User Tag List

Sayfa 1/16 12311 ... SonSon
294 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Motosikletiniz ve siz...

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Motosikletiniz ve siz...

Bu konuyu acacak bir yer bulamadim. Belki motosiklet sohbet diye bolum acilmasi faydali olur...

Benim motor maceram 2008'de sifir km olarak aldigim Yamaha FZ6 Naked ile basladi. 17000 km kullandim. 2008 de aldim 2011 de sattim. Bu 3 senin son ikisinde butun uzun yollara motor ile gittim.

Naked makinda uzun yol cok keyifli... Gercekten... Motorsuzluk cidden kotu... Cok ozluyorum motor kullanmayi insallah uygun bir zamanda gene naked makina ile motorculuga donecegim...

Evet sizin hikayeniz de duyalim...

Benim motor ama temsili resim:

Mat siyah govde, yaldizli turuncu ve depo ustunde 3 siyah seritli (orjinal)... 600cc 98 beygir...

Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim motosikletle ilk maceram Anamur'daki yazlığımızda atalarımızdan kalma xl125 90 model crosla başladı her yaz yazlığa gittiğimizde bineridm bakımını yapmadan yıkamadan tam eşşek niyetine binerdim... kumsala vs kızlara hava atmaya onla giderdim ehliyetsiz yaşım 15 16 çok kez hollandalı kızların önünde teker yapıp çakılmışlığım vardır ... 5 senedir depoda çürüyor ama şu anda çıkarıp bir piston seti ile yenilemem lazım makineyi köfteci gibi yağ yakıyor plaka kayıp ruhsatı çürüdü anahtarıda kayıp oldu evin içinde haha
    xlimiz bunun aynısı

Daha sonra 2008 senesinde 1979 model honda CY50 aldım bir almancıdan şu anda 27.000km orijinal km sinde... plakasız bir şekilde evimin altında bulunuyor kumsal motoru kendisi monkey bike diye geçer tam bir HONDA efsanesi 4 zamanlı karburatörlü 50cc 3 vitesli motora sahip ve şaka gibi 100kmde 0.80lt yakıtı var bastığınızda 1.5 litre maximum yakarı var... halen kendisi bende ve asla satmıyacağım bir motosiklet kendisi... benim göz bebeğim...

2010 yılında jübilemi yaptım ama 1000 km süremediğim 1992 HONDA XRV 750 Afrika Twinimi aldım.... hayatımın motoruydu ama maddiyatdan ve binemediğim için sattım.. hayatımda 2 pişmanlığım vardır zaten biri bu motoru satmak ikinciside integramı satmak oldu....
    Halen çok özlüyorum onu ama çok iyi bir abiye sattım ona kızı gibi bakıyor olması beni sevindiriyor...

yakın zamandada bir motor hurdacısından proje amaçlı bir tane 72 model R75/5 aldım şu anda darmadağın ve 2 adet motoruyla toplanmayı bekliyor onuda para olunca ve ilham gelince toplıyacağım... yanınada bir japon cafe racer yapacağım inş....

bmw bittiğinde bu ayarda olacak kısmetse...

Gündelik olarakta arabam olmadığından dolayıda şu anda yeniden hergün binebileceğim bir motosiklet arıyorum onuda yakında aldığımda burda paylaşacağım yada yine kaşınıp 90 lardan kalma 4 silindirli bir japon alacağım
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

Djalican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Timu orginal ruh hastasısın san kaza ile sayısal falan çıkmasın aha cümle alem şahit
    34 KTS 55 HONDA CRX
    34 LNZ 85 SEDAN EG
    34 BF 7155 SOHC VTEC EG
    34 MEH 66 S2000
    34 HB 1367 MAZDA RX8 R3

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel motorlarmis... Ben de bu sefer kucuk hacimli bir seyler almayi dusunuyorum ama en son cikan 3 silindirli fz9'lar da aklimi karisitiyor...
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 nisan

mont kask eldiven aldım

2013 mayıs

düşersem içim acımasın,150 cc bişey alayım diye düşündüm cbf veya ybrden 1000-1500tl ucuza sıfır rks titanic 150 diye bir motosiklet aldım satan galerinin sahibine güvenerek.sağolsun güvenimi boşa çıkarmadı ne gerekiyorsa yardımcı oldu motorla ilgili yaşadığım sıkıntıların hepsini en kısa zamanda başımı ağrıtmadan çözdü.

1 hafta sonra omm motosiklet eğitimi aldım.

Temmuz 2013

150cc yi 6000 km kullandıktan sonra sattım 90 model 1200cc yamaha fj1200 aldım.anlatamayacağım kalitede çok acayip bir motordu.150ccden sonra 130hp gücüyle gidişiyle ağırlığıyla sıfırdan başladım motosiklete.

Ekim 2013

Fj1200 ü 6000km kadar kullandım 2004 burgman 400ile takas yaptım.

Kasım 2013

Scooter dan nefret ederek (burgman veya kendi scooterim değil genel olarak) 1700 km kullanıp burgmanı hayabusa ile takas yaptım.

Hemen hemen 1000küsür km dir hayabusaya biniyorum
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

ReßeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FJ1200 ciddi zevkli bir motor. Herseyiyle cok kivaminda. Garip bir sekilde avrupai motor parcasi kalitesi vardi o motorda.
    ///Mürüvvette endaze olmaz.

brkkksln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senelerdir merakım vardı motosikletlere. hayatımda bisikletten motosiklete geçiş yaptığım ilk makine arkadaşımın 1000rr ıydı. toplasan onu 400m kullandım.ulan ben beceriyorum bu işi dedikten sonra onun motoru bunun motoru derken kafayı kırdım ve ilk motorumu aldım.3000 km ya kullandım ya kullanmadım hanımın baskıları üzerine satmak zorunda kaldım. kısmetse 2008 hayabusa almak gibi bir planım var.belki gizli saklı alırım belli mi olur

buyrun 2005 kawa 636 ninjam.

aldığım gün.mont kask ıvır zıvır hep evde.noterden döndük kuzen yakaladı tost makinesiyle fotolamış.

buda yıkayıp paklayıp fotoladığım hali.kusura bakmayın o zamanlar e72 kullanıyordum.onunla çekildi fotolar.

daha sattığımda 17000km lerdeydi.çok pişanım

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ReßeL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FJ1200 ciddi zevkli bir motor. Herseyiyle cok kivaminda. Garip bir sekilde avrupai motor parcasi kalitesi vardi o motorda.
    aynen,gidişi virajı konforu 10 numara.
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

psikolojikdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tim cy50 yi bana satarmısın bro

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok hacı satmıyorum
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

kutsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yamaha ybr 125 esd 2013 model yakıt cimrisi rahat konforlu estetik sorunsuz sıkıntısız sehır ıcı çok rahat uzun yoluda zevklı ruzgar olmadıgı surece. ruzgarda 80 ı gecmedıgı ıcın kahır olabılırsınız .alah izin verdıgı surece bende kalıcak butun ayak işlerini ve kısa koşu gezılerınızı halledebılecegınız bır motorsiklet. gerçi uzun yolda yapılıyor.

suzuki gsr 600 2008 model. 1-2-3 üncü vitesleri yeterınce tatmınkar sureklı kayafa gelmeye çalışan hırçın bir motor topspeed 240-250 civarları bı yerde yetersız kalıyor.ve yuksek süratlerde ön teker baya boşalıyor.ayrıyetten yuksek süratler çok yoruyor ruzgarı yedıgınız ıcın ve yatış pozisyonu yok.kısa bir süre kullanıp sattım

honda cbr 600 rr 2005 model. sürat konusunda bence 600 lükler arasında yeterli.bıraz uzerıne bınsdıgınızde uzun boyluysanız altınızda ufak kalabılır. bana hep o hıssı verıyordu grenajlar. dıreksyon amasörünün olmaması bu motorda çok buyuk bır eksıklık acemi birinin ölümüne sebep olabilir.bunuda biraz kullanıp ışınlanma teorisine geçtim.

suzuki gsx-r 1000 k6.deni gibi gitmek kutsal güç. kamikaze . 3üncü viteste dahi gaz çekseni kafaya geliyor.topspeed i görmesi göz açıp kapayıncaya dek gerçekleşiyor ve benı mutlu eden alet.motor maceram bununla devam edıyor hala

memet_26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2004 Gsx-R 1000 Motor geçmişime sünger çekmiştim ama dayanamadım Bir hevesle aldım.Özleştikçe biniyorum
    26 PP 897 98' Black GTI sold
    26 NN 531 97' Black GTI sold
    06 ALD 10 04' Yellow-Gray Suzuki GSX-R 1000 sold

26 KN 635 07'Suzuka Blue s2000
    26 PP 357 97' Yellow GTI

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıl önce sattım 2006 yılından beri bizdeydi. 2006 model kangda 50 cc keşke satmasaydım diyorum ama çin malı motor almam bir daha.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaklaşık 2.5 yıldır ağırlıkla babamın bakkala vs. kullandığı 50cclik ufak motorumuz.En son fotoğraftaki hali en günceli şu anda öndeki sepeti yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlışlıkla 2 kez yüklemişim

metinalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Uploaded with ImageShack.us

Hakan_Si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motosiklet hevesim yaklaşık 17-18 sene önce bir abimin mobylette ine binip o rüzgarı hissetmemle başladı. Sonraları tercihler değişmeye başladı
    Önce eski bir arkadaşımn Kawasaki KLR 250sini alıp enduro tarzına bir giriş yaptım
    Sonra yetmemeye başladı,otomobilime proje yapamadim ama motosikletlerimi baya kurcalamışımdır. örneğin ;
    1994 Kawasaki KDX 200 2 zamanlı 40bg KIPS sistemli bir enduro

Bir sonraki maceram;

1993 Suzuki RM 125 2 zamanlı 98kg 40Bg

Ama en sonunda kendimi toplayıp modelli bir motokros makinasina sahip oldum. Hep hayalimdi sahip de olduk çok şükür. Sadece egsozları bile çok şekil duruyor ki sesini duymayın bile püskürtmeli karbüratöre sahip bir motosiklet olduğundan çok sert ve atik bir motosiklet,sattığıma hala pişmanım ama durumlar bunu gerektirdi

2008 Honda CRF 250 R 4 zamanlı 100kg civarında ve 44 bg.

Motosiklet,özellikle motokros, benim için hala bir tutku. Zamanı geldiğinde yeniden bir motosiklet almayı planlıyorum

easy_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kaç resimde 2003 Moto guzzi breva
    GPR eksozt
    Bar end aynalar
    Benim için tam bir Retro

Family Rider
    So So Slow rider

hazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu motoru en yakın arkadaşıma almıştık, 91 Yamaha Virago 250. Çok orjinal, uzun süredir kapalı garajda yatan bir motordu. Arkadaşımla aldık, baştan aşşağı projelendirip İstanbul'a götürdük. Değişen herşey custom yapıldı. Rengine kadar beraber seçtik ve o çok kullanmadı, bana nasip oldu Satıp, BMW f650gs falan almak istiyorum ama motoru her gördüğümde kıyamayıp vazgeçiyorum.
    Çok güzel oldu namussuz

vırt zort

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)