User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
129 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Motora geçmek?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şehir içi kesinlikle scootter derim.

arkadaşım 2013 regalraptor aldı 2000km de 6000tl ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motora yeni baslayacak arkadaslar genel olarak boyle bir hiz meraki, goruntu vs gibi isteklerle yola cikiyorlar anca bu is oyle cocuk oyuncagi degil.

Ozellikle yeni baslayacak olanlara Biraz altin elbiseli adami izlemelerini tavsiye ederim...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbul sehiricinde chopper kullanmak yurek isi aldiginiz motorun amacini iyi suzun. gidon donus acisi oturus poZisyonu yakiti ve diger amortismanlari ilk motor olacak ve tecrubesizlikten ufak tefek kesin zarar verecek sekilde karar verin bence.
    olay sadece hacim degil. r125 ya da gtr250 kullanimi baslarda cok zordur mesela.motordan hemen sogumamak icin bir bilene danisarak hatta deneyerek motorunuzu alin

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba yeni konu açmamak adına buradan yardım istiyorum bende. 2 sene önce bir hevesle honda sürüş akademi kur1 eğitimi alıp duke 125 motor almıştım başlangıç için ama bazı sebeplerden ötürü bir süre sonra satmam gerekti yani kısa bir motor geçmişim oldu.
    Şuan trafikten iş yerinde park sıkıntısından vs. bunaldığımdan tekrar genelde şehir içi kullanmak için ufak bir makine arıyorum arabanın yanına arabayı satmaycağımdan çok aşırı bütçem yok sanırım bu sene scooter alıp seneye mt25 tarzı bir tık daha giden bir makine alıcam.
    Asıl sorunum hangi scooterı alıcağım gerçi araştırdığım kadarıyla bu cc bandındaki scooterlar yaklaşık olarak aynı ama aklımdaki seçeneklerim bunlar :

piaggio fly125 : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...81025931/detay
    yamaha d'elight : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0062571/detay/
    Suzuki adress : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9435987/detay/

Biraz uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yazdığınız 3 motora karşılık Spacy diyorum. Piaggio parça pahalı sıkıntı. Yamaha'nın zaten herşeyi pahalı. Suzuki'yi bilmiyorum.
    Denenmişten şaşmamak şazım, paket servise en çok Spacy alınıyorsa denenmiştir, biliniyordur.

ozyt1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yamaha tasarım olarak çok güzel. Suzuki de yeni sorunsuz binersiniz. Piaggio hoş değil bence şekil olarak. Yamaha veya suzuki arasında karar verin bence.

Suzukinin mavisi ayrı güzel

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...00865928/detay

CocoRe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emir91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba yeni konu açmamak adına buradan yardım istiyorum bende. 2 sene önce bir hevesle honda sürüş akademi kur1 eğitimi alıp duke 125 motor almıştım başlangıç için ama bazı sebeplerden ötürü bir süre sonra satmam gerekti yani kısa bir motor geçmişim oldu.
    Şuan trafikten iş yerinde park sıkıntısından vs. bunaldığımdan tekrar genelde şehir içi kullanmak için ufak bir makine arıyorum arabanın yanına arabayı satmaycağımdan çok aşırı bütçem yok sanırım bu sene scooter alıp seneye mt25 tarzı bir tık daha giden bir makine alıcam.
    Asıl sorunum hangi scooterı alıcağım gerçi araştırdığım kadarıyla bu cc bandındaki scooterlar yaklaşık olarak aynı ama aklımdaki seçeneklerim bunlar :

piaggio fly125 : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...81025931/detay
    yamaha d'elight : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0062571/detay/
    Suzuki adress : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9435987/detay/

Biraz uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
    fly sıkıntı
    delight fazla küçük
    adress tam ayarında hem hızlı hem jantları büyük hemde çok az yakıt tükteyior bu süratle.. mavi renkli suzuki stickerlı modeli de çok güzel duruyor
    bunların altermatifi (babası) nmax onda tabi bütçe artıyor biraz..
    dynojet w. Z1000SX

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir yazı sym feddl2 ile sağa sola giderek geçirdim, geçen gün kuzenin suzuki burgmanını kullandım acayip hoşuma gitti.

10 yaşından büyük, 50.000 kmde burgman650 abs alsam üzermi beni?

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yazı sym feddl2 ile sağa sola giderek geçirdim, geçen gün kuzenin suzuki burgmanını kullandım acayip hoşuma gitti.

10 yaşından büyük, 50.000 kmde burgman650 abs alsam üzermi beni?
    makinesi üzmez ama şanzıman sıkıntı.iyi baktırmak hatta bildik bir motor almak lazım
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    makinesi üzmez ama şanzıman sıkıntı.iyi baktırmak hatta bildik bir motor almak lazım
    En çekici yanı şanzıman, triptonik gibi ister otomatik ister manuel olması cezbetti

Durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk motorum cbr 250 idi. Kontrolü çok kolay, basit hatalarını tolere edebiliyor. Çok çabuk adapte olabilirsin. Benimle birlikte 125 liğini alan arkadaşım ciddi anlamda pişman olmuştu satıp sonradan 250liğe döndü.
    Vitesli motorun kötü yanı motordan inince kask, mont vs... Ekipmanın elinde kalıveriyor. Scooter da miss gibi bagajın mevcut. Ivır zıvırını oraya atabilirsin

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor konusunda tecrübem yok denilecek kadar az. İşin aslı bu sığır adamlar yüzünden trafikte 2 tekerden kokuyorum hatta ama bir heves geldi içime sizden de ricam aklımdaki motorlar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Dediğim gibi bu konuda bilgi ve tecrübem yok sayılır.

MSX 125 vitesli motor tecrübesi için aklımda hep
    PCX 150 yada NMAX scooter tecrübem az da olsa var ama vitesli öğrenmek istediğimden ikilemdeyim
    Ya da sıfırı ucuz olan 150cc yada 200cc kroslar var 4-5 Liralara

Hangisini neden önerirsiniz? Uzun oldu kusura bakmayın
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vitesli motor tecrübesi dediğin bence motor tecrübesinden sonra 2 gün.. 2 günlük tecrübe edinicem diye zırt pırt vites atmakla uğraşma bence bi süre sonra külfet olmaya başlıyor vites. önemli olan motor tecrübesi, otomatik bi makine alıp iyice öğrendikten sonra 400-600 arası istediğin makineye geçersin bence

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hortlatayım.

Motosiklet kullanıcıları niye bu motosiklet işini bu kadar abartır anlamam. Ne kadar gaz açarsan o kadar gidiyor. Gönlüne göresi ve parçası bol olanı hangisiyse onu almak lazım.

Benim bundan 10 sene önce, 18 yaşından bile sonra yani, hayatımda ilk kez kullandığım motor 600cc honda idi. Gördüğünüz gibi ölmedim. Düşmedim de.

Otomobil sürmeye ilk başlayacak adamlar 911 alamıyor mu mesela. Ya da hayatı boyunca şahin sürmüş adam F458 süremez mi?

Taşıt bu ya. Bunun düşmesi de var kalkması da var. Kazası da var eğlencesi de var.

Gönlünüze göre motor alıp efendi gibi binmek lazım. İstanbul'da makas atıyom yeaa sanıp poloyla uçan dangalakta polo sürüyor mesela. Benim anam da polo sürüyor.

Olay makinenin kendi değil. Üstündeki sürücü.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor surmek bisiklet surmeye benzemez sen 600 cc ile basladin da hondanin 100 cesit 600 cc motoru var.

Kontrolu vites debriyaj iliskisi frenlemesi makinanin agirligi hafifligi motor hacmi gucu gibi bir suru etken motora yeni baslayanlar icin cok onemli konular.

Sahin kullanan adam 911 i daha rahat kullanir. Ama bisiklet suren adam s1000rr i kullanamayabilir gazi actiginda altindan gider mazallah neye ugradigini sasisirisin biraz ucuk bir ornek olabilir ama 50 hp uzeri motosikletler icin genel olarak bu boyledir.

Abartilacak bir durum olmasada ufak hafif kontrolu kolay bir makina alip genel anlamda alismak ardindan butcesine begenisine gore kim neyi istiyorsa alsin binsin size birsey olmamamis ama bu tarz tecrubelerle olmesede sakat kalmis cok insan var heves etmek guzel ama acele etmek ecele goturur.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hortlatayım.

Motosiklet kullanıcıları niye bu motosiklet işini bu kadar abartır anlamam. Ne kadar gaz açarsan o kadar gidiyor. Gönlüne göresi ve parçası bol olanı hangisiyse onu almak lazım.

Benim bundan 10 sene önce, 18 yaşından bile sonra yani, hayatımda ilk kez kullandığım motor 600cc honda idi. Gördüğünüz gibi ölmedim. Düşmedim de.

Otomobil sürmeye ilk başlayacak adamlar 911 alamıyor mu mesela. Ya da hayatı boyunca şahin sürmüş adam F458 süremez mi?

Taşıt bu ya. Bunun düşmesi de var kalkması da var. Kazası da var eğlencesi de var.

Gönlünüze göre motor alıp efendi gibi binmek lazım. İstanbul'da makas atıyom yeaa sanıp poloyla uçan dangalakta polo sürüyor mesela. Benim anam da polo sürüyor.

Arabayla motoru kıyaslamayın en sevmediğim şeydir.. motorda kaportada sensin şasede sensin tamponda sensin.. motorda her zaman bir artçın vardır oda ölüm hep arkanda oturur.. (Güzel laf ettim kayıt edin bir yere )
    arabada ferrari ile başlasan ne olur focusla başlasan ne olur fiesta corsa ile başlasan ne olur..

arabada bir kaporta yaşam hücresi içinde belli standartlar dahilinde güvendesin.. zaten artık ncap gerçeği var bütün araçların optimum güvenlikde üretilmesi şart..

büyük hacim küçük hacim farketmezde büyük hacimde gaza gelirsen kazasıda büyük olur .. küçük hacimde gaza gelsende bir limitin olur ötesini yapamassın..

birde küçük hacim motorlar daha kıvrak daha hafif şehir içi motor sürmeye kaynamayada yani şehir içi trafiğine adapte olmayada çok daha uygundur .. büyük hacimde o açıdanda zorluk çekersin..

yoksa büyük hacimde başla küçükde başla bir fark etmez.. ince nüanslarda fark yaratır.. ama nüanslarda motorcu ile motorcuyu ayıran nüanslardır..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hortlatayım.

Evet 600cc ile başlanmaz ölürsünüz. Ölmeyenlerin şansı vardır ya da ben 600cc motorla başladım diyip yılda 1-2.000 km yol yapanlar var. Sorsanız 600cc ile başlamıştır ve kullanıyordur. Kullanmak var, kullanmak var. Hakkını vermek var.

250cc motor ile sık virajlı yollarda 600cc 3 kişinin içinden geçip adamları çıldırtmışlığımda var. Sorsan motor kullanıyorlar, 600cc kullanıyorlar, viraj yapıyorlar. Derler derleeer misali. Kullandığın motoru hakkıyla kullanıp, hakkını veriyorsan kullanıyorsundur.

Ufak hacimli motorla limit varmış, bir şet olmazmış. Ktm duke200'le arkadaşımı araba sıkıştırdı ve öldü. Hani bir şey olmuyordu? Hani limitleri vardı?

170'le tekerde ters döndüm otobanda sürüklendim. Kalktığımda sadece üzerimde ki mont parçalanmış, kolumda yanıklar oluşmuştu sürtünmeden.

Başka bir tanıdığım 280-290 km hız ile patlayıp sağ çıktığı kazadan, diğerinin 5 parça cenazesi çıktı.

Motor tecrübe işidir, cambazlıktır. Her cambaz ipte oynayamaz. Her cambaz her işi kıvıramaz. Ölüm arkanızda oturur evet biz bu sözü biliyoruz o konuda problem yok ama hiç bir bebekte emeklemeden yürümeyi, yürümeden koşmayı öğrenemez. Her ne olursa olsun parası olup ego yapanlar ülkemizde çok fazla. Benim param var, ben o motora binmem diyip artistlik yapanı edeni çok gördük.

En son 3-4 sene önce motordelisi. Com'da 27 yaşında evli bir arkadaş ilk motor olarak 1000RR alıcam dedi. Belki 10 sayfa nasihat ettik çocuğa yapma etme yapacağın iş değil, ufak motordan başla şöyle böyle. En son tersledi bizi, Para benim, mal benim, can benim sizene dedi. Artistlik yaptı o kadar tavsiye veren insana. Adam 3 gün sonra gazeteye çıktı 26 yaşındaki eşiyle beraber virajı alamayıp bariyerlere vurmuş, ikisi de oracıkta ölmüştü.

Çekirge 1 zıplar, 2 zıplar, 3, zıplar. Elbet bir yerde tökezler. Zaman var, hayat güzel, yaşamaya değer, sevdikleriniz, sevenleriniz var. Ben genele konuşuyorum, ego yapıp ben küçük motor kullanmam, kurye motoru kullanmam diyen genele söylüyorum.

Önce küçük motorla emeklemeyi, sonra yavaş yavaş yürümeyi, koşmayı öğrenmek lazım. Temeli sağlam olan, motoru hakkını vererek kullanandır. Hakkını vererek kullanan da motordan sonuna kadar zevk alan, diğerleri de motor kullanıyorum diye kendini kandıranlardır benim gözümde.

Tamamen şahsi düşüncelerimdir..

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ders niteliğinde olması için yazıyorum. Eski bir konudur ama dediklerimin özeti değil, uzun uzun yaşanmışlığı, acı acı tecrübe edilmiş halidir. Reklam olur diye isim veremediğim bir siteden AhmeT16 isimli üyeden alıntıdır.

İyi günler.............net

Bilgi almak için arada baktığım,Üye olmaya gerek duymadığım ................ Net Merhaba. Biraz konuşup birkaç cevap verip gitmeyi düşünerek yazıyorum.

Adım ahmet. Bursadanım. yaşım 25. Gençliğin baharı derlerya. öyle değil işte.Onu ben kendimden aldım.

acıtasyon olsun,geçmiş olsun denilsin diye yazmıyorum. Bakmak istedim foruma kaza bölümünde Bursa özdileğin orada kaza yapmış bir arkadaş.

2012 den beri geçmesine hala ilk motor SuperSport 600lük alayımmı muhabbetleri bitmemiş.

Yazmak istiyorum. Bilinçlenin diye yazıyorum.Kendime kızarak yazıyorum.Belki birine derdimi anlatabilirim diye yazıyorum.

2012 de Temmuzda bir motosiklet aldım ben. 2008 Model Yzf R1 aldım. daha öncesi sanıyorum 5 bin km kadar motosiklet kullandım ufak tekek şeyler buna scooterlerde dahil.

2012 ekimde o karanlık gecede. Bursa Özdilek geçiti hemen geçince Bir kavşak var. Total benzin istasonuda var orada.

Motosikleti sürme konusunda bir sıkıntım yoktu şehir içi normal şekilde kullanıyordum.Benim etrafımda motosiklet kullananda pek yoktur.
    Gittim beğendim aldım.Kimsede napıyorsun demedi. (ben kendimi bilmedikten sonra biri birşeyler desede ne kadar önemli ki? işte tam da bunun için yazıyorum bunları.

Bir an geliyor ki hayatta. İşte o an. Keşke dediğin an oluyor. Ben bursa tarafından gelip Görükle otobanına girecektim.Bursalılar bilir.Vazgeçip mudanya tepedevrentten dön ahmet dedim kendi kendime. Ben bunları düşünürken otoban sapağını geçtim.

Şunu belirtmek istiyorum. R1 Suçlu değil. Motosiklet asla suçlu değil.Gaz verdiğinizde giden.Frene bastığınızda duran bir makine yanlızca.
    yani güçlü motor öldürür demiyorum.Bilinçsizlik öldürür.

Sohbet gibi olsun istiyorum.İki dost konuşuyor gibi olsun. Öyle yazacağım.

Bak dostum. Görükleye gidiyordum ben,Okuldan sevdiğim bir kız umut verdi bana.Oldu gibiydi ya iş telefonda.Birlikte olacaktık onunla.
    Seviyordum,Çok.. Neler diyeceğimi düşünürek gidiyordum ben. Aklım ne yoldaydı nede ibrede.

Sen aklın başka bişeylerle çok meşgulken motosiklet sürüyormusun?
    Ben sürüyordum.

Sen motosiklet sürerken kulaklıkla yüksek sesle müzik dinleyip,bunun dikkatini dağıttığını bilip dinlemeye devam ediyormuydun?
    Ben ediyordum.

Sen güçlü bir motosikletin suya girdiğinde ne yapacağını biliyormusun?
    Ben bilmiyordum.

...........

Ekim'de. aklımda O'na neler diyeceğimi kurarken biraz daha vaktim olsun diye 15km öteden otobana girmek istedim,yolumu uzattım.
    Ben yazın aldığım. Ve gerçekten çok güçlü bir motosikleti ister inanın ister inanmayın daha hiç suya sokmamıştım.

Bak dostum Saat sanırım gece 2,3 arası. Olay nasıl oldu anlatayım
    Ben ne kadar hızlı gittiğimin hiç farkında değilim.
    Kulağımda da Muse-New Born bağırıyor.

bir an geldi. öyle bir kaydıki motosikletim. Beklemiyordum,Bilmiyordum,Ne yapacağımı hiç bilmiyordum.

o anlık savrulmadan sonra yüzüm ibreye yaklaştı o an ben Kadranda 240ı gördüm.

Nerdeydim biliyormusun? kavşağa sanırım 50 metre uzaktaydım ben.

Hafızam o anı çok net hatırlıyor.Belkide Allah özellikle hatırlamamı istemişti.Belkide bu yazdıklarım birine yol göstericek.
    Kader böyledir çünkü.

Nasıl motosikletin altımdan kaydığını hatırlıyorum. Kaskın yerle buluştuğu anda Gök yırtılırmışcasına çıkan sesi hatırlıyorum.

Sonra ne mi oldu dostum?

4 ay sonra uludağ universitesinde açtım gözlerimi ben. Gerçekten çok şanslıydım ben.

ne oluyor? diye ayağa kalkmak istiyor insan dostum.
    Sonra farkediyorsun ki bel altını oynatamıyorsun sen...

Hıçkırarak ağlayan bir ailen oluyor etrafında dostum.
    Arkadaşların çok üzgün bakıyor sana biliyormusun.

Sonra bir şekilde öğreniyorsun ömür boyu o sandalyede kalacağını dostum.Bil bak bu güzel bir duygu değil.

Ufak bir dalgınlığın mükafatını ilk sandalyeye oturduğunda iyice anlıyorsun dostum.

Kötü dostum,Gerçekten kötü.

Rüyanda koştuğunu görmek,top oynadığını görmek kötü dostum.

Sosyal yaşamı dert etme. Sevdiklerin değerli dostların varsa mutlu olabiliyorsun bazı bazı.

Bak dostum;

Motosiklet ile olan kısa maceramda beni çok mutlu etti. Seninde çok mutlu olmanı diliyorum.

Ama youtubeden izleyerek mutlu olma olur mu?

Doğduğumuz anda konuşamıyor koşamıyorsak.

Tecrübe etmeden Güçlü bir motosiklete binmek

Doğru değil dostum..

Yazdıklarım benim Kişisel görüşlerimdir.Hatada bendedir.

Ekipman konusuna girersekte. Orta segment tam kıyafetim vardı. Mont Motosiklet pantalonu eldiven kask.

Sağlıcakla Kalın. Dalmayın.
    Vakit buldukça sürün
    Motosiklet Bir tutkudur.
    Ömür boyu bu keyifi yaşayabilmek adına.Dikkatli sürün

Ego yapmayın, tecrübe yapın. Hiç kimseyi küçümsememek gerektiği gibi 100cc hacime olan motorları her hangi bir aracı küçümsemeyin. Ne kadar tecrübe o kadar çok can güvenliği. 19 farklı motosikletim oldu, 100.000 km'den fazla tecrübem var. O yüzden bu konuda yetkin bir tecrübem olduğunu ve buradaki insanların yorumları, doğru olmayan yorumlarınızı okuyarak gaza gelip ya da gaza gelmeden bir şekilde emeklemeden koşmaya kalkan insanlar olur diye yazıyorum. Yazıktır, günahtır. Aileleri, çolukları, çocukları, sevdikleri var. Daha 4-5 ay önce arkadaşımın 18 yaşında olan kardeşini toprağa verdik. Bana acıyı, üzüntüyü, vicdan azabını, gece uykusuz kalmaları, olayların gözümün önüne gelmesini neler yaşadığımı kimse bilemez. Benim yaşadıklarımı en azından burada bu yorumları okuyan, motora başlama merakı olan insanlar okusun diye yazıyorum. Allah'ım kimsenin evine ateş düşürmesin. Amin...
    Konu cannn22 tarafından (04-03-2017 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arkadasin yasadiklarini simdiye kadar okumamis olan kendine motorcu demesin. Ben 2007 yilindan beri motosiklet kullaniyorum 1200 cc ye kadar bir cok motor kullandim ama hic bir zaman 250 cc uzeri motosikletim olmadi.

İhtiyac duymuyorum pcx150 kullaniyorum son 2-3 yildir canini alarak tapa gaz kullaniyorum (112km/h max) guclu hizli bir motor sahibi olsam biliyorum ki ondan vazgecemeyecegim bu zehir gibi birsey uyusturucu gibi bi kere tadini alinca vazgecmesi cok zor.

Ben bulasmiyorum maddi durumum allaha sukur istersem yarin bi 600 luk race yada naked alabilirim ama 112 yapan motosikletimden gayet memnunum cunku kendimi taniyorum ben o gazi acarim acmadan duramam hayvanin biri onume kirarsa nasil kurtulacagim ? Virajda sulamaya denk gelirsem ne yapacagim ? Toplu bir suruse katilirsam ki illa katilirim gaza gelirsem o sirada bi olay olursa ne yaparim ? O yuzden bulasmamak benim icin en guzeli isteyen istedigi makinayi alabilir kimseye mani oldugumuz yok ancak alisma donemini hada hafif bir motorla atlatmak bu isin temel kurali.

10 senedir motosiklet suruyorum benim bi tarafim yemiyor hizli/guclu motor kullanmaya 3,4 kazam var dusmuslugum hepsindendr ufak siyriklarla kurtardim. Allah kimseye kaza bela vermesin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)