User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
57 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ralli ile ilgili merak ettiklerim?

dextroit
    Misafir

Ralli ile ilgili merak ettiklerim?

Ben ralliye yeni merak sardım ve hobilerim arasına ekledim bile Bir araç alıcam başlangıç olarak n2 yi öneriyorlar. Bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

Bu kategoride palio, saxo, 106 gti var başka hangi arabalar var ve max kaç bg ile katılabiliyoruz?

yasarım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Grup N: Bir arabanın fabrikadan çıktığı haline çoğu zaman sadece güvenliği arttırıcı bir kaç önlem ve tadilat yapılarak hazırlanmış arabaların yarıştığı kategori.

Grup A: Güvenlik önlem ve tadilatlarına ek olarak sürat ve dayanıklılığı arttırmaya yönelik değişiklikler yapılmış arabaların yarıştığı kategori. Bu değişiklikler sınırsız değildir ve arabayı üreten fabrikanın oluşturduğu homologasyon fişine sadık kalınarak yapılmak zorundadır.
    er ist ein deutscher

uluckaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Co-pilot lazımmı

dextroit
    Misafir
    Alıntı yasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grup N: Bir arabanın fabrikadan çıktığı haline çoğu zaman sadece güvenliği arttırıcı bir kaç önlem ve tadilat yapılarak hazırlanmış arabaların yarıştığı kategori.

Grup A: Güvenlik önlem ve tadilatlarına ek olarak sürat ve dayanıklılığı arttırmaya yönelik değişiklikler yapılmış arabaların yarıştığı kategori. Bu değişiklikler sınırsız değildir ve arabayı üreten fabrikanın oluşturduğu homologasyon fişine sadık kalınarak yapılmak zorundadır.
    Yani Grup N' de kesinlikle aracın hızı ile oynama yapılmıyor. Peki N2 de kullanılabilecek en hızlı araba hangisi?

Alıntı uLuc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Co-pilot lazımmı
    Aracı alınca lazım olabilir

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dextroit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani Grup N' de kesinlikle aracın hızı ile oynama yapılmıyor. Peki N2 de kullanılabilecek en hızlı araba hangisi?

Aracı alınca lazım olabilir
    son hızdan öte kısa hızlanmalar önemli sizin için

dextroit
    Misafir
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son hızdan öte kısa hızlanmalar önemli sizin için
    Palio, saxo ve 106 gti biliyorum başka araç var mı bu kategoride?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Palio, saxo ve 106 gti biliyorum başka araç var mı bu kategoride?
    Sınıf konusu karmaşıktır n2 aracı a7 olarak ya kaydettirebilirsiniz vs.vs. size pm den bahsettiğim yerde bütün detayları bulabilirsiniz. Benim tavsiyem araç almadan önce kiralama yoluyla bir kaç yarışa girmeniz.

dextroit
    Misafir
    Sınıf konusu karmaşıktır n2 aracı a7 olarak ya kaydettirebilirsiniz vs.vs. size pm den bahsettiğim yerde bütün detayları bulabilirsiniz. Benim tavsiyem araç almadan önce kiralama yoluyla bir kaç yarışa girmeniz.
    Kiralama ile çok daha zor olmaz mı hiç bilmediğim bir aracı ilk defa yarışta kullanacağım ve 1 yarışa 2 bin vericem 5 yarış yapsam palio parası ediyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kiralama ile çok daha zor olmaz mı hiç bilmediğim bir aracı ilk defa yarışta kullanacağım ve 1 yarışa 2 bin vericem 5 yarış yapsam palio parası ediyor
    bu iş için ayırdığın bütçe ne ? her yarış için ayıracağın bütçe ne ? servis desteğini kim sağlayacak ? bunların cevabını ver ki sana yardımcı olayım

dextroit
    Misafir
    bu iş için ayırdığın bütçe ne ? her yarış için ayıracağın bütçe ne ? servis desteğini kim sağlayacak ? bunların cevabını ver ki sana yardımcı olayım
    Nasıl servis ve yarış için para ayıracağımı bilmiyodum gittiğim klüp sağlar diye düşünüyorum 2 araca 40 bin ayırdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasıl servis ve yarış için para ayıracağımı bilmiyodum gittiğim klüp sağlar diye düşünüyorum 2 araca 40 bin ayırdım.
    klüp derken ?

şimdi araba kiraladın atıyorum x yarışı için 3.000 tl istediler buna bütün masraflar dahil (benzin, katılım ücreti vs. ) yarış sonunda araçta yaptığın hasarları ödüyorsun extradan.

araç senin ise nakliye+servis+benzin+katılım ücreti+sigorta + lisans vs.vs diye kocaman bir liste çıkıyor karşına. Ayrıca alacağın ralli aracı muayene den geçmiyor şuan için yani arabayı bulsan bile ya muayenesiz yada satışsız bineceksin

Daha çok araştırman lazım 40 lira gömeyim çatır çatır yarışırım diye bir olay yok

dextroit
    Misafir
    klüp derken ?

şimdi araba kiraladın atıyorum x yarışı için 3.000 tl istediler buna bütün masraflar dahil (benzin, katılım ücreti vs. ) yarış sonunda araçta yaptığın hasarları ödüyorsun extradan.

araç senin ise nakliye+servis+benzin+katılım ücreti+sigorta + lisans vs.vs diye kocaman bir liste çıkıyor karşına. Ayrıca alacağın ralli aracı muayene den geçmiyor şuan için yani arabayı bulsan bile ya muayenesiz yada satışsız bineceksin

Daha çok araştırman lazım 40 lira gömeyim çatır çatır yarışırım diye bir olay yok
    Bir klübe bağlı olmamız gerekmiyor mu?

Baya teferruatlıymış bilmiyordum. nakliye+servis+benzin+katılım ücreti+sigorta + lisans bunlar olmazsa olmaz olduğunu bilmiyordum. Katılım ücreti+sigorta + lisans bunlar ne kadar tutuyor ki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir klübe bağlı olmamız gerekmiyor mu?

Baya teferruatlıymış bilmiyordum. nakliye+servis+benzin+katılım ücreti+sigorta + lisans bunlar olmazsa olmaz olduğunu bilmiyordum. Katılım ücreti+sigorta + lisans bunlar ne kadar tutuyor ki?
    klübe sadece bağlı oluyorsun ötesi yok bu ücretler yarışına göre değişiyor

Parsia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet ralli biraz meşakkatli bir iş. ve çok da pahalı bir spor. paranız varsa kesinlikle değer. fakat iş sadece araba almakla bitmiyor malesef. parkuruna göre lastiği var jantı var, ayarlaması var, kazası var, arızası var, nakliyesi var, homologasyon ücretleri var, katılım ücretleri var, var oğlu var yani. tek başınıza zaten bu işlerin altından kalkamazsınız (maddi olarak değil sadece, fiziki ve beceri manasında da) sponsor bulmanız gerekecek, ki yeni başlamış birine sponsorluğu kim verir? ayrıca bu zamanda ve türkiye ortamında ralli sporu için sponsor bulmak zaten başlı başına bir iş. sakın beni yanlış anlamayın ama bu işin bir de eğitimi var. ***** debriyaja bas vitesi değiştir, 2-3 metre yanla olayı değil bu biliyorsunuz. eğitim ve tecrübe olmadan yarışlarda derece elde edemezsiniz. diğer taraftan zevk de alamazsınız. sonuçta bu bir yarışma ve katılıyorsanız son sıralarda olmak hoşunuza gitmeyecektir. öncelikli tavsiyem gidin ralli eğitimi alın. şu an hali hazırda amatör eğitim veren kurumlar mevcut. kendinizi sınayın ve yeteneklerinizi geliştirin. sonrasında araç kiralayın ya da 8-10 bin liraya renault 11 tarzı bir ralli arabası alın, antrenman yapın. sonrasında yarışlara katılmayı düşünebilirsiniz. bir de unutmadan, kesinlikle kısıtlı bir bütçeyle bu işe girmeyin, altından kalkamazsınız. abiyane tabirle ya parayı gömeceksiniz ya da bu sevdadan vazgeçeceksiniz. şimdiden yolunuz açık olsun ve allah kolaylık versin.
    Some cars are for boys and the others for real men only.

"M3 drivers have no friends."

yasarım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egitim veren gerken mesela ben safri motorsport diye biyer buldum onun dışında eğitim veren tavsiye yada önerebileceğiniz yerler varmı?
    er ist ein deutscher

dextroit
    Misafir
    klübe sadece bağlı oluyorsun ötesi yok bu ücretler yarışına göre değişiyor
    Hadi ya o laf olsun iye mi

Alıntı Parsia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ralli biraz meşakkatli bir iş. ve çok da pahalı bir spor. paranız varsa kesinlikle değer. fakat iş sadece araba almakla bitmiyor malesef. parkuruna göre lastiği var jantı var, ayarlaması var, kazası var, arızası var, nakliyesi var, homologasyon ücretleri var, katılım ücretleri var, var oğlu var yani. tek başınıza zaten bu işlerin altından kalkamazsınız (maddi olarak değil sadece, fiziki ve beceri manasında da) sponsor bulmanız gerekecek, ki yeni başlamış birine sponsorluğu kim verir? ayrıca bu zamanda ve türkiye ortamında ralli sporu için sponsor bulmak zaten başlı başına bir iş. sakın beni yanlış anlamayın ama bu işin bir de eğitimi var. ***** debriyaja bas vitesi değiştir, 2-3 metre yanla olayı değil bu biliyorsunuz. eğitim ve tecrübe olmadan yarışlarda derece elde edemezsiniz. diğer taraftan zevk de alamazsınız. sonuçta bu bir yarışma ve katılıyorsanız son sıralarda olmak hoşunuza gitmeyecektir. öncelikli tavsiyem gidin ralli eğitimi alın. şu an hali hazırda amatör eğitim veren kurumlar mevcut. kendinizi sınayın ve yeteneklerinizi geliştirin. sonrasında araç kiralayın ya da 8-10 bin liraya renault 11 tarzı bir ralli arabası alın, antrenman yapın. sonrasında yarışlara katılmayı düşünebilirsiniz. bir de unutmadan, kesinlikle kısıtlı bir bütçeyle bu işe girmeyin, altından kalkamazsınız. abiyane tabirle ya parayı gömeceksiniz ya da bu sevdadan vazgeçeceksiniz. şimdiden yolunuz açık olsun ve allah kolaylık versin.
    Off beni baya bir korkuttunuz. Lastik jant vs. geçtim her yarış için min ne kadar bütçe ayırmam gerekir? Ayrıca yarışlar nasıl oluyor onu bile bilmiyorum. Kaç etap ve kaç kere yarışıyoruz hiç bir bilgi yok ama istek çok zamanla öğrenicez sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi ya o laf olsun iye mi

Off beni baya bir korkuttunuz. Lastik jant vs. geçtim her yarış için min ne kadar bütçe ayırmam gerekir? Ayrıca yarışlar nasıl oluyor onu bile bilmiyorum. Kaç etap ve kaç kere yarışıyoruz hiç bir bilgi yok ama istek çok zamanla öğrenicez sanırım.
    klüp yarışı düzenler federasyonla aranda köprü olur sadece

asfalt ve toprak setapların yedek motor ve şanzımanın , bol miktarda lastiğin , koşullara uygun amortisör ve yedeklernin olması lazım etaplar yarışına göre değişir. araba seni olsa bile kaza da yapmadığını varsayarsak en azından 2 bin tl gerekir yarış başı.

Parsia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    volkan ışık'ın verdiği dersler var, bildiğim kadarıyla rahmi koç'un anısına açılan ralli okulu tarzı bir yer olması lazım. t-max racing adında bir takım da eğitim veriyor. bazen de 2-4 günlük seminerlerle ufak çaplı teorik ve pratik eğitimler veriliyor. bunları takip edip araştırmanız lazım. benim de bu konuda pek bir bilgim yok. zamanında babamın bağlantılarıyla ralli eğitimi almıştım, o yüzden hiç araştırma ihtiyacı hissetmedim açıkçası
    Some cars are for boys and the others for real men only.

"M3 drivers have no friends."

dextroit
    Misafir
    klüp yarışı düzenler federasyonla aranda köprü olur sadece

asfalt ve toprak setapların yedek motor ve şanzımanın , bol miktarda lastiğin , koşullara uygun amortisör ve yedeklernin olması lazım etaplar yarışına göre değişir. araba seni olsa bile kaza da yapmadığını varsayarsak en azından 2 bin tl gerekir yarış başı.
    Yarış başı 2 bin tl mi? Baya bir fazlaymış bu zengin hobisi bile değil aşırı zengin olmak yada sponsor bulmak lazıım. Federasyon yarış düzenledimi n2 grubunda kaç yarışa giriyoruz?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)