User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Eskişehir Rallisi Hakkında Açıklama !

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Eskişehir Rallisi Hakkında Açıklama !

Burak Cukurova'nin aciklamasi mutlaka okunmali ....

Burak Çukurova – Resmi Web Sitesi » Eskişehir Rallisi Hakkında Açıklama
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

DERAN_TUYNER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugra FF teki hakemlerin kim olduğunu öğrenebilirsen il gözetmen kurulundan baktırmak isterim az çok kulağım deliktir bilirsin paşam

BlackEmperor
    Misafir
    adam haklı , kamera kayıtları bile yeterli bir delil

mur_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vayy anasını yaa biz burda rollingte 1 sn erken basınca kıyamet koparıyoruz ki illegal yaptığımız.. adam gayet legal şekilde yarışıyor orada bile şike yapıyorlar.. anlattıkları doğruysa bu yarış tekrarlanmalı bana göre..

kurpat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fahiş hata yapan hakemin hatasını kabullenmek yerine örtbas etmeye çalışması bence.(kendince rezil olmama düşüncesi sanırım) maalesef Türk insanının genlerine işlenmiş bir özellik bu, geri vites yok...

Burak Çukurova'nın samiyetinden şüphe duyan yoktur, olayın doğruluğu konusunda benim de şüphem yok... yıllarını bu sporda geçirmiş, bu heyecan için rekabet için yarışıyor böyle bir olay karşısında tepkisi çok da doğru

teknolojinin bu kadar geliştiği ve herkesin kendi ekipmanı ile (cep tel vs) zaman tutabildiği bir dönemde yağız avcı ve ekibinin ya da hakemlerin 10sn kayırmaca yapacağını da düşünmüyorum ....

ralli etaplarında yarış izlerken duayen üstadlardan dinlediğim anılarda eski dönemlerde çok kayırma iddiası duymuştum, zamanlar manuel tutulurken kayırılma oluyordu şeklinde konuşmaya çok rastladım. onların doğruluk payı olabilir ama güncel dönemde böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorum....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben FF yaparke hem manuel hemde fotoselle tutardık ve aralarında 1sn fark bile olmazdı. fotosel çok hassas taş bile çarpsa ayarı bozulabiliyor ama manuelde o kadar fark olması ilginç tabi. sonuçlarıda ff stop arası hem diafon hemde telefonla teyit ederdik. ama hatalı veya değil hakem ne derse o olmalı. sonuç olarak futbol basketbol hakemiyle yarış hakeminin farkı yok ikiside hakem

milksop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burda bi kaç açıklama yapmış ve yagız avcıda aynı şeyleri savunuyor.
    Yağız Avcı - Resmi Web Sitesi | 2009 ve 2010 Türkiye Ralli Şampiyonu

kurpat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ................. Zamanımızı aldıktan sonra Fiesta’yı park edip Burak Çukurova’nın zamanını beklemeye başladık kalabalık bir şekilde. Aslında biz gidip ilk olarak tebrikleşmek ve yaşadığımız yüksek mücadelenin sonuçlarını birlikte paylaşmak için orada bulunduk. İkinci bitirmiş olacağımızı düşünüyorduk ama yine de uzun bir etap olduğu için her şeye açıktı. Burak Abi geldiğinde zamanını tahtaya yazmaları biraz uzun sürdü ve heyecan arttı. Daha sonra bizden 11 saniye kötü bir zaman yazdılar. Normal şartlarda eğer başlarına bir şey gelmediyse böyle bir farkın olması mümkün değildi çünkü biz son etaba kadar hiç 10 saniyelik bir fark görmedik, hep 2-3 saniye içindeydik..........

Bizden kaynaklanan hiçbir şey olmamasına rağmen yarış sonucuna sevinemedik bile. Bu şekilde 8 saniye ile birinci olmaktansa 1 saniye ile ikinci olmayı tercih ederdim! Şampiyona için yine çok iyi puanlar almış olurduk ve en azından rahatsız olmadan güzel bir şekilde tamamlardık yarışı. Burak Çukurova ve Ünal Tezel ikilisini ilk biz tebrik ettik ve bir kez daha tebrik ederim. Asfalt zeminde bana göre en hızlı pilotlardan biri olan Burak Çukurova ile yüksek mücadele yaşamak gerçekten keyifliydi.
    tekrar tekrar okuyorum çok mutlu oluyorum insanlar bu heyecan için bu sporu yapıyor biz de takip ediyoruz .... gerisinin bir anlamı da yok

burak çukurova net, yağız avcı net ...

oz@n
    Misafir
    işte bu yüzden bu ülkede bu spor dalları gelişemiyor. bu kadar gelişmiş teknolojide hala daha manuel ölçümle şampiyon belirlenebiliyor. Bu kadar büyük şaibe altında hala daha etap iptali yerine hakemlerin kararları doğru sayılıyor.
    Bu işi bu şekilde yapıyorlarda ne kazanıyorlar? herkes neyin ne olduğunu görüyor milleti aptal sanıyorlar.
    Sonuçta bu işte ne Burak Çukurova kaybediyor ne de Yağız Avcı. Kaybeden Türkiyedeki motorsporları oluyor.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yarısın ardından anladıkki Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü olarak en büyük eksikliğimiz olan hakem eksikliğini biran önce gidermemiz gerekli...

3 gün boyunca sabah 5 ten aksam 7 lere kadar etaplarda dağlardaydık ama yarısın ardından istemediğimiz tatsız bir hakem hatası gerçekleşti...

Burak çukurovanın acıklamasında belirttiği gibi aracın data kayıtları neden delil olarak alınmıyorda tek bir hakemin söylediği doğru kabul ediliyor bende anlamıyorum...

Federasyonun bu konuyu detaylı bir şekilde araştırması gerekirken temyize gitsenizde birşey çıkmaz diyerek kestirip atması bu kadar büyük bütçelerle ve pilotundan mekanikerine kadar emek sarfedenlerin emeklerini hiçe saymak olur ki buda yanlış bir davranış biçimi bana göre...
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)