User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: Motora başlamayı düşünüyorum tavsiye

TANIL TIMORCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cbr 250r öneririm
    +1.00000

Fakat İlk defa başlıyorsan ve vitesli hiç kullanmadıysan Honda CBF 150 yada ACE 125e
    Tavsiye ederim.Bende A2 ehliyeti almak için alıştırma yapmak istedim fakat kimse motorunu vermiyordu çünkü işin raconu motoru karısı gibi derler bende Honda Ace aldım 15 gün öğrenme ve trafiğe çıktıktan sonra kesmediğini anladım ve Cbr 250 R aldım ve çok memnunum şuan için ama araba kullanmaya veya arabayla trafikte gitmeye benzemiyor.Hala ülkemizde Motor sürücülerine saygı yok.

AhmetH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler yeni konu açmayayım, motosiklet çok severim, ehliyetim yok ama çocukluktan beri bisiklet motosiklet vs çok kullandım.
    içimde var olan gara jawa aşkını söndürme niyetindeyim.
    Bu motorlar nasıldır, alsam rahatça binebilir miyim ,bela mı olur bana ?

Connecting site...
    Hersey zamaninda guzel saniyorum bunlarin 180cc olanlari vardi sesi hala kulagimda 90 li yillarin basiydi
    Gundelik binmeye gelir mi ne yakar ne eder masrafi ne olur kim anlar parcasi varmidir bilmiyorum ama gercekten macerali bir secim olur, anlamak gercekten meraklisi olmak lazim sanki

Uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle bunu izlemeni tavsiye ediyorum İlk motorun kararını en güzel belirlemeni sağlar.

BORKED

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya bunların hem sesi hem gidişi çok fenaydı o zamanlarda , şimdi nasıldır bilmem, ama bizim yaşlarıda olanların çocukluguna bir yerden dokunmuştur bunun sesi

Teknik bilgim yok motor vs hakkında, sadece merak
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

SertacTDemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim ilk motosikletim cbr125r'dı. Öğrenmek için almıştım fakat 1.000km bile zor dayanabildim, çok sıkıcı gelmişti bana.

Bunun yanında 250cc ile başlayan ve üzerine CSS (California Superbike School)dan eğitim alan arkadaşlarım var oldukça iyi şekilde tecrübe kazandılar.

Ben ise cbr125r'dan sonra 600rr ondan sonra da R6 ile devam ettim.

Dikkatli kullandıktan ve şehir içine çok girmedikten sonra (ilk etapta) problem olacağını sanmıyorum. Oturma pozisyonu olarak rahat edebileceğin model seçmen bence çok önemli. Örneğin kullanacağın motosiklette durduğunda ayakların yere rahat basabilsin, veya ağırlığı rahatsız etmesin.

Benim şahsi görüşüm en büyük tehlike trafikte diğer araçların sıkıştırması ve yol vermemesi vb. gibi konular. Motosikletin şeritte otomobil kadar yer hakkı olduğunun çoğu insan farkında değil, farkında olanlar da bencilce ve öküzce davranıyorlar, kaç kere kırmızı ışıkta çamurluğunu dizimin dibine kadar yanaştırıp saçmasapan rahatsız eden insanlar ile karşılaştım. Yaklaşık 20.000 km tecrübem olmasına karşın trafikte kullanmaktan hala nefret ediyorum

Tavsiyem biraz da olsa keyif almak istiyorsan 250cc tercih etmen. Hyosung yerine bütçeyi biraz zorlayıp cbr20r veya ninja250r keyifli seçenekler olacaktır.

İlave olarak vitesli motosiklet kullanmayı bilmiyorsan, kurs alacağın yerde vitesli ybr125 tarzı motosikletler varsa rahatça öğrenebilirsin.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

Motorsikletler hoşuma gitmeye başladı ve A2 ehliyetine başvuracağım ağustos gibi çıkıyor ehliyeti almada sıkıntı olacağını sanmıyorum bir kaç sorum var :

Kesinlikle istediğim tip racing motorlar güçlü olmasına gerek yok zaten hızlı kullanmayacağım ( kullanamam da yemez )

Connecting site...

Bu ilanda olduğu gibi görünüme sahip motorlar hoşuma gidiyor ve daha önce bir motor tecrübem yok.

Hız yapacağımı düşünmüyorum biraz temkinli yaklaşıyorum.

Maksimum 5.500 TL civarı spor görünüşte motor arıyorum spor olmasına gerek yok görünüş öyle olsa yeterli tavsiyeleriniz nelerdir ?
    Eğer yeni başlayacak ve çok fazla bilgin yok ise gidip bir tane cbf 150 falan al ya da apachi ler var onlardan alabilirsin öğrenip acemiğini atman konusundan kendini geliştirdikten sonra bunu satıp istedediğini alıp daha rahat hareket edersin . Trafikte vitesli motor kullanmak inan çok zor sıkıntı yaratabiliyor. Bunların hepsini ufak makina da öğrenir isen senin için daha rahat ve kolay olur . Olmadı 125 cbr al onunla başla. R125 kesinlikle önermem..

//

Daha önce motosiklet tecrübenin olmaması kullanamayacağın anlamına gelmez, iki tekere daha önce bindiysen birazda becerikli ve istekliysen sürebilirsin. Şimdi yazarlar scooter ile başla diye..

Fakat asıl problem trafik tecrüben bence onu gözden geçirmeni tavsiye ederim. Çünkü yeri geliyor o kadar hödük kuralsız görgüsüz araç kullanıcıları yüzünden kendi arabamızla zorlandığımız zamanlar oluyor ki bu zorlanmaları motosikletle aşmak gerçekten fazla tecrübe ve beceri ister. Şakası olmadığı gibi şansında çok fazla olmaz.

Arkadaş biraz ön görüşlü bakmış olaya. Trafikte beceri falan inan bir işe yaramıyor , senin de bahsettiğin gibi hödük çok trafikte nerden ne çıkacağı belli olmuyor. Öğrenip trafiği gözetlemek açısından ufak cc ile başlaman senin avantajın olacaktır.
    Tecrübeyi ufak cc de yapıp trafiği öğrenmeni tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)