User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
72 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: F1 - 12. Yarış Efsane SPA Francorchamps / Belçika !

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

F1 - 12. Yarış Efsane SPA Francorchamps / Belçika !

1 aylık yaz tatilinden sonra F1 e tekrar geri dönüyoruz . Efsane SPA pisti ile . Geçen yapılan bir araştırmada F1 izliyenlerin %78 in en zevkli bulduğu benim de en sevdiğim efsane SPA .

SPA Francorchamps

26 Ağustos 1. Ant. 11:00
    26 Ağustos 2. Ant 15:00
    27 Ağustos 3. Ant. 12:00
    27 Ağustos Sıralama 15:00
    28 Ağustos Yarış 15:00
    Webber ile SPA da bi tur
    BORKED
    Red Bull: Mark Webber previews the Belgium GP - YouTube

Yarışın herhangi bi yerine kafasına göre başlıyan ama pist in yarısı ıslak yarısı kuru kaldığı özel yağmurları olan her yarış bir başka olay olan efsane pist.

Spa da çokkez yağmurun başlayıp ardından güneşin açıp ardından gene yağmurun başladığı sonra gene güneş li havada bittiği hesapların bir çok kez değiştiği görülmüştür ... bazı yağmurlarda pisttin yarısı ıslak yarısı kuru bazısında tamamnı ıslanıyor olayların pistti SPA

Pistte bulunan yılların efsane Eau Rouge virajı

Bu virajda F1 arabası ve FIA GT arabasının geçişi ... Karşılaştırmayı izleyin ve F1 araçlarına olan saygınız bir kat daha artsın.
    BORKED
    Eau Rouge Overlap - Forumla 1 vs FIA GT cars - YouTube

Eau Rouge virajı

*pilotların aşağıdan yukarıya doğru çıkıyor

Olayları ile meşur dedik ...
    Spa 98 ( efsanedir )
    BORKED
    BIG crash gp spa belgie 1998 - YouTube

2008 deki yarış Hamilton'un Kimi yi pistte gömdüğü yarış ...
    BORKED
    http://www.youtube.com/watch?v=7FzNZSaKOsQl]

2000 sezonu Hakkinen'in Reis i geçişi
    BORKED
    M. Hakkinen vs M. Schumacher - Spa 2000 - YouTube

Günümüzdeki gibi lastik avantajı sağlama koşulu yokken herkesin eşit olduğu dönemde 1997 de Renault ların açık ara üstün olduğu bir sezonda Schumacher ( Rain Master ) dan yağmurda sürüş dersleri.
    BORKED
    F1 Spa '97 - Schumacher Flies on Wet Track - YouTube

2010 daki yarışın özeti
    BORKED
    Formula1 2010 Belgian GP Highlights - YouTube

SPA da en çok kazanan isim Reis.
    Schumacher ilk gabiliyetini burda ardından 90 tane daha kazandı.Senna , Prost , Mansel , Alesi gibi pilotlar pistte iken 2. senesinde yağmurda mükemmel bir sürüşler ilk gabiliyetini aldı .
    *Schumacher 1 sene önce kariyerine gene bu pistte başladı ve daha ilk yarışında tecrübeli takım arkını sıralamada geçmişti.
    *2002 de burda en erken dünya şampiyonu olma rekorunu kırdı
    ve bu pistti en çok kazanan isim.
    BORKED
    http://www.youtube.com/watch?v=Sdj_nhOcj64
    Schumacher'in ilk yarışı Jordan ile pist e çıkıyor

1 sene sonra Benetton-Ford

Michael Schumacher ( benetton-ford 1992 )

ve ilk zafer
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

kurpat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu yarışın adını her duyduktan sonraki düşünce silsilemde cümlenin sonu amma yaşlanmışım ile bitiyor ...

çünkü aklım hemen spa 98'e gidiyor; tv başında GS-fb futbol maçı izler gibi geçirdiğim stresli 2 saat aklıma kazınmış resmen ... sonra bir bakıyorum 13 sene geçmiş

ki zaten yarış tarihi bu tip yarışlarla dolu.... ajandamın "bir gün mutlaka" sayfasındaki maddelerden biridir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Spa İki Senede Bir Yarış İstiyor
    Belçika GP organizatörleri, Spa Francorchamps pistinde gerçekleştirilen yarışın bir sene aralıkla değişimli olabileceğini söylediler.

Daha önce çıkan haberlerde Spa'nın takvime geri dönmeye çalışan Fransa'yla birlikte değişimli olabileceği söylenmişti. Bu yöntem şu anda Almanya GP'de uygulanıyor ve yarış Hockenheim ile Nurburgring pistleri arasında değişimli gerçekleştiriliyor.

Organizatörlerden Etienne Davignon, Bernie Ecclestone ve Fransız yetkililerle bu konunun görüşüldüğünü açıkladı.

Etienne "Kendi ülkelerinde yarış yapmak isteyen organizatörlerle mücadele gittikçe daha da zorlaşıyor. Alternatif yarış Belçika GP'nin takvimde kalmasına yardımcı olur." dedi.

Etienne, bu çözümün gerçekleşmesi halinde boş olan seneyi, bir sonraki yarışa fon bulma amaçlı aktivitelere ayırabileceklerini söyledi.
    ---

2 senede 1 SPA mı ? tam tersi olmalı Senede 2 defa SPA olmalı ... Valencia gibi Monaco özentisi saçma cadde pistleri gireceğine 2 SPA yarışını tercih ederim.
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel olacak güzel.hamiltondan galibiyet beklediğim yarış
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Dexter Morgan
    Misafir
    Schumi`den bi sürpriz bekliyorum,biliyorum çok zor ama neden olmasın?

SuperCorr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ferrariler biraz öne çıkar gibi,, ama favorim hamilton pilotajını beğeniyorum
    YAMAHA R1-2018 POLO TDI/DSG-ALFA ROMEO MİTO 1.4 TB TCT-YARALIGÖZ GEÇİDİ-

kadirsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurtdışında canlı olarak izlemek istediğim yarışlar arasında ilk sırada gelir burası, hatta monaco'dan bile önce. Gerçi o eski "pilotaj" pisti özelliği veren eau-rouge virajı değiştirilmişte olsa yine de Spa bir başka ya...

2000'de Hakkinen benim koltukların üzerinde zıplattıktan sonra daha da vazgeçilmez oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Schumacer 20. Yılını Güzel Kutlamak İstiyor
    Mercedes GP, Spa-Francorchamps'ın yüksek hızlı doğasının bu hafta sonu Belçika'da Michael Schumacher'in 20. yılını iyi bir şekilde kutlamasına yardım edeceğini düşünüyor.

Brackley kökenli takımın 2011 aracının, Hungaroring gibi çok virajlı yavaş pistlerde sıkıntı yaşamasının ardından uzun düzlüklere sahip Spa'ya uyması bekleniyor.

Mercedes-Benz Motor Sporları Norbert Haug, Spa'nın karakteri ile takımın tatilde kendine gelmesi ile Schumacher'in büyük hafta sonunda iyi bir sonuç umuyor.

Haug: "Takım üyelerimiz, zorlunlu tatilde döneminde bataryalarını şarj edebildiler ve Spa'ya, sezonun son bölümü için tam olarak motive bir şekilde gideceğiz"

"Bu hafta sonu Formula 1'deki 20. yıl dönmünü kutlayan Michael için özel bir hafta sonu olacak ki olağanüstü bir başarı. Spa'daki yarışlar geleneksel olarak sürprizlerle doludur ve hava çoğunlukla büyük rol oynar"

"Pistin düzeni, son iki yarışa kıyasla mevcut teknik pakedimize biraz daha uygun olmalı"

1991'de Spa'da F1'e ayak basan Schumacher, hafta sonunu daha da özelleştirmek istediğini söyledi.

Schumacher: "Spa'daki yarış, bu zamanda kesinlikle özel bir dokunuş olacak; ilk defa Formula 1'de 20 sene önce sürdüğüm yer. O kadar uzun zaman olduğuna inanması zor."

"Bu 20 senede çok şey değişti. Ama bir şey değişmedi: Bu pist hâlâ heycan verici. Buranın harika yerleşimine ve inişli çıkışlı düzenine bayılıyorum"

"Benim için Spa hâlâ oturma odam gibi. Çünkü sportif kariyerim için birçok şeyde yerini almıştır. İşte bu yüzden burada taraftarlarımın desteğine ve sadakatine teşekkür etmek istiyorum ki bu 20 sene içinde -geri dönümden bu yana da- aldığım destekten çok memnunum"

"Spa öncesi sportif açıdan konuşacak olursak, yaz tatilinden taze motivasyon ve enerji ile dönüyoruz; Belçika GP'de bir ünlem işareti koymaya çalışacağız"

Schumacher: "F1'e Girmek İçin Jordan'a Yalan Söyledik"
    Michael Schumacher, 20 sene önce spora adım atarken Ediie Jordan'a, aslında o zamana kadar Spa'da hiç yarışmamasına rağmen yarıştığını söylediğini itiraf etti.

Spa-Francorchamps'da bu hafta sonu Michael Schumacher, Jordan ile spora adım atmasından bu yana geçen 20. senesini kutlayacak.

22 yaşındaki Schumacher, Jordan ile sıralamayı 7. tamamlamasından sonra dikkatleri üzerine çekmiş ve Benetton tarafından takıma dâhil edilmişti. Alman pilot sıralama performansını, 1 tur bile gidemeden debriyajındaki sorun nedeniyle tamamlayamadığı yarışa yansıtamamıştı.

Schumacher: "Isınma turunda bir sorunumuz vardı."

"Ön bilgilendirmede buna değinmiştim ve debriyajı değiştirip değiştirmeyeceğimiz üzerine konuşmuştuk. Ama Eddie (Jordan), bunun bize çok fazla paraya mal olacağını söyledi. Ardından da kırıldı"

Weber, Jordan pilotu Bertrand Gachot'un Londralı bir taksi sürücüsüne saldırması ile hapse atılmasının ardından Schumacher'in F1'e girişi için görüşmelerde bulunuyordu ve bu görüşmelerde Eddie Jordan'a, Scchumacher'in Spa'yı çok iyi bildiğini söyledi.

Schumacher: "Bu konuda yalan söylediğimizi kabul etmem gerek. Eddie Willi'ye, önceden orada yarışıp yarışmadığımı sordu ve Willi de evet dedi. Çünkü orada hiç yarışmadığımı hayal edemezdi."

Alman pilot, menajeri Webber ile kendisinin o hafta sonu nasıl bir pansiyonda kaldıklarını da belirtti.

Schumacher: "Şaşırdığımı hatırlıyorum. Çünkü düşünmüştüm ki 'Evet, şimdi Formula 1'deyim, 1. sınıfta.' Açıkçası pansiyonda kalmaktan rahatsız olmadım; soğuk olması ve ısıtıcının da çalışmaması hariç"

Söylenen göre Jordan, aslında tecrübeli Stefan Johansson'u tercih edecekti ama Schumacher'in Sauber Mercedes spor otomobil takımı (Peter Sauber yönetiminde), sponsorluk için 150.000 $ teklif etmiş.

SID Haber Ajansı'na konuşan Peter Sauber: "Bu, bir yarış için oldukça fazla bir paraydı"

Sauber, Mercedes'in diğer ismi Heinz Harald Frentzen'in Schumacher ile yakın oranda, hatta daha da fazla yetenekli olduğuna inanıyordu ama Schumacher'in çalışkanlığı, zihinsel gücü ve fiziksel olarak iyi hazırlanması, Alman pilotun öne çıkmasını sağlamış.

Sauber: "Aynı zamanda yetenek ve teknik bilgiye de ihtiyacınız vardır. Eğer bu etkenlerde %100'e yakın olursanız, 7 dünya şampiyonluğu alan Michael Schumacher'i elde edersiniz"

Sauber ayrıca bu bahsi geçen 150.000 $'ı ne Schumacher ne de Webber'in ödediğini ekledi.

Sauber: "Bunu yapmasına da gerek yoktu zaten. Bizimle anlaşması vardı ve onun ilk yarışına çıkmasına izin vermek çok normaldi. Nihayetinde bizim işimize yaramadı. Çünkü Mercedes bize bir fabrika takımı olarak gelmedi. Bu yüzden onu elimizde tutamadık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Schumacher düşmanları için kötü bir hafta sonu olsa gerek

Montezemolo: "Schumacher Ferrari'deki Herkesin Kalbinde"

Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo, Michael Schumacher'in 20. senesi için takımın resmi internet sitesindeki yazısında Alman pilotun her zaman kalplerinin bir parçası olduğunu belirtti

Montezemolo, 2000-2004 arasında Ferrari adına 5 şampiyonluk kazanan Schumacher'i, Ferrari tarihinin en önemli isimlerinden biri olarak niteledi.

Montezemolo: "Michael daima, bütün Ferrari taraftarlarının ve Maranello'da çalışan herkesin kalbinde yer alacak. Formula 1'deki bu 20 senenin büyük bir kısmı bizimle geçti. Birlikte tekrarı zor olan başarılar elde ettik"

"Yarışma arzusu, ortaya koyduğu çaba, her zaman gösterdiği azim ve cesaret inanılmaz."

"Ferrari'deki herkes adına ona, bizim için yaptıkları için teşekkür etmek istiyorum ve dünyanın en büyük sporunda 20. yıl dönümünde ona en iyi dileklerimi sunuyorum"

Ferrari Takım Patronu Stefano Domencali devam etti: "Bu özel durum için küçük bir şey hazırladık"

"Bugün pistte rakibimiz olsa bile Michael, hâlâ bizim arkadaşımız. Bütün bu seneler boyunca paylaştıklarımız ve birlikte gelişmemiz bağlamında durumun zaten daha farklı olması beklenemezdi. Kariyerindeki istatistiklere bakınca, özellikle de Ferrari'de geçirdiği uzun dönemde, ne kadar olağanüstü olduğunu görüyorum. Aslında bunların asla tekrarlanamayacağını düşünüyorum"

Domenicali: "Schumacher Bu Sporun En İyisi"

Ferrari Takım Patronu Stefano Domenicali, Belçika'da 20. senesini kutlayacak olan Michael Schumacher bu sporda en iyi isim olduğunu söyledi.

Domenicali: "Onun için özel bir hafta sonu olacak; Formula 1'deki 20. senesini kutlaması, hem sporun tarihinin bir parçası olması hem de şu anda da yerini alması anlamına geliyor. Yedi dünya şampiyonluğunun da kanıtladığı gibi o, bu sporun gördüğü en iyisi ve Ferrari'deki herkesin kalbinde büyük yeri var. Hepimiz ona bu özel durum nedeniyle iyi dileklerimizi iletiyoruz"

Bu hafta sonu yarışın yapılacağı Spa'ya da atıfta bulunarak Domenicali: "(Spa ile ilgili olarak) Özel bir hatıram, 2004'de Michael'in 2. olup şampiyonluğunu ilan etmesidir."

"Ayrıca 1998'i de hatırlıyorum. Michael, Coulthard ile kazasının ardından garaja dönmüştü ve ben de onunla gitmek zorunda kalmıştım. Çünkü pit yolunda David ile 'dostça' bir münakaşa yapmaya çalışıyordu"

Vettel: "Schumacher Çocukluk Kahramanımdı"

Şampiyona lideri Sebastian Vettel, çocukluğunda Michael Schumacher hayranı olduğunu söyledi

Dünyanın en genç dünya şampiyonu olan Vettel, 1991 senesinde Michael Schumacher spora girerken ancak 4 yaşındaydı.

Vettel: "Bababmla ilk defa Hockenheim'e antrenmanları izlemeye gittiğimi hatırlıyorum. İlk şikana kadar olan yolu yürüdük. Deliler gibi yağmur yağıyordu ve Michael'in o zamanda sarı Benetton'u vardı."

"Bir Formula 1 aracını görmek ve sonrasında Michael'in geçtiğini görmek... Sanırım keşif turundaydı, olağanüstü bir şey yoktu ama gerçekten çok özeldi. Ne yazık ki kimse piste çıkmadı. Çünkü çok yağmur yağıyordu"

"Sadece bir iki araç vardı ama hatırladım ilk seferi buydu. Açıkçası ondan sonra birçok yarış oldu. Ben go-kart yaparken Michael bütün çocukların kahramanıydı"

"Karpen'de sezon sonunda bu yarışı yaptığımızda kupayı o verdi. Onu görmek, onunla tanışmak, elini sıkmak ve onun elinden kupalarımızı almak çok özeldi. O zamandan hâlâ bazı resimler var. Şimdi hayal edip geçmişte olanları düşünmek ve bugün şimdi ona karşı yarışmak çok çılgınca"

"Açıkçası çok büyük saygım var. Benim için çok özel. Söylediğim gibi çocukluğumun kahramanıydı. Size şimdi daha fazlasını söyleyemem ama onun iyi bir pilot olduğunu düşünüyorum"

Alonso: "Schumacher İle Yarışmak Bir Onurdur"

Ferrari Pilotu Fernando Alonso, Michael Schumacehr ile aynı pistte yarışmanın kendisi için bir onu olduğunu sçyledi.

Uzun süreli yaz tatilinin ardından sezon Belçika'da devam ediyor ve bu arayı dinlenme açısından iyi geçiren Alonso, tekrar direksiyona geçmek için sabırsızlanıyor.

Alonso: "Valencia'dan itibaren gelen iyi sonuçları devam ettirme adına tekrar piste çıkmak için sabırsızlanıyorum. 150º Italia'da bazı yeni parçalarımız olacak ki performansımızı bir parça daha arttırmalarını umuyoruz"

"Şampiyonadaki durumun farkındayım. Ama bu demek değil ki havlu attık. Her zaman kendimizi her yarışı kazanmaya odaklıyoruz. Bir süredir sürekli söylediğim üzere en sonunda hesaplamaları yapacağız. Bu geçen haftalarda Stefano (Domanicali) ile birkaç defa görüştüm ve onun çok motive olduğunu söyleyebilirim. Bu tir ruh halini seviyorum, benimki de aynı"

"Evimize iyi sonuçlarla dönmek önemli olacak. Çünkü takım, zor bir başlangıcın ardından geri dönmek için çok çaba sarf etti. Bütün çalışanlarımız ve taraftarlarımız bunu hak ediyor."

"Yarın, Formula 1 ve Ferrari tarihinde önemli bir rol oynayan bir pilot için çok özel bir hafta sonu: Michael Schumacher. Onun bütün zamanların en büyüğü olduğunu söylemek bana düşmez; sayılar zaten başlı başına konuşuyor: 7 dünya şampiyonluğu, 91 yarış galibiyeti... Bunlar inanılmaz rekorlar"

"Michael'e saygım çok büyük ve onun yanında yarışmak benim için bir onur. Maranello'ya geldiğimde onun Ferrari'ye olan bağlarının ne kadar yakın olduğunu anladım. Bu yüzden tatil öncesi Wroom Yaz Etkinliği'de Stefano'nun söyledikleri beni çok mutlu etti."

"2021'de hâlâ Formula 1'de olup olmayacağımı bilmiyorum. Bunu söylemek zor. Bu da, Michael'in olağanüstü kariyerini onaylayan bir başka şey. 20 sene gerçekten inanılmaz bir başarı"

Button, Schumacher'in 20 Senelik Kariyerinden Etkileniyor

1991 senesinde Jordan ile spora ayak basan Schumacher, şu anda gridin en yaşlı pilotu ve çıktığı yarış konusunda şu anda sadece eski takım arkadaşı Rubens Barrichello'nun gerisinde.

2000 senesinden bu yana Formula 1'de olan Jenson Button'un bu sene 12. yılı.

İngiliz pilot, kendisinin de 20 sene boyunca bu sporda kalabileceğini söylerken Schumacher'in bu kadar uzun süre zirvede yer almasını da övüyor.

Button: "Bu benim spordaki 12. senem ama 20 sene... Bu kadar uzun süre formunun zirvesinde olması çok etkileyici. Bir pilot için üzerinizdeki stres ve baskı ile 20 sene, bu sporda herkes için uzun bir süredir."

"8 sene gerideyim. Kendimi 40'larımda yarışırken göremiyorum ama her zaman bir ihtimal vardır."

McLaren'in diğer pilotu Lewis Hamilton da Schumacher'in büyük bir başarı elde ettiğini söyledi.

Hamilton: "Michael adına büyük bir başarı. Onun hâlâ burada olması büyük bir şey. Onun adına iyi"
    Schumacher: "Senna ve Prost Gibi Gri Alanları Kullandım"

Bu hafta sonu Belçika'da Formula 1'deki 20. senesini kutlayan Michael Schumacher, kariyerinde tartışmalar yaratan olaylarla ilgili hatalarının olduğunu kabul etti.

Spor tarihinin en başarılı pilotu olan efsane Michael Schumacher, Adelaide 1994, Jerez 1997 ve Monaco-Rascasse 2006 olayları ile büyük tartışmalar yaratmıştı.

FAZ gazetesi bu olayları özellikle dile getirmeden geçmişte yaşanları sordu.

Schumacher: "Farklı bir şekilde tepki verebilirdim"

"Ama inatçıydım ve içinde bulunduğum ortama göre tepki gösteriyordum"

"Yeteri kadar örnekler var; Senna ve Prost'ta gördüğümüz gibi. Bir şeyler yaptılar ve bunlar yanlarına kâr kaldı."

“Kendime dedim ki; ben de bu gri alanları kullanabilirim"

Bununla birlikte Mercedes'te Nico Rosberg'in şimdiye kadarki en güçlü takım arkadşaı olduğunu kabul etti ama onu da geçebileceğine inandığını belirtti.

Schumacher: "Nico kesinlikle şimdiye kadarki en güçlü takım arkadaşım. Sıralamada bu sene 10-1 önde. Ama ondan daha hızlı olabileceğimi biliyorum."

Öte yandan Schumacher'i spora sokanlardan birisi olan Eddie Jordan, Alman pilotun geri dönüşünü hata olarak görmüştü ve artık F1'den tamamen ayrılması gerektiğini söylemişti.

Schumacher: "20 yaş genç adamlara karşı mücadele etmeye çalışmak, fizik kurallarına aykırı"

Schumacher F1'e Başlarken Kendinden Şüphe Etmiş

Formula 1 tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı pilotu olan Schumacher, 7 dünya şampiyonluğunun yanında 91 yarış galibiyeti, 154 podyum ve 68 pole pozisyon elde etti.

Ama 42 yaşındaki pilotun, 20 sene önce spora girerken o zamanın dev isimleri karşısına çıkarken şüpheleri de varmış.

İlk yarışı öncesinde F1'i düşünüp düşünmediği ve bilip bilmediği sorusuna Schumacher: "Asıl nokta Formula 1 pilotu değilseniz, en azından benim için kalitemin bu adamlarla mücadele edebilecek kadar iyi olduğundan endişe ediyordum. Onları ulaşılamaz görüyorsunuz; özellikle de Sennaların, Prostların, Mansellerin vs olduğu o zamanlarda. Onlara kafa tutabileceğimi gerçekten düşünmüyordum"

"İlk tecrübe, buraya gelmek ve aracı kullanmak... Çok çabuk bir şekilde güvenim geldi ki bu mümkündü. O noktadan sonrasını hepimiz biliyoruz"

"Sonuçta hepimiz insanız; sınırları biliyoruz ve bu sınırlar içinde sürersiniz. Ve geçmiş o adamları, şimdi de buradakileri yenmenin imkânsız olduğunu düşünmek için bir neden yok. Bu her zaman bir meydan okumadır ve motive eden meydan okumalar çok eğlencelidir."

Alman pilot bu kadar uzun süre boyunca Formula 1'de yer almayı hayal etmediğini de ifade etti.

Schumacher: "Evet, olağan bir durum değil ve başında kesinlikle bunu beklemiyordum ama burada olmaktan gurur ve memnuniyet duyuyorum"

Schumacher: "Eleştirenler Konuşmak İçin Para Alıyor

Niki Lauda ve Eddie Jordan, yakın zamandaki açıklamalarında Alman pilotun ikinci kariyerindeki performansını eleştirmiş ve bir daha dönmemek üzere sporu bırakması gerektiğini belirtmişti.

FAZ Gazetesi'ne konuşan Schumacher: "Elbette bununla uğraşmamayı ve bazı insanların çenelerini kapalı tutmalarını tercih ederdim."

"Öte yandan bu insanların ağızlarını açtıkları için para kazandıklarını da biliyorum. Ama benim seviyemde süren birisi bırakmak zorunda ise, geriye pek adam kalmaz"

Mercedes GP Pilotu ayrıca takımla olan anlaşmasına sadık kalacağını da yineledi.

Schumacher: "Bu takım (Brawn olarak) 2009 şampiyonudur ve sonrasında Mercedes olmuştur. Bu yüzden doğal olarak daha ileride olmamız düşünülebilir."

"Durumun farklı gelişmesini dışarıdan bakınca görmek mümkün değil."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resmi: Heidfeld'in Yerine Senna Geçecek

Renault, Belçika GP'deki hafta sonu boyunca Nick Heidfeld'in yerine Bruno Senna'nın direksiyona geçeceğini doğruladı.

Son günlerin öne çıkan konusu olan bu durum nihayet sonuca bağlandı ve takım, Senna'nın koltuğa oturması yönünde karar verdi.

Puan sıralamasında takım arkadaşı Petrov'un önünde olan Heidfeld'in takımdan öyle kolayca ayrılmayacağı, hatta mahkemeye bile gidebileceği iddia ediliyordu.

Renault ve Heidfeld'in temsilcileri arasındaki 2 gün süren yoğun görüşmelerin ardından Çarşamba akşamı geçici bir sonuca varıldı ve Belçika GP için Senna'nın yarışmasına karar verdi.

Renault'un bildirisinde sadece Senna'nın bu hafta sonu yarışacağı belirtiliyor ama takımın sezonun geri kalanı için planlarını Perşembe günü açıklaması bekleniyor.

Renault: "Bruno, 15:00'daki (yerel saat) Resmi FIA Basın Konferansına katılacak. Mesele ile ilgili daha ayrıntılı bir basın bildirisi yarın sabah yayımlanacak."

Öte yandan Senna'nın koltuğu tamamen devralması da kolay olmayacak. Çünkü Monza'da GP2 sezonu bitiyor ve bu seride lider Romain Grosjean'ın da direksiyona geçme şansı var. Yani Senna'nın rekabet seviyesi, Grosjean'ın şansı olup olmayacağı anlamına da gelebilir.

---

Yerli yabancı tüm sitelere bakıyorum herkes Renault a sövüyor Nick gibi sevilen istikrarlı bi adamı harcadılar.

Vettel: "Spa Bizim Favori Pistimiz Değil"

Vettel, kariyerinde Belçika'da 3'cülükten yukarı çıkamadı ama takım arkadaşı Mark Webber, geçen sene pole kazanıp yarışı da Lewis Hamilton'un arkasında 2. tamamladı.

Perşembe günü basın toplantısında konuşan Vettel, uzun düzlüklerin RB7'ye göre olmadığını ma yine de rekabetçi olacağını ifade etti.

Vettel: "Bizim favori pistimiz değil. Çünkü burada çok fazla düzlük var; diğer çoğu pistten daha fazla. Bazı virajlar var ama hepsi 2. sektörde. Bu yüzden ilk ve üçüncü sektörler oldukça zor. Geçmişte bunu gördük. Ama genel olarak burası için çok iyi bir aracımız olduğunu düşünüyorum, özellikle de son iki yıldır. Bu yüzden dört gözle bekliyorum"

"Her şeyi hesaba katarsak çok güzel bir pist. Bu hafta sonunu dört gözle bekliyorum. Elbette son birkaç yarışta formumuzun zirvesinde değildik ama çok ders çıkarıldığını düşünüyorum. Bu yüzden bu hafta sonu nerede olduğumuzu göreceğiz"

Son üç yarışta galibiyet alamayan Alman pilot, lastik ısıtma sorununa değindi.

Vettel: "Açıklamada sakınca yok. Açıkçası son üç yarış, şartlar açısından oldukça farklıydı, özellikle de Nürburgring. Çok soğuk şartlar nedeniyle şaşırmıştım. Oysaki geçmişte soğuk şartlarda çok rekabetçiydik ki bu sene diğerlerine göre daha çok sıkıntı yaşıyor gibiydik"

"Bu bir ev ödevidir. Sorun tamamen araçta değil. Sadece yeteri kadar hızlı bir şekilde sıcaklığa ulaşmalıyız. Zaten Macaristan'da da ileri yönde bir adım attığımızı düşünüyorum. Şimdi de o noktadan ilerliyoruz. Açıkçası arada test yapma şansımız olmadı. Bu yüzden sadece analiz yapabilir ve bu şeyler üzerine mantıklı şeyler düşünebiliriz. Ama bunları pistte doğrulamamız gerekiyor.

Whiting, Eau Rouge'deki DRS Yasağını Açıkladı

Bilindiği üzere FIA, güvenlik nedeniyle Spa'da pistin bu bölümünde DRS'nin kullanımı yasaklamıştı.

Whiting: "Antrenmanlarda Eau Rouge'den geçerken DRS'nin kullanımına izinv ermeyceğiz. Pilotların oradan geçerken kanatlarının doğru konumda olup olmadığını düşünmelerini istemiyoruz ki (doğru konumda) olmayabilir."

"Böylesi hızlı ve zorlayıcı bir viraj için bunun alınacak en doğru güvenlik ölçütü olduğunu düşünüyoruz. Spa açıkçası pilotlar için büyük bir meydan okuma ama pist yetkilileri için de oldukça büyük bir meydan okuma olabiliyor; daha çok pistin uzunluğu ile. Her uzun pist, güvenlik açısından daha zordur ve kalabalığı kontrol altında tutmak olabilir. Her zaman tellere tırmanan seyircileri izlemek zorunda kalıyoruz"

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    videolar cok fena, f1 i takip etmesemde ,hastasıydık bir zamanlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vettel schumi fotosu çok iyi ya

tyMu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vettel schumi fotosu süper özlenen f1 geri geliyor hemde kral pistle bakalım neler olacak

tyMu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağmur var aksiyon bol yarın 3.antremanlar 12 de yarış 15 de
    Spa da f1 kariyerinin 20. yılı için schumacher e yapılan 21 karat altın kaplama kaskın yapılış video sunuda paylaşmadan geçmiyelim
    BORKED
    Michael Schumacher´s gold-plated helmet, Spa, 2011 "20 years F1" - YouTube

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tarihi bir yaris diyebiliriz.. ayriyetten kaska bittim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ince bıcakla ufak sticker ları tek tek söken adam da iyi sabır varmış , ben hayatta yapamam en fazla 3 tane sonrasında yemişim kastı der atarım valla , özetini izlerken bile bi sinir bastı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bye bye schumi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maldonado sen tam bir eziksin

hamilton bir 5-10 sıra ceza alır artık

Swift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alonsoya nooldu?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)