User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: F1 Macaristan Gradn Prix

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

F1 Macaristan Gradn Prix

Bu yarışla birlikte Pirelli'nin en kısa sürede emekliye ayrılması gerektiğini düşünüyorum.

Ayrıca Vettel'i de ayrı tebrik ediyorum. Adam aynı arabada bildiğin Leclerc ten hızlı.

Redbull da nasıl bir strateji izledi bilmiyorum ama Mercedes 25 tur gitmeyecek lastiği anında değiştiriyor sen son 3 tur kala....

Ne diyelim..

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok üst seviye bir yarış oldu, baya keyifliydi. İki takım da çok iyi araba yaptılar.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Macaristan yagmur haric ancak bu kadar keyifli olabilirdi .
    Hayatimda ilk kez Hamilton u tebrik ettim.
    Ha,arkasinda yine Merc olmasaydi bu muazzam sürüşü taçlandıramazdi.
    Vers e dr teşekkürler ama çaplari merc i devirmeye yetmedi.
    Ferrari mi? Yarışa katilmislarmiydi?

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merso ne kadar iyi bir takım olduğunu tekrar gösterdi, tebrikler.

Redbull inş böyle devam eder, sezonun ikinci yarısı baya süprizli ve keyifli olur.

Ferrari ise anca kumda oynasın.

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Macaristan sıkıcı yarış olacak diye beklerken yine güzel bir yarış izledik . Ham kendisine formsuz diyenlere cevabını bu yarışta verdi. Max a helal olsun . Umarım bu performansı sezon sonuna kadar devam eder. Eğer Redbull önümüzdeki sezon başına güzel bir araç hazırlarsa bence Max seneye en büyük şampiyonluk adayı. Ferrari yine bildiğiniz gibi kendi pilotlarını birbiriyle yarıştırdı. Vettel güzel strateji yaptı. Ferrari pit ekibi yine sıçmasına rağmen Leclerc i geçti. Leclerc in de bu araçla elinden geleni yaptı. Mclaren iyi iş çıkarıyor. Uzun bir ara var. Bu kadar heyecanlı yarışlar izlemişken F1 yokluğu hissedilecek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarisi takim stratejisi kazandi, mercedes zar atti duses geldi. Ferrari uzdu...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes pit ekibini sahaya sürdüğü an Redbull un cevap vermesi gerekiyordu. 1 tur geç bile girse en azından Max in bir şansı olurdu, bu şekilde savaşamadan geçit vermek zorunda kaldı. Ayrıca şunuda unutmayalım Gasly bu kadar kötü olmasa, en azından Max e biraz yardım edecek bir takım arkadaşı olsa Redbull yarışı yine bir şekilde alırdı(Bottas en azından bazı yarışlarda diper takımları arkada bırakıp Ham e yardımcı olabiliyor, Redbull un bu çapta bir sürücüsü yok.) Ferrari ler anladığım kadarıyla çok önceden anladılar şansları olmadığını, podyum a çıkalım yeter mantalitesinde gittiler. Vettel aynı arabayla Leclerc ten hızlı değildi, arada lastik farkı vardı. Starttan pit stoplara kadar Leclerc e yaklaşamadı, Seb i uzun süre dışarıda bırakmanın ekmeğini yediler ama zaten Ferrari podyumu Seb e vermek istediğini düşünerek buna pek şaşırmadım.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Fan olduğum Merso nun Ferrayi sapladigi.

Yine her zaman olduğu gibi şans ile kazandık.

ŞANS yine
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ferrari yarış öncesi dedi zaten hava sıcak olursa belki diye 3. Sektörde o kadar zaman kaybediyoruzki inanılabilir gibi değil. diğer markaların yanında standart yol aracı gibi kalıyo ferrari araçları şöförlerede yapcak birşey kalmıyo.

Geçen sezon burda max’a çoğunluk olarak sallıyoduk haklı olarak ama bu sezon çok yol kat etti ve olgunlaştı. Lec’de o yolda ilerliyo 2 sene sonra bunları izleriz.

Yarışla ilgili en büyük ve önemli yorumum pirelli bu işi bıraksın 2 lastik yapsın. Kuru ve yağmur. Bizide yormasın takımlarıda

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    max reyizi ham pite girdikten sonraki tur pite soksalar daha keyifli bi son 15tur izlerdik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Redbull pit ekibini beğenirim ama dün yanlış karar aldılar. Ham pite girdiği anda onlar da bir sonraki tur pite girse çok başka bir yarış izlerderik. Mercedes pite girdiği anda çok büyük risk aldı dedim ama adamlar çok iyi hesaplamış lastiklere göre süreleri.

Hep söylediğim gibi beğenirsiniz, beğenmezsiniz bu işi en iyi yapan takım şuan Mercedes. Keşke tüm takımlar bu kalitede yönetilse böyle keyifli yarışlar izlesek. Hamilton'da görüldüğü gibi bala filan ihtiyaç duymadan çatur kütür kazanıyor.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Redbull pit ekibini beğenirim ama dün yanlış karar aldılar. Ham pite girdiği anda onlar da bir sonraki tur pite girse çok başka bir yarış izlerderik. Mercedes pite girdiği anda çok büyük risk aldı dedim ama adamlar çok iyi hesaplamış lastiklere göre süreleri.

Hep söylediğim gibi beğenirsiniz, beğenmezsiniz bu işi en iyi yapan takım şuan Mercedes. Keşke tüm takımlar bu kalitede yönetilse böyle keyifli yarışlar izlesek. Hamilton'da görüldüğü gibi bala filan ihtiyaç duymadan çatur kütür kazanıyor.
    ben redbull a kızmıyorum, pite soksalardı Max i HAM lider olur ve de o liderliği bir daha bırakmazdı, kimse elindeki lastiğin kac tur verimli gideceğini bilemiyor, HAM az daha zorlamayı bırakıyordu çünkü farkı kapatamıyordu, önce yarış sonunda yakalayacağız dediler, sonra son tur dediler, 6 tur kala yakaladı çünkü MAX in lastikler biranda 'öldü'...

Ferrariler çok komikti, A planına devam ediyoruz, yok B ye geçiyoruz dur dur fikir değiştirdim plan C plan C , telsizden 'şimdi Voltranı oluşturuyoruz' demelerini bekledim...

Redbull harika gelişiyor, Honda motorunun daha bir güncellemesi daha gelecek, sezonun ikinci yarısı tamamen Mercedes-Redbull çekişmesiyle geçecek...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay canına bir macaristan grand prix'inin bu kadar heyecanlı olabileceğini rüyamda görsem inanmazdım.

mercedes gerçekten her türlü takdiri hak ediyor. adamlar en iyi aracı yapıyor, en iyi geliştirmeleri üretiyor, en iyi stratejileri, en yenilikçi fikirleri ortaya koyuyor.

hamilton da gerçekten kusursuza yakın bi yarış çıkardı, 70 tur boyunca her tur limitlerde sürdü. bana göre tüm yarışta sadece 1 kere muhakeme hatası yaptı. o da max'ın ilk pit stopundan sonra arayı kapatıp geçmek için atak yaptığında 4. virajda gereksiz zorladı. eğer o tur zorlamayıp arkasında kalsaydı bir sonraki tur start-finish de kesin geçerdi. çünkü max ondan önceki turlarda tur bindirdiği için drs açabiliyordu ve hamilton'a karşı savunma yapabiliyordu. halbuki o tur önlerinde araç kalmamıştı ve düzlükte drs açamayacaktı. hamilton da drs ile rahat geçerdi.

sonuç itibariyle hamilton ve özellikle de mercedes hakettiği bir galibiyet aldı. yarışı da bu kadar zevkli bir hale getirdikleri için ayrıca teşekkür etmek lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben redbull a kızmıyorum, pite soksalardı Max i HAM lider olur ve de o liderliği bir daha bırakmazdı, kimse elindeki lastiğin kac tur verimli gideceğini bilemiyor, HAM az daha zorlamayı bırakıyordu çünkü farkı kapatamıyordu, önce yarış sonunda yakalayacağız dediler, sonra son tur dediler, 6 tur kala yakaladı çünkü MAX in lastikler biranda 'öldü'...

Ferrariler çok komikti, A planına devam ediyoruz, yok B ye geçiyoruz dur dur fikir değiştirdim plan C plan C , telsizden 'şimdi Voltranı oluşturuyoruz' demelerini bekledim...

Redbull harika gelişiyor, Honda motorunun daha bir güncellemesi daha gelecek, sezonun ikinci yarısı tamamen Mercedes-Redbull çekişmesiyle geçecek...
    ben seninle aynı fikir de değilim abi, 1 tur sonra max ı pite alsalardı eger dondugunde trafige takılmaz ise ki 17 li turlar donecekti ve pitten cıkar cıkmaz sonraki start duzlugunde hamı yakalamıs olurdu. keza son tur pite girip cıktıgında 1,17 bası dondu. ham ise pitten dondukten sonra 1,18.5 donerek her tur 1,5 sn alarak 4 tur kala yetisti 3 tur kala ise gecti.

redbul takımı malesef hata yaptı bunu kendileri de kabul ediyorlar, yarıs max in hakkıydı saglık olsun bu yarısı ham almasaydı 2. yarı cok daha keyifli cekismeli olabilirdi. neyse onumuz de spa ve monza var 2 side tam ferrarilere uygun hızlı pist bakalım neler olacak.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben seninle aynı fikir de değilim abi, 1 tur sonra max ı pite alsalardı eger dondugunde trafige takılmaz ise ki 17 li turlar donecekti ve pitten cıkar cıkmaz sonraki start duzlugunde hamı yakalamıs olurdu. keza son tur pite girip cıktıgında 1,17 bası dondu. ham ise pitten dondukten sonra 1,18.5 donerek her tur 1,5 sn alarak 4 tur kala yetisti 3 tur kala ise gecti.

redbul takımı malesef hata yaptı bunu kendileri de kabul ediyorlar, yarıs max in hakkıydı saglık olsun bu yarısı ham almasaydı 2. yarı cok daha keyifli cekismeli olabilirdi. neyse onumuz de spa ve monza var 2 side tam ferrarilere uygun hızlı pist bakalım neler olacak.
    ama düşünsene, lastiklerin iyi, yarış sonunu rahat görür ve de hala en hızlı turları sen atıyorsun, pite girip 2. kalsaydı bence redbull daha fazla eleştirilirdi... buradaki en büyük sorun lastikler, hala hiç bir takım efektif kullanamıyor, 20 turluk lastik takıyorsun bakıyorsun adam gitmiş 36 tur, en hızlı lastik S deniyor, 12-15 tur ömür deniyor, yarışta kimse denemiyor bile, geçiş lastiği yaptılar ıslak zemini bile kuru zannedip çalışmıyor vs vs... ayrıca HAM ve mercedes hala çok rahat zerlerinde hiç bir baskı yok, şampiyon olacaklarına eminler bu sebeple de böyle riskli hamleleri rahatça yapabiliyorlar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya, sonra Macaristan harika yarışlar oldu.

Burada sadece Mercedes in veya RedBull stratejisine bakıp yorum yapmak yanlış olur.

Red Bull Max e ikinci Pit i yaptırırsa Hamilton'nın gerisine düşecekti.

Ama Hamilton Zaten 2. ve Ferrariler çok uzaktaydı, kaybedecek birşeyi yoktu.

Eğer ki Ferrari, Hamilton'a yakın olsaydı, bu kadar rahat ikinci Pit'i yapabilirmiyidi?

Muhtemelen Ferrari'yi arkasında tutup yerini koru denilecekti.

Mercedes içinde bulunduğu durumu iyi kullandı, Hamilton tecrübeli bir pilot hiç hata yapmadan Max'i yakaladı ve geçti. Hem Max hem de Hamilton harika yarıştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok haklısın. Mercedes bu kararı alırken çok rahattı. Kaybedecek hiçbir şeyleri olmadan pite aldılar. En kötü yine 2. olacaktı. Ama aynı durum RedBull içinde geçerli. Rakibin bir hamle yapmışken sen de kendini garantiye almak için aynı hamleyi yapabilirsin. Sonuçta RedBull da hata yapsa bile en kötü ikinci olacak ve öyle oldu. Ayrıca RedBull en hızlı pit stop yapan takım. Dünya rekoru ellerinde. Sırf bu bile bir etken.

Muhtemelen bu konuştuklarımızı çok hızlı bi şekilde değerlendirdiler zaten. Yarış sonu konuşmak kolay. Adamların tüm bunları değerlendirmek için 1 2 dksı vardı.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    F1 de zaten doğru karar veren kazanıyor

Hee birde ŞANS alıyorsun ton ton yarış öncesi
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suan yapay bir rekabet var. Mercedes vanayi acmiyor ne zaman acsa hep kazaniyor tipki bu yaris gibi.
    Konu Eriador tarafından (08-08-2019 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler