User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
76 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Motorcu arkadaşların yardımına ihtiyacım var :)

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bayi kendi bünyesinde sanırım kredi kullandırıyor onu detaylı sormadım.kredi kartına 9 taksit yapıyorlar sanırım.

merak ediyorum bunların bakımları kaç km de yapılıyor..birde normal oto bakımı yaptırdığımız yerde yaptırabilirmiyiz? ben yarın gidip alıcam sanırım ama ehliyet sınavı 22 ağustostaymış..kapıda dururken nasıl dayanırım binmeden bilmiyorum
    kendi motorsikletim için ortalama 3000 km de bir bakıma giriyorum abi. Evet oto bakımı yaptırdığınız yerde de yaptırabilirsiniz. Bakımı gayet kolaydır .

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamina kredi cikiyor aylik 390 odemeli 24 ay fiyat verdiler marmara hondada

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MT.net ten yeterli cevap alırsınız bu motor hakkında 2.eli pek iyi sayılmaz gibime geliyor ben olsaydım pcx falan almaya bakardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı kanıdayım ıkıncı elı zor bunun arada kalmıs bı serı cunkı. pcx peynır ekmek gıbı satılır

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turkiye'de yasadigim surece motor almam ama alacak olursam muhtemelen bu Grom olur.
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok tesekkurler arkadaslar.alirsam curuyene kadar satmayi dusunmuyorum evde zaten yamaha novami oyle bisi var 2006 model.ilk sahibiyiz hala gidiyo buda oyle olacak eger alirsam.yarin bayiye gidip son konusmayi yapicam bakalim hayirlisi.22 23 agustosta da ehliyet sinavlari varmis.yarin alirsam evraklar icin trafikten randevu alip pazarteside evrak islerini bitirmeyi dusunuyorum

Yorumlar icin herkese tek tek tesekkurler
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ehlıyet kursu ıcın emnıyete gıtmene gerek yokkı,
    dıploma fotokopısı,aıle hekımınden saglık raporu 6 foto ve e devletten adlı sıcıl kaydı goturuyosun kursa kaydını yapıosun, sınavdan bı kac gun once arıyolar gıdıyosun ısı bıtırıyosun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok motorun evraklari icin.eger yarin alirsam pzt. Gunu emniyetten randevu alip ruhsat plaka vs islemleri icin yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pcx al pisman olmazsin haci

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle pcx al bunun 2.nci eli zayıf yada bws alabilirsin..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pcx heryerde var bu cok farkli oldugu icin bunu almayi dusunuyorum.yagmurda yagmasaydi iyiydi tabi satmak gibi bir niyetim yok arkadaslar 2 yada 3 tane alip yazin vizir vizir dolasabiliriz sanirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pcx heryere gider kanka yolada gider daga bayirada gider, yola giderken bi yerlerini agritmaz vs vs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hani desenki buna bu parayi verene kadar yamaha yzf r 125 al tamam ama kapida zaten pcx tarzi bisi var keyifsiz bu bence cok daha dikkat cekici kanka

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    2008 dan beri scooter sahibiyim. benim tavsiyem, daha büyük lastikli bir scooter alman olur. Ayrica bagaji da olsun.
    kymco agility (büyük jantli olanlar) e bir bak.

Pcx da güzel motor ama çoğunluğun onu tercih etmesi kafani karistirmasin. O kadar da guzel değil.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son yazı olasa defalarca kendini tekrarlayan bu videoyu yapana küfür edecektim.

Ama yazıdan anlaşılan motor kötü değil, motoru tanımayan sürücü kötü bu durumda.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor ciddi anlamda çok dikkat çekici yolda tutan durduran asılan artık ne derseniz..
    markete pazar gidiyorum yada bir dükkana girip çıkıyorum başında 4-5 kişi...klasik sorular çok hoşuma gitti yalan yok ama her nezaman ki biri bişi söylece ciddi şeyler atlattım

şimdi yamaha R25 almayı düşünüyorum mart gibi kuzenim soktu aklıma girdi kanıma ikimiz bir alalım dedi

şimdi bu benim ilk motorum.çok tecrübesizim kabul ama scooterdaki güven hissiyatını alamadım gibi.sanki en ufak sağa sola dönüşlerde ( %5-%10 gibi viraj) düşecekmişim yada motor altımdan kayacakmış gibi bir hissiyat yaşıyorum.bukadar basit kayar gidermi altımdan? bir iki kere keskin dönüşler de de vites düşürüp gaz verdiğimde motorun arkası kaydı drift yapacaktım neredeyse.bayi 200 km çok dikkatli olmamı lastiklerin dışında bişi olabileceğini ve kayabileceğini söylemişti sanırım o dur dedim ama yinede tırsıyorum

motor rodajda olduğu için sıkıp deneme fırsatım henüz olamadı ama iki gündür hava rüzgarlı ve motor beni resmen tutuyor şerit değiştirecekmiş gibi itiyormuş gibi hissediyorum.bu söylediğim çok önemli...atıyorum yamaha R25 e geçersem BU SORUNU YİNEDE YAŞARMIYIM???

motor ekipmanları satan arkadaşımla durumu konuştuğumda çok kaliteli lastik kullanılmadığını ve lastikleri değiştirmemin daha iyi olacağını söyledi bende sipariş verdim lastikleri değiştireceğim..aynaları bir türlü sevemedim yuvarlak bisiklet aynası gibi.benim alanda biraz geniş arkayı çok net göremiyorum görüş açısı kötü onlarıda değiştirmeyi düşünüyorum

son olarak başka bir sorum var yamaha R25 nasıldır ben bunu verip hondadan cbr250 alırım diye düşünüyordum ama kuzenim r25 çift silindir vs vs dedi tipide hoşuma gitti yalan yok.kullanım olarak 100-120 arası max hız düşünüyorum.Tavsiye edermisiniz.Tehlikeli olurmu? Her ne şart ve durum olursa olsun 250 cc üzernie çıkmayı düşünmüyor ve istemiyor.R25 den 600cc ve üzeri gibi redline ve egzoz sesi alabilirmiyim?

mont kask eldiven vs alırkende 250 cc lik motora geçeceğimi düşünerek alım yaptım ciddi kaliteli ürünler aldım neredeyse motor parası verecektim

bu motoru alırken pişman olacağımı söyleyen bir çok kişi 1 tur versene modunda ciddi ilgi çekici bir motor pişman değilim

kesin olmadığından R25 için konu açmak istemedim ama tüm yorumlara açığım

teşekkürler

zekirdek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 6 ay once aldım 2 motosiklet olarak. 600 luk bir endurom var. Amacım şehir içinde kullanmak. Ebaydan ve taylandtan bir sürü aksesuar siparişi verdim ve taktırdım.

Almayı düşünen arkadaşlar için artılarını ve eksilerini sayıyim.

Artılar,

Çok yakışıklı
    Çok sevimli
    Çok pratik
    Çok az yakıyor
    Çok dikkat çekiyor
    Sıkışık trafikte kıvrak ve aralardan geçmek kolay,
    Gerekirse ticari bir arabanın arkasına koy istediğin yere götür,
    Küçük olduğu için muhafaza etmek kolay garajda yer kaplamıyor,
    Süspansiyon sert değil. Çukurlarda falan rahatsız etmiyor.

Eksiler,

Koltuk çok rahat değil ; yani dur ben 200 - 300 km yol gidiyim 3 saat ustunden kalkmıyim gibi bir durum yok. Zaten bu amaç için üretilmemiş.
    2 kişi konforlu değil. Zayıf değilseniz sıkışırsınız. Ayrıca ağırlık arttıgından dolayı performans düşüyor.
    Motosiklet küçük olduğu için trafikte fazla görünür değil. Dikkatli olmalısınız. Önünüze baktığınız kadar aynalardan arkaya da hakim olmalısınız.
    Performans çok iyi değil. Bu biraz kilonuza da bağlı. 100kg üstü kişiler 90 km/h üstünü göremezler. 70- 80 kg kişiler 100 110 son sürat görür.
    Stok lastikleri kötü alır almaz değiştirmelisiniz. Michelin city grip takınca tadından yenmiyor.

Aklıma gelmeyen şeyler de vardır belki. Msx i çok beğendim ben. Zorunda kalmadıkca hayatta satmam.

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı tribin vespa versiyonunu yaşıyorum bu ara.Öyle böyle değil , gün içinde resimlerine bakıyorum , telefona duvarkağıdı yaptım vss.Normalde hiç sevmem motor ama bu ara ciddi hoşuma gitmeye başladı.Bakkal çakkal git gele 3 4 liralık ikinci el bişey aliym diyorum.Ama illa ehliyet gerekiyormu tüm benzinlilere?Elektrikli harici belli bi alt limit varmı hacim olarak vss ehliyeteiz kullanabilmek için?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kral adlı markanın elektirikli modeli var bendede Asya nostalji var ama grom gibi bişey düşünüyorum vitesli motora alışmak kolay olur mu acaba

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)