User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: motorsiklet önerileriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

motorsiklet önerileriz

Arkadaşlar 12 bin liraya kadar 12 13 bin devir çevircek dışı spor fazla sıkıntı vermeyen motor alcam ne önerirsiniz özellikle honda veya suziki istiyorum

Hakan-N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent93 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 12 bin liraya kadar 12 13 bin devir çevircek dışı spor fazla sıkıntı vermeyen motor alcam ne önerirsiniz özellikle honda veya suziki istiyorum
    o fiyatlara bulabilirsen Honda Hornet öneririm, ixill egzoz takınca sesi muazzam güzel oluyor performansıda başarılı
    DR.ECU

SAFKAN Le Mans

ege_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

ulasoztas1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motorun şekli tabikide önemli ama ilk öncelik motor deneyimin ne düzeyde?

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kawasaki z750,
    BBK90 CORSA OPC

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ehliyetlerin avrupadaki gibi olmasi lazim,
    Ilk iki sene 150 cc ye kadar sonra 2 sene 500 sonra 600 vb.

Arkadsimiz 20 yasinda racingle devam etmesi bence olume davetiye cikariyor
    Built to fall....

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Racing istiyorsan bir alt sınıf CBR250R yada Ninja250 kesinlikle tavsiye ederim. Tam bir başlangıç motoru olarak binebilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biz anası babası değiliz ki, o bilinçde değilse kendi bileceği konudur. Adam sadece tavsiye motor istemiş, kaç yıldır motor binip binmediğini de bilmiyoruz, hemen 250 lik tavsiyeleri başlamış.
    BBK90 CORSA OPC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz anası babası değiliz ki, o bilinçde değilse kendi bileceği konudur. Adam sadece tavsiye motor istemiş, kaç yıldır motor binip binmediğini de bilmiyoruz, hemen 250 lik tavsiyeleri başlamış.
    12 bin liraya spor motor tavsiyelerinizi alabilir miyim ????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ehliyetimi kaptırdım 2 yıllına a2 alabiliyomuşum arabayla herşeyi yaparım anlarımda motordan hiç anlamıyorum motorla hız yapmamda sesi iyi çıksın yani yoksa hız için istemiyorum

gokberkeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer bütçenizi biraz daha zorlayabilirseniz Suzuki GSR600 verebilirim.
    16000 RPM

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu neyi var 250 lik motorlarin? Karsindakinin nasil biri oldugunu bilmiyorsun senin dedigin gibi gidip zart diye 600cc alirsa belki kolunu bacagini kiricak ya da hayatini kaybedicek senin tavsiyen yuzunden. Nasil insanlarsiniz anlamiyorum ya da zart diye 600cc makineye binenler nine gibi mi kullaniyorsunuz?. Hos sizin biner gidersind demenizden kastiniz ne onuda bilmiyorum bi yerden bi yere ulasmayi mi kast ediyorsunuz?

250cc yi birakin 100cc scooterla bile olebilirsin cok rahat. Motor kullanmak dedigin en kotu durumda bile oyuncak gibi hakim olabilmelisin, mukemmel fren yapabilmelisin. İdda ediyorum zart diye 600cc alanlarin hicbiri bu dedigim sekilde motorsiklet kullanamaz. 125 degil 250 den baslarsin hafiftir, hakimiyeti kolaydir, son surati dusuktur. Once duzgun kullanmayi ogrenirsin, yagmura yakalanir biraz kayarsin edersin vs sonrada edindigin tecrubeye gore, kabiliyetine gore yukseltirsin hacmini. Bunlari yasamadan tecrube edinmeden İlk panik durumda kaskati kalip dumduz yapisiyorsunuz bi yere.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu aralar en iyi alınacak motor yamaha mt3 derim 2008 üstü ala bilirsin ben aldım çok memnunum
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerekirse tanıdıkta var öğrenirim ben fazla hız için değil ses için istiyorum 2 iş olmasın alıyım başka motorlada öğrenirim

Yamaha yzf r 125 in tipi çok güzel de motoru küçük sesi iyi olması lazım

gokberkeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer tecrüben hiç yoksa 125 250 cc ile başlayıp eğitim alman senin için en doğrusu olacaktır.Şu durum da CBR125 senin için en uygunu görünüyor.Sen küçük CC motorunu al,eğitimini al 10000-15000 km kullan daha sonra kendini hazır hissedersen yükseltirsin,tabi bu motorlardan ses beklentin olmasın hayal kırıklığı olur.600cc 4 silindirden aşağı hiç bir motordan istediğin o sesi alamazsın.
    16000 RPM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    12 bin liraya spor motor tavsiyelerinizi alabilir miyim ????
    2 lira daha atıp, gsxr 600, yamaha r6 filan alınabilir. Ama bence racing motor iyiden iyiye apaçi işi olmaya başladı, manifoldlu şahinlerini satanlar racing e atlamaya başladı. Benim tavsiyem tarzı olan naked, enduro vs. almanızdır.

z750'nin sesi inanılmaz iyidir, aynı şekilde suzuki gsr 600, honda hornet de öyle. Ben apaçi gibi çevreyi rahatsız etmek istemediğimden mt07 aldım, ses tok, derinden ama bağırmıyor, gidişi ise tarifsiz 0-100 ölçmedim ama 4-4,5 sn. civarı. Yakıt tüketimi de 4,5 lt. lerde , böylesine gidip böyle az yakan alet görmedim.. Ben kendi adıma gaza gelmeyen bir motor sürücüsüyüm, 1 kere filan 190 km. bastım.. Şehiriçinde 90'ı pek geçmem, şehirlerarası ise 140 km. civarı.. Hız tutkunu iseniz, arabanın hızlısını almakta fayda var, motorda hız gerçekten tehlikeli, gittiği kadar duran motor ben görmedim, bilen varsa söylesin.

250 cc al sattan para kaybedeceğinize, amaç motor tecrübe etmek ise ybr125 alın, zaten 1-2 ayda olayı çözer, zararsız satar ve hedefinizdeki motoru alırsınız..
    BBK90 CORSA OPC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 lira daha atıp, gsxr 600, yamaha r6 filan alınabilir. Ama bence racing motor iyiden iyiye apaçi işi olmaya başladı, manifoldlu şahinlerini satanlar racing e atlamaya başladı. Benim tavsiyem tarzı olan naked, enduro vs. almanızdır.

z750'nin sesi inanılmaz iyidir, aynı şekilde suzuki gsr 600, honda hornet de öyle. Ben apaçi gibi çevreyi rahatsız etmek istemediğimden mt07 aldım, ses tok, derinden ama bağırmıyor, gidişi ise tarifsiz 0-100 ölçmedim ama 4-4,5 sn. civarı. Yakıt tüketimi de 4,5 lt. lerde , böylesine gidip böyle az yakan alet görmedim.. Ben kendi adıma gaza gelmeyen bir motor sürücüsüyüm, 1 kere filan 190 km. bastım.. Şehiriçinde 90'ı pek geçmem, şehirlerarası ise 140 km. civarı.. Hız tutkunu iseniz, arabanın hızlısını almakta fayda var, motorda hız gerçekten tehlikeli, gittiği kadar duran motor ben görmedim, bilen varsa söylesin.

250 cc al sattan para kaybedeceğinize, amaç motor tecrübe etmek ise ybr125 alın, zaten 1-2 ayda olayı çözer, zararsız satar ve hedefinizdeki motoru alırsınız..
    Ybr de bir sportluk göremediğimi öncelikle söylemek isterim abi. Ayrıca fiyat 12.000 tl söylenmiş 2 3 bin lirası na girecek olursak alınacak Motor sayısı da oldukça artacaktır.

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    enduro tavsiye ederim ben
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu neyi var 250 lik motorlarin? Karsindakinin nasil biri oldugunu bilmiyorsun senin dedigin gibi gidip zart diye 600cc alirsa belki kolunu bacagini kiricak ya da hayatini kaybedicek senin tavsiyen yuzunden. Nasil insanlarsiniz anlamiyorum ya da zart diye 600cc makineye binenler nine gibi mi kullaniyorsunuz?. Hos sizin biner gidersind demenizden kastiniz ne onuda bilmiyorum bi yerden bi yere ulasmayi mi kast ediyorsunuz?

250cc yi birakin 100cc scooterla bile olebilirsin cok rahat. Motor kullanmak dedigin en kotu durumda bile oyuncak gibi hakim olabilmelisin, mukemmel fren yapabilmelisin. İdda ediyorum zart diye 600cc alanlarin hicbiri bu dedigim sekilde motorsiklet kullanamaz. 125 degil 250 den baslarsin hafiftir, hakimiyeti kolaydir, son surati dusuktur. Once duzgun kullanmayi ogrenirsin, yagmura yakalanir biraz kayarsin edersin vs sonrada edindigin tecrubeye gore, kabiliyetine gore yukseltirsin hacmini. Bunlari yasamadan tecrube edinmeden İlk panik durumda kaskati kalip dumduz yapisiyorsunuz bi yere.
    Çok güzel özetlemişsiniz elinize sağlık .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)