User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
51 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 3000TL ye kadar baslangic motoru ve tavsiyeler,bu çaylağa yardim lutfen

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation 3000TL ye kadar baslangic motoru ve tavsiyeler,bu çaylağa yardim lutfen

Merhabalar her nekadar 7 yasindan beri arabayla hasir nesir bi cocuk olsamda motoruda bi okadar sevmisimdir ama bi turlu hasir nesir olma firsati yakalayamadim,4 tekerden ibaret bir sulaledeyim ve bir araba almak bana gore hic kolay olmamakla birlikte alsamda nekadar saglikli olacak?, bu dusunceyle dustum iki tekerin pesine,simdi kendi dusuncelerimden bahsedeyim yeni cikacak yasa ile bu yilbasindan sonra ehliyet alabiliyorum. Motor olarak ise baslangicta ayagimizi bi yerden kessin,gercekten bu isi istiyomuyuz bi bakmak adina spacy 110 dusundum daha sonrasinda tarz olarak supermoto dusunuyorum bence bi mondial xtreme max olabilir hakkinda cok olumlu yorumlar aldim ve daha sonrasinda ise aklima tabikide yamaha wr125x var cok tatli bi motor ve gercekten albenisi var ama fiyati yuksek soyledigim gibi amacimda baslangictan itibaren şu sekil bi uclu var honda spacy 110-mondial xtreme max-yamaha wr125x. Sizler ne dersiniz onerileriniz nedir apaciler gibi kasksiz montsuz dolasmakta istemiyorum onun icinde bi citir kombin yaparsaniz sevinirim,simdiden tesekkurler yazim hatalari icin kusura bakmayin
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladığım kadarı ile motor tecrübesi hiç yok. Vitesli motordan başlaman güzel olur ama bu yaz sezonun de önce otomatik vites fiddle gibi bir makina alıp ya da bws 125 gibi bunlar ile direksiyon , fren, sağ sola dönüş kabiliyetlerini öğrenirsen eğer vites e geçince daha da rahatlarsın. Ben de öyle yaptım, önce otomatik scooter ile başladım yavaş yavaş geçtim düz vitese.. Hatta ilk düz vites motorum da r1200 dü Scooter tarzı bir şey başlamanı öneririm, vites sonra derim açıkçası..
    Şimdi den hayırlı olsun
    Üyelerimiz kısmından da " üyelerimizi tanıyalım " kısmına da yazarsan iyi olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oraya yazmistim aslinda tekrar bi bakayim,spacy 110 scooter onu secme sebebimde servisci abilerimizinde kullanmasindan dolayi parcasindada satisindada sorun olmaz diye dusunmem,tavsiyelerinizede hemen bakiyorum feedle II zaten baktigim motorlardan biriydi digeride aklimda bulunsun tesekkur ederim
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarı ile motor tecrübesi hiç yok. Vitesli motordan başlaman güzel olur ama bu yaz sezonun de önce otomatik vites fiddle gibi bir makina alıp ya da bws 125 gibi bunlar ile direksiyon , fren, sağ sola dönüş kabiliyetlerini öğrenirsen eğer vites e geçince daha da rahatlarsın. Ben de öyle yaptım, önce otomatik scooter ile başladım yavaş yavaş geçtim düz vitese.. Hatta ilk düz vites motorum da r1200 dü Scooter tarzı bir şey başlamanı öneririm, vites sonra derim açıkçası..
    Şimdi den hayırlı olsun
    Üyelerimiz kısmından da " üyelerimizi tanıyalım " kısmına da yazarsan iyi olur
    Cevabi sana yazmistim yeniyim onu ayarlayamadim kusura bakmayin
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabi sana yazmistim yeniyim onu ayarlayamadim kusura bakmayin
    Sorun yok , fiddle vespa nın çakması ama güzel motor Alacağın makinaları ileri yönelikte düşün, paraya sıkıştığında hemen satılabilecek bir şey olmasını tavsiye ederim. Karar keyif yine sizin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun yok , fiddle vespa nın çakması ama güzel motor Alacağın makinaları ileri yönelikte düşün, paraya sıkıştığında hemen satılabilecek bir şey olmasını tavsiye ederim. Karar keyif yine sizin
    Ugrastiginiz ve yanitladiginiz icin tesekkur ederim bu yolda gercekten bilgili ve yardimsever insanlara ihtiyacim var tekrardan tesekkur ederim
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer durumlardayız sanırım bende başlamayı düşünüyorum. Bence ilk motorunu çok beğenerek almalısın bir araştırma yap istersen daha sağlıklı bilgilere ulaşırsın. Yinede öneride bulunmak isterim. İlk motor scooter veya motosiklet farketmez ama çinden uzak dur. Sıfır alıcaksan eğer 3bine spacy pek mümkün gözükmüyor. Biraz daha çıkabilirsen yamaha delight, fiddle2 gibi scooterlara bakabilirsin. Kişiden kişiye değişir ama bence küçük motor alacaksan scooter olmalı bende böyle bişey yapıcam herhalde. Scooter keyif işi şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız inşallah istediğin motoru alırsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer durumlardayız sanırım bende başlamayı düşünüyorum. Bence ilk motorunu çok beğenerek almalısın bir araştırma yap istersen daha sağlıklı bilgilere ulaşırsın. Yinede öneride bulunmak isterim. İlk motor scooter veya motosiklet farketmez ama çinden uzak dur. Sıfır alıcaksan eğer 3bine spacy pek mümkün gözükmüyor. Biraz daha çıkabilirsen yamaha delight, fiddle2 gibi scooterlara bakabilirsin. Kişiden kişiye değişir ama bence küçük motor alacaksan scooter olmalı bende böyle bişey yapıcam herhalde. Scooter keyif işi şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız inşallah istediğin motoru alırsın
    Tesekkur ederim benzer durumlarda olmamiz ne dusundugumu anlamanida saglamis diye dusunuyorum,sifirdan cok aklimda vur kir parcala bu isi ogren mantigi var 3bin TL bandinda 20k km lerde spacy var feedle lar daha dusuk km lerde oluyo ama evimin hemen yan sokaginda honda bayiside olmasindan dolayi spacy oldukca aklimi kurcalamakta,halada arastirmaktayim bi cok forumda aklimadi motorlar hakkindaki yorumlara bakiyorum,sende olurda bisey bulursan ucuz bir model bulursan paslamani isterim cevap icin tesekkurler keyifli forumlar aklindaki motora ulasman ve kazasiz belasiz surmen dilegiyle
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

CocoRe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    spacy konfor ve yedek parca bakımından fiddle dan daha iyidir.. ama tüm paketciler kullandıgı için aslında kötü bir imajı var halbuki cok saglam motordur ve parcasıda acaip ucuzdur.. spacy alacaksan sana tavsiyem sıfır almandır çünki km ler şaibeli olabilir..
    dynojet w. Z1000SX

halilcan9455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mondial loyal 100 baktınız mı hiç ?
    eğer bakmadıysanız incelemenizi tavsiye ederim.
    100 cc altında olduğu için vergisi yok.
    gidişi duruşu gayet güzel tam bir başlangıç motoru.
    Alıntı gokhan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uyması için öncelikle arabada bi beyin olması lazım oda senin arabada yok

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun bir motorsiklet kazasina daha tanik oldum, bence vazgecin bu sevdadan tr de motorsikletr vasita gozuyle bakilmiyor allah korusun olasi bir kazada risk buyuk, guzel bir zevk ama tr de ben motor olayina karsiyim. (Tamamen sahsi fikrimdir)
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcan9455 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mondial loyal 100 baktınız mı hiç ?
    eğer bakmadıysanız incelemenizi tavsiye ederim.
    100 cc altında olduğu için vergisi yok.
    gidişi duruşu gayet güzel tam bir başlangıç motoru.
    Mesajiniz icin tesekkur ederim, cin mali dusunmuyorum aslina bakarsaniz. Ancak yinede inceleyip arastiricam tesekkur ederim 😄👍
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CocoRe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    spacy konfor ve yedek parca bakımından fiddle dan daha iyidir.. ama tüm paketciler kullandıgı için aslında kötü bir imajı var halbuki cok saglam motordur ve parcasıda acaip ucuzdur.. spacy alacaksan sana tavsiyem sıfır almandır çünki km ler şaibeli olabilir..
    Mesajiniz icin tesekkur ederim oncelikle,sifir alma gibi bi durumum malesefki yok,ozaman ben fiddle tarzi hususi kullanim motorlara bakayim bilgilendirme icin sagolun ��
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun bir motorsiklet kazasina daha tanik oldum, bence vazgecin bu sevdadan tr de motorsikletr vasita gozuyle bakilmiyor allah korusun olasi bir kazada risk buyuk, guzel bir zevk ama tr de ben motor olayina karsiyim. (Tamamen sahsi fikrimdir)
    Aslina bakarsaniz 7 yasindan beri arabayla hasir nesirim 10 yasindan beride subaru hastasiyim bide siyah oldummu tadindan yenmez 😄,ama gelin gorun ki 16 yasindayim ve aileye yuk olmadan ancak bunu yapabiliyorum,motora hevesliyim ama canimda tatlidir bakalim,belki ufakta olsa bi araba almaya ikna ederim ikaziniz icin tesekkur ederim. Saygilarimla 😃
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

DOA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    honda cbr250 ile basladim motor kullanmaya, satarken aldigim rakama rahat bir sekilde sattim. bahsettigin butce icin de cbr125leri onerebilirim. (guncel fiyatlarini bilmiyorum ancak 4k lara olmasi lazim.)
    ancak kesin tavsiyem, guvenli surus egitimi almandir. cok yararli oluyor...
    doayen!

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kymco kullanıcısı olarak ilk tavsiyem 16 jant ve ön arka disk oldugu için agilty city 1. seçenegim olur.spacy-süper8- sym fiddle bu fiyatlara alınabilicek motorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    honda cbr250 ile basladim motor kullanmaya, satarken aldigim rakama rahat bir sekilde sattim. bahsettigin butce icin de cbr125leri onerebilirim. (guncel fiyatlarini bilmiyorum ancak 4k lara olmasi lazim.)
    ancak kesin tavsiyem, guvenli surus egitimi almandir. cok yararli oluyor...
    Ilginize tesekkur ederim,evet guvenli surus dersi almayi planliyorum hatta ehliyetimide ayni yerden almayi planliyorum,ama cbr nekadar dogru olur bilmiyorum daha cok supermoto,cross tarzi motorlarla ilgilendigimden oturus pozisyonu farkli olacaktir sanirim ama yinede aklimda hemen bakiyorum onlarada��
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kymco kullanıcısı olarak ilk tavsiyem 16 jant ve ön arka disk oldugu için agilty city 1. seçenegim olur.spacy-süper8- sym fiddle bu fiyatlara alınabilicek motorlar.
    Tavsiyeniz icin tesekkur ederim,agility city ve super 8 e hemen bakiyorum,bu yaz bu isi halledelim artik ��
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

cagataayk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu bende takipteyim güncel olsun 2500tlye kadar başlangıç motoru tavsiyelerinizi bekliyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)