabul etmem.Burada niyet belli kac yarış kaybediyorum mikerler bu sefer dedi bence. Ben hakemlerin kararını doğru buluyorum
    niyet arkandakini geçirmemek sporun özü zaten bu ama çimlerin arasından fırlarken o hamleyi bilerek yapmak demek duvarla öpüşmek demek, kimse o riske girmez, bariz bir şekilde lastiklerdeki çimenler yüzünden kayıyor ve topluyor duvara çarpmadan... HAM neden diğer çizgiden rahatça geçmiyor VET i?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    niyet arkandakini geçirmemek sporun özü zaten bu ama çimlerin arasından fırlarken o hamleyi bilerek yapmak demek duvarla öpüşmek demek, kimse o riske girmez, bariz bir şekilde lastiklerdeki çimenler yüzünden kayıyor ve topluyor duvara çarpmadan... HAM neden diğer çizgiden rahatça geçmiyor VET i?
    Onuda yazacaktım o an düşünemedi belki

Yalniz o an kestirse soldan geçse onu yaris sonu arabasini yakardi sanirim vettel.

Ben mersocuyum. Pol kaybetmelerini ham isguzarligi vardı.iki noktada ondeyim yakalayamaz rahatlığı pol kaybettirdi.

Ferrari fun ı olan her kimse kabullenmez bu durumu

Fb Gs gibi olur bu konu

Benim gördüğüm at yarisinda da böyledir hatta birisinin önüne kirarsan faul yapmis olursun.

Kurallar net görüntüde önüne kırmış mi kırmış nasil ne durumda olduğu önemli değildir.

Ne niyetle olduğu da önemli değil.

Kural kuraldır dalmasaydi yeşilliğe hatanin bedeli olmuş.
    Dr.ECU

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seyir zevki güzeldi. Keşke Vettel hata yapmasaydı da bu ceza muhabbeti yaşanmasaydı . İşi FİA ya bırakacaksak yandık En azından performans anlamında umut verdi. Belki bu olay onu daha çok motive eder ve güçlendirir. Leclerc in performansı ise beni şaşırttı. İnşallah Ferrari ve Vet in bu performansı sadece bu yarışlık kalmaz

Bu arada Lauda yı da yenii kaybetmişken , Onu sadece " Rush " filmi ile tanıyanlar için Yiğit Tezcan güzel bir video hazırlamış. izlemenizi ve takip etmenizi tavsiye ederim

YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben mi goremiyorum acaba

Daha once yarısmıs olmanı beklemıyorum.
    Hatta araba kullanıyor bıle olmayabılırsın...
    Ama adam pıste gırdıgı yer en dar nokta ve arka teker asfalta degdıgınde hala KONTRA verıyor. Bunu anlamak ıcın ham fan ı olmana gerek yok...
    Ama telsız fantazını fia dahıl merc yonetıcılerı dahı uydurmayı dusnemezlerdı,ıyı yazdın ama.
    Bıraz objectıf ol be ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben mi goremiyorum acaba

Yarisi canli izlerken aynen senin gibi dusundum, fakat daha sonra izledigimde net gordugum adam saga kontra veriyor muhtemelen cimler hala lastiklerde. Kaldiki hepsini gectim, önünde bir araç dip gaz çime çıkıyor ayağini az birşey gazdan çekip boş konumu beklemen lazim. Diyelimki gitti vet sağ duvara patladı, sende göz göre göre onunla beraber patlar mısın? Vettel bir şekilde sağ duvara vursa Hamilton dip gidip frenleyip vuracaktı ve game over. Vettelde ayni seyi soyluyor, gecmek isteseydi solumdan zaten gecerdi yapabilecek hic bir seyim yoktu diyor. Burada Ham goz gore gore yanlis karari verip sağ çizgide ısrarcı oldu ve FIA bu yanlış kararını düzeltti.

Fia kuralindaki piste geri dönüş kuralı; piste geri dönüşte arkadaki aracın ekstra onlem alması sonucu cezadır. Burada pilot pistten çıkıp çimde kontrolu kaybedip iceri geri giriyor(Yani araç stabil değil, cebe girip geri dönme değil bu), çimde frene basıp yol verme ihtimali yok. Kaldıki Ham zaten bu tarz hareketleri yapıp daha önce ceza almadı, benzeri videolar mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha once yarısmıs olmanı beklemıyorum.
    Hatta araba kullanıyor bıle olmayabılırsın...
    Ama adam pıste gırdıgı yer en dar nokta ve arka teker asfalta degdıgınde hala KONTRA verıyor. Bunu anlamak ıcın ham fan ı olmana gerek yok...
    Ama telsız fantazını fia dahıl merc yonetıcılerı dahı uydurmayı dusnemezlerdı,ıyı yazdın ama.
    Bıraz objectıf ol be ya
    Ben araba kullanmasini bilmiyorum.

Yarış gecmisim yok pist deneyimim yok.

Tv bile izleyecek kapasitem yok

Senden daha iyi bilende yok zaten bu f1 işini

Hatta sen Türkiye de bu işi en bilen adamsın

Biz ya da ben kimim ki senin lafına laf söylüyorum

Haklisin kusuruma bakma cahilim ben

Not: Herkes hakliymis be harbiden.Bana daha once baska konulardan pm atan arkadaslar olsun yüzyüze soyleyenlerde olmustu onlardan ozur diliyorum...

Not2: Hata yaparsan bedel ödersin. Vettel bey hata yapmasaydi konusmuyorduk bu konuyu.Ferrari fanlarinin hosuna gitmesede gerçek bu
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben araba kullanmasini bilmiyorum.

Yarış gecmisim yok pist deneyimim yok.

Tv bile izleyecek kapasitem yok

Senden daha iyi bilende yok zaten bu f1 işini

Hatta sen Türkiye de bu işi en bilen adamsın

Biz ya da ben kimim ki senin lafına laf söylüyorum

Haklisin kusuruma bakma cahilim ben

Not: Herkes hakliymis be harbiden.Bana daha once baska konulardan pm atan arkadaslar olsun yüzyüze soyleyenlerde olmustu onlardan ozur diliyorum...

Not2: Hata yaparsan bedel ödersin. Vettel bey hata yapmasaydi konusmuyorduk bu konuyu.Ferrari fanlarinin hosuna gitmesede gerçek bu
    Mesaja bak,hizaya gel....
    Ben ne demek istıyorum,sen nasıl anlıyorsun.
    Yazmadım say,bpşver. Haklı haksız kımse oldugu yerde kalsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben mi goremiyorum acaba

Telsiz konuşmaları var. Vettel e cezası bildirildiğinde görmedim bile diyor. Ayrıca arabanın tam kontrolünde bile olmazken nasıl piste tehlikeli girişten ceza alırım diyor. Ki gerçekten duvara doğru giderken arabanın arkası daha kayıyordu. Nitekim cezayı önüne kırmaktan değil, piste tehlikeli girişten alıyor. Vettel de araba kontrolümde bile değil nasıl bir ceza bu diyor.

Cezanın gerekçesini göz önüne aldığımızda, şayet Vettel in önünde arkasında 30 sn boyunca kimse olmasaydı tehlikeli girişten ceza alacak mıydı? Herkes zor kurtardı, iyi topladı, az kalsın duvara giriyordu diyecekti.

Çim alanaçıkıyorsa katlanacak derseniz de nerde kaldı yarış ruhu? Madem o çime çıktı Hamilton neden yavaşlamadı kazayı göze mi alıyor o da tehlikeli değil mi?

Sorular sorular....

Edit: Tüm telsiz konuşmaları kaydedilir. Gizlisi saklısı yok. Telsizi çalışmayan YARIŞAMAZ. Hatta arabayı kötüleyen yarışçılara pit den susmaları yönünde talimat gelir. Sebebi kaydedilmesi, takım imajı vs dir.

Edit 2: Vettel'in hatasına rağmen Hamilton geçemedi. Ama biz Hamilton'un kazanmasını konuşuyoruz. Bakış açıları her şeydir. O yaklaşma önünü kapama pist dışına çıkmadan olsaydı herkes "geçemedi" diyecekti. Bu kadar basit. 30 tane bilinçli öne kırma videosu gösteririm. Adam pist dışında bile değil. Vettel'in durumuyla diğerlerini karşılaştırmak haksızlık bence.
    Konu ardicli2000 tarafından (11-06-2019 Saat 10:24 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler