User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
61 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hangi kask?

RedSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Hangi kask?

selamlar,

honda pcx 150 alıyorum. Kask konusunda bir karara varamadım. 400lira limit verdim kaska. bu paraya hem güzel desenli hemde kaliteli ne tavsiye edersiniz?
    2.0T FSI

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çeneden açılır ls2 bakılabilir veya full face agv
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mecburen 4 ayrı motorda 4 ayrı kask kullanıyorum, ilk önce koyacağın yer çok önemli her kask her yere sığmaz, sonra kullanacağın aralık, ses soğuk almasın istersen yazın iptal, farklı motorlarda sürekli kullanırım düşüncesi iptal oturuş pozisyonun ve hıza göre herşey değişiyor.

Bence açılır kask alma, çok büyük, açılma riski var ve ağır, biraz daha para verirsen givi Ve nolanın sökülebilir tip kaskları var içinden güneş vizörüde çıkar ekstra masraftan kurtulursun en universal kasklardır, tam kapalıyken ses ve soğuk pek etkilemez kış ve bahar için iki farklı çene kısmı var.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Givi aldim 350 liraya, vizorlu, gunduz guneste iyi oluyor terletme de yapmiyor bu mevsimde. Hem guzel tasarimlari var hem LS2'den daha koruyucu. Benim aldigim kask full face bu arada.

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mecburen 4 ayrı motorda 4 ayrı kask kullanıyorum, ilk önce koyacağın yer çok önemli her kask her yere sığmaz, sonra kullanacağın aralık, ses soğuk almasın istersen yazın iptal, farklı motorlarda sürekli kullanırım düşüncesi iptal oturuş pozisyonun ve hıza göre herşey değişiyor.

Bence açılır kask alma, çok büyük, açılma riski var ve ağır, biraz daha para verirsen givi Ve nolanın sökülebilir tip kaskları var içinden güneş vizörüde çıkar ekstra masraftan kurtulursun en universal kasklardır, tam kapalıyken ses ve soğuk pek etkilemez kış ve bahar için iki farklı çene kısmı var.
    Abi ellerine sağlık.

herkes kendi motorunda kullandığı kaskı övecek derken konuda senin bu güzel yorumunu gördüm

VolkanSrky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence kask alacağınız yere gidip bütcenizi söyleyerek size uygun kaskı bulabilirsiniz çünkü 3 farklı markanın sağlamlığı ve güvenirliği aynı olsada sizin yüz şeklinize göre aralarından bir tanesi rahatlık bakımından önce gelecektir.

TEQUILA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsterseniz bende 20-25 kez kullanılmış , balaklavasız hiç kullanılmamış, hiç düşürülmemiş ,çok temiz durumda siyah Nolan N103 kask var. Çeneden açılır.

İlgilenirseniz mesaj atabilirsiniz.
    '05 Honda CBF 600 SA
    '16 Qashqai

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk olarak motorunuz hayırlı olsun.Kask konusuna gelince gösterişten önce güvenliğe önem verin,bildiğim kadarıyla pcx in koltuk altı bagajı yer konusunda sizi üzmeyeceği için full face kask almanızı öneririm.Kaskın sharp testlerini göz önünde bulundurun birde kafa yapısı herkesin farklı olduğu için başkasının rahat ettii kask sizi rahatsız edebilir. Sharp testlerinden 5 yıldız almış olan şu kaskı denemenizi tavsiye ederim.Eklediğim renk tamamen size kalmış örnek teşkil etmesi açısından ekledim.Hemde bütçenize uygun.Şimdiden kazasız sürüşler dilerim.
    NITRO AIKIDO BALLISTIC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiler için teşekkür ederim. Kask alırken yıldız'a dikkat edicem yani.

Sahibinden arastırma yapayım dedim o kadar cok fazla marka varki hangisin kaliteli oldugunu bilemedim. Baslıca kaliteli ve fiyatı makul olan markalar nelerdir?
    2.0T FSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kask almadan şu videoyu izlemeni tavsiyte ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    On numara adammış ya bu video super oldu cok tesekkur ederim
    2.0T FSI

d.berkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nitro ve Scorpionlara bakabilirsiniz. Motomax da indirimde Scorpion almıştım geçen sene, gayet memnunum..

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorun hayırlı olsun öncelikle. Çeneden açılabilir kask asla ve asla alma .. Neden diye sorarsan , düştüğünde ilk darbeyi çene ya da yan düştüğünden dolayı parçalanması çok kolay olur. Arkadaşlar güzel kasklar tavsiye etmişler. Full Face kask almanı öneririm , Nolan N64 Kasklarına bakabilirsin.. Nolan buradan da bakabilirsin, alırsan yardımcı olmaya çalışırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d.berkay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nitro ve Scorpionlara bakabilirsiniz. Motomax da indirimde Scorpion almıştım geçen sene, gayet memnunum..

teşekkürler

Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorun hayırlı olsun öncelikle. Çeneden açılabilir kask asla ve asla alma .. Neden diye sorarsan , düştüğünde ilk darbeyi çene ya da yan düştüğünden dolayı parçalanması çok kolay olur. Arkadaşlar güzel kasklar tavsiye etmişler. Full Face kask almanı öneririm , Nolan N64 Kasklarına bakabilirsin.. Nolan buradan da bakabilirsin, alırsan yardımcı olmaya çalışırım
    nolan n64 lerde bazılarında replica yazıyor. gerçek değil mi bunlar?

mesela : Connecting site...
    2.0T FSI

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Skyhawk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ellerine sağlık.

herkes kendi motorunda kullandığı kaskı övecek derken konuda senin bu güzel yorumunu gördüm
    Ön girişi yaptım, şimdi kendi kasımı övücem sonra satış

Motorda replika iyi birşey, kaskı denemeden kafana 1e1 olmadan alma.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedSun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler

nolan n64 lerde bazılarında replica yazıyor. gerçek değil mi bunlar?

mesela : Connecting site...
    Replicalar ile normal i arasında zaten baktığında bi kalite farkı vardır anlayabilirsin. Kask ı 2 yan dan sıktığından çatır çutur ses gelmiyor ise sorun yok .. Ama ciddi derece de geliyor ise uzak dur derim Replica modelin ismi dicem de abartı olacak Modeli mi replica mı bilemedim vallahi

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nolan N64 modeli replica
    Nolan N64 Gemini Replica Melandri Aquarium
    Nolan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada kaskların içersinde üretim tarihleri vardır onlara da dikkat edin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Replicalar ile normal i arasında zaten baktığında bi kalite farkı vardır anlayabilirsin. Kask ı 2 yan dan sıktığından çatır çutur ses gelmiyor ise sorun yok .. Ama ciddi derece de geliyor ise uzak dur derim Replica modelin ismi dicem de abartı olacak Modeli mi replica mı bilemedim vallahi
    Kesin emin olmadığımız konularda yanlış bilgiler vermemeye özen gösterelim bence, çünkü hayati bir ekipmandan bahsediyoruz. Size özel bi cevap değildi şahsınıza almayın kask konusunda çok kulaktan dolma bilgiler var açıklama gereği duydum. Replika diye tabir edilenler markanın haricinde üretilen imitasyon ürünler değiller. Yine aynı marka üretir sadece görünüş olarak aynı kask gp'de superbike'da veya supersportta duayen olmuş pilotlara özel tasarım yapılmış yüksek meblalı kaskların caddelerdeki normal sıradan sürücüler için aynı tasarıma sahip ürettikleri kasklardır.

Bütçeniz ne kadar sınırlı olsada polikarbonat ve termoplastik kasklardan kesinlikle uzak durun çünkü hiç bir şekilde koruma anlamında hiç birşey sunmazlar sadece uçuşan sineklerden haşerelerden korurlar ve kasksız gezdiğiniz için trafik cezalarından korurlar. Alıcağınız kaskların en azından"Fiberglass" olmasına özen gösterin. Piyasada birçok fiberglass uygun fiyatlı kask bulabilirsiniz. Bunun bir üst seviyesi Composite Fiberdir. Composite Fiberler fiberglasstan daha dayanıklıdır fiberglass ve harici daha dayanıklı malzeme karışımlarından oluşan kabuklardır. Son noktada Carbonla ve kevlarla desteklenmiş karbonfiber kasklardır ama tabiki bunların fiyatları çok daha tuzludur. Satın alıcağınız kaskın testlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların en bağımsızı "Snell" testleridir. Ama araştırmakla vakit kaybetmek istemiyorum derseniz "Sharp" testleride mevcuttur en azından almayı düşündüğünüz kaskın sharp testinin sonuçlarına bakmayı ihmal etmeyin. Satıcıya mutlaka kaskın üretim malzemesini sorun ve polikarbonat veya termoplastik terimini duyduğunuz an o kasktan uzaklaşın zira sadece aksesuar almış olursunuz kafanızı korumazsınız. Bunun dışında mutlak suretle kaskın üretim yılını sorun çünkü kaskın içinde darbe emici soğurucu köpük bulunmaktadır bununda maksimum raf ömrü 2 sene ve maksimum kullanım ömrü 5 senedir. Ömürlük kask yoktur. marka model belirtmeksizin bunları söyledim bu kriterlere uygun bütçeyle kask sahibi olmanızı tavsiye ederim aksi takdirde sonuçlarının affı olmayabiliyor. Kafanız ne kadar değerliyse hayatınız ne kadar değerliyse okadarlık bi kask almanız en doğru karar olucaktır. 30 km hızla düz duvara çarptığınızda yaşamsal faaliyetlerinizin son bulması büyük bir olasılıktır. Hayatınızla kumar oynamayın. Umarım yazdıklarım birazda olsa bilgilendirici olmuştur.
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sene 79 r35 gtra fort foliş yapıyoruz çelik biston almışım gızıl yatak gözlerim caf caflı...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)