User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
52 sonuçtan 39 ile 52 arası

Konu: hyosung GT 250 R

Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şunu anlamıyorum bu yeni başlasam 600 lük alırım 1000lik alırım diyen arkadaşlar hayatlarında hiç 2 tekere bindiler mi acaba?
    motorum var,motoru aktif kullanıyorum viteslide kullanıyorum hiç bi sıkıntım yok allaha şükür deli gibi de 600rr istiyorum allaha şükür alabilecek maddi gücümde var ama ben cbr 250 yada hyo 250 bakıyorum neden?
    600lük bi makinanın gaz tepkisinin ne olduğunu az çok biliyorum
    600 lük bi makinada şehir içinde gazı bi kaç derece fazla kaçırmak nelere mal olabilir onları biliyorum yeni başlayan biri kesinlikle ve kesinlikle 250 likden fazlası ile başlaması hayatıyla kumar oynamaya eşdeğer buluyorum
    herkesin kendi kararıdır saygı duyarım ama yeni başlayanlara tavsiye olarak kimse 600lük iyi dir yok 1000likle bile başlarsın demeyin

Türkiye'de çok yakan araç yoktur,kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır
    Megane Coupe
    Punto t-jet
    Cupra 2
    06KA PCX
    34KA PCX
    JT CBR250 R
    DCE CBR250 R

Providence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim kendi arkadasim 250 lik hyosung ile basladi , sonrasinda 600f e gecti aktardigim onun deneyimi . 250 lik ile basliyabilir arkadas , ama hyosung ile baslamasin uzun lafin kisasi cbr 250 gibi birsey olabilir . Ayrica a2 ehliyetim var arkadaşlar , 125 lik gidonu yamuk lastigi inik motorla ehliyete calistirilip sonra gsx r600 un ustune oturup alismak icin kullanmisligimda var ilk dedigim sey arkadaslarima bana neden iskence cektirdiniz olmustu , 4 ay ara ile 2 arkadasimi kaybettigimden daha fazla bulasmadan elimi ayagimi cektim motordan . Ama hala bir k1200gs yada k1600gtl alip yollara cikma hevesim korelmediginden arada bir bakindigim oluyor.

fatiii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende kendi tecrübemden yola çıkarak bi kaç bişey yazıyım

1. si 250 likten 600f e geçen birisi gayette söylediğiniz gibi düşünür çünkü 600f te hard bi makina değil gaz tepkimesi race makinalara göre kötü ve tepkisiz ama 250 den race bi 600 makinaya geçseydi düşüncesi farklı olurdu diye düşünüyorum.

2.si ben profesyonel olarak motor sürmeye 600 lükle başladım hemde öyle 600f falan değil direk 636 şans kısmet anamızın dualarıyla kaza bela yapmadan öğrendik.en son motorum zx12 ydi birçokta 1000 lik makina sürdüm ama size şunu söyliyim motora 1000 likle başlamak heleki s1000rr falan demek okyanusun ortasında suya yüzme bilmeden atlayıp yüzme öğrenmeye çalışmakla aynı şey..

konunun özeti şu 600 lükle başlayabilirsin şanslıysanız ve anneniz arkanızdan çok dua ediyorsa bi deneyin çünkü öbür tarafla arandaki tek çizgi bu iki şey

bunların hepsine sahip bile olsanız 1000 lik makinayla genede başlamayın çünkü 1000 likten onlar bile kurtaramaz.şimdi çıkıpta vay bizim ahmet 1000 likle başladı vay osman 10 gün sora 1000 likle teker yapıodu vs yazmayın.istisnalar kaideyi bozmaz sizede bişey olmaz olan ananıza babanıza eşinize kardeşinize olur siz sadece düşünce ölürüm inşallah diye dua edersiniz.
    remaps.tr & Turbo Zone Garage

Providence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor üzerinde olduğun sürece 125 lik scooter da olsa zaten dualar ile yasiyorsun. Benim durumumda bana motor kullanmayi ogretmek icin zamani olan 4-5 arkadasim vardi. Sunu da es gecmeyin 1000 lik ile trafige girebilir demedim ben yada 600 f ile , her kosulda trafik disinda bir alanda ki 250 lik de alsa bu gecerli mutlaka deneyimli motorcular tarafindan calistirilmali yoksa 125 scooter ile de trafige cikmak istanbul da benim gozumde intahar ile es deger. 1000 lik ile basliyan tanidigim da var ayrica fakat belirttigim sekilde basladi alip 1000 ligi trafige cikmadi.

Ali Özdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hyosung kesinlikle iyi bir motor 3 arkadaşım yıllardır kullanıyor 2si eski kasayı satıp yeni kasasını 0 aldılar bende geçtiğimiz yaz today ile başlangıç yaptım bu yaza inş bende bir hyosung sahibi olucam
    alırken kanuni s&t almamaya dikkat edin hyosunglara + olarak enjeksiyonlu makine diyorlar ama değiL.

frenleri zayıf değil zayıf diyen ilk 100 km kullanıp yorum yapmıştır
    Cvk Rs

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkes 1000likle de baslayabılır elbette.

ama sadece a noktasından b noktasına gitmiş olur.motorun hakkını verebılmek tecrube ister.e hakkıyla kullanmadıktan sonra da zevk alınmaz.cunku motor sizi kullanır

he birde tecrube kazanırken elbette hata yapılır cunku rısk alınmadan tecrube kazanılmaz.rısk alırken atlattıgınız tehlıkeler de cc buyudukce artar cunku vıraja gırdıgınız , düzlükte yaptıgınız sürat vs hersey artar. cbr250 ıle yaptıgım dangalaklıkların 1 tanesi rr la basıma gelseydı sanslıysam sakat kalırdım

cok fazla zarar ettırmeyecek pıyasa motorlarından bırıyle (cbr-nınja) baslangıc yapmak her zaman ıyıdır.bunu zaman - para kaybı olarak gormeyın bence. yzf - gtr demedım cunku oturus pozısyonları kesınlıkle baslangıc motoru degıl bu 2linin...

*

bu arada baslıgın konusu motora gelınce. 1000tl ıle adam olacak 2000tl lık hyo 1 gun bıle ılanda durmazdı.bırsuru cakal motor ustası var pıyasada.sana bana kalmazdı yani

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada baslıgın konusu motora gelınce. 1000tl ıle adam olacak 2000tl lık hyo 1 gun bıle ılanda durmazdı.bırsuru cakal motor ustası var pıyasada.sana bana kalmazdı yani [/QUOTE]

Mesaj alınmıştır teşekkürler

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraderde 600 luk suzuki gsx r vardi, sehiricinde hararet yapiyor diye satti, biraz sehirici biraz uzun yol basmazsa ayar tutmuyordu 250 lik baslangic icin en idealdir

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bende 900cc lik vulcan vardı 500cc lik en500 vardı sattım bir ara kewaay 250 lik sonra regal en sonda gv250 de son noktayı koydum.. 250cc iyidir şehir içi şehir dışı ortalama kullanan artçısıda fazla olmayan birisi için fazlasıyla yetiyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

skyhigh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle uzak durun ıkı adet sahıp oldum daha 4 ay once enjeksıyonlusunu sattım motoru bı kere acılan bı hyosung bır daha randıman vermıyor cunku v twin oldgu ıcın her usta anlamıyor hatta antalyadakı kendı servısı bıle ısı bılmıyor hatta sole bsey dıyım enjeksıyonlusundan uzak durun arıza cıkartyor ve yapılması cok malıyetlı ve zor soracagınız her soruya cevap verebeılırım hyosunglar hakkında cok bılgım var elımde yıgınla fotografda var pm ıle cevaplayabılırım ıyı aksamlar
    Mustafa Kemal Atatürk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 35RK035 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hyosung kesinlikle iyi bir motor 3 arkadaşım yıllardır kullanıyor 2si eski kasayı satıp yeni kasasını 0 aldılar bende geçtiğimiz yaz today ile başlangıç yaptım bu yaza inş bende bir hyosung sahibi olucam
    alırken kanuni s&t almamaya dikkat edin hyosunglara + olarak enjeksiyonlu makine diyorlar ama değiL.

frenleri zayıf değil zayıf diyen ilk 100 km kullanıp yorum yapmıştır
    yanlısınız var st-kanunı hyosungdur sadece hyosung yazılarının ustune st yazılmıstır enjeksıyonludur daha 4 ay once sattım elımden bı suru gectı bazı kısılere gore st daha dayanıklı oldgu solenır
    Mustafa Kemal Atatürk

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    st olayı ve hysoungu aynı motordur st nin nedeni global ile kanuni arasındaki hukuksal distiribütör sorunu idi.. hysoungun isim hakkı global motordaydı o yüzden kanuni hysoung ismini kullanamadı başına st ekledi.. sanrım geçen sene aralarındaki mevzuyu hallettiler artık hysounglar sadece hyosung adıyla geliyor.

@skyhigh

bende enjeksiyonlu gv250 var bizim motor grubunda 2009 model 60 bini devirmiş ve motoruna anahtar değmemiş gv ler var.. gene 2005 bir abimizde ilk gelen karbüratörlü gv lerden var daha motoruna normal bakımları dışında anahtar değmemiş şu anda motoru 40 binde yaklaşık 3 sene de km göstergesi arızalı gezdi bizim tahminimiz rahat 100 bini devirdi

yani kendi çevrendeki olayları genele yorumlama..

istanbulda hysoungun dilinden anlayan ve toplayan ustalar var neticede 2006 dan beri türkiyede satışı var bu motorun az buz değil nerdeyse 8 senedir türkiye yollarında türkiye piasasında..

kanuni servisleri dilinden anlamaz pek o doğrudur.. çünkü kanuninin motoru değildir.. kanuni sadece ithal ediyor..

kanuni zaten alalı daha 3-4 sene ya oldu ya olmadı .. onlarda prestij sınıfı olarak hani sadece çin malı değil kaliteli motorda satıyoruz hesabına hysoungun ithalata başladılar iyide oldu..

gtr250 lerde sıkıntı var neden var hep diyorum gtr250 biraz önceden tecrübe ile binilmesi gereken bir motor ilk motor olarak alınırsa süreni zorlar dengesi bir ninja250 cbr 250 gibi stabil değil...

viraj yetenekleride öyle eğerki önceden bir motor tecrübesi varsa yada eğitimini almışsa gene sürene koymaz hatta keyif bile alır virajlarda tatlı tatlı.. ama işi bilmeyen hiç bir eğitim almamış ve direk ilk motor olarak binen ve motor sürmenin s inden anlamayan insanların elinde çok gtr lar çöp olduyan yattı motor kitledi.. bunların çoğu nedenide motorun kendisi değil tamamen binicinin bilgisizliği..

bir o kadar temizleride var.. gtr larda en kronik sorunu cut ı yokdu 2008 sonrası devir kesiciyi koydular orda sorunlar bir hayli azaldı yalnız insanların bir türlü anlamak istemediği konu şu bu motorlar gerçek racing tarzında motor değil gtr 250 dediğin motorda aslen chopper cruiser motoru var.. benim motorumdaki motorla aynı motor var..

peki nasıl oluyorda aynı motora sahip gv ciler en ufak ciddi bir sorun yaşamazken aynı motora sahip gtr kullanıcıları sorun yaşıyor.. motor aynı motor.. her şeyi aynı kasalar farklı bir.. demek ki sıkıntı motorda değil..

bu arada enjeksiyonlu daha iyidir .. hem enjeksiyonlu motorlar revizelidir modernize edilmişdir hem yakışı bir litre kadar azdır ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    darkmooon alıntı yapmıyorum uzun olmasın diye evet enjeksıyonlu tabıkı daha ıyıdır en son kendıme aıt olan st idi.bir kere sanayıye ugramadım sadece kendı egsozlarını sokup headers ve son susturucu yaptım lısedeyken hyosungla yatıp kalkardım yanı yaşıma bakıp oran burdan duyma bılgılerle konusuyo zannetmeyın evet benım cevremde enjeksıyonludan ceken cok oldu hatta kendı motorum 15 bn kmde ıken enjeksıyon arızası verdı enjeksıyonlunun sıkıntısı bı suru sensor olması ve sensorlerının bence bu motora gore pahalı olması.gelelım karburatrluye dedıgınız gıbı hyosungu ılk motor olarak alan ve bu motorlara r1 r6 muamelesı yapan apaçiler yuzunden temızı cok azaldı.gozumun onunde bır cok kez krank kesmeler motor kıtlemeler falan fılan cok grdum.acemı suruculerın orjınal lastıgın zayıflıgını bımedklerı ıcın suratlı ıken frene basıp dans edıp oraya buraya gırmlelerı sonucu cogunun şasesi yamuldu.doğrudur ıstanbulda ustaları var.
    Mustafa Kemal Atatürk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)