User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: F1 pistine de göz koymuşlar

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerBLN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim ne derse desin federasyon zengin sporculara hitap eden tabandan kopuk durumda.. Pist günleri de pahalı filan değil aktivitenin olduğu ortam kalitesini düşününce.. O kadar personel, pist giderleri vs. Yaz kış gittik izlemeye eşimle yazın serin kışın sıcak ortamda bekledik aralarda.. Orada ki imkanlarda gayet güzel yeme içme vs. Kendimi bildim bileli arpa boyu yol alamayan aksine geri giden bir federasyon var yalan mı? Benim çocukluğumda pist şampiyonaları her şehirde olurdu.. Halkımız bu tarz aktivitelere ilgi gösteriyor ama ulaşılabilir olması önemli etken.. Drift izleyicisi çok olan bir spor mesela Bursa'da havaalanında başladılar son yıllarda görünen o ki görseli olan şeyler yapılsa gayette güzel işler ortaya çıkacak.. Maalesef yönetim biz ralli yapalım kendi çevremizle eğlenelim eee diğer dallar " banane!! onlar serseri " tarzında.. Konya'da ki drag pisti mesela ne durumda giden görenler bilir.. Antalya'da belediye başkanı olmasa organizasyon olur mu soruyorum.. Bu işin hiç bir yerinde tabana inemeyen federasyona ve uzantılarına zerre güvenim yok.. Yine diyorum Allah muhafaza İstanbulpark işlemesi onlara geçerse ya avm olur ya mesire alanı yada kapıdan bile sokmazlar bizi oraya.. Gidip yarışmasam da oradaki ortamı yaşamak benim için çok keyifli hafta sonu bir aktivitesi..
    Alıcam orayı sana en sonunda
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

OmerBLN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıcam orayı sana en sonunda
    Keşke abi bize verseler orda yatsak kalksak =)

Bu konuda hiç bir maddi çıkarım yok bunu da belirteyim.. Pistte çalışan işleten herhangi biriyle de bağlantım yok.. Sadece çok kızgınım yapamıyorsan bırak arkadaş.. Ülkenin her yeri koltuk kenesi.. Bütçeyi sana neden versinler sen gidip alacaksın.. Otur koltukta,ona sataş buna laf at oldu.. Git, koştur, kapı kapı gez bul o parayı, sponsoru.. Motorsporlarına benim kadar katkıları yoktur eminim..
    If you don't follow through on your dreams, you might as well be a vegetable.

Burt MUNRO

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izmir pistinde karting, drift, pist şampiyonası koşuluyor koyun otlatılmaya terk edildiği yok.. takip etmeyip kafadan konuşuyor herkes..
    izmir pistinin eksikliği open pit günlerinin olmaması -ki eskiden olurdu- ve tesis kısımlarının -artık dökülüyor- yenilenmesi gerekliliği..
    federasyon başındakilerin ne yazıkki böyle bir kaygısı yok ancak pist bomboş atıl vaziyette de durmuyor aktif olarak kullanılıyor..

Ayhancan Güven'de oyun oynarken keşfedilip pistlerle tanışmış birisi değil.. babası yarış pilotu, kendisi de çocuk yaştan beri kartingin içinde evet oyunla birlikte ismini duyurdu ama çocuk zaten yeterince yetenekli ve yarışların içinde büyümüş birisi tabi bu da maddiyat meselesi tosfed bugüne kadar kaç yarışçı yetiştirmiş ya da yetiştirmiş mi asıl problem bu.. yetiştirme kısmı da çok çetrefilli bir konu bugün yetenekli bir futbolcuyu gözlemleyebileceğiniz mahalle arası futbol klupleri bile var ordan yetenekli çocuğu alıp donatmanın maliyeti nedir? yetenekli çocuğu motosporlarında bulması bi dert hadi buldun altına araç ve takım vermek nasıl bi maliyet? tff'nin bütçesi nedir tosfedin bütçesi nedir? reklam geliri ve sponsorluk anlaşmaları da buna paralel konular keza futbolun müşterisi ve kaynakları ile motorsporlarının ki ne ölçüde aynı?

bazen elma ile armut da karışıyor.. kimse size düzenlenen yarışlara katılamazsınız demiyor istediğiniz alanda lisans alıp yarışlara katılabilirsiniz ki lisans ücretleri çok komik.. ama yarışmak çok maliyetli ne yazık ki. bu yüzden herkesin kendi aracıyla pistlere girebileceği organizasyonların mevcut pistlerde arttırılması gerekiyor tabiki ama en basitinden bir klasik araç ayarlayıp 1500 lira lisans bedeliyle ilinizde düzenlenen klasik otomobil yarışlarına katılabilirsiniz..
    bir de bizim federasyon ile ingilteredeki federasyonun bütçesini karşılaştırmayın üzülürsünüz.. bizde diyanete aktarılan paranın 100'de 1'i motorsporlarına aktarılsa şartlar muhakkak daha iyi olur ama istediğimiz gibi yine olur mu olmaz görünen köy kılavuz istemez tabiki..

ha bir de şu çok komik oluyor.. burda istanbulpark'ın halk günü ücretlerini eleştirenlere otomobil sporları pahalıdır, araç ayarlamak pahalıdır, bu para çok cüzi bunu veremeyen gelmesin zaten piste ayarında konuşanların federasyon üst tabakaya hitap ediyor diye ağlaması ee otomobil sporları pahalı bir hobi yapacak bi şey yok..
    İşte aşağı yukarı benzer şeyleri farklı halde söylüyor gibiyiz. Sıkıntılar belli, ortak.
    Dediğim gibi, motorsporu pahalı olabilir ama bizde iş sadece parası olanın zevkine takıldığı yer haline geliyor. Yıllardır da değişmedi.
    Yurtdışı örneğini şunun için veriyorum, standart bi vatandaş da "ula ben iyi yapıyorum bu işi, yeteneğim olduğuna inanıyorum" diyor giriyor. Bu noktada Federasyon bütçesi de değil, dediğim gibi gerçek anlamda bir "yarış takımı" ve bütçesi gerekiyor. Federasyonun da yapacağı iş değil bu çünkü. Bizde böyle bi takım kültürü yok. Kendileri çalıp kendileri oynamıyor mu sonuçta? Tanıdığımız bildiğimiz isimler var. Güzel işler de yapıyorlar, başarı sağlıyorlar vesaire ama iş hiç bir zaman amatöre inemiyor. Dert bu, veya eleştirdiğim bu diyelim.

Ayhancan değil o zaman bu arada isim sanıyorum, daha da sıfırdan alakasız bir isimdi diye hatırlıyorum ama yanılıyor olabilirim.
    Ama oysa da yine başa dönüyoruz, nedir "babası yarış pilotu"... Bitti yine olay

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Intercity bu konuyla alakali aciklama yayinlamis.

Intercity İstanbul Park resmi... - Intercity İstanbul Park

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ticari olarak bakıyorum olaya birazda. Federasyon biz şirket değiliz ihaleye giremeyiz demiş. Girebiliyor olsan kaç para önereceksin rakipler karşısında. Ne kadar kira vereceksin o devasa tesise. Sonuçta oraya yatırım yapan birileri var. Ve verdiğin para karşılığında nasıl para kazanıp bütçe dengeni kurmayı düşünüyorsun. Bi kalk adam gibi planlarını anlat. Sonra biz talibiz diye çık. O kadar büyük alanın güvenliğini sağlamak için gerekli personelin maaşını bile ödeyemeyeceklerini düşünüyorum şahsi olarak.

Diğer tarafta pandemide iptal edilen yarışlar sebebiyle gelen F1 dışında son yıllarda hiçbir uluslar arası organizasyon maalesef gelmiyor. Sebebini bilmiyorum ama bu üzücü. Orada izlediğim Rally Cross tadı hala damağımda. Intercity kendi markalar kupasını yaptı bir kaç sene. Clio Cup, Megane Cup, Caterham Cup. Hatta Porsche'ler alınmıştı bir sürü ama sanırım hiç yarışma olmadı onlara. Yanlış hatırlamıyorsam TOSFED yarış düzenleme yetkisi bende diyerek Intercity ile bir çekişmeye girdi ve o kupalarda bitti. Şuan IstanbulPark da düzenli yada arada yapılan bir motorsporu etkinliği de yok.

Pist Intercity de kalır. TOSFED'de gıcıklığa devam eder. Bu iki taraf asla birbiri ile anlaşamaz. Olan biz otomobil severlere olur. Zaten otomobil severler olarak dünyadaki otomobil konusunda en kötü 10 ülke içindeyiz hem fiyatlar olsun hem diğer konular olsun. Birde burdan gol yiyelim ne olacak.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Federasyon bırakın pisti işletmeyi çimlerini bile sulayamaz, patates deposu olarak pisti kiraya verirdi. Niye böyle oldu diye sorsan biz maliyeti karşılayamıyoruz devlet bize destek olmuyor derdi net.
    Şu an hiç olmazsa pist sapasağlam yaşıyor. Ankaralılar bilir yakın geçmişte Ankarapark örneği var. Birilerin heves ve arzularıyla ego tatminleri için 800 milyon dolar harcanan tesis şu an devasa bir hurda olarak her gün çürütülüyor.
    Burayı işletmeye hak kazanan firma elektrik faturalarını bile ödeyemedi. Çinli ortakları varmışta filan hep hikaye. İhalenin videoları var internette. O at hırsızlarına bırak ankaparkı kiralamayı iki tane otoparkın işletmesini bile vermem.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bu arada, önceki mesajımda yazmayı unutmuşum;

"Motorsporları zaten böyle, efendim Federasyon bütçesini zaten İngiltere ile karşılaştırmak komik" vesaire şeklindeki açıklamalar da eleştirdiğimiz aynı değirmene su taşımak oluyor.
    Yani "siz karışmayın, bu zaten zengin sporu"...

Hayır efendim değil. Neden böyle bi algı üzerinden devam edilmeye çalışılıyor? Çünkü net bir başarı yok.
    Eski efsane pilotlar, yenilerden yine çok iyi isimler şunlar bunlar var ama bu sporda ne kadar iyiyiz? Bizi temsil eden isimler bir elin parmağını geçmiyor.

Atıyorum, motosiklet işinde neden öndeyiz? Evet belki maliyet vb olarak otomobil yarışına göre daha düşüktür ama bir Razgatlıoğlu modeli var önümüzde. Bugün Voleybol, okçuluk vb nasıl daha da ilgi çeker hale geliyorsa, motorsporları da gelecek. Ama buna "müsaade" edilmesi gerekiyor önce.

Bağdat Caddesi mi motorsporu, zengin olan gelsin, parasını şovunu yapsın?
    Kimler pilot, kimler gerçekten yarışıyor vesaire, net bir başarı niye yok diyorum. Eh bu "piyasa" modeli yüzünden. Ya zamanında ralli izlemeye gidiyoruz, Serkan Yazıcı geçiyor tüm virajı taraya taraya, hadi sonrasında gelen 5 pilotu daha kabul edelim, sonrasına adam kaç bin saniye fark atmış, arkadan gelenler zııııııııııııııı diye geçiyor gidiyor, eh öyle ben de kullanırım. Sen pilot değilsin ki? Net belli... Eh bu kişiler zengin sporu diye öyle gidip gelecek mi? Bence buna da engel olunması lazım. Futbolda basketbolda ben yeteneksizim, hiç bi takım beni alıp profesyonel şekilde oynatır mı?

Bir şekilde bu "keyfiyet"ten de vazgeçilmesi gerekiyor.

Ha ülkemizde bi Bernie Ecclestone benzeri bi herif olur, zevkine F1 yapar, ismine de Ahmet1 der. Yapsın, ona da karşı değiliz. Ama adı üzerinde "spor" bu. Sporsa, parasıyla şov yapma yeri de olmaz. Olmamalı. F1 pilotlarına bakın, adamlar bilmemkimin oğlu şeklinde, parasıyla yarışarak mı gelmişler, yoksa yıllarca en basitinden bilmemne yarışı ile başlayıp yükselmişler mi? Gerçek meslekleri neymiş, nasıl amatör başlamışlar, vesaire vesaire..

Yine örnek vereyim, "yarışmaya başlamanın en iyi yeri karting" deniliyor. Hadi içinde "otomobil" olanlar daha maliyetli bilmemne diyelim, e kartingde de bi amatör muhabbet yok? Bi yetenek arama var mı? Yok. Onun tanıdığı, bunun oğlu yine takılıyor. Ha bunlardan yetenekli olan var elbette, ama gerisi çöp.

Yine piste dönersek; Intercity bu işi iyi yapıyorsa devam etsin. Resmi yarışların da getirilmesi ve pistin atıl kalmaması adına da mutlaka bir şeyler yapılmalı. Bunu TOSFED becerecekse o gelsin, açıklasın projelerini. Ama kimsenin inancı yok görüyorum ki. TOSFED de düşünsün bu imajı niye nasıl elde ettim diye. Kaldı ki "rakip firma Tesla'nın teslimat yeri" diye konuya giriyorsan zaten bu olmayan inancı körüklersin...

FRTDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmir pistinde karting, drift, pist şampiyonası koşuluyor koyun otlatılmaya terk edildiği yok.. takip etmeyip kafadan konuşuyor herkes..
    izmir pistinin eksikliği open pit günlerinin olmaması -ki eskiden olurdu- ve tesis kısımlarının -artık dökülüyor- yenilenmesi gerekliliği..
    federasyon başındakilerin ne yazıkki böyle bir kaygısı yok ancak pist bomboş atıl vaziyette de durmuyor aktif olarak kullanılıyor..

Ayhancan Güven'de oyun oynarken keşfedilip pistlerle tanışmış birisi değil.. babası yarış pilotu, kendisi de çocuk yaştan beri kartingin içinde evet oyunla birlikte ismini duyurdu ama çocuk zaten yeterince yetenekli ve yarışların içinde büyümüş birisi tabi bu da maddiyat meselesi tosfed bugüne kadar kaç yarışçı yetiştirmiş ya da yetiştirmiş mi asıl problem bu.. yetiştirme kısmı da çok çetrefilli bir konu bugün yetenekli bir futbolcuyu gözlemleyebileceğiniz mahalle arası futbol klupleri bile var ordan yetenekli çocuğu alıp donatmanın maliyeti nedir? yetenekli çocuğu motosporlarında bulması bi dert hadi buldun altına araç ve takım vermek nasıl bi maliyet? tff'nin bütçesi nedir tosfedin bütçesi nedir? reklam geliri ve sponsorluk anlaşmaları da buna paralel konular keza futbolun müşterisi ve kaynakları ile motorsporlarının ki ne ölçüde aynı?

bazen elma ile armut da karışıyor.. kimse size düzenlenen yarışlara katılamazsınız demiyor istediğiniz alanda lisans alıp yarışlara katılabilirsiniz ki lisans ücretleri çok komik.. ama yarışmak çok maliyetli ne yazık ki. bu yüzden herkesin kendi aracıyla pistlere girebileceği organizasyonların mevcut pistlerde arttırılması gerekiyor tabiki ama en basitinden bir klasik araç ayarlayıp 1500 lira lisans bedeliyle ilinizde düzenlenen klasik otomobil yarışlarına katılabilirsiniz..
    bir de bizim federasyon ile ingilteredeki federasyonun bütçesini karşılaştırmayın üzülürsünüz.. bizde diyanete aktarılan paranın 100'de 1'i motorsporlarına aktarılsa şartlar muhakkak daha iyi olur ama istediğimiz gibi yine olur mu olmaz görünen köy kılavuz istemez tabiki..

ha bir de şu çok komik oluyor.. burda istanbulpark'ın halk günü ücretlerini eleştirenlere otomobil sporları pahalıdır, araç ayarlamak pahalıdır, bu para çok cüzi bunu veremeyen gelmesin zaten piste ayarında konuşanların federasyon üst tabakaya hitap ediyor diye ağlaması ee otomobil sporları pahalı bir hobi yapacak bi şey yok..

Takip etmeyip kafadan konuştuğumu nerden biliyorsun? Motorsporlarına gönül veren veya meraklı olan herkes bu işi profesyonel olarak yapmak zorunda mı? İzmir pisti eski işletmesindeyken resmi yarış olmadığı hergün halk günü düzenlenebiliyordu, isteyen amatör olarak girip kullanabiliyordu, İzmirdeki pistte geçen sene neredeyse 15 günde bir track day düzenleyen arkadaşlar var burada, pist belediyeye geçtikten sonra kaç kere yaptılar? Biz İstanbuldan her sene piste çıkmak için 2-3 defa İzmire geliyorduk şimdi gelemiyoruz. Önceden neredeyse her hafta etkinlik olan pist senede 4-5 defa resmi yarış için kullanılıyorsa atıl durumdadır bana göre, karting olayına uzak olduğum için onun detayını bilmiyorum.
    Körfez pistide keza öyle 2015-2016 da hafta sonları sürekli track day yapılıyordu sürekli çıkıyorduk piste sonra yok lisans dediler haftasonu kirasını 2-3 kat artırdılar artık kimse haftasonu pist günü yapmıyor Körfezde, hafta içi olan organizasyonlarda işten dolayı uymuyor bana ve birçok tanıdığıma.
    Kurallara Aykırı İmza Boyutu.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    toggun rakibi teslamı HAHAHAHAHAH, togg teslanın tırnagı olamazki bizim millet neden böyle ya cidden hep bi siyasi yerden vurmak peşinde. şey gibi olmuş chery vs mercedes
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

takip ediyoruzda bence sen pek takip etmiyorsun pistin hali ortada leş ve pislik içinde federasyon ne ypamış pist belediyeye geçtikten sonra ? cafe vardı o bile kapatılmış. Sen belediyede falan calısıyorsun snaırım böyle bu sekilde belediyeyi savunduguna göre. open pit yok halk günü yok, ee pist ne için var ? tozdan boktan geçilmeyen haline tosfed etkinlik yapsın diyemi ? bu tarz zihniyetlerle zaten bir halt olmaz.
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlık İstanbul olduğundan, İzmir konusuna çok girmek istemedim de, olan oldu dalıyorum.

2021 ve 2022'de ben ve İzmirli arkadaşlarımın önderliğinde 20'den fazla time trial yaptık. hepsine de ortalama 80-100 kişi katıldı. Bizden başka Bursa'dan, ankara'dan, İstanbuldan ekipler de benzer etkinlikler yaptı. neredeyse 2-3 haftada bir izmirde pist günü olurdu yani.

Ama şu an time trial için belediyenin kendi meclisinde yayınladığı koşullara uygun şekilde kiralama adına spor daire başkanlığı ile görüştüğümüzde, belediye bize yanıt bile vermiyor, muhattap almıyor. Tosfed'in etkinliği arasında mini time trail yaptık diye Belediye Tosfed'i tehdit edip, bir sonraki etkinliğimizi iptal ettiriyor.

TPŞ'de yarışan pilotlar TPŞ'den haftalar önce antrenman için pisti meclis kararına uygun koşullarda kiralamak istediğinde, belediyenin cevabı, "TPŞ'den 1 gün önce zaten antrenman olacak, o size yeter" oluyor.

Beldiyeyi savunmayın yani, en azından burada savunmayın.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlık İstanbul olduğundan, İzmir konusuna çok girmek istemedim de, olan oldu dalıyorum.

2021 ve 2022'de ben ve İzmirli arkadaşlarımın önderliğinde 20'den fazla time trial yaptık. hepsine de ortalama 80-100 kişi katıldı. Bizden başka Bursa'dan, ankara'dan, İstanbuldan ekipler de benzer etkinlikler yaptı. neredeyse 2-3 haftada bir izmirde pist günü olurdu yani.

Ama şu an time trial için belediyenin kendi meclisinde yayınladığı koşullara uygun şekilde kiralama adına spor daire başkanlığı ile görüştüğümüzde, belediye bize yanıt bile vermiyor, muhattap almıyor. Tosfed'in etkinliği arasında mini time trail yaptık diye Belediye Tosfed'i tehdit edip, bir sonraki etkinliğimizi iptal ettiriyor.

TPŞ'de yarışan pilotlar TPŞ'den haftalar önce antrenman için pisti meclis kararına uygun koşullarda kiralamak istediğinde, belediyenin cevabı, "TPŞ'den 1 gün önce zaten antrenman olacak, o size yeter" oluyor.

Beldiyeyi savunmayın yani, en azından burada savunmayın.
    ve TOSFED, bu pistin atıl durumda kalmaması, en aktif şekilde kullanılması için hiçbir şey yapmadığı gibi; engel olan belediyeye dair, sosyal medyada reklamlar verip karalama kampanyaları da yapmadı.
    İzmir'de rant daha az olur diye mi acaba? yada belediyeyle sorunları yok diye mi?

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ve TOSFED, bu pistin atıl durumda kalmaması, en aktif şekilde kullanılması için hiçbir şey yapmadığı gibi; engel olan belediyeye dair, sosyal medyada reklamlar verip karalama kampanyaları da yapmadı.
    İzmir'de rant daha az olur diye mi acaba? yada belediyeyle sorunları yok diye mi?
    Kesinlikle.

Tamam İstanbul çok değerli, belki kavga etmeye değer görüyor olabilir de, İzmir gavur memleket mi?? Neden hiç sahip çıkılmıyor, kavga edilmiyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E madem mevcut ihalenin şartları gereği kullanım süresi sona erdi, açsın ilgili kurum tekrar ihaleyi şeffaf şekilde talipliler yarışsın. Parasını veren alsın kullanım hakkını... Öyle olmuyor mu ?

Aaaaa pardon Tosfed bize devredin para vermeyelim devletin yerini biz ücretsiz kullanalım, masraf falan çıkarsada devlet bütçe versin demek istiyor dimi ?

Belli ki kovanın balını ben alayım, arılar başkasını soksun durumu var

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buradaki asıl rahatsızlık yaratan konu şu ;
    hadi aldı diyelim , tosfed alınca ne yapacak?
    kimsenin bu konuda bir inancı yok , ortada program yok , amaç yok , strateji yok , plan yok..
    alırsa ne olacağını hepimiz az çok biliyoruz , bunu kendimize itiraf edip kabullenebilmemiz lazım , gerçekler ortada , olacaklar da gayet net..
    zilyon tane örneği yaşadık ki bu örnekte de sonuç değişmeyecek..

dolayısı ile , o almış bu almış falan değil konu..
    almak için yırtınıyorsun da alınca da bize faydalı bişey yapacağın yok..
    bu millet bunun için tepki gösteriyor tosfed'in biryerleri kendi himayesine alma çabasına..

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

OmerBLN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi dinledim şimdi de ben Federasyona güvenmiyorum.. İnşallah dediği gibidir de ben yanılırım ama görünen köy mevzusu da var ortada..
    If you don't follow through on your dreams, you might as well be a vegetable.

Burt MUNRO

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Biraz mantıklı düşünürseniz, İzmir Pınarbaşı Pisti yıllardır bakımsız, Körfez Pisti deseniz aynı ne doğru dürüst bir yatırımı var ne etkinlik organizasyonu. TOSFED F1 pistine ve müthiş maliyet gerektiren bakım ve işletme durumlarına girene kadar bu iki ufak pisti çekip çevirsin, kendini ve federasyonel profesyonelliğini bakış açısını ıspatlasın Güzel farklı yarışlar ve halk günleri time trialler düzenlesin ondan sonra F1 pistine kendini ıspatlayıp talip olsun bence. Neresinden bakarsan bak saçmalık.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah bu ülkede herhangi bir konuda hak yiyen, hırsızlık yapan, hile hurda ile işi olan kim varsa belasını versin Hakkım da haram olsun, tüm bu olaydan haberdar ve ses çıkartmayan sülale bireylerinden çıksın tez zamanda amin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler