User Tag List

Sayfa 1/9 123 ... SonSon
169 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: F1 - 7. Yarış Merakla Beklenen Kanada / Montreal

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

F1 - 7. Yarış Merakla Beklenen Kanada / Montreal

Sezonun 7. yarışı için takımlar Kuzey Amerika'ya geçiyor.Geleneksel Pistlerden biri olan Kanada Montreal Gilles Villeneuve Pisti .

Pist takvimdeki frenleri ve lastikleri en çok zorluyan pist.Yarış esnasında frenleri biten araçlar çoğu kez görüldü.
    *Lastiklerin en çok aşındıran pistte bu sene ilk defa Prirelli lastiklerle yarışılcak .Kişi başı 6 pit stop yapan olursa kimse şaşırmasın.
    buna ek olarak bu sene ilk defa bi pistte 2 tane DRS noktası olucak . Zaten Pist geçiş e müsayit baya çekişmeli olucak gibi bakalım neler olucak .

Geçen seneki yarış ;
    BORKED
    YouTube - ‪F1 2010 Canadian GP Highlights‬‏

Şampiyonlar Duvarı : Start düzlüğünü son düzlüğe bağlıyan şikan'ın sonunda start ın başlarında yer alan duvara F1 tarihindeki hemen hemen tüm efsane pilotların kaza yaptığı için o duvara şampiyonlar duvarı adı verildi.

Schumacher'in ordaki kazası ;
    BORKED
    YouTube - ‪Michael Schumacher Canadian GP 99' crash‬‏

edit :

Pist'in ismin verildiği Kanadalı Efsane Ferrari sürücülerinden Gilles Villeneuve
    BORKED

Video nun sonunda Vefat ettiği kaza var ... Pist te kayan yıldızlardan biri

...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vettel: Kanada'da lastik aşınması çok fazla olacak

Pistin günlük trafiğe açık bir yol olduğunu hatırlatan Vettel, lastiklerde aşırı bozulma sebebiyle yüzeyin oldukça kaygan hale geleceğini ifade etti.

Vettel, "Kanada oldukça benzersiz bir yer. Gerçek bir pist değil, normal trafik için kullanılan bir yol" diye konuştu.

Dünya şampiyonu Alman pilot, "Ağırlıklı olarak yol araçları tarafından kullanıldığı için biraz Melbourne'deki Albert Park'a benziyor.

Asfalt çok yumuşak, yüzey çok kaygan. Geçtiğimiz yıl orada lastiklerde aşınmanın çok fazla olduğunu görmüştük. Fakat Kanada'da yarışmak her zaman oldukça keyif verici" yorumunda bulundu.

Kanada'da harika bir yarış atmosferi bulunduğunu söyleyen Vettel, "Taraftarlar çok özel. Kuzey Amerika'ya gittiğimiz tek yarış. Gerçekten harika bir yer ve harika insanlar" dedi.

Mark Webber ise, Montreal'de bol geçişli heyecan verici bir yarış beklediğini söyledi. Montreal'in cadde pisti olmasından dolayı geleneksel olarak ilgi çekici yarışlara ev sahipliği yaptığını belirten Webber, "Bunun bir diğer sebebi de düşük downforce konfigürasyonunun bize daha iyi sollama imkanı sağlaması" diye konuştu.

--

Petrov'un Kanada'da Yarışma Konusunda Endişesi Yok

Vitaly Petrov, Monaco GP'de geçirdiği ağır kazanın ardından Kanada'da yarışma konusunda endişe duymadığını açıkladı.

Renault sürücüsü, yarışın son bölümünde Yüzme Havuzu bölümünde kaza yapmış ve bu kazadan sonra bacağında ağrılar hissetmişti. Şu anda daha iyi olduğunu belirten Petrov, Kanada için endişesinin olmadığını söyledi.

Petrov "Fiziksel olarak iyi hissediyorum ve sorun yok. Monaco'nun ardından daha iyiyim. Bileğim iyi ve Kanada yarışı için bir sorun görmüyorum." dedi

Petrov kazadan yara almadan kurtulsa da, zincirleme kazanın kendisinin en kötü altıncılığına mâl olduğunu söyledi.

Petrov "Kazaya kadar her şey yolundaydı ve sıralama pozisyonumuza göre mükemmel bir konumdaydık."

"3 ya da 4. olabilirdim. Üçüncülük için gerçekten zorlamam gerekirdi ancak dördüncülük olasılık dışında değildi çünkü performansım iyiydi ve lastiklerimi saklamayı başarmıştım."

"Kötü şansa sahiptik. Önümde çok fazla trafik vardı. Pastor Maldonado ve Adrian Sutil yavaştı ve onları geçmek zordu. Bunların dışında her şey planlar dahilindeydi bu yüzden başarılı sonucu almamak hayal kırıklığı oldu." dedi.

Perez'in Dönüşü Testlere Göre Belirlenecek

Sergio Perez, sıradaki yarış Kanada'da dönmeyi umuyor ancak dönüşünün yapılacak testler sonucunda kesinleşeceğini söylüyor.

Monaco GP sıralamalarında büyük kaza geçiren Perez, 2 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilmişti. Perez şu anda tamamiyle zinde olduğunu söylese de kurallar kapsamında bu kadar büyük kaza geçiren sürücünün FIA kobtrollerine maruz kalacağını söyledi.

Perez "Çok iyiyim ve zindeyim. Tabi ki Montreal'de yarışmak istiyorum ancak son kararın FIA doktorlarına ait olacağını biliyorum. Daha önce hiç Montreal'e gitmedim ve pisti sadece televizyonda izlediklerimden biliyorum."

"Normalde Maranello'da Ferrari simülatöründe çalışmayı planlıyorum ancak kazamın ardından bu iptal edildi. Ancak bu benim için ilk bilinmeyen pist değil ve alışma konusunda sıkıntılar yaşamıyorum. Monaco'da yarışı TV'den izlerken çok zorlandım. Tekrar araca oturmak için sabırsızlanıyorum." dedi.

--

Hamilton Kanada'da Güçlü Bir Hafta Sonu Bekliyor

Kendisi için olaylı geçen Monako GP hafta sonunun ardından Lewis Hamilton, araçlarına uygun olduğunu düşündüğü Montreal'de güçlü bir performans ortaya koymayı hedefliyor.
    İngiliz pilot, Cumartesi günü sıralamanın son seansında piste geç çıkmayı tercih etti ve Perez'in kazası ile kırmızı bayraklar çıkınca tur derecesi elde edebilecek konuma ulaşamadı.

Hamilton: "Montreal benim için çok özel bir yer. İlk pol pozisyonumu orada almıştım. O pistte her zaman iyi işler çıkardım; düzeni, sürüş stilime uygun görünüyor ve geçen sene polden kalkıp yarışı kazanmıştım"

"Aracımızın bu piste uygun olması gerekiyor. Harika bir motorumuz, spordaki en iyi KERS sistemimiz ve yavaş virajlardan çıkıştı mükemmel çekişimiz var"

"Her şeyi hesaba katınca bizim için bir başka iyi hafta sonu olacaktır. Pazar günü güçlü bir sonuç almanın peşinde olacağım"

Monako'da galibiyet mücadelesi veren takım arkadaşı Jenson Button, hiç kazanmayı Kuzey Amerika'da bu sefer hedefe ulaşma niyetinde

Button: "Şu anda takım içinde gerçek bir momentum var. Hem İspanya hem de Monako'da kazanabilecek kadar iyi bir yarış aracımız olduğunu düşünüyorum. Sıralamada biraz gelişme ile yarış temposunu biz belirleyebiliriz; son iki yarışta da bunu kısa süreli de olsa göstermiştik"

"Kazanamasam da Monte Carlo'daki performansımdan yine de memnunum. Yarışa liderlik yapmak ve rahat bir şekilde fark açmak güzeldi. Sonuç karşılamasa da böylesi şeyleri aklınızın bir köşesinde tutmak her zaman güzeldir."

"Geçen sene Montreal'de iyi bir yarış çıkarmıştım. Araç o yarışta harikaydı ve takım adına senenin üçüncü 1-2 sonucu için bazı güzel hamleler yapabilmiştim. Kuzey Amerika'da hiç kazanmadım. Tempomuz olduğunu ve gelecek hafta sonu bunu değiştirme adına şans için momentumun da olduğunu düşünüyorum. Bunu dört gözle bekliyorum"
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek drs çizgisi drs saçmalığını 2ye katlayacak çünkü;

ilk düzlükte arkadan gelip drs ile öne geçen, hemen sonrasındaki şikanda tekrar drs kullanıp birde fark açabilecek.kağıt üzerinde böyle en azından.

futbol maçlarında kaç kaç biter soruna 5 atçaz abi diye yanıt verilir ya, aynı o şekil bende 5 pit stop bekliyorum
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bro be biraz daha iyi olmamış mı ? DRS yüzünden geriye düşen gerçekten çok yavaş değilse pozisyonunu geri alıcak ? + heyecan ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi drs ile hiçbir geçiş heyecan yaratmıyor bende valla ya.en ufak bir kıpırtı bile hissetmiyorum o derecehaksız adaletsiz bir olay çünkü

arkadaki araç daha güçlü bir araç olupta o kadar kolay geçse yine "ulan adamlar yapmış helal olsun" dersin en azından ama yok abi

drs ile geçilip geriye düşen pozisyonunu geri alamayacak çünkü hemen arkasındaki düzlükte drs yi arkaya düşen değil yine az önceki pozisyonda geçişi yapan kullanacak.yani sen beni ilk düzlükte geçeceksin drs hakkın olduğu için ve sonraki düzlükte hala drs hakkı sende olacak.2 ayrı drs çizgisi olsa ozaman dediğin gibi olur ama bu böyleydi en son haberlerde eğer değişmediyse.

önceki yarışlardada istanbulda mesela 9. virajda drs çizgisinde arkada olup orada önündekini geçen birde kanadı açıp düzlükte uzadı gitti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Monaco da DRS olmasa Hamilton Schumacher'i orda geçebilirmiydi ? Kimse masal okumasın.

2. DRS noktasını yanlış düşünüyorsun.Önde olan DRS açamaz.Anca yarış esnasında önünde biri varsa açar ama 1 vs 1 kapışmalarda ilk DRS noktasında öne geçen 2. ye gelimce atak yiyecek buda durumu eşitleyecek .

Tamam DRS ile geçtin ama Tur bitmeden 1 sn fark açman lazım yoksa arkandaki 2. DRS noktasında sana atak yapıcak
    çok adil şekilde durumu eşitliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    monacoda drs olmasa hamilton maldonadoyu geçemeyecektiki.ben yazdım zaten hamiltonun vettelin biten lastikleri yüzünden yarışı kazanmasına bile sevinemediğimi.bana diyorsan eğer benim masal anlattığım yok

lastik ve drs yüzünden olan hayati pozisyon değişikliklerini adil bulmuyorum ben.zevklide gelmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde şu drs ölçümü u virajından önce ve tek çizgi olmayacakmı?2 tanemi drs çizgisi olacak yoksa tekmi?

tek çizgiye göreyse eğer ozaman ilk düzlükte öne geçen 2. düzlükte hala hakkı elinde bulunruacak.geçti diye 2. düzlükte hakkı elinden alınıp arkaya düşenemi verilecek onu anlamadım ben?

ha starta çıkan şikandan önce 2. ölçüm noktası olacaksa ozaman düzgün olur biraz daha ama yinede ne gerek var

Swift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben sevdim bu drs kers, lastik işini.tv başında uyuklamaktansa geçiş görmeyi tercih ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    a
    drs ile geçilip geriye düşen pozisyonunu geri alamayacak çünkü hemen arkasındaki düzlükte drs yi arkaya düşen değil yine az önceki pozisyonda geçişi yapan kullanacak.
    işte burda yanılıyorsun bro . ilk DRS noktasında öne geçen 1 sn avantaj yaratmazsa 2. DRS noktasında atak yiyecek. işte bu yüzden Kanada bekleniyor 2 defa DRS noktası olucak neler olucak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte burda yanılıyorsun bro . ilk DRS noktasında öne geçen 1 sn avantaj yaratmazsa 2. DRS noktasında atak yiyecek. işte bu yüzden Kanada bekleniyor 2 defa DRS noktası olucak neler olucak
    e ama heryerde 1 tane çzigi olacak deniliyor,ben onların yalancısıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 deil bro 2 tane DRS olcak. ilk defa 2 DRS olcak . Hemde lastiklerin + frenlerin en çok aşındığı pistte bildiğin gibi böle olunca heyecan biraz dha artıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 deil bro 2 tane DRS olcak. ilk defa 2 DRS olcak . Hemde lastiklerin + frenlerin en çok aşındığı pistte bildiğin gibi böle olunca heyecan biraz dha artıyor
    McLaren iki DRS bölgesi konusunda temkinli
    McLaren teknik direktörü Paddy Lowe, Kanada Grand Prix'de hareketli kanatların ilk kez 2 bölgede uygulanacak olmasının istenilen sonucu veremeyebileceği konusunda uyarıda bulundu.
    FIA, geçişleri kolaylaştırmayı amaçlayan DRS sistemi için Montreal ve Valencia'da iki bölgenin kullanılacağını duyurmuştu. Böylece pilotlar bu hafta sonu Circuit Gilles Villeneuve'de hem pit düzlüğü, hem de arka düzlükte hareketli kanatlarını aktif hale getirebilecek.

Bununla birlikte Lowe, bunun, birçok kişinin tahmin ettiği kadar geçiş imkanı sağlamayabileceğine dikkat çekti.

DRS'nin ilk kez iki düzlükte kullanılacağını belirten Lowe, "Bu, FIA'nın çözüm olarak geliştirdiği birşey. Bunun geçişlere yardımcı olacağını düşünüyorlar. Ancak bizim analizlerimize göre bu, sollamalara yardımcı olmayabilir" dedi.

Hareketli arka kanatların ağırlıklı olarak viraj çıkışından sonraki ilk düzlükte etkin olacağını belirten Lowe, "İkinci düzlük sadece performansa yardımcı olabilir" diye konuştu.

Lowe, "Teorik olarak, ilk düzlükte sollama yaptığınızda, öndeki pilot ikinci düzlükte DRS'sini kullanmaya devam edebilecek. Zaten sollama yapmış olduğu için arada daha büyük bir fark açılacak" dedi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mclarende benim gibi düşünmüşdrs alanı 2 tane ama kullanma hakkını belirleyen çizgi 1 tane.öyle oluncada dediğimiz gibi olabilir diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğrudur bro ama işin uçuna lastik aşınmaları , kimde taze olucak yıpranmış olucak filan eklenince belki ozamn biraz daha işe yarar ? Bide bu arada büyük ihtimal yağmur olucakmış açıkcası olmasını isterim biraz işler kızışsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lastikler yüzünden ne olacağı belli değil zaten onda haklısın.adam gibi bir yağmur bende bekliyorum.doğru düzgün bir yağış göremedik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alonso, Gilles Villeneuve İle Birlikte Atılım Yapmayı Umuyor

Alonso:"Geçen sene podyuma çıkmayı başarmıştım ama o zaman, üçüncülükten daha iyisini hak ettiğimizi düşünerek Montreal'den ayrılmıştık. Kazanabilirdik ama yolunda gitmeyen bir iki bölüm oldu ve galibiyeti alamadık"

"10 gün önce Monako'da da kazanma şansımız vardı ve kazanmamız iyi olacaktı. Çünkü uzun süredir galip gelemiyoruz. Bu hâlâ çok zor. Çünkü McLaren ve Red Bull'un çok güçlü olmasını bekliyorum. Ama hiç bir şeyi göz ardı edemeyiz."

"Sezonun ikinci üçte birlik bölümü başlıyor ve şampiyondaki durum hiç iyi değil. Daha çok yarışın olduğu doğru ama puan açısından bir katalizör bulmamız gerekiyor. Buna, Ferrari'nin Tifosi'si tarafından en çok sevilen pilotlardan biri olan Gilles Villeneuve'nin adını taşıyan pistte başlamayı umuyorum"

İspanyol pilot ayrıca iki DRS alanını tecrübe etmenin de ilginç olacağını ifade etti.

Alonso: "Bu sene ilk defa Pazar günü iki DRS alanımız olacak. İlki 10. virajın apeksinden önce, ikincisi ise pit düzlüğünde. Neler olacağını görmek için heyecanlanıyorum. Kâğıt üzerinde ilk alanda geçen kişi büyük bir avantaja sahip olacak. Çünkü önde olsa bile ana düzlükte hareketli kanadı tekrar kullanabilecek"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Button, Mercedes'in Sürpriz Yapabileceğini Düşünüyor

Button, aerodinaminin daha az ön plana çıktığı Kanada'da Red Bull'dan çok Mercedes'in favori olabileceğini söyledi.

Button "Sıralamalar oldukça aldatıcı olacak. Red Bull'lardan hızlı olmasak bile çok yakın olacağız ancak Ferrari ve Mercedes'in DRS ile neler yapabildiklerini görmeliyiz."

"Burada çok fazla düzlük var ve onlar DRS kullanımı açısından çok iyiler. Bizim sistemimiz de çok iyi görünüyor ve diğerlerine göre daha fazla noktada sistemi kullanabiliyoruz."

"Ancak burada çok uzun düzlükler var ve DRS ile Mercedes 20 km/sa ekstra güç sağlayabilir. Diğer takımlar yaklaşık 12 km/sa hız kazanıyorlar. Burada çok büyük fark olabilir bu yüzden sıralamalarda çok hızlı olacaklardır."

"Mercedes'in muhtemelen en büyük rakip olmasını bekliyoruz. Bu da bir çok kişiyi şaşırtabilir ya da şaşırtacaktır. Burada çok rekabetçi olacaklar." dedi.

Button, Mercedes'in sürpriz olacağını düşünmesine rağmen Mclaren'in özellikle yarış performansında Red Bull'la savaşacağını düşünüyor.

Button "Son 2 yarışta Red Bull'u yenmeye çok yakındık. Özellikle birisinde yenmemiz lazımdı ancak onlar kazandılar."

"Yarış performansımız onlarınki kadar iyi görünüyor ve burada 2 DRS noktası olacak. Bu açıdan pol pozisyonunu kazanmasanız bile galibiyet mücadelesi verebilecek durumda olabilirsiniz." dedi.

Vettel Galibiyet Mücadelesi Bekliyor

Kanada'da aerodinamik etkinliğin pek önemli olmaması nedeniyle Red Bull'un en güçlü takım olması beklenmiyor.

Vettel "Oldukça eminim. Geçen sene iyi bir aracımız vardı ancak podyumda değildik. Yarışa farklı bir strateji ile başladık ancak işe yaramadı. O zaman buna şaşırmıştık."

"Dersimizi çıkardık. Bu sene lastiklerin nasıl çalıştığını ve ne kadar uzun süre gideceklerini göreceğiz ancak performans açısından sorun olmaz." dedi.

Vettel, Gilles Villeneuve pistinin yapısının Red Bull aracına ve Renault motoruna pek de uygun olmadığını kabul ediyor.

Vettel "Uzun düzlükler bizim için favori değil. Aracımız hızlı virajlarda çok iyi ancak burada onlardan pek yok. Bu yüzden göreceğiz." dedi.

Heidfeld Sıralamada Gelişmeyi Bekliyor

Renault Takım Patronu Eric Boullier, Monako'da Alman pilota gönderme yaparak sıralama performansının yeterli olmadığını söylemişti.

Monako'da yarışa 15. sıradan başlayan Heidfeld, yine sıralamanın son seansına kalamamıştı.

Heidfeld: "Monako'daki sıralamalar sonrasında ben de hayal kırıklığı yaşamıştım. Ama bu, kesinlikle üzerine çalıştığımız bir şey"

"Lastiklere yumuşak davranıyorum; bu, yarışta iyi. Ama (lastikleri) yeteri kadar hızlı çalıştıramıyorum. Lastikleri suçlamıyorum; durumu değiştirmek bana bağlı"

"Bunu takımla birlikte yapabileceğime inanıyorum. Herkes arkamda ve çalışıyoruz"

"Önümüzdeki birkaç yarış için oldukça iyimserim. Çünkü takım, araçtaki bazı sorunları anladı. Umarım hızlı bir şekilde işleri tersine çevirir ve diğer takımlardan daha büyük bir gelişim yakalarız"

"Burada sıralama, Monako'daki kadar önemli değil. İyi yarış performanslarınız olan diğer yarışları gördük. Ama yarışa ileriden başlamak daha iyi"

Geçmişte de buna benzer sorunlar yaşayan Alman pilot, takımın araçta ne gibi değişiklikler yaptığını açıklamadı ama sıralama sorunlarının hem pilota hem de araca bağlı olduğunu kabul etti.

Heidfeld: "Birçok alan var. Aracın ayarı, sürüş stilim. Neyi geliştirebileceğimize bakıyoruz"

"Kimin sürdüğü önemli olmaksızın bazı araçların sıralamada güçlü olduğu, yarışta da geri düştüğü açık. Birçok farklı şey var"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Perşembe Gününden Kareler

kadirsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazar akşamı Behzat Ç. ile çakışıyor ama yapacak birşey yok Behzat komiserimi daha sonra netten izleyecez

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)