User Tag List

Sayfa 3/41 İlkİlk 1234513 ... SonSon
776 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Konya Mahalli Oto Drag 26 temmuz

Tugral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunada gelcem costum Ekonomik krizde kafayı dağıtmam lazım
    Dört tekerlekle uçar gider kelebek gibi
    Otobanlarda açar renk renktir çiçek gibi
    Güzel havada var mı onunla gezmek gibi
    Ayağı yerden kesen güzellik otomobil

brutal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı khan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dogrusu diye birsey olmaz, dunyada gordugunuz cogu derece senkronize olmayan sistemle olculur. Ayrica arabanin suresi ile sizin reaksiyonunuzun bir bagi yoktur. Cogu yarista reaction time olculur ama zamana katilmaz.
    Benim görüşümce: Drag yarışı eğer bir spor olarak kabul ediliyor ise içinde insan faktörüde var demektir, bu yüzden tepki süreside yarışın bir parçası olması gerekli. Peki tepki süresi önemli değil ise geri sayım niye yapılır? Sadece bir ışık yansa isteyen hazır olduğunda kalksa da olur ozaman. Yine benim görüşüme göre tepki süresini hesaba katmamak, vites değişim süresini toplam zaman düşmek kadar saçma olur. Yani tepki süresi arabanın derecesine sayılmazsa ozaman pilotun vites değişim süreside katılmaz gibi bir mantık olur. Size göre büyük ihtimalle saçma oluyor ama bu da benim görüşüm.

Not: Ralli ve türevi motor sporlarında start zaman ile başlar yani reaksiyon zamanı önemlidir.
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sınıf 5 ve sınıf 2 aynı sürelerde 13-15 ben evo X'la hangi sınıf olucam. bide kalkış toleransı varsa benim aracım kalkmadı yandaki kalktı benim sürem ben kalktığım an mı başlıycak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sınıf 5 ve sınıf 2 aynı sürelerde 13-15 ben evo X'la hangi sınıf olucam. bide kalkış toleransı varsa benim aracım kalkmadı yandaki kalktı benim sürem ben kalktığım an mı başlıycak?
    Çok modlu değil ise aracın 2. sınıfta olacaksındır. Sınıf 2 fabrika üretim standartlara haiz araçlar için yani hafifletmeye abartılı bir şekilde gidilmemiş(max %3). Sınıf 5 de ise aracını istediğin kadar sökebilirsin, fiber kupa koyabilirsin vs vs.

İşte gariplikler burda başlıyor, eğer aracın 14sn de gidebiliyorsa hiçbir şanzın yok, bu durumda da arabanı birazdaha yawaşlatıp 15sn nin biraz üzerinde bırakıcaksın ki 15sn sınıfında birinci olasın. Yani her grubun maksimum olarak minimum değerine yaklaşan kazanıyor demektir. 13-15sn arasında 40-50hp ye yakın bir güç farkı var neredeyse. Bakalım ilkler herzaman karışık olur. Denemeden göremeyeceğiz.
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

TechTurkey B.Aktepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    brutal bende soruma cevap alabilir miyim?
    Failure is not an option.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Aktepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    brutal bende soruma cevap alabilir miyim?
    Hocam ben organizasyondan değilim, sadece meraklı bir katılımcıyım kağıt olarak vermeyecek olabilirler ama komple liste yayınlayacaklardır mutlaka. Broşürdeki telden aradığınız zaman organizasyonu yapan arkadaş çıkıyor fakat kendisi uygulama ve kurallar hakkında çok fazla bilgisi yok. Teknik konuları Tosfed ile görüşmek lazım. Yönetmelik ve uygulanmasından onlar sorumlu.
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

TechTurkey B.Aktepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı brutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben organizasyondan değilim, sadece meraklı bir katılımcıyım kağıt olarak vermeyecek olabilirler ama komple liste yayınlayacaklardır mutlaka. Broşürdeki telden aradığınız zaman organizasyonu yapan arkadaş çıkıyor fakat kendisi uygulama ve kurallar hakkında çok fazla bilgisi yok. Teknik konuları Tosfed ile görüşmek lazım. Yönetmelik ve uygulanmasından onlar sorumlu.
    bende her soruya cevap verince dedim herhalde organizasyonun içindesin ondan sormuştum. anlaşıldı şimdi. bilen biri paylaşırsa iyi olur.
    Failure is not an option.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok modlu değil ise aracın 2. sınıfta olacaksındır. Sınıf 2 fabrika üretim standartlara haiz araçlar için yani hafifletmeye abartılı bir şekilde gidilmemiş(max %3). Sınıf 5 de ise aracını istediğin kadar sökebilirsin, fiber kupa koyabilirsin vs vs.

İşte gariplikler burda başlıyor, eğer aracın 14sn de gidebiliyorsa hiçbir şanzın yok, bu durumda da arabanı birazdaha yawaşlatıp 15sn nin biraz üzerinde bırakıcaksın ki 15sn sınıfında birinci olasın. Yani her grubun maksimum olarak minimum değerine yaklaşan kazanıyor demektir. 13-15sn arasında 40-50hp ye yakın bir güç farkı var neredeyse. Bakalım ilkler herzaman karışık olur. Denemeden göremeyeceğiz.
    hiçbir hafifletme yok zaten 13 civarı bi süre çıkarırım kalkış toleransı ne olucak çünkü ben launch ile kalkmayı deniycem ama bi sorun oldu araç kalkmadı bi daha kurar kalkarım o bakımdan launch ile kalkmamla normal kalkmam arasında 0,3 saniye kadar oynuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiçbir hafifletme yok zaten 13 civarı bi süre çıkarırım kalkış toleransı ne olucak çünkü ben launch ile kalkmayı deniycem ama bi sorun oldu araç kalkmadı bi daha kurar kalkarım o bakımdan launch ile kalkmamla normal kalkmam arasında 0,3 saniye kadar oynuyor.
    Eğer launch ta stall olsan bile araba kafa çıkardığı için süren başlar diye düşünüyorum, bol bol antreman yap launch ile
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim görüşümce: Drag yarışı eğer bir spor olarak kabul ediliyor ise içinde insan faktörüde var demektir, bu yüzden tepki süreside yarışın bir parçası olması gerekli. Peki tepki süresi önemli değil ise geri sayım niye yapılır? Sadece bir ışık yansa isteyen hazır olduğunda kalksa da olur ozaman. Yine benim görüşüme göre tepki süresini hesaba katmamak, vites değişim süresini toplam zaman düşmek kadar saçma olur. Yani tepki süresi arabanın derecesine sayılmazsa ozaman pilotun vites değişim süreside katılmaz gibi bir mantık olur. Size göre büyük ihtimalle saçma oluyor ama bu da benim görüşüm.

Not: Ralli ve türevi motor sporlarında start zaman ile başlar yani reaksiyon zamanı önemlidir.
    yoo benim icin sacma olmasi gibi birsey soz konusu degil, zaten butun ciktilarda autostart on veya off yazar dikkatli incelendiginde, eger legal ve yasal bir yaris ise genelen autostart on olur fakat amac arac suresi olcmek ise, bircok firmanin yaptigi gibi (ams, buschur, trp, rgm vs vs), o zaman reaction time hesaba katilmaz autostart off olur ve arabanin suresi bulunur. olay bu sekildedir
    Guc;
    Bilgi ve Tecrubedir.

E30///M3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konya pisti Gençlik İl Spor Müdürlüğünün projesi, Spor toto sponsorluğunda Konya Belediyesi tarafından inşaa edilmiş.yaklaşık bir trilyon a malolmuş mükemmel bir drag pisti olmuş.bu güne kadar yarış yapılamayışının tek sebebi belediye tarafından projenin tamamı bitirilerek G.S.İ Müdürlüğüne devrinin yapılamamış olması.Natamam bir pistde yarış yapılması sonucu olası bir kazada yarışa izin veren yetkililerin başına gelecekler düşünüldüğünde G.S.İ.Müdürlüğünün bu güne kadar yarışma izni vermemesi çok normalmiş.işin böyle olduğunu devir komisyonunda pisti inceleyip yetkililerle konuşunca anladım.Pistin devri yapıldı ve Türkiye nin en güzel pisti yarışmak için sizleri bekliyor.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..Ankaramızda böyle pist olmaması yapamamamız açıkçası kıskandırdı.Türibünler yok şu anda park-servis alanı asvaltlı değil ama 900 mt lik pist ,zemin ,üstü kapalı padok alanı tek kelime mükemmel. piste olan ilgi ve yapılacak yarışlarl yetkililere ödenek arayıp eksikleri yapmak anlamında destek olacaktır.zaman ölçme sisteminde bir problem vardı aldığım duyumlara göre oda çözülmüş.ulusal beklemeyin belkide 2009 da ulusal yapımayacak mahalli yarışlarla.
    pistler ve kurallar oturacak.
    26 TEMMUZDA TR NİN EN GÜZEL PİSTİNDE 2009 un EN HIZLI ARABALARINI YARIŞTIRACAĞIZ.
    Seyirci ilgisininde çok fazla olacağına inanıyorum gelmeyen pişman olacakkk..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türibin yapıldı mı? son durumlar nedir?
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

Vts_Power - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı remus01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türibin yapıldı mı? son durumlar nedir?
    okumadan yazmasanız bide... hemen üst postta açıklanmış herşey
    RACE WERKS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer launch ta stall olsan bile araba kafa çıkardığı için süren başlar diye düşünüyorum, bol bol antreman yap launch ile
    launch çalışmazsa araba aynı pozisyonda kendini 2-3 saniye korumaya alıyor çalışma ile ilgili değil araç sst yani otomatik her zaman kuramıyorsun

13-15 saniye kuralı benim için çok güzel ölçmedim ama tahminim şu an normal kalkışla 400m 13saniye olmuştur otomatik olduğuma göre de vites kaçırma vs. yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katılmayı planlayan kaç kişi var?
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç mi yok Gidip gitmemek konusunda bende kararsızım. 19 temmuzu da düşünücek olursak katılım baya az olacak gibi...
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

RCkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katılmayı planlayan kaç kişi var?
    birkaç değişiklik var aklımda
    yetişirse katılmayı düşünüyorum
    USPerformance by UtkuSelamoğlu
    https://www.facebook.com/Thresholdoftimingadvance

100-200 km/h 5.761sec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RCkid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birkaç değişiklik var aklımda
    yetişirse katılmayı düşünüyorum
    İzmit te beraberdik ama hiç görüşemedik, Konya ya birlikte gideriz inşallah. Umarım yetiştirebilirsin.
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

RCkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmit te beraberdik ama hiç görüşemedik, Konya ya birlikte gideriz inşallah. Umarım yetiştirebilirsin.
    İzmit'te bizim işler karıştı biraz
    inşallah bu sefer daha sorunsuz olur
    USPerformance by UtkuSelamoğlu
    https://www.facebook.com/Thresholdoftimingadvance

100-200 km/h 5.761sec

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)