User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: motor güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

motor güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Arkadaşlar motosikletlerinizi nasıl saklıyorsunuz?Mesela yeni motor alıcam kışın uzun süre kullanmadığım zaman motoru çekebilecğim bi kapalı mekanım var fakat yaz mevsiminde günlük kullandığımız motosikleti hırsızlara karşı nasıl güvenli bi şekilde saklayabilirim?Bu konuda kullanıcıların kullandığı,memnun olup veya olmadıkları ürünler nelerdir?En azından bu konuda bilgi vermenizi rica ederim

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben genelde gittiğim oturduğum yerde burnumun dibine park ediyorum.Ama bu sene disk kilidi alıp koyucam lazım olur bir yerde diye.Tabi kafaya takarlarsa her türlü götürürler.Ev ve iş yerimde sıkıntı yok zaten ikisinde de kapalıda duruyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesela benim evimde kapalı garajım yok artı açık otoparkımda yok Aracımı yolun kenarına bırakıyorum.Bu olayı motosiklette yapmak çok güvenli gelmiyor.Hırsız kafaya koyduysa hertürlü götürür fakat ben caydırmak birazdaha engellemek adına ne yapabilirim?

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de seneeye düşünüyorum ev ve okul iş vs 'lerde olayı çözdük diyelim herhangi bi yere gidince kaldırıma mı park edecez hep
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de seneeye düşünüyorum ev ve okul iş vs 'lerde olayı çözdük diyelim herhangi bi yere gidince kaldırıma mı park edecez hep
    Aynen bir sıkıntı yok.
    Gidipte bir kişinin zor yürüdüğü kaldırama koymadığın sürece sıkıntı olmaz.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla benimki şuan kaldırımda çeşme başında duruyor

neyseki gece kapalı garajım var
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her park edildiğinde üşenmeden üzerini örtmek meraklılardan uzaklaştırır. Bu en etkilisi. Daha sonra ise alarm veya disk kilidi etkili. Eğer park edilen yerde sabit bir bağlantı bulunursa bunlar etkili olur. Ama kafaya koydularmı çalınma riski fazla.
    Bir hırsızlık olayı paylaşayım:
    Tarabya yokuşunun başında çok meşhur bir sitede motosikleye meraklı bir arkadaş giriş katında oturduğu evinin balkonuna (neredeyse evin içi ) motosikletini park ediyor. Gece vakti güvenliğe doğalgaz kombisinde arıza var diyerek içeri giren bir minibüs ile motosikleti çalıyorlar. Güvenlik kamera kayıtları incelendiğinde dört kişi ellerinde V kayışları ile motosikleti taşıyarak minibüse koyuyorlar ve çıkıp gidiyorlar. Hırsızlığın hemen farkedilmesi üzerine hemen logolu araç aranırken kavşakta logoları yerlerde buluyorlar.
    Bunları bilerek motosikletinizi korumaya çalışın derim.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1- dikkat çekme (gaz açma ona buna hava atıyım diye garip garip şeyler yapma) motorun mimlenir dikkat çeker..

2- çalınan motorlar bellidir hırsız keyfine çalmıyorsa parçası para etmiycek yada talep görmiycek motora bulaşmaz.. bu yüzdendirki en çok çalınan motorlar genelde hyo gtr250,cbr600 ler transalp gibi piyasada peynir ekmek gibi satılan tutulan motorlardır..

öncelik hep bu ikisindedir hiç bir hırsız tesadüf bir motoru çalmaz emin olki önceden senin araçtırmanı yapıyorlar ismini öğreniyorlar genelde motor kullanma kuylarını nereye park ettiğini neler kullandığını zincirmi disk mi motorda alarm varmı bunların hepsini önden öğreniyorlar..

yani yol üstünde yürürken aaa burda motor varmış dur şunu çalıyım şeklinde pek olmuyor varsada çok nadirdir..

korunmanında en güzel yolu disk+zincir+ motorunda immo yoksa immolu alarm..

immolu alarmda adamda motorunun anahtarı olsada çalıştıramaz alarmı devreden çıkartmadan buda nerden baksan 20-25 dakkasını alır hiç bir hırısızda motor ciyak ciyak bağırırken o kadar süre motorla uğraşmaz gözü karartmamışsa..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

korunmanında en güzel yolu disk+zincir+ motorunda immo yoksa immolu alarm..

immolu alarmda adamda motorunun anahtarı olsada çalıştıramaz alarmı devreden çıkartmadan buda nerden baksan 20-25 dakkasını alır hiç bir hırısızda motor ciyak ciyak bağırırken o kadar süre motorla uğraşmaz gözü karartmamışsa..
    İMMOlu alarm. BMW de orijinal olarak var. İmmo bozuldu yolda kaldım servis parça beklersin dedi. 15 dk içinde bir toplu iğne ile motosiklet çalıştı bir ay sonra parçayı almaya gittiğimde motoru çalışırken görünce servistekiler parçayı almamın şart olmadığını başkasına satabileceklerini söylediler. İmmosuz çalıştığını öğrenince kafayı yediler.
    bunu standart kullanıcı çözüyorsa hırsızlığı iş edinmiş kimbilir nasıl kolay yapıyordur...
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İMMOlu alarm. BMW de orijinal olarak var. İmmo bozuldu yolda kaldım servis parça beklersin dedi. 15 dk içinde bir toplu iğne ile motosiklet çalıştı bir ay sonra parçayı almaya gittiğimde motoru çalışırken görünce servistekiler parçayı almamın şart olmadığını başkasına satabileceklerini söylediler. İmmosuz çalıştığını öğrenince kafayı yediler.
    bunu standart kullanıcı çözüyorsa hırsızlığı iş edinmiş kimbilir nasıl kolay yapıyordur...
    bunu çözemezler bunun anahtarla ilgisi yok çünkü.. direk alarmdan deactive yada active oluyor.. anahtar ile bir ilgisi yok uzkadan kumandası var ... alarımın kendi içinde aküsüde var yaklaşık 2 saat akü bitsede motorun çalışıyor yada hırsız akü yollarını alektrik kablolarını keserse..

çalınmaya karşı bir önlem değil zaten oyalama caydırma amaçlı bunlar hırsız kafaya koyarsa o alarmı öttüre öttüre götürür alır kmayonun tepesine atar götürür götürür bir şekilde ama caydırıcıdır en nihayetinde vakdini alır hırsızın 20-25 dakka devreden çıkartmak..

en azından vurdururum götürürüm diyen adamın elinde patlar
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunu çözemezler bunun anahtarla ilgisi yok çünkü.. direk alarmdan deactive yada active oluyor.. anahtar ile bir ilgisi yok uzkadan kumandası var ... alarımın kendi içinde aküsüde var yaklaşık 2 saat akü bitsede motorun çalışıyor yada hırsız akü yollarını alektrik kablolarını keserse..

çalınmaya karşı bir önlem değil zaten oyalama caydırma amaçlı bunlar hırsız kafaya koyarsa o alarmı öttüre öttüre götürür alır kmayonun tepesine atar götürür götürür bir şekilde ama caydırıcıdır en nihayetinde vakdini alır hırsızın 20-25 dakka devreden çıkartmak..

peki bu alarmın ve disc kilidinin ortalama maliyeti nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

O anlattığın BMW motosikletin alarmı işte. Ama bir toplu iğneye gitti. Çok fena bir açığı var. Ama hala çözemediler. Çalışma şeklinde bir seçenek var. Eğer motosikleti anahtar ile kilitlersen kısa süre sonra kendiliğinden kuruluyor. Bu seçenek benzincide sorun oluyor. Bununla birlikte kumanda ile bile kursan anahtarı takıp kontağı çevirdin mi alarm çözülüyor. Bunun gibi bir sürü numarası var. Ama hayal bile edilemeyen bir açık var ki sormayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    benim dediğim aftermarket bir firmanın ürünü aynı değildir bmw ile bmwdeki motorla komplike kontak bağlantılıdır büyük ihtimal araba mantığındadır anahtar üstünde code falan vardır v.b ..

@makif84

bu tür ürünler profesyönel tarzda olduğu için türkiyede talep yok fazla getirten bir kaç kişi biliyorum onlarda bireysel ebay türü sitelerden aldılar.. fiyatlarıda nerden baksan gene 200 dolar civarlarında..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben motorumu apartmanın içine koyduğum zaman disk kilidiyle bırakıyorum dışarıda kalması gerekiyosa bi ağaca veya direğe zincirleyip yine disk kilidini takıp birde örtüsünü örtüp en iyisini umuyorum
    Alıntı fastuncle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ONLY MODS CAN JUDGE ME

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alarmlı disk kilidim var benim. 50 liraya almıştım geçen sene. Motoru hareket ettirirsen ötüyor ciyak ciyak. Aküden vs de bağımsız, susturamazsın kablo bile kessen. 20.000'lere yaklaşan bir motorum olsa ayda 20 liraya malolan gps'li izleme çözümleri var, onlardan alırdım. Kesmesi çok zor olan zincirler de var.

Çalınma hikayelerini dinlemekten öğrendiğim, motoru uzun süreli aynı yerde bırakmamak gerekiyor. Ne olursa olsun motor götürecek biri çıkıyor.

Kısa süreli bırakmanız gerektiğinde direk/duvar arası, araba duvar arası vs. gibi şeyler tercih etmeniz, birinin motorun yanına kamyon/kamyonet çekme ihtimalini azaltır. Mobese vs gibi şeylerin varlığının da caydırıcılığı var.

kutsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çalınıcaksa onun önune gecemessın bu ısı yapanlar dusundugunden daha prof cunku kapalı bır yer bulmak zorundasın yoksa gecelerı uyku uyuyamassın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kutsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çalınıcaksa onun önune gecemessın bu ısı yapanlar dusundugunden daha prof cunku kapalı bır yer bulmak zorundasın yoksa gecelerı uyku uyuyamassın
    Maalesef günlük kullandığım zaman kapalı koyacak yerim olmadığından çözüm arayışındayım

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motosiklet hırsızlığı artık iyice arttı. Görünen bariz önlemler haricinde GPS gibi gizli önlemler ile de motorunuzu güvene almalısınız. Kapalı otopark en iyi çözüm olsa da , çoğumuzda yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mechanix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motosiklet hırsızlığı artık iyice arttı. Görünen bariz önlemler haricinde GPS gibi gizli önlemler ile de motorunuzu güvene almalısınız. Kapalı otopark en iyi çözüm olsa da , çoğumuzda yok.
    Peki bu gps ler kontaga baglanmiyor mu?Yani adamlar tutup kamyonet tarzi biseye yukleyip goturduklerinde takip edilebiliyo mu?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)