User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
56 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Efsane geri döndü!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Smile Efsane geri döndü!!!

Ve efsane geri döndü!

Michael Schumacher resmen Formula 1'e geri döndü. Mercedes, yeni sezon için Alman pilotla anlaştıklarını duyurdu.

Schumacher hakkında bir süredir devam eden söylentiler sona erdi. Mercedes takımı, telekonferansla yaptığı açıklamada, 7 F1 şampiyonluğu bulunan motorsporlarının efsane ismi Michael Schumacher'in yeni sezonda Mercedes ile pistlerde olacağını resmen açlıkladı.

Efsanevi pilot, Mercedes Grand Prix takımıyla bir yıllık sözleşme imzaladı. Schumi'nin 1 yıl için 7 milyon euro alacağı ifade edildi. Ocak ayının üçünde 41'inci yaş günün kutlamaya hazırlanan Schumacher'in pistlere geri dönüşü motorsporları dünyasında uzun zamandır konuşuluyordu.

Schumacher, geçen sezon hem markalar hem de pilotlar şampiyonasında zafer yaşayan, eski adıyla Brawn GP, yeni adıyla Mercedes Grand Prix olan ekipte vatandaşı Nico Rosberg'in takım arkadaşı oldu. 7 kez Formula 1 şampiyonluğu yaşayan Schumacher, 2006 sezonu sonrasında emekliye ayrılmıştı. Schumi, aynı zamanda şampiyonluklar yaşadığı dönemde elde ettiği başarılarda büyük payı olan -takım patronu- Ross Brawn ile de yeniden biraraya gelmiş oldu

Formula 1'de Ferrari ile 5 şampiyonluk kazanmış olan Schumi, pilotluğu bıraktıktan sonra İtalyan devi için danışmanlık yapmıştı. F1 tarihinin en başarılı ismi olan Alman pilot, 16 yıllık kariyerinde 91 GP zaferi kazandı.
    Beklenen oldu efsane geri döndü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oha yok artık

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süredir döndü-dönecek denen 7 dünya şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher, bugün yapılan açıklama ile spora geri döndü

2010'da 41 yaşında olacak Alman pilotun ismi, Mercedes GP'nin BrawnGP'yi almasından bu yana takımla birlikte anılıyordu.

Michael Schumacher, Mercedes GP ile 3 senelik anlaşma imzaladı.

Schumacher: "Kasım ayının sonunda Ross, Mercedes ile yarışma şansımla ilgili beni aradığında harika duygular hissettim"

"Yarış pistini asla terk etmedim. 2006 sonu itibari ile F1'den yorulmuştum ama üç senelik ayrılığın ardından bütün enerjimle geri dönüyorum. Motosikletlerle uğraştım ve şimdi bazı ciddi işler için kendimi hazır hissediyorum."

Schumacher, 2006 sezonu son yarışı Brezilya GP sonrasında spora veda etmişti ama İtalyan markada danışmanlık görevi yanında Ferrari'de zaman zaman testlere katılmıştı.

Bu anlaşma öncesinde Ferrari'de geçen sene Massa'nın yaralanıp yarışamayacak duruma gelmesi sonrasında eski takımı ile spora dönmeyi de planlamıştı ama boyun ağrıları, onu bu isteğinde engellemişti.

Schumacher'in de takıma gelmesi ile Mercedes GP, iki Alman pilot ile 2010 sezonuna giriyor.

---

işte bu ... sabahın köründe erken saatlerde tekrar F1 i izlemeye başlıyoruz !
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

tyMu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun bakalım ,ferrari tulumu çok yakışıyordu aslında hertürlü izlenir tabiki .

32FT430
    Misafir
    f1 nihayet eski havasına dönecek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne işi var formulada bu adamın ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vettel alonso hamilton raikonen gibi genc super yetenekler o pistteyken ben basarılı olabileceğini dusunmuyorum tamamen macera pesinde shumi

ama zevkli olacagından eminim hayırlısı bakalım sezon baslasın gorelim...

Ahmet_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genç takım arkadaşlarının dötünü kollaması için anlaşmışlardır kesin
    barnak bassam olurmu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir çok insan tekrardan F1 izlemeye başlıyacak...Azalan ilginin tekrar artması iyi olur...Kimi ve Schumin yarışmasını kapışmasını görmek isterdim...Brawnla beraber güzel işler başarırlar umarım...

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamda mercedes ne alaka?
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamda mercedes ne alaka?
    Bro bu çok uzun hikaye kısaca özetlim sana ...

Ferrari nin altın çağında Schumacher,Brawn ve Todt vardı .Bu 3 nün önderliğinde takım F1 de altın çağını yaşadı ilk başlarda iyidi ama sonlarada doğru Luca di Montezemolo ile bu 3 lün arası açıldı.Her zaman bu 3 lün ön plana çıkması başkanın canını sıkmaya başladı nerde organizasyon osla hep bu 3 lüye ilgi vardı ona yok diye adam kıskandı...

zaten 2006 dan sonra hepsinin fşini çekti ferrari de tek tek ...

Niye mercedes e gelirsek ...

Mercedes Brawn GP yi satın aldı Mc-Laren le ayrıldı .. ZatenBrawn la Schumi sayısız şampiyonluk kazandı böylece onun tekrar buluştu

-----

sıcağı sıcağına Schumi ile söyleşi

Geri dönüşünün kesinleşmesinin ardından Çarşamba günü basın mensuplarına konuşan Schumacher F1'e dönmenin heyecan verici olduğunu söyledi. Boyun ağrılarının sorun oluşturmayacağını ve neden yalnızca sekizinci dünya şampiyonluğunu düşündüğünü açıkladı.

Geri dönmenizde sizi motive eden şey ne oldu?

Michael Schumacher: "Açıkcası motivasyonumun iyi olduğunu düşünüyorum. Kasım ayında yarışma ihtimali konusunda Ross'dan bir telefon aldım. Mercedes Benz'in kendi başına takım olarak yarışacağından bahsetti, kendimi harika hissettim."

"Asla yarış pistini terketmedim. 2006 sezonu sonunda F1'den ayrıldığımda yorgundum fakat üç yıllık ayrılığın ardından şimdi bütün enerjimle geri döndüm ve kendimi harika hissediyorum. Motorsiklet yarışlarına katıldım ve artk daha ciddi işler için hazırım.

Boynunuz ile ilgili durum nedir?

Michael Schumacher: "Sorudan anladığım ve anlamak istediğim şey oldukça açık. Son kez karar vermeden önce kendimden emin olmak istedim. Boynumun gelecekte sorun olmayacağını söyleyebilirim."

"Yaz aylarında kazanın ardından Ferrari ile yaklaşmaya çok yaklaşmıştım fakat şimdi sağlık anlamında yeterli seviyedeyim. Yapmaya alıştığım her şeyi yapabilirim, bu sorun olmaz. Sorun yaşamadığım makineleri kullanmaya alışkınım."

Daha önce sahip olduğunuz hıza tekrar sahip olabileceğinizi düşünüyor musunuz ve Lewis Hamilton ile Fernando Alonso gibi pilotlara karşı tekerlek tekerleğe mücadele etmek konusunda hevesli misiniz?

Michael Schumacher: "Bu konuda kesinlikle kendime güveniyorum... motorsiklet kazamın ardından ilk kez karting yaptığmda eski hızıma ulaştım. Gerçek anlamda bunu kanıtlamam gerekiyor fakat bu çocuklarla tekerlek tekerleğe mücadele etmek etkileyici ve heyecan verici olacak. Beklediğim bu ve dışarıdan destek almak harika bir şey. Yeteneklerim hakkında hiçbir şüpheleri yok."

Ferrari'den ayrılıp Mercedes Benz'e katılmak sizin için ne ifade ediyor?

Michael Schumacher: "Dürüst olmak gerekirse kolay bir adım değil. Orada çalıştığım 14 senenin ardında Ferrari'de çok fazla arkadaşım ve Ferrari günlerinden çok güzel anılarım var. Geri dönüşüm konusunda çok ciddi düşünmenin sebebi eski dostlarımın bunu sorması oldu. Bunun yanında Mercedes Benz bana yıllar önce F1'e girme şansı vermişti ancak bu asla mümkün olmadı. Son olarak Ross ve Mercedes kombinasyonu birlikte çalışmayı mümkün kıldı ve Mercedes'e bir şeyler kazandırabilecek olmaktan dolayı mutluyum."

Formula 1'deki başarının ardından olağanüstü bir şöhrete sahipsin. Gelecek yıl bunları bir kenara koyacak olmaktan dolayı ve insanların daha önce yaptıklarını yargılamayacak olmasından dolayı endişelenmiyor musun?

Michael Schumacher: "Umarım daha önce yaptıklarımla beni yargılarlar, ben bu düşünceyle çalışacağım. Mercedes GP bu yıl her iki şampiyonayı da kazanan bir takım. Amacımız yalnızca şampiyonluk için mücade edebilmek. Daha önce gördüğümüz gibi zorlu bir mücadele olacak fakat bunun için heyecanlıyım."

Ailenize F1 planlarınızı sordunuz mu - eşiniz ve çocuklarınıza danıştınız mı?

Michael Schumacher: "Açıkcası bu işe girmeden önce halletmeniz gereken kişisel durumların olması doğal. Herkes heyecanlandı ve eşim her zaman herkesi mutlu görmek ister. Karşı gelmedi, durumun tadını çıkarmak istedi."

Mercedes Benz için ne kadar süre yarışacaksınız?

Michael Schumacher: "Üç yıl olarak konuşuyoruz. Bir kerelik yapılan bir şey değil. Açıkca devamlılığı düşünüyoruz."

Formula 1'e dönmeniz konusunda verdiğiniz karar etkenler neler oldu? Geçmişte geri dönmekle ilgilenmediğinizi söylemiştiniz.

Michael Schumacher: "2006 sezonu sonunda enerjim tükenmişti. Biraz zamana ihtiyacım vardı. Geri dönmeyi düşünmüyordum ve neler olabileceğini hayal edemiyordum. Pek çok alanda yarıştım ve oldukça eğlendim. Fakat böylesine özel bir kombinasyon oluştuğunda kendi kendime neden olmasın diye sordum."

Tekrar şampiyon olmak konusunda şansınızın ne olduğunu düşünüyorsunuz ve sizce en büyük rakipleriniz kimler?

Michael Schumacher: "Normalde bu yıl zirve için mücadele etmiş dört takımdan bahsedebilirsiniz. Birisi gelecek yıl yine zirve için mücadele edecek. Yakın bir mücadele olacak fakat insanlar bana güvenmeli."

Formula 1'deki mücadelenin üç yıl öncesine göre daha zor olduğunu düşünüyor musunuz?

Michael Schumacher: "Daha yakın olduğu muhtemel. Fakat daha zor mu? Hayır, neden olsun? Her zaman güçlü pilotlar olacaktır."

Brawn GP simulatöründe çalıştınız mı ve yeni jenerasyon F1 araçlarından beklentileriniz nedir?

Michael Schumacher: "Hayır, henüz simulatörle çalışmadım, sahip olduğum kişisel antreman aletlerinin dışında bir çalışma olmadı. Araçlar oldukça farklı olacak fakat yıllar boyunca oldukça farklı karakterlere sahip araçlar gördüm ve koşullar ne olursa olsun benim için en zor tarafı bunlara alışamak oldu."

Eğer gelecek yıl için Mercedes GP'de boş koltuk olmasaydı, başka bir seçecek olabilir miydi? McLaren herhangi bir teklifte bulundu mu?

Michael Schumacher: "Ciddi anlamda düşünülecek başka takımlar olacağını sanmıyorum, hayır teklifte bulunmadılar."

Eğer tekrar yarışlar kazanıp şampiyon olursanız bunun sizin en büyük başarınız olduğunu düşünür müsünüz?

Michael Schumacher: "Kesinlikle benzersiz bir deneyim ve başarı olacaktır. Bu nedenle önce direksiyonun başına geçelim ve bunu sonra konuşalım."

----

BORKED
    http://www.youtube.com/watch?v=pF1Sz...eature=related

benimde imzayı değiştirme vaktim geldi
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rubens Barrichello 2009 sezonunda gençleri geçerek dünya 2.si olduysa sumi rahat rahat 2010 da ilk 3-4 e girer yeterki arabası iyi olsun .

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    schumi cebinde 1sn taşıyan bir pilottu zaten oldum olası

arabası iyi olursa bence hertürlü podyumda yer alır

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Doğru yolu buldu sonunda.

O değilde , kaan sen artık mercedes taraftarımı olcan noldu tifosiliğine

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ne o şimdi mercedescimi olucaz böyle iyidi yaa
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru yolu buldu sonunda.

O değilde , kaan sen artık mercedes taraftarımı olcan noldu tifosiliğine
    bro bizim tifosiliğimiz Schumi ile başlamıştı onla bitti

zaten Balonso yuda aldılar ... artık Ferrari baş düşman...

en çok italya gp ini bekliyorum ... es kaza Schumacher kazanırsa orayı Montezemolonun suratını görmek isterim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tyMu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bakalım ,ferrari tulumu çok yakışıyordu aslında hertürlü izlenir tabiki .
    schumi ye bence mercedes tulumu daha cok yakısıyordu ve sonunda yuvaya döndü
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
    http://www.youtube.com/watch?v=iV7Fs...eature=related
    SEYTAN SIKILINCA COCUGUNU OPERMİŞ BUNLARDA SIKILDIKCA HALKI OPUYOR !!!

ATA156 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi Senna ölmemiş ve yarışıyor olmasını, sarı kaskını takıp Shumiye hala dersini veriyor olmasını isterdim =)
    916 V6 Turbo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ATA156 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi Senna ölmemiş ve yarışıyor olmasını, sarı kaskını takıp Shumiye hala dersini veriyor olmasını isterdim =)
    tam tersi olmasın...

Senna rahmetli olmadan önce son sezon unda imola'da kaza geçirmeden önce şampiyona nasıldı bir söylermisin ? şampiyona nasıl gidiyordu bi yazarmısınız 94 sezonunu...

ilk 2 yarışı kim kazanmış ? zaten imolada 3. yarıştı ...

( bilmiyorsanız yazim ilk 2 yarışı Schumacher kazandı ) aynı takım olmasalar bile ikisinde motorları Renault ...

bu Piquet in bu ikisi hakkında bir görüşü var yanlış anlaşılmasın oda Brezilyalı Senna nın memleketinden ...

" Senna her zaman altında grid in en iyi arabasını olmasını isterdi ... bu yüzden de efsane olduğu McLaren i bırakarak Renault'a geçti ... Ama Michael öyle değil Ferrari yi küllerinden doğmasını sağladı.İkisi arasında seçim yapmak gerekirse sırf bu olay kimin daha iyi olduğunu anlamaya yeticektir."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)