User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Motosiklet Koruma Ekipmanları

sametozt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Motosiklet Koruma Ekipmanları

Öncelikle herkese iyi akşamlar. Konuyu nereye açacağıma karar veremedim çünkü konuların hepsi motor tekniğiyle alakalıydı. Güncel olan burada devam edeyim dedim. Forumda uzun süredir aktif olamıyordum. Bir motor tutkusudur sardı gitti. Şu an Yamaha Cygnus X kullanıyorum. Öteki yaz sonu kış başlangıcı da Cbr 250 için para biriktirip almaya niyetim var. Motosikletten önce kendi ekipmanımı tamamlamaya karar verdim. Korumaya son derece önem veriyorum. Kendimce bir liste yaptım. Konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

Pantolon için beklemedeyim. Henüz karar veremedim.
    İzmir içerisinde Alpinestars marka ürünleri görüp deneyebileceğim bir yer var mıdır ?

Düzeltme : Mont ve Kask tercihi değişti. Mont olarak Revit Tarmac Deri , Kask ise Shoei XR 1100 olacak.
    Eski Mont Alpinestars Celer Deri Mont , Kask ise Shark Speed R

Ekipman Listesi

Kask : Shoei Xr 1100 Enigma Tc 2 1350 tl

Mont : Revit Tarmac Deri Mont 1250 tl

Eldiven : Alpinestars SP-8 Deri Eldiven 302 tl

Çizme : Tcx S-Zero 570 tl

Toplam : 3472 tl.

CupraR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaskin ayni model ve rengi bende var.Bi cok insan shark in kalesi hakkinda bilgisiz oldugu icin biraz ön yargili.Oysaki bi cogundan daha saglam ve kaliteli testlerdede görülebilir.orjinal vizörü diger kasklarinkinden daha kalin olmasi cok iyi.kendi günes vizörü var 5 senede mekanizma garantisi var.Siyah vizörlü kasklar daha sekil duruyor ama aksam olunca görüş cok zayifliyor.Kask diger kasklardan agir ama bi süre sonra alisiyorsunuz.Bunun disinda ben 2013 nisanda almistim sanirim kadıköy anes motordan 800TL taksitli.Eldivenler cizmelerde hakkinda fazla bilgim yok ama mont olarak dainese ide öneririm.Daha iyi oturyo vücuda daha rahat hissettim kendimi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Shark'ın kalitesinden benim de haberim yokken hep Shoei bakıyodum. Fakat Shark'la tanıştıktan sonra ve kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra direk Shark'a döndüm. İlk olarak Race-r Pro düşünüyodum fakat daha başlangıçtan maddiyat olarak kendimi o kadar yormak istemedim. Shark'ı bildiğim kadarıyla birtek anes getiriyor. Hakan Bey'le görüşmüştüm ben de 800 tl civarı fiyat almıştım fakat euro fırlamış durumda. Malesef aynı fiyatları alamıyorum şu an.

Mont olarak da dediğiniz gibi Dainese ya da Alpinestars arasında gidip geliyorum. Alpinestars'ın tasarımları renkleri çok hoşuma gidiyor. Bir yandan da Dainese de ben buradayım diyor. Bakalım inşallah kullananlardan yorum gelir de karşılaştırma şansımız olur.

Bu arada z750 hayran olduğum naked. Nasipse 250 ile 2 3 yıl geçirdikten sonra tatmak istediğim motor. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin..

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağmurda veya soğukta kullanacaksanız kışlık eldiven de listeye ekleyin. Deri ceket de kışın bir yere kadar dayanıyor. Ben şimdilik kazak + atkı + deri ceket idare edebiliyorum ama hava biraz daha soğuk olsa yetmiyecek.

Alpinestars eldiven'i daha ucuza satan yerler var :

Motosiklet Eldivenler ALPINESTARS SP8 ELDİVEN KIRMIZI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Soguklarda deri ceketin icine bu neopren malzemeden uretilmis iclik tarzi seylerden giymeyi dusunuyorum. Neopren maske kullaniyorum. O kadar memnunum ki anlatamam. Ruzgar gecirme orani sifir. Bu terlemeye neden olur mu bilmiyorum ama soguklarda is gorecegi cok net. Bu arada eldiven icin cok saolun. Bu fiyatii ben de gordugumu simdi hatirladim. Ofiste bakmistim yazdiginiz iyi oldu. Eger bunu kislik kullanamicaksam listeyi degistirip yazlik kisa eldiven ve kislik baska eldiven olarak duzenlemem gerek.

CupraR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neopren iyidir soguk rüzgar hatta su gecirmez cünkü dalgiclarin kullandigi kiyafetle hemen hemen ayni ürün.Üste mont icinde yelek yada hirka mont gibi olanlardan giyile bilir.ama alt pantolon icine iclik niyetinde giymek cok iyi degilmis cok iyi hava almaz ve uzun süreli kullanimda terlemeden kaynaklanan pisiklere neden olurmus.Ben neoprende sadece yelek ve dizlik kullandim.yelek yerine hirka almadigima pisman oldum.Bazen dizlikleri kollarima gecirdigim olmustu Bunlar disinda yagmurluklarda her nekadar cirkin görünsede rüzgar gecirmedigi icin vücud isimiz sayesinde bi müdded idare ediyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsettiğim hırka gibi olan neopren ceket bu linkte var .

Free-Moto Neopren Termal İçlik Mont Dik Yaka Siyah

Derinin korumasını tabiki tartışmıyorum fakat deriden ziyade kışın efektif olarak tekstil ceketler daha kullanışlıysa Dainese' in Super Speed tekstil ceketi nasıl olur diye düşünmedim değil. Korumalarına güvendiğim için bu modeli düşündüm. Gerçi incelemelerinde fileli kısımları olduğunu gördüm. Ne kadar soğuğa karşı konulabilir ya da yırtılma direncine ne kadar kötü etkide bulur bilemiyorum. Kaskla ilgili bir probleminiz var mıdır ?

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Goraex olanlardan ve içliği olanlardan almanı tavsye ederim. hem kışın hemde yazın kullanırsın. iyi bir marka olmasına dikkat etmek gerekir. Terletmemesi gerekir. Bütün bunları bir araya getirdiğinde iyi bir marka alman lazım. eldiven vs lerde hep goratex tercih edilmeli. deri alacaksan sadece gazlarken işe yarar. diğer şartlarda goratex tavsiye ederim. resimdeki ayakkabılar olmaz. sokak kulanımında çok zorlar.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Goretex olarak baktığım tüm ceketler dik oturuş tarzı için üretilmiş oluyorlar. Bu yüzden yakaları baya dik kalıyor. İleride cc büyütmeyi düşündüğüm için ve oturuş tarzı ss olacağı için almışken bir kere alayım istiyorum. Bu yüzden bu yolu seçtim.

Resimdeki çizmelerle de gün içerisinde bir bağım olmayacak. Sadece motosiklet kullanırken giymiş olcam. Çünkü ofise gittiğimde yer gibi bir sıkıntım yok. Hemen çıkarıp bir köşeye koyabilirim. Koruma olarak racing çizme seviyesine yakın daha rahat bir çizme biliyosanız onun da tavsiyesini alabilirim tabikide.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sametozt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Goretex olarak baktığım tüm ceketler dik oturuş tarzı için üretilmiş oluyorlar. Bu yüzden yakaları baya dik kalıyor. İleride cc büyütmeyi düşündüğüm için ve oturuş tarzı ss olacağı için almışken bir kere alayım istiyorum. Bu yüzden bu yolu seçtim.

Resimdeki çizmelerle de gün içerisinde bir bağım olmayacak. Sadece motosiklet kullanırken giymiş olcam. Çünkü ofise gittiğimde yer gibi bir sıkıntım yok. Hemen çıkarıp bir köşeye koyabilirim. Koruma olarak racing çizme seviyesine yakın daha rahat bir çizme biliyosanız onun da tavsiyesini alabilirim tabikide.
    MONT alacaksın. Enduro ceketi değil....

DEFENDER GORE-TEX GRİ-KIRMIZI - ÖZEN MOTOR

X-FIVE PLUS GORE-TEX - ÖZEN MOTOR

motomax mağazalarından birinde çok daha ucuza bulabilirsin..
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MONT alacaksın. Enduro ceketi değil....
    Ben rastlayamadım internet sitelerinde montlara. Belki atladığım yer falan vardır. Herhangi mont öneriniz var mı goretex olarak ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben rastlayamadım internet sitelerinde montlara. Belki atladığım yer falan vardır. Herhangi mont öneriniz var mı goretex olarak ?
    Dane Mando Gore-Tex Ceket « Türkiye&#39nin En indirimli Online Motosiklet Alışverişi | Motomax

bir önceki mesaj da da var. Malzemeye iyi bakmanı tavsiye ederim. Eğer terletebilecek gibi bir şey ise sakın alma yoksa adamı mahveder.

hakan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Roleff Lissboa Kodra Mont | Honda MotoTAL Motosiklet Aksesuarı, Donanımı, Kask ve Giyimin Adresi ! - SPIDI - GAERNE - GIVI - ROLEFF - SUOMY - AKRAPOVIC

Bu montu geçen ay magazadan aldım, indirimdeymiş 160 lira. gayet başarılı, su hava geçirmiyor. arkasındaki lastik kısmını da terzide sokturdum mis gibi oldu. kısa vade için işini görür, fazla masraf etmemiş olursun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dane Mando Gore-Tex Ceket «*Türkiye&#39nin En indirimli Online Motosiklet Alışverişi | Motomax

bir önceki mesaj da da var. Malzemeye iyi bakmanı tavsiye ederim. Eğer terletebilecek gibi bir şey ise sakın alma yoksa adamı mahveder.
    Alıntı hakan115 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Roleff Lissboa Kodra Mont | Honda MotoTAL Motosiklet Aksesuarı, Donanımı, Kask ve Giyimin Adresi ! - SPIDI - GAERNE - GIVI - ROLEFF - SUOMY - AKRAPOVIC

Bu montu geçen ay magazadan aldım, indirimdeymiş 160 lira. gayet başarılı, su hava geçirmiyor. arkasındaki lastik kısmını da terzide sokturdum mis gibi oldu. kısa vade için işini görür, fazla masraf etmemiş olursun.
    Öneriler için teşekkür ederim. İki siteyi de detaylı olarak inceleyeyim bakalım. Bu linkteki tcx çizme daha rahat görünüyor ötekine göre. En güzeli yerinde deneyip almak fakat İzmir gördüğüm kadarıyla bu konuda baya geri. Dainese , Alpinestars , Tcx ürünlerinin tamamını bulamıyorsunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öneriler için teşekkür ederim. İki siteyi de detaylı olarak inceleyeyim bakalım. Bu linkteki tcx çizme daha rahat görünüyor ötekine göre. En güzeli yerinde deneyip almak fakat İzmir gördüğüm kadarıyla bu konuda baya geri. Dainese , Alpinestars , Tcx ürünlerinin tamamını bulamıyorsunuz.
    İzmirde misin??
    motomax : TEL 0 232 446 14 97
    ADRES BOZKURT CD: NO:46/1 35230 KAHRAMANLAR-İZMİR
    GPS KOORDINATLARI 38°25'30.00"N, 27° 8'50.66"E

Barış Tok Mototech: Anadolu Caddesi, 35580 bayrakli, 35500 İzmir, Turkey

buralara bak bulursun herhalde..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motomax'e gittim fakat müşteriye karşı tutumu hiç beğenmedim açıkçası. Zorla ağızlarından laf alınıyor. O yüzden tercih etmem sanırım. Redline Motor'a gittim. İlgi güzel fakat sipariş üstüne gelebilcek şeyler benim istediklerim. Mototech'e uğramadım.

kutsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekipmanlarını motoru almadan tamamlamaya çalıştıgın için tebrik ederim seni. Kask konusuna gelirsek Shark Speed görsellik açısından güzel ama şöyle söylıyım.inan agır bir kask ve buda kask için en önemli şey.ayriyetten kaskın güneş vizörünün içeriden inmesı tercıhımın dışı olmustur herzmn ve prof motorcularında terıh etmedıgı bır durum tehlıke açısından.kask çünkü 1 kere alınıyor.kasasıda buyuk kafana taktıgında pek görsellıge de hıtap etmıyor .geriye kalan malzemelerin iyi.kask konusundada fikirimi söylememi istersen
    1-Arai 2-Shoei 3-Suomy bu 3 kasktan yeterınce memlun kalacagına inanıyorum arai ve shoei yi kafana takmandan diğer kaskların hepsi ıyı gelecektır ama onları takınca farkı anlarsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kutsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekipmanlarını motoru almadan tamamlamaya çalıştıgın için tebrik ederim seni. Kask konusuna gelirsek Shark Speed görsellik açısından güzel ama şöyle söylıyım.inan agır bir kask ve buda kask için en önemli şey.ayriyetten kaskın güneş vizörünün içeriden inmesı tercıhımın dışı olmustur herzmn ve prof motorcularında terıh etmedıgı bır durum tehlıke açısından.kask çünkü 1 kere alınıyor.kasasıda buyuk kafana taktıgında pek görsellıge de hıtap etmıyor .geriye kalan malzemelerin iyi.kask konusundada fikirimi söylememi istersen
    1-Arai 2-Shoei 3-Suomy bu 3 kasktan yeterınce memlun kalacagına inanıyorum arai ve shoei yi kafana takmandan diğer kaskların hepsi ıyı gelecektır ama onları takınca farkı anlarsın
    Kask konusunda ince eleyip sık dokumayı ben de çok istiyorum fakat bu euro'nun artışı hiç iyi olmadı Demek ki kafama takıp denemeden karar vermemek gerek.

Geriye kalan ekipman iyi demişsiniz. Mesela siz neler kullanıyosunuz. En çok mont konusunu merak ediyorum. Yaz - kış için nasıl kombinasyon yapıyosunuz ?

kutsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kask konusunda ince eleyip sık dokumayı ben de çok istiyorum fakat bu euro'nun artışı hiç iyi olmadı Demek ki kafama takıp denemeden karar vermemek gerek.

Geriye kalan ekipman iyi demişsiniz. Mesela siz neler kullanıyosunuz. En çok mont konusunu merak ediyorum. Yaz - kış için nasıl kombinasyon yapıyosunuz ?
    ben kask olarak arai kullanıyorum çok memlunum. .4mevsim revit mont kullanıyorum yarı kumaş yarı deri.açıkçası uzun bot ve pantolon kullanmaya alışamadım.yenı bot alıcam bende ama uzun botun rahatsızlıgı var bıleklı ayakkabı alıcam yıne uzun bot gıydıgımde yürüyemiyorum bıle.şuan kullandıgım eldivenlerde spidi full korumalı bır eldıven onlarda baya saglam ve rahat. ne ayakkabı alıcagım hakkında net bır fıkrım yok ama yenı alıcagım eldıvenlerı busefer revıt alıcam buyuk ıhtımal

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)