User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
128 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Formula 1 Monaco Grand Prix 2019

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarış monotonlaşınca Serhan Acar baya baya bilgi verdi.

Diyo ki mercedes pitteki limitlere uygun en uzun araç, down force ( yere basma gücü ) en fazla üreten araç, yarıştada gördük ham tünele girmeden viraj bitmeden rahatlıkla gaza oturuyor ve aracın arkası yere bastığı için daha çabuk hızlanıyor. Vers tünel sonunda uygun hıza anca çıkabildiği için anca yakalıyor ama pist geçişe uygun olmadığı için olmadı.
    Ferrari ise down force yerine araç üzerinden geçen rüzgar kuvvetini kullanıyor ama lastikleri çalıştıramadıkları için istedikleri olmuyor. Ne yaparlarsa yapsınlar down force yüksek olmadığı sürece uzun düzlekleri olmayan pistler dışında bişey yapamayacaklar.

Merc takımı hariç herkes ön kanat dizaynlarıylar oynuyorlar ama ön kanattan gelen rüzgar koca ön tekerler yüzünden heba oluyor ve lastiklerin soğumasına neden oluyor. Ayrıca lastiğin yapısından dolayı takımlar bir lastiğin hem dış hemde iç ısısını kontrol ediyormuş.

Hal böyle olunca merc en iyi yol tutan arabayı yapmış oluyor. Araç virajlarda çok iyi olduğu için en iyi best timeleri ve doubleları daha çok göreceğiz.

Serhan Acar saolsun bu anlattıklarından sonra Ferro yeni bir araç ile gelmediği sürece pek bişey değişmez. Belki hızlı pistlerde bi kaç birincilik dışında bu sene pek bişey göremezler.
    Ferrari'de dedi zaten konsept yanlış olabilir ancak geride dönemeyiz diye... Kim ne derse desin kurallar açık mı? Açık. Adamlar yapıyor mu? Yapıyor... Redbull da daha iyi motor olsa biraz daha kafa tutarlar ama onlarda motordan yana geride kaldılar genelde. Down force ayarını her zaman bir tık düşük yapıyorlar ki düzlükte ki kaybı kapatmak için. Açık teker ve aero da tekniğin bu kadar önemli olduğu bir sporda en iyi birleşim oldu Mercedes. Bnde sıkılıyorum ama adamları suçlayacak hiçbir şey yok elimde, diğerlerini ise suçlayacak çok şey var...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ferrari'de dedi zaten konsept yanlış olabilir ancak geride dönemeyiz diye... Kim ne derse desin kurallar açık mı? Açık. Adamlar yapıyor mu? Yapıyor... Redbull da daha iyi motor olsa biraz daha kafa tutarlar ama onlarda motordan yana geride kaldılar genelde. Down force ayarını her zaman bir tık düşük yapıyorlar ki düzlükte ki kaybı kapatmak için. Açık teker ve aero da tekniğin bu kadar önemli olduğu bir sporda en iyi birleşim oldu Mercedes. Bnde sıkılıyorum ama adamları suçlayacak hiçbir şey yok elimde, diğerlerini ise suçlayacak çok şey var...
    tamam da kural kitapçığında 'lastik çalıştırmak!' diye bir madde yok ki... herkes kuralına uygun araç yapıyor ama İspanya testlerine kadar kimse acaba aracımız bu şahsıa minhasır lastiklere layık olabiliyor mu diye göremiyor... yahu 4 tür yazıyorum, bir Allahın kulu hayır sever bana Bülente anlatabilir mi acaba bu lastiklerin yanlarındaki o afilli mor sarı renkler ve M, S, H gibi harfler ne işe yarıyor?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ferrari bence F1 olayını bırakmaya hazırlanıyor. İtalyan basını da bişeyler karalamış.

Bi ara nasıl fia dan ayrılıp kendi yarışlarını düzenlemekten bahsediyorlardı, şimdi de öyle bir oluşum olabilir ama fia o zaman yaptığı gibi yine Ferro lehine değişiklikler yapabilir.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam da kural kitapçığında 'lastik çalıştırmak!' diye bir madde yok ki... herkes kuralına uygun araç yapıyor ama İspanya testlerine kadar kimse acaba aracımız bu şahsıa minhasır lastiklere layık olabiliyor mu diye göremiyor... yahu 4 tür yazıyorum, bir Allahın kulu hayır sever bana Bülente anlatabilir mi acaba bu lastiklerin yanlarındaki o afilli mor sarı renkler ve M, S, H gibi harfler ne işe yarıyor?
    Abi bu 2018'e ait yalnız.
    5d6038vbnan01 - Eksi Up

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir diğer ayrıntı ise Charlas Leclerc gerçek bir Monaco lu yani bu yarış onun evi.

Ayrı bir yeri olacak, Eğer podyum yapabilirse, 21 yaşındaki Monaco'lu için büyük bir dönüm noktası olacaktır.

Mersoların rakipsizliğinden bıktık eywallah da benim aklıma takılan başkaca bir soru var.

Nasıl oluyor da bir vatandaş / şahıs 21 yaşında en iyi F1 pilotlarından biri olabiliyor? Bunun back ground u nedir? Ne yapmak gerekir?
    Zilyon zengin çocuğu arasında milyon araba severden 3 5 tane yetenekli çıkıyor mantığı mı işliyor yoksa işin farklı bir boyutu mu var?
    Stroll ü sormuyorum o torpilli. Ama yani ben de 3 5 eğitim alsam Stroll gibi döner miyim o arabayla o pistte merak da etmiyor değilim!!!

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mersoların rakipsizliğinden bıktık eywallah da benim aklıma takılan başkaca bir soru var.

Nasıl oluyor da bir vatandaş / şahıs 21 yaşında en iyi F1 pilotlarından biri olabiliyor? Bunun back ground u nedir? Ne yapmak gerekir?
    Zilyon zengin çocuğu arasında milyon araba severden 3 5 tane yetenekli çıkıyor mantığı mı işliyor yoksa işin farklı bir boyutu mu var?
    Stroll ü sormuyorum o torpilli. Ama yani ben de 3 5 eğitim alsam Stroll gibi döner miyim o arabayla o pistte merak da etmiyor değilim!!!
    Formula1 pilotlarının bir çoğu zengin ailelerin çocukları, sadece zengin bir ailenin çocuğu olmak yetmiyor.

bu işi sevmek önemli ve bütün hayatı boyunca bunu hedefleyip çalışamak gerekiyor. Hemen hemen hepsi çok küçük yaşta go-kart ile başlıyor, ve yaş ilerledikçe daha büyük ve güçlü open wheel dedikleri araçlar ile devam ediyorlar, Formula 3 ve 2 gibi. bazı ülkelerde farklı seriler var oralarda da kendilerini gösterebiliyorlar.

yani bütün bir yaşamı boyunca bu iş için çalışıyor.

Peki bir sürü yetenekli cocuk vardır hangileri Formula 1 e kadar yükseliyor derseniz, daha çok ailesinde formula 1 ile daha önce uğraşan veya takım ile ilişkisi olanların şansı daha çok oluyor. babası eskiden formula 1 pilotu olanlar var.

cocuğu olan pilotların instagram hesaplarına bakın, 5-6 yaşında cocuklar go-kart yapıyor.

Motorsporları her zaman zengin sporu olmuştur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Formula1 pilotlarının bir çoğu zengin ailelerin çocukları, sadece zengin bir ailenin çocuğu olmak yetmiyor.

bu işi sevmek önemli ve bütün hayatı boyunca bunu hedefleyip çalışamak gerekiyor. Hemen hemen hepsi çok küçük yaşta go-kart ile başlıyor, ve yaş ilerledikçe daha büyük ve güçlü open wheel dedikleri araçlar ile devam ediyorlar, Formula 3 ve 2 gibi. bazı ülkelerde farklı seriler var oralarda da kendilerini gösterebiliyorlar.

yani bütün bir yaşamı boyunca bu iş için çalışıyor.

Peki bir sürü yetenekli cocuk vardır hangileri Formula 1 e kadar yükseliyor derseniz, daha çok ailesinde formula 1 ile daha önce uğraşan veya takım ile ilişkisi olanların şansı daha çok oluyor. babası eskiden formula 1 pilotu olanlar var.

cocuğu olan pilotların instagram hesaplarına bakın, 5-6 yaşında cocuklar go-kart yapıyor.

Motorsporları her zaman zengin sporu olmuştur.
    Kesinlikle katılıyorum. Zengin olmak bir yana motorsporlarıyla ailevi bir ilişkide gerekiyor. Yalnızca ülkemizde değil, aynı zamanda Avrupada'da bu spor zengin sporu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum. Zengin olmak bir yana motorsporlarıyla ailevi bir ilişkide gerekiyor. Yalnızca ülkemizde değil, aynı zamanda Avrupada'da bu spor zengin sporu.
    Aynen öyle, bütün dünya üzerinde bu iş böyle.

Fakat bu demek değil ki, sadece zengin ailelerin çocukları babaları sayesinde oralardalar.

Motorsporları basit gibi gözüksede insan vücudunu çok zorlayan bir spordur, yüksek konsantrasyon ve kondisyon gerektirir, nasıl bir futbolcu 90 dakika boyunca efor sarfediyor ise, Formula 1 pilotlarının üzerinde de yarışırken aynı etki oluyor.

Bende çok iyi araba sürerim ne varki yaa diyenler oluyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle, bütün dünya üzerinde bu iş böyle.

Fakat bu demek değil ki, sadece zengin ailelerin çocukları babaları sayesinde oralardalar.

Motorsporları basit gibi gözüksede insan vücudunu çok zorlayan bir spordur, yüksek konsantrasyon ve kondisyon gerektirir, nasıl bir futbolcu 90 dakika boyunca efor sarfediyor ise, Formula 1 pilotlarının üzerinde de yarışırken aynı etki oluyor.

Bende çok iyi araba sürerim ne varki yaa diyenler oluyordu
    Ayhancan bu konuyla ilgili geçenlerde BenzinTV röportajında güzel şeyler söyledi. İnsanlar 2 saat yarışıyoruz sonra yatıyoruz sanıyorlar dedi.

Elbette her spor dalı zorludur fakat ben insan bedenini en çok zorlayan spor dallarının büyük ölçüde motorsporları olduğunu düşünüyorum. Hem fiziksel hem zihinsel olarak çok güçlü olmak zorundasınız. Yeri geliyor saniyenin yarısı kadar sürede hamle yapmanız gerekiyor. Paranız varsa, otomobil kültürüyle yetiştiyseniz ve çalışkan bir insansanız neden olmasın.

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Formula 1 e girebilmek için artık yetenek geri planda. Arkanızda ciddi sponsor destekleri ve maddi güce sahip olmanız gerekiyor. Büyük takımlar ise kendi pilot akademilerinde ışık gördükleri pilotları destekliyor ve 2. takımlarına dahil edip onlara fırsat veriyor. ( 2. takımdan kastım Redbull un Toro Rosso , Ferrari nin Alfa Romeo gibi ) . Fakat bu işin en başı tabiki karting sonrası ise ciddi bütçelerle open wheel serilerde başarı kazanmaktan geçiyor.

Özellikle yeni araçlardaki G kuvvetlerini kaldırabilmek için özel antremanlar gerekiyor. Fakat genel olarak söylenen şey ise eskiye göre araçları kullanmanın çok daha kolay olması. Belki de artık eskisi gibi bilekli ve tecrübe sahibi olmaya gerek olmadığından f1 e giriş yaşı çok daha aşağıya indi.

Bu ara belirtmeden geçemeyeceğim Peter Solberg in 17 yaşındaki oğlu ERC de yarış kazandı. Bu da başka bir rekor galiba. Çocuk babası gibi bilekli çıktı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Leclerc için Ferrarinin çocuğu diyebiliriz çünkü Ferrari akademide yetişti diye biliyorum.

Daha sonra f1 de alfa romeoda biraz deneyim kazandı. Ama asıl sınavı vettel ile takım arkadaşı olarak verecek.

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dipnot vereyim wettelin emekli olacağına dahil bir söylenti çıktı bugun haberlere bakalım resmi bi acıklama gelecek mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dipnot vereyim wettelin emekli olacağına dahil bir söylenti çıktı bugun haberlere bakalım resmi bi acıklama gelecek mi
    güne güzel başlamak için bir sebep

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her sey çok guzel olucak....
    Merc ın yedek pılotunun adı neydı? Bakın oda ımkansızlıklarla geldi....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her sey çok guzel olucak....
    Merc ın yedek pılotunun adı neydı? Bakın oda ımkansızlıklarla geldi....
    Esteban Ocon

O elemanada yazık oldu ya,

Zengin bebesi Stroll aldı takımı bunu gönderdiler, Hamilton yakın zamanda emekli olmaz. Bottas da iyi. Uzun bir süre yer açılmayacak gibi duruyor. Ancak Kimi Raikkonen emekli olursa o taraflara kayabilir.

Çok zengin bir aile değil evet ama yinede Fransa gibi bir ülkeden çıktı, motorsporlarına erişim daha rahat.

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MR.EVO53

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ferrariye bu sene galibiyet yok

Fettele 5 sn ceza verdiler ağlak herif yine 1. Olcak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vettel'in yerinde olsam ağlardım sinirden...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçtiğimiz yıllarda MAX e verilemeyen cezalara bakıyorum da... haksız penaltı kazanan takımlar bile artık topu dışarı atarken, HAM ve mercedes ağlayarak bir kez daha lobiyi konuşturdular...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler