User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: hyosung GT 250 R

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hyo ya benimde niyetim var ama çekincelerimde var bu fren vs olaylarından
    videoda yakıttan bahsedilen kısım bana çok aşırı geldi
    benim pcx max 2.5 litre yakıyor videoda hırçın kullanmada 4-5 litre falan bahsi geçiyor az bi rakam değil iki katı
    ağzınla diyorsun işde pcx 125cc lik şehir içi makine bile 2.5 yakıyor gtr daki motor benim gv dede var enjeksiyonlu 120 den sonra motor yakıyor 140 dan sonra hiç sorma ama alt devirlerde ekonomik kullanımda rahat zun yolda 3.0-3.5 yakıyorsun..
    kasarsan 3 ün altınıda görürsün..

oda tarz farkı aynı motor gv de var choppercı adam süratle işi olmaz keyifçi adamdır geze geze gider ama aynı motor gtr da var genç adam kasada afilli şekilli tapa gaz gidiyor kadranın sonuna dayıya dayıya iki motordada aynı motor var biri 4-5 yakıyor diğeri 3-4 yakıyor..
    tarz sürüş farkı orda belli derecede etki ediyor..

özellikle enjektörlü seriler karbüratörlü serilere göre 1 litre yakıtta ekonomi sağlıyor.

neyse sanada diyim imkanın varsa bence ninjalara bak derim..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi şöyle diyim yorumları okumadım... hyosungta V twin motor var yani 2 silindir 125X2... çok güzel bir motoru var aslında rakip 250 lerin içinde çok daha iyi giden bir motosiklet 250r... buna gelince v motorun herşeyi daha pahalı bundan emin ol hyosung parça konusunda sıkıntılı onu diyim... şanzımanı motorun krankı pistonu kafası ne alemde bilemezsin... yatıp şasenin içine etmiş olabilirler... krankı tek silindir gibi uygun olmıyacak... bunun yataklarıydı pistonlarıydı sana büyük dert açacaktır... suspansiyon ve fren sistemide ne alemde allah bilir... bide baktığın model 2007 model karburatörlü 5 para etmez gazı güzel yer ama kesicisi olmaz motorunu yiyenlerde kesici olmadığı için yer ... bide kime yaptıracaksın motoru ? benim gibi eve çıkarıp dağıtıp takarım dersen ayrıda bu motosiklet için değmez... kişilik yok çünkü (bana göre)...
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağzınla diyorsun işde pcx 125cc lik şehir içi makine bile 2.5 yakıyor gtr daki motor benim gv dede var enjeksiyonlu 120 den sonra motor yakıyor 140 dan sonra hiç sorma ama alt devirlerde ekonomik kullanımda rahat zun yolda 3.0-3.5 yakıyorsun..
    kasarsan 3 ün altınıda görürsün..

oda tarz farkı aynı motor gv de var choppercı adam süratle işi olmaz keyifçi adamdır geze geze gider ama aynı motor gtr da var genç adam kasada afilli şekilli tapa gaz gidiyor kadranın sonuna dayıya dayıya iki motordada aynı motor var biri 4-5 yakıyor diğeri 3-4 yakıyor..
    tarz sürüş farkı orda belli derecede etki ediyor..

özellikle enjektörlü seriler karbüratörlü serilere göre 1 litre yakıtta ekonomi sağlıyor.

neyse sanada diyim imkanın varsa bence ninjalara bak derim..
    tamam iyi güzelde rakipleri 250 cclere göre daha fazla yakıyor şimdi cbr a binip 3-4 litre yakmak var buna binip 5 litre yakmak var sonuçta gercek 4 silindirli gerçek makina değilki bu aman buda benim zevkim 10 yaksın deyip geçiyim benim amacım 250 likte iyi bi deneyim kazanıp 600lük gerçek makinaya geçmek o yüzden baya bi araştırmasına girdim pcx imi satıp 250 lik bi çakma race alıcam

Türkiye'de çok yakan araç yoktur,kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır
    Megane Coupe
    Punto t-jet
    Cupra 2
    06KA PCX
    34KA PCX
    JT CBR250 R
    DCE CBR250 R

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı timucintt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi şöyle diyim yorumları okumadım... hyosungta V twin motor var yani 2 silindir 125X2... çok güzel bir motoru var aslında rakip 250 lerin içinde çok daha iyi giden bir motosiklet 250r... buna gelince v motorun herşeyi daha pahalı bundan emin ol hyosung parça konusunda sıkıntılı onu diyim... şanzımanı motorun krankı pistonu kafası ne alemde bilemezsin... yatıp şasenin içine etmiş olabilirler... krankı tek silindir gibi uygun olmıyacak... bunun yataklarıydı pistonlarıydı sana büyük dert açacaktır... suspansiyon ve fren sistemide ne alemde allah bilir... bide baktığın model 2007 model karburatörlü 5 para etmez gazı güzel yer ama kesicisi olmaz motorunu yiyenlerde kesici olmadığı için yer ... bide kime yaptıracaksın motoru ? benim gibi eve çıkarıp dağıtıp takarım dersen ayrıda bu motosiklet için değmez... kişilik yok çünkü (bana göre)...
    yorumlar ve bilgilendirme için teşekkür ederim üstadlar.Hyo kullananlara sorduğumda iyibri lastik ve balatayla yol tutuş ve fren baya bir iyileşme sağlıyorumuş.Dediğiniz gibi bunu alıp para harcayacağıma modelli enjeksiyonlu almka daha mantıklı.Timu motoru sanırım Ankarada Kanun ve Hyonun yetkili servisi 444 diye bir firma.Ben alırsam direk orda toplatırım diye düşünmüştüm.250 cc karşılaştırma konusunda aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.Video sonunda inzumadan hemen hemen herkes memnun fakat fiyatı en az 10 bin tl den başlıyor ve tam bi racing görüntüsü yok.
    https://www.youtube.com/watch?v=Fkrnax74lUw

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam iyi güzelde rakipleri 250 cclere göre daha fazla yakıyor şimdi cbr a binip 3-4 litre yakmak var buna binip 5 litre yakmak var sonuçta gercek 4 silindirli gerçek makina değilki bu aman buda benim zevkim 10 yaksın deyip geçiyim benim amacım 250 likte iyi bi deneyim kazanıp 600lük gerçek makinaya geçmek o yüzden baya bi araştırmasına girdim pcx imi satıp 250 lik bi çakma race alıcam
    cbr da aynı yakıyor.. 250 lik cbr da 3-4 litre yakan adam hyodada 3-4 litre yakar 250cc likler üç aşağı beş yukarı aynı yakar üstlerindeki teknoloji aynı aldıkları benzin aynı dediğim gibi yakış farkı daha çok sürücü ve motor tarzında fark ediyor tarzda gene dönüp dolaşıp biniciye denk geliyor..

@timucintt

en başda bendede gv250 olmasına rağmen hep derim 250cc lik racede bence önce ninja sonra cbr en son gtr ..

marka konusunda abartmamak lazım parça sorunu var demişsin neye dayanarak diyorsun...

ben şahsen türkiyeden almıyorum ama a dan z ye her tür parçasını kanuni online tedarik sitesinden alabiliyorsun artı olmayan parçayıda 1 hafta içinde tedarik ediyorlar yani şu anda parçada en sorunsuz marka hyo dur..

Kaldıki direk kendi fabrikasından bile sipariş verebiliyorsun ben hep direk hysoungsource dan sipariş veriyorum 1 haftada her tür parça elime geliyor şu an istesem komple motorun a dan z ye her tür parçasını direk ana fabrikadan sipariş verebilirim..
    parçada türkiyede sıkıntısı olmayan tek markadır diyebilirim.. bu konuda yanlış bilgiye sahipsin.. Gerisinde katılıyorum..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    250 likler içinde zaten cbr veya ninjayla karşılaştırmıyorum bile... ama kendi çapında ve kalitesinde gayet sağlam yürüyen bir motor...

Bende 25 yıllık honda parçalarını internetden aldığımda 1 haftada belçikadan elime geçiyor... ama kendi servisine gittiğin an 1 ay yada getirmiyoruz derler hyodada bazı parçalarını haftalarca beklediğini biliyorum arkadaşımın.... istese internet üzerinden 3 gündede parçayı bulurdu tabiki... ama yetkili servis üzerinden parça getirtmek bekletirler ve giydirirler...
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aynen yetkili servisden hiç parça almadım ben hyosource dan alıyorum direk ordakilerle kanki olduk zaten adamlarla hatunlarla kişisel sohbette ediyoruz türkiye nasıl diyorlar yazın tatile gelsek nerelere gidelim diyorlar

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi hyo cbr den daha kalıplı daha hızlı bu doğru güzellik görecelidir.ama bence honda daha sorunsuz servisi daha yaygın ikinci eli hızlı.
    Birde KTM var bence bir incele DUKE 200 şimdi 390 da çıkardılar Abs li bir 200 yada 390 gayet ideal.

KTM 200 Duke 2014 - Highlights

KTM 390 Duke ABS 2014 - Highlights

Ama ne alırsan al önce ehliyet sonra koruma ekipmanlarını tamamla en son motor al bence.
    Arabanın koltuğundaki eşekse kaputun altındaki beygirler ne yapsın...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gayet ıdeal ? ktm 390 nın anahtar teslım fıyatına bı bakalım bence

7000 euro...

20.000tl

Providence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hyosung 250 ile başlıyan bir arkadaşım oldu ; sonrasında 600f aldıve dediği laf aynen şu aldı " nasıl bir mallık etmişim de hyosung ile başlamışım " eğer ki kendimi kontrol edebilirim diyorsanız 600 f bulun temiz derim. Hyosung un frenajı olsun , amörtisör sistemi olsun pek başarılı değil mağlesef. Bu hyosung 250 den 600 f e geçmiş birinin direk verdiği bilgi açıkçası. Şimdi bazı arkadaşlar 600 lük ile başlanır mı hiç diye klasik repliklerini yapıcaklardır

kutsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hyosung almayın.bi ev alıcaksınız ilk baş bi çadırda kalıyım sonra daire alırım gibi birşey oluyor bu

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilgiler için teşekkürler arkadaşlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    iş dönüp dolaşığ amaç araç olayına gelir çatar..

250cc katogorisi şehir içi az yakar uzun yolda ciddi bir beklentiniz yoksa 140 /160 km hızlarda yeterli gelir..

iş süratse bir şey diyemem ama 250 cc gibi maksimum sürati 140-160 olan bir motorla yan yatmak düşmek kaçırmak var..

600 lük makinede son hızı 260++ olan motorda yan yatırmak kaçırmak düşmek var..
    insana vericeği hasarda bir olmaz kontrol hazsıda bir olmaz..

belli bir süratin üstünde profesyönellik ve tecrübe ister.. 120 km deki kontrol ile 200 km deki 220 km hızdaki kontrol tecrübe pilotaj tecrübesi bir olmaz.. insan oğlundada hep bir açlık kadranın sonunu görme istediği doyumsuzluk vardır.. acemilik ile bu iki şey yan yana geldimi saatli bomba bence...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Walla ben bir aceminin deneyimlerini aktardim hyosung 250 den 600f e geçen , 2 motor arasinda konfor ve denge olarak daglar kadar fark var maglesef , ben ilk motor olarak alicak olsam s1000rr hp4 alirim dtc rain mode a alirim gucu kisar keyfime bakarim kullanilabilicek en guvenli motor su anda racing olarak piyasadaki Gaz elinizin altinda , kisacasi nasil kullanicaginiz size kalmis ...

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O ole olmuyo malesef . Sen hayatinda 70 80 bg arabadan fazlasini surmemesin ama ferro alırım snow modda surerim gibi bisey. Bu sonucu degistrmez. Yavas gidebilirsiniz hatta 100u gecmessin ama aradaki gaz tepkisi nolcak acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s1000 rr tri mode sanirsam , hic bir acemi gaz tepkisine e5 te alismiyor , motor kullanirken deneyimliyerek bunu ogrenicek ki hyosung 250 de alsa cart diye e 5 e giremiycegi icin hicbir sorun teskil etmiyor gaz tepkisi. Tek sorun kullanicinin kendini tanimasi bu noktada. 250 likten 600 e gecen arkadaslarim asla gaz tepkisi soyle aman altimdan firladi demedi

fkocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tartışmaya kenardan katılmak gibi olmasın ama arada ağırlık, gaz tepkisi, orantısız bi güç farkı, sürüş pozisyonu gibi farklar olduğu için iki tekere 250 lik ve 600-1000 likle başlamak arasında çook fark olacağını düşünüyorum 600-1000 likle başlamak ciddi seviyede hayati risk taşır bence

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düzgünü 6 bin liradır ztn, 4 bine adam olmaz o motor ve olsada keyif vermez, maxi scooter alman daha keyifli ve tarz olacaktır
    Fiat's Are Faster Than You Think!

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Providence Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s1000 rr tri mode sanirsam , hic bir acemi gaz tepkisine e5 te alismiyor , motor kullanirken deneyimliyerek bunu ogrenicek ki hyosung 250 de alsa cart diye e 5 e giremiycegi icin hicbir sorun teskil etmiyor gaz tepkisi. Tek sorun kullanicinin kendini tanimasi bu noktada. 250 likten 600 e gecen arkadaslarim asla gaz tepkisi soyle aman altimdan firladi demedi
    Abi yanlış anlama sakın,motosiklet kullanmıyorsun sanırım,yok hangi mod olursa olsun 1000 ve üzeri sıkıntı,gazlamayı geç vites düşerken bile okadar dikkat istiyorki..
    Yeni başlayan biri için söylüyorum tabi.alay amaçlı yazmadım yanlış anlama tekrar söylüyorum
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)