User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: F1 şampiyon Button & Brawn GP

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

F1 şampiyon Button & Brawn GP

Honda nın F1 den çekilmesini açıklatıktan sonra Takıma sonra katılan Ross Brawn ın satın aldığı sezon başında yarışı yarışmayacağı bile belli olmayan motoru olmayan hiç sponsor u olmayan bir takımdı Brawn GP .

her türlü olumsuzluğu rağmen testlere sonradan geç başlamalarına rağmen mucizeyi gerçekleştirdiler ve 2 klasmanda birden şampiyon oldular.

( bu sene tüm arçalar değiştirildi kurallar bambaşkaydı . Honda geçen sene yarışırken sezon gidişatı kötü olduğu için o sezon u bıraktı ye gelecek sezon un ( yani bu sezon un ) araç ını hazırlamaya başladı.F1 den çekildikten sonrada herşeyini Brawn a devrederek bir nevi bu şampiyonlukta önemli bir paya sahip )

tabi honda nın bu birikimi mercedes motoru ile birşleşince ortaya bu başarının çıktığını unutmamak gerek.

Jenson Button Brezilya Grand Prix'si sonrasında 2009 Formula1 Dünya Şampiyon'luğunu ilan etti. Brawn GP pilotu yarışı 5. sırada tamamlamasına rağmen sezonun bitimine 1 yarış kala 89 puan ile şampiyonluğunu ilan etmeyi başardı. Button şampiyon olurken takımı Brawn GP'de Formula1 tarihindeki ilk sezonunda takımlar şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.

Yarışı Mark Webber kazanırken Robert Kubica'da ikinci sırayı alarak bu sezonki ilk podyumunu elde etti. Lewis hamilton son sıralarda başladığı yarışta harika bir performans sergileyerek Brezilkya'dan podyum ile ayrılmayı başardı.

Olaylarla başlayan yarışın hemen başında Alonso Trulli ve Sutl yaptıkları kaza sonucu yarış dışı kaldılar. Barrichello yarışa pole pozisyonunda başlamasına rağmen yarışın sonlarına doğru lastiğinin patlaması nedeniyle pite girmek zorunda kaldı ve finiş çizgisini ancak 8. sırada geçebildi.

Sebastian Vettel de Hamilton gibi yarışa gerilerden başlamasına rağmen sonuna kadar zorladı ve yarışı 4. sırada tamamlamayı başardı. Vettel'i Button takip ederken Raikkonen 6. ve Buemi 7. sırada kaldılar. Yarıştaki son puan ise Rubens Barrichello'ya gitti.

Button'ın yarış sonrasında yaptığı ilk açıklama
    "Bu harika. Özellikle işlerin ters gittiği birkaç yarıştan sonra bu çok iyi oldu. Harika bir yarıştı, Ben Dünya Şampiyonuyum! 21 yıl önce kartinge başladığım zamanki amacım buydu. Kazanmayı seviyorum. Hiç gerçekten bir dünya şampiyonu olacağımı bilemezdim ama bugün bunu yaptık!"
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrı bi konuda Ross Brawn a açmak gerek bu adam tam bi deha ... Schumacher le çalışırken ve onsuzken zaten sayısız şampiyonluğu vardı ... Bunlarda yetmedi kendi takımını kurdu , kurduğu ilk senede her türlü olumsuz koşula rağmen 2 klasmanda şampiyon oldu ...

Efsane Ross
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayirli olsun sevindim valla

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    button hakinen ve d.hill'den sonra sevdiğim pilotlardandır sevindim onun almasına
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    8-10 senedir tek yarışını ve sıralama turlarını kaçırmadıgım Formula 1
    bu sene bikere bile seretmedim ne takımları ne hangi pilot nereye gitti ilgilenmedim sampiyon belli sezon bitmiş 1yarıs haberim simdi oldu
    aciliyetinden salak sacma kurallar kalkıp eskisine donsede keyifle izlesek
    1881 - 193

borntolife
    Misafir
    Alıntı berkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8-10 senedir tek yarışını ve sıralama turlarını kaçırmadıgım Formula 1
    bu sene bikere bile seretmedim ne takımları ne hangi pilot nereye gitti ilgilenmedim sampiyon belli sezon bitmiş 1yarıs haberim simdi oldu
    aciliyetinden salak sacma kurallar kalkıp eskisine donsede keyifle izlesek
    sana katılmamak eldemı sekılsız bı arac falan gereksız kurallar derken f1 cok sacma oldu bu sene heyecanlı gectı bunun sebebı ıse kucuk takımların cok rekabetcı olmasıydı.seneye boyle bı sezonda yasanmaz

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten güzel işler başardılar. Bende sevindim şampiyonluklarına.
    SongürGarage

USPeformance
    by UtkuSelamoğlu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ay çok sevindiiimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm valla anlatamam cnm yaa nede tatlıydı pit alanında arabasına yürürkeenn

Ersin ÖREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2009 Formula 1 Turkish Grand Prix

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)