User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Scooter motor yenileme (Mondial ZAT150)

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o resimler ben sanayiye girdikten tam 3 ay sonra çekildi ya
    eller mahvoldu tabi
    2,5 ay araba sürdü, sonra da zat ile uğraştım..
    şimdi gör elleri pambuk gibin

zat senelerdir muayeneye girmedi
    onu halledeyim ilanı vericem
    kaça gider emin değilim ama görüldüğü üzere temizdir.

zatın piyasası enteresan
    500 e de var 2500 tl yede
    dikkat etmek lazım çoğu zat leş çünkü

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu time sertin komple seti ucuz olsa bende alıcaktım kesinlikle inanılmaz yararlı bir kit

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

corrado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize meğinize sağlık. çok güzzel olmuş ve fakat benim asıl merak ettiğim alfa.
    alfa içinde konu açacak mısınız ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu time sertin komple seti ucuz olsa bende alıcaktım kesinlikle inanılmaz yararlı bir kit
    evet timesert pahali bir gerec ama cok saglam
    helecoil falan yaninda hikaye kalir' orjinalinden saglam oluyor.

Alıntı corrado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize meğinize sağlık. çok güzzel olmuş ve fakat benim asıl merak ettiğim alfa.
    alfa içinde konu açacak mısınız ?
    alfa konusu acsam bile bu kadar detay foto yok
    cunku bunun gibi step step foto cekmeye kalksaydim alfada 1000 tane foto olurdu. tabi var gene bircok foto ama simdilik facebookta yuklu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu DIY bölümündeydi fakat burada daha çok işe yarayabilir diye düşünüp taşıdım.
    o zamanlar motorsiklet bölümü yoktu zaten

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok başarılı paylaşım, ekipman ve yer lazım bu işler için. El becerisini saymıyorum bile.

O motoru da sanmıyorum kimse tork anahtarıyla torklasın, usta imanpower tork ile sıkıp geçer. O rulmanları da orj'i 15 iken gidip kimse skf falan almaz.

Konunun üzerinden geçmiş ama keyifle okudum. Motor ne durumda şuan ?
    Konu KÖROĞLU tarafından (27-08-2017 Saat 21:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok başarılı paylaşım, ekipman ve yer lazım bu işler için. El becerisini saymıyorum bile.

O motoru da sanmıyorum kimse tork anahtarıyla torklasın, usta imanpower tork ile sıkıp geçer. O rulmanları da orj'i 15 iken gidip kimse skf falan almaz.

Konunun üzerinden geçmiş ama keyifle okudum. Motor ne durumda şuan ?
    üzgünüm mesajı yeni gördüm

konu içinde satacağımı yazmıştım, öylede yaptım
    motoru yaptıktan sonra mondial zat150 ve mondial gomax scooterların ikisinide sattım ve honda cbf600 aldım
    cbf600 e yaz boyunca bindim onu satıp en son piaggio xevo 250 aldım, halende o var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah xevo çok iyiymiş. Çok güzel bir tercih olmuş. Ben de ehliyetsiz binilen 50 lik birşey arıyorum.

Kuba nın trendy modeli çok gözüme çarpıyor. 50 cc de önerin olur mu abi , fiyatı uçmamış. 5mt arabayla sağa sola girmez zor oluyor trafikte.

Kuba Trendy 50 (yeni)

Slipshod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah xevo çok iyiymiş. Çok güzel bir tercih olmuş. Ben de ehliyetsiz binilen 50 lik birşey arıyorum.

Kuba nın trendy modeli çok gözüme çarpıyor. 50 cc de önerin olur mu abi , fiyatı uçmamış. 5mt arabayla sağa sola girmez zor oluyor trafikte.

Kuba Trendy 50 (yeni)
    bu trendy 50 yi ben de düşünüyorum. kullanan deneyen varsa yorumları çok makbule geçer. aslında gerçek kullanıcıdan yakıt tüketimi nedir öğrensem çok güzel olacak. sitelerinde 1.5 lt diyorlar ama gerçek değer bana daha yüksektir gibi geliyor.
    Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar!

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kuba Trendy 50 (yeni)
    Ben de bayağı araştırdım, bazı forumlarda 50 cc alacaksanız kesinlikle vitesli olsun diyorlar. Kubanın cafe racer tarzı vitesli 50 cc motoru var, onu inceledim. Onda da kronik sorunlar varmış sanırım.
    Eğer otoban yada kalabalık bir yolda kullanacaksan yetersiz gelebilir abi, çünkü maksimum hızı belli. Sanki ufak yerlerde sürmeye, markete bakkala gitmeye ideal gibi duruyor.
    Vespa da 50 cc getirmeye başlamış. Sanırım 50 ccler arasında en güçlüsü olacak. Hızlanması falan çok daha iyi ama yakıt tüketimi 50 ccye göre absürd. Gelelim fiyata, sadece 16 bin lira. Şaka gibi bir fiyat

Bir de bu 50cclere aliexpressten chip alıp takıyorlar, sanırım hız limitörünü kaldırıyor. 55de tıkanan motorla 80 km falan yapıyorlar.

50 cc scooter alırsan kesinlikle edin bu chipten +15 hp vermiş resmen

Slipshod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bayağı araştırdım, bazı forumlarda 50 cc alacaksanız kesinlikle vitesli olsun diyorlar. Kubanın cafe racer tarzı vitesli 50 cc motoru var, onu inceledim. Onda da kronik sorunlar varmış sanırım.
    Eğer otoban yada kalabalık bir yolda kullanacaksan yetersiz gelebilir abi, çünkü maksimum hızı belli. Sanki ufak yerlerde sürmeye, markete bakkala gitmeye ideal gibi duruyor.
    Vespa da 50 cc getirmeye başlamış. Sanırım 50 ccler arasında en güçlüsü olacak. Hızlanması falan çok daha iyi ama yakıt tüketimi 50 ccye göre absürd. Gelelim fiyata, sadece 16 bin lira. Şaka gibi bir fiyat

Bir de bu 50cclere aliexpressten chip alıp takıyorlar, sanırım hız limitörünü kaldırıyor. 55de tıkanan motorla 80 km falan yapıyorlar.

50 cc scooter alırsan kesinlikle edin bu chipten +15 hp vermiş resmen
    bu motorlar karbüratörlü diye biliyorum chip işi nasıl oluyor. alırsak aklımızda bulunsun
    Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar!

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Slipshod Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu motorlar karbüratörlü diye biliyorum chip işi nasıl oluyor. alırsak aklımızda bulunsun
    Anladığım kadarıyla hız limitör iptali ve devir kesici iptali yapıyor bu alet

Tahmini Teslimat Zamanı

Ürün de bu olması lazım

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu taşımanız iyi olmuş.

elinize emeğinize sağlık can gelmiş zata

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Slipshod Nette alıp inceleme yapan 1-2 arkadaş var, youtube'dan ulaşabilirsin.

Bu çocuk 2-3 video çekmiş, güzelce anlatıyor fikir verebilir.

YouTube

Kullanıcıların anlattıklarından aklımda kalan süspansiyonu sert, şekli 50 likler içinden güzellerden birisi.

Mercekli far ve digital gösterge +sı var. Arka çanta kilitli ve çıkarıp taşınabiliyor (bence güzel özellik) ama en kötü tarafı 2 kullanıcıda düşmüş, o yüzden sabitlemişler.

Ön fren disk değil bu büyük bir eksi. Tek kişilik bir motor. Yüksek beklenti ile bakmamak lazım.

Aynı cc lerde mondial'in ve yine kuba nın başka modelleri var,

SCOOTER

Kuba twister var mesela,

https://i0.shbdn.com/photos/38/99/07...4389907z3t.jpg

Mondial Revival

50 Revival | Mondial Motor

Beni bir de gözüme yuki'nin 50 cc lik olanını kestirdim.

Buna en azından 2 kişi binilebilir.

https://s26.postimg.org/3prj8hbkp/20170830_164248.jpg

@Grimlord Ben zaten motorda hızdan korkan adamım 80 bana fersah fersah fazla 50 yapsa yeter açıkçası.

Yakıt fiyatları bel bükmeye başladı en azından hafta içi işe git gel yaparım yazın 22 km git-gel iş yerim.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf a ehliyeti gerektirmiyor diye 50cc mondiale 4k vereceğime. 1 k ehliyete veririm, motor için ayırdığım bütçeye 3 k daha koyarım pcx, yeni sym fiddle 3 vs. alırım. Ehliyet konusunda gözünüz korkmasın, fakat 50cc motorla trafiğe çıkmas konusunda korkun derim.

Başkası kullanırken motorda tedirgin olan arkadaşlar varsa ben de öyleydim hala öyleyim. Artçı olamıyorum. FAkat gidonun başında kendin olunca işler farklılaşıyor. Ki bunu söyliyen ben sıfır motorla 300kmdeyken kadının teki yüzünden kaza yaptım. Bu 50cc motorlar anca köyde falan kullanılır. İstanbul trafiğinde ya da trafik olan herhangi bir ilde inanın bana sizleri perişan ederler yazık edersiniz kendinize.
    Konu Mutu tarafından (29-03-2018 Saat 11:49 ) değiştirilmiştir.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf a ehliyeti gerektirmiyor diye 50cc mondiale 4k vereceğime. 1 k ehliyete veririm, motor için ayırdığım bütçeye 3 k daha koyarım pcx, yeni sym fiddle 3 vs. alırım. Ehliyet konusunda gözünüz korkmasın, fakat 50cc motorla trafiğe çıkmas konusunda korkun derim.

Başkası kullanırken motorda tedirgin olan arkadaşlar varsa ben de öyleydim hala öyleyim. Artçı olamıyorum. FAkat gidonun başında kendin olunca işler farklılaşıyor. Ki bunu söyliyen ben sıfır motorla 300kmdeyken kadının teki yüzünden kaza yaptım. Bu 50cc motorlar anca köyde falan kullanılır. İstanbul trafiğinde ya da trafik olan herhangi bir ilde inanın bana sizleri perişan ederler yazık edersiniz kendinize.
    Dükkanda mondial 125 znu vardı onu kullandım 100+ km kadar. Daha önce de 50 Lik motor kullandım bodrumda. Bulunduğum il öyle çok trafik olan bir yer değil.

Gideceğim en uzak mesafe 30km yi geçmez. Senin hesabında 4K motor +3K = 7K oldu. +1K ehliyet = 8K oldu. + sigorta +muayene +vergi 1K da o de = 9 K oldu.

aradaki fark 2 kattan fazla Araba alırken de oluyor bu durum.

Onu alacağıma 2 koyarım bunu alırım bütçe bir anda 20 den 30 a çıkıyor

Haklısın ama trafik olan şehirde 50 CC üzer, İst da falan olsam zaten motora elimi sürmem. Geçmiş olsun kaza için insanlarda motor bilinci hala yok maalesef.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de 100cc altı sigorta istemiyor durumu var. KAzaya karışsa ne olacak? Onu çözemedim, mtvden muaf olmasının dışında öyle satıyorlar sigorta gerektirmeyen şekli. Bu arada sigortada tavan uygulaması devam ediyor. Benim 2 motorumun toplam sigortası 790 tl bile değil. Birinde indirim yok diğeri 5. basamak.
    Instagram: mutusgarage

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf a ehliyeti gerektirmiyor diye 50cc.
    Acaba devlet yarin öbür gün 50cc icinde A ehliyet zorunlulugu getirir mi ? Yada 50cc trafige cikma diyebilir mi?
    Konu 21dc963 tarafından (31-08-2018 Saat 07:18 ) değiştirilmiştir.

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuya son sayfadan dahil oluyorum

daha 2 gündür scooter kullanıyorum ehliyet yok ama almayı düşünüyorum

ben de 50 cc alayım ehliyet gerektirmesin diyordum ama 150 lik motor bile sollamaya çıkarken bir düşündürüyor..o yüzden 50 cc yi unutun..8km+8km 2 kere gidip geldim yol bitmiyor.. 50 cc kuba modeli bayide denedim boyum 1.80 kilom 100+ altımda küçücük kaldı..tek kişilik bakkala markete kullanma motoru bu 50 cc ler uzun yolda hem gitmez hem yorar sıkar adamı..ehliyet alıp en az 125 150 den başlamanız daha iyi olur ben de öyle yapıcam.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)