User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
128 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Formula 1 Monaco Grand Prix 2019

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telsiz konuşmaları var. Vettel e cezası bildirildiğinde görmedim bile diyor. Ayrıca arabanın tam kontrolünde bile olmazken nasıl piste tehlikeli girişten ceza alırım diyor. Ki gerçekten duvara doğru giderken arabanın arkası daha kayıyordu. Nitekim cezayı önüne kırmaktan değil, piste tehlikeli girişten alıyor. Vettel de araba kontrolümde bile değil nasıl bir ceza bu diyor.

Cezanın gerekçesini göz önüne aldığımızda, şayet Vettel in önünde arkasında 30 sn boyunca kimse olmasaydı tehlikeli girişten ceza alacak mıydı? Herkes zor kurtardı, iyi topladı, az kalsın duvara giriyordu diyecekti.

Çim alanaçıkıyorsa katlanacak derseniz de nerde kaldı yarış ruhu? Madem o çime çıktı Hamilton neden yavaşlamadı kazayı göze mi alıyor o da tehlikeli değil mi?

Sorular sorular....

Edit: Tüm telsiz konuşmaları kaydedilir. Gizlisi saklısı yok. Telsizi çalışmayan YARIŞAMAZ. Hatta arabayı kötüleyen yarışçılara pit den susmaları yönünde talimat gelir. Sebebi kaydedilmesi, takım imajı vs dir.
    Art niyetli olmadığını ok ledik.

Arabanın pisten nasıl çıkardığı onemli değil . Önemli olan çıkarken yarışa etki edecek tehlike var mı yok mu ?

Eğer Ham orada olmasaydı hiçbir sorun olmayacaktı zaten.

Vettel hata yaptı ve bedel odedi işin özeti bu.

Çıkarken arkaya bakmamakta deli cesareti ayrıca pata küte cıkmak iyiymiş
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Amk Ferrarisi Vettel ile birlikte Leclerc de yarış sonu pite çekip seramoniye takım olarak çıkmasaydı görürdüm ben FİA yönetimini.

Ham madem adamın sendelediğini gördü neden daha çok gaza basıp kazaya sebebiyet riskini arttırdı. Vettel halen arabanın götünü başını toplayamamışken dikkatsiz yola çıksa bile sen arkadan gelerek onu geçmeye çalışıyosun keşke kaza olsaydı da dedim yarışı izlerken Lec birinci olsa çocuk psikolojik olarak moda girseydi. İlerleyen yarışlarda kendine güveni daha da iyi olurdu.

En çok fanı olan Ferrraridir. Bi kaç yıldır hep Ferrariyi durdurmaya yönelik kurallar yaptılar ve başarılı oldular. Ferrari resti çekerse Formula 1 çok seyirci kaybeder buda yıkım olur onlar için.

Haas çok güzel bir laf etti yarışmayı bıraktık elimizde termometre geziyoruz diye.

Lastik markasını serbest bıraksınlarda göreyim onları Red Bull için yaptılar zamanında bu hamleyi şimdi götlerinde patladı redbullun

Sıralamalarda Q2 de patladılar rezil oldular kazayla birlikte. Doğru dürüst lastik çalıştıramıyorlar artık.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ferrari bu sene Fenerbahçe gibi iyi hazirlanamadi.

Mercedes ise iyi adapte oldu.

Herkes eşit şartlarda yarışıyor.

Pilot ve araçlardaki ufak detaylar sonucu belirliyor.

F1 zevk vermemesinin nedeni 2 takim arasinda sidik yarışı olması

Eskiden bir kac takım daha salca olurdu podyuma

İş tekellesirse zevk kalmaz.

Fia asıl diger takimlari daha aktif hale nasıl getiririm onu düşünmeli

Vettel yine bir çuval inciri berbat etti.Ferrari funlari bunu kabul etmeli.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ferrari bu sene Fenerbahçe gibi iyi hazirlanamadi.

Mercedes ise iyi adapte oldu.

Herkes eşit şartlarda yarışıyor.

Pilot ve araçlardaki ufak detaylar sonucu belirliyor.

F1 zevk vermemesinin nedeni 2 takim arasinda sidik yarışı olması

Eskiden bir kac takım daha salca olurdu podyuma

İş tekellesirse zevk kalmaz.

Fia asıl diger takimlari daha aktif hale nasıl getiririm onu düşünmeli

Vettel yine bir çuval inciri berbat etti.Ferrari funlari bunu kabul etmeli.
    Aslında araçlarda ufak değişiklikler yok.

Bu konumuydu diğer konumuydu hatırlamıyorum ama orda detaylı yazışmıştık griddeki en uzun araç mercedes buda downforce en çok üreten araç demek. adamlar tamamen yere basma gücüne odaklandığı için uzun düzlükler dışında tüm pistlerde en hızlılar

Ferrari ise tamamen hızlı olmaya odaklandığı için downforce olayını araç üzerine yerleştirdiği kanat vs şeylerde yapmaya çalışıyor. Buda yetmediği için galibiyet gelmiyor.

Ferrari zaten hatasını kabul etti yanlış yaptık dediler ama yeni araç için de şuan gelmesi imkansız bunu ne kadar geliştirebilirlerse.

Diğer takımlar için zaten Haas görüşünü belirtti.

Redbull ise honda motorunda yavaş yavaş performans almaya başladı ama güç halen yetersiz adamların aracının ortasından boylu boyunca geçen hava kanalını fia yasakladı buda onlarda ciddi güç kaybına neden oldu. Q2 de hafta sonu patladıklarında suratları 5 karıştı

Diğer takımlardan alfa zaten ferrari gölgesi altında takılıyor.

Ötekilerden bi reno dayanıklılık problemlerini çözebilirse ilk 4 dışında yukarıyı zorlayabilir.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cezaya girmicem cunku ondan once Vettel'in kacinci hatasi bu ? Gecen sene Almanya'dan sonra bir turlu toparlanamadi.Seneye bence son sansi Vettel'in.
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    madem konu bile açmadık buradan devam... yoldan çıkarsan ceza alırsın ama yolun dışına atarsan ceza almazsın... yarışı kazanana ceza verirsen 'ama kural kitabı öyle yazıyor!', birinci gelen ceza vermezsen 'ama kazananı pilotlar belirlemeli!'... bugün hayatımda izlediğim en güzel yarışlardan biriydi hem de Avusturya'da olmasına rağmen ama sonunda resmen iğrendim artık bu spordan...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir tur once açıkta bırakınca ikinci seferde bir ince sol yapsam olacak demiş heralde. O ana kadarda uca uca geldide iste
    1881 - 193

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madem konu bile açmadık buradan devam... yoldan çıkarsan ceza alırsın ama yolun dışına atarsan ceza almazsın... yarışı kazanana ceza verirsen 'ama kural kitabı öyle yazıyor!', birinci gelen ceza vermezsen 'ama kazananı pilotlar belirlemeli!'... bugün hayatımda izlediğim en güzel yarışlardan biriydi hem de Avusturya'da olmasına rağmen ama sonunda resmen iğrendim artık bu spordan...
    Bence ceza verilmemeliydi Max haketti kazanmayı, ağır çekimde izlerseniz temas yaşandığında iki araç da pistin sınırları içinde.

Red Bull bazı sorunlarını çözmüş gibi görünüyor sezonun geri kalanında umarım Mercedes ile rekabet ederler, Ferrari ise 3. sıraya düşmek durumunda kalabilir şasileri düşük süratli virajlarda pek başarılı değil maalesef.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence ceza verilmemeliydi Max haketti kazanmayı, ağır çekimde izlerseniz temas yaşandığında iki araç da pistin sınırları içinde.

Red Bull bazı sorunlarını çözmüş gibi görünüyor sezonun geri kalanında umarım Mercedes ile rekabet ederler, Ferrari ise 3. sıraya düşmek durumunda kalabilir şasileri düşük süratli virajlarda pek başarılı değil maalesef.
    şimdi mesela en sağdaki araç en sola geçip başka araca çarpabilir mi mesela her ikisi de pistin içindeyken ? sağ viraja girdi geç frenaj yaptı, çok güzel, peki sağa dönmeye devam etmektense sola açılıp kendi ön tekeriyle diğer aracın ön tekerine çarpacak kadar diğer aracın önünü kesmek hangi kitapta var? VET in ağır çekimde aynadaki gözlerini ve de 1.2 mm lik direksiyon hareketini çözen!!!??? FIA için bu karar bence yüz karasıdır... ya bırakın bütün pilotlar yarışsın ya da kitabı uygulayın, kurallar her yarış farklı takım ve pilotlar için değişik uygulanırsa spor falan kalmaz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

pist sınırları içerisinde ne güzel de bir hamle...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi mesela en sağdaki araç en sola geçip başka araca çarpabilir mi mesela her ikisi de pistin içindeyken ? sağ viraja girdi geç frenaj yaptı, çok güzel, peki sağa dönmeye devam etmektense sola açılıp kendi ön tekeriyle diğer aracın ön tekerine çarpacak kadar diğer aracın önünü kesmek hangi kitapta var? VET in ağır çekimde aynadaki gözlerini ve de 1.2 mm lik direksiyon hareketini çözen!!!??? FIA için bu karar bence yüz karasıdır... ya bırakın bütün pilotlar yarışsın ya da kitabı uygulayın, kurallar her yarış farklı takım ve pilotlar için değişik uygulanırsa spor falan kalmaz...
    Kuralların uygulanmasındaki tutarsızlık zaten herkesi bu konulara tartışmaya itiyor ancak şu var ki iyi olan taraf 2 yarışta da önde bitirdi.

Kanada da Vettel tempoya dayanamayınca hata yaptı geçilmemek için de çimenlerden kontrolsüz şekilde çıkıp arkadakinin önünde kalmak istedi. Bu tarz bir anlık sinirle yapılan hatalar büyük oranda aracın ve pilotun yavaş kalmasından ve pilotun üzerinde baskı yaratmasından kaynaklanıyor bence.

Bu haftaki yarışta da Leclerc geçileceğini anladığı için sakin düşünemeyip önce kapatması gereken sol tarafa yanaşamadı ve Max oraya girdi, sonrasında da o anlık hırs ile yanında kalabilmek için pist üzerinde yeri olmasına rağmen teması önleyebilirken dışarda kalmayı tercih etti, eğer Ferrari daha rekabetçi bir araba olsaydı bence bu kaza yaşanmazdı.

Aynı şekilde Max da temastan kaçınabilirdi ama o da dışarı açılmayı tercih etti. O yüzden kaza kısmında hatayı %50-%50 olarak görüyorum.

Genel olarak da insanların internette yazdıklarına baktığımda Türkiye ve bazı ülkelerde Ferrari sevgisini daha yoğun görüyorum, ve tartışmaların bu kadar hararetli olmasını da buna bağlıyorum. Benim açımdan F1 demek daha çok teknoloji savaşı anlamına geldiğinden sıradan sporlardaki gibi sonuçların tartışılması ve takım tutmak daha geri planda kalıyor. Örneğin şu anda 80li ve 90 lı yıllardaki yarışları izliyor olsaydık Senna gibi bir pilotun sürekli ceza alacağını düşünürdük, çünkü adamın tarzı diğer pilotların ne olursa olsun önünde kalmaktı ve bu tehlikeli manevralar yüzünden çok kez kazaya sebep olmuştur ya da diğer pilotlar yol vermek zorunda kalıyorlardı.

Ben Red Bull ve Max in bu yarışı kazanmasına sevindim şahsen çünkü şampiyonluk için ancak onların Mercedes ile rekabet edebileceğini düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuralların uygulanmasındaki tutarsızlık zaten herkesi bu konulara tartışmaya itiyor ancak şu var ki iyi olan taraf 2 yarışta da önde bitirdi.

Kanada da Vettel tempoya dayanamayınca hata yaptı geçilmemek için de çimenlerden kontrolsüz şekilde çıkıp arkadakinin önünde kalmak istedi. Bu tarz bir anlık sinirle yapılan hatalar büyük oranda aracın ve pilotun yavaş kalmasından ve pilotun üzerinde baskı yaratmasından kaynaklanıyor bence.

Bu haftaki yarışta da Leclerc geçileceğini anladığı için sakin düşünemeyip önce kapatması gereken sol tarafa yanaşamadı ve Max oraya girdi, sonrasında da o anlık hırs ile yanında kalabilmek için pist üzerinde yeri olmasına rağmen teması önleyebilirken dışarda kalmayı tercih etti, eğer Ferrari daha rekabetçi bir araba olsaydı bence bu kaza yaşanmazdı.

Aynı şekilde Max da temastan kaçınabilirdi ama o da dışarı açılmayı tercih etti. O yüzden kaza kısmında hatayı %50-%50 olarak görüyorum.

Genel olarak da insanların internette yazdıklarına baktığımda Türkiye ve bazı ülkelerde Ferrari sevgisini daha yoğun görüyorum, ve tartışmaların bu kadar hararetli olmasını da buna bağlıyorum. Benim açımdan F1 demek daha çok teknoloji savaşı anlamına geldiğinden sıradan sporlardaki gibi sonuçların tartışılması ve takım tutmak daha geri planda kalıyor. Örneğin şu anda 80li ve 90 lı yıllardaki yarışları izliyor olsaydık Senna gibi bir pilotun sürekli ceza alacağını düşünürdük, çünkü adamın tarzı diğer pilotların ne olursa olsun önünde kalmaktı ve bu tehlikeli manevralar yüzünden çok kez kazaya sebep olmuştur ya da diğer pilotlar yol vermek zorunda kalıyorlardı.

Ben Red Bull ve Max in bu yarışı kazanmasına sevindim şahsen çünkü şampiyonluk için ancak onların Mercedes ile rekabet edebileceğini düşünüyorum.
    LeClerk nasıl engel olabilirdi kazaya? Maxi yanında görünce frene basıp yol mu verecekti onu anlamadım? Max bütün atakları ayı virajda yaptı neredeyse, kendinden güçlü bir araç o virajda dışta kalıp gücüyle geçişi engelleyebiliyor, bir önceki turda olduğu gibi, Max bu hamleyle ferrariyi geçemeyeceğini anladığı için hemen 1 tur sonra bu hamleyi yaptı, fotoya bakan tarafsız biri yorum yapabilir mi acaba, hayırdır elele çimenlere mi gidiyorsunuz diyen çıkacak mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

pist sınırları içerisinde ne güzel de bir hamle...
    Temas bu fotoğraf çekilmeden önce yaşanıyor, Formula 1 hesabından yavaşlatarak tekrar izledim:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temas bu fotoğraf çekilmeden önce yaşanıyor, Formula 1 hesabından yavaşlatarak tekrar izledim:

ya hocam sen buna temiz diyorsan, suç nedir bir anlatır mısın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya hocam sen buna temiz diyorsan, suç nedir bir anlatır mısın?
    Bence iki taraf da suçlu ama eşit oranda suçlular o yüzden kimseye ceza verilmemeli, ikisi de teması önleyebilirdi. Normal bir geçiş manevrasıydı ve başarılı oldu sonuçta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence iki taraf da suçlu ama eşit oranda suçlular o yüzden kimseye ceza verilmemeli, ikisi de teması önleyebilirdi. Normal bir geçiş manevrasıydı ve başarılı oldu sonuçta.
    VET ceza alırken de böyle düşünmüş olmalı FIA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VET ceza alırken de böyle düşünmüş olmalı FIA...
    Kanada'daki cezada bence haklılar, çünkü hatayı yapan Vettel pozisyonunu kaybetmemek için piste kontrolsüz şekilde çıkıyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanada'daki cezada bence haklılar, çünkü hatayı yapan Vettel pozisyonunu kaybetmemek için piste kontrolsüz şekilde çıkıyordu.
    katılıyorum, Ham de Max de çok kontrollü sürücüler, hiç hata yapmazlar, yaparlarsa da birince madde geçerli olur FIA ya göre... ama yanlışlıkla ' 1 araçlık kapı bırakılmalı!' yazmışlar, işte o madde kırmızılar için geçerli oluyor sadece...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    katılıyorum, Ham de Max de çok kontrollü sürücüler, hiç hata yapmazlar, yaparlarsa da birince madde geçerli olur FIA ya göre... ama yanlışlıkla ' 1 araçlık kapı bırakılmalı!' yazmışlar, işte o madde kırmızılar için geçerli oluyor sadece...
    Hamilton olabilir ama Max bence çok kontrollü bir sürücü değil, bugün son turlarda daha temiz şekilde geçebilecekken gereksiz bir temas yaşadı. Bu hareketi ona yarışı kaybettirebilirdi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler