User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
120 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Emniyet seridinde ceza yemisim.

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorsiklet almayi emniyetten gitmek icin istemek : Uyaniklik
    Uyaniklik yaparken ceza yemek gayet yerinde bir karar. Sizlanmayiniz. Kanun belli, yaptiginiz sey belli.

Trafik kurallari belli, polisler emniyetten giden motorsikletleri gormezden geliyorlarsa o da o polislerin yanlisi ki iki yanlis bir dogru etmez.

Varsa bir derdi olan, yasalara kizabilir buna birsey diyemem, ama emniyetten gidipte "polis ayikamamis ben aslinda iyilik yapiyordum" denmez. Size kalmadi kurallari egip bukmek, kanun ne ise odur.

Bu arada emniyeti motorlara yasaklarlarsa daha cok kaza olur diyen arkadasa, emniyet seridinde seyir etmenin motorsikletlere de zaten hali hazirda yasak oldugunu bunun yaninda arac sollamanin da kurallara bagli oldugunu ve araclarin arasindan fildir fildir gecmenin yasak oldugunu hatirlatirim.

Siz motoru aralardan ve emniyetten uzayip uyaniklik yapmak icin bir arac olarak algiliyorsaniz zaten bastan hata yaparak basliyorsunuz konusmaya.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    serıtten gıtme. zık kadar motorsun; cekıl,ustune cıkarım bak.
    aralardan gecme.ayna felan carparsın,ne gerek var.
    emnıyetten gıtme; yasak, ceza yersın.

pardon?

sız hıc kendı serıdınde ortadan gıdebılen motorcu gordunuz mu? hele kı ıstanbulda yahu durdugunda plakanı ıttırıyor adam. yurur halde kacıp duruyorsunuz devamlı zaten temastan. motora bınmeden ahkam kesmeyın bence.

kimbubye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz de tüm bunlara çözüm olsun diye şeritten gitmek yerine kenarlardan gidiyorsanız, aralardan fıldır fıldır geçip kaçıyorsanız, emniyet şeridinden gidiyorsanız doğru bir şey mi yapmış oluyorsunuz?
    '89 Audi 100 2.0 Turbo Diesel

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plakayi takmayip yakalanmak 77 lira cezasi var, en guzeli onu yapmak beyler ciddiyim.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sökün abi plakayı ne gerek var
    plakasız yakalanırsan eğer ki köprüden kaçak geçtiysen birde, sanırım en uzak nokta cezası + bağlanmaya kadar gidebilir. Geçen cadde de plaka yok diye adam çevirdi, kontrol etti telsizde amirine direk şu anons u yaptı ;
    Amirim, doğrudur motorun plakası yok trafikten men ediyorum..
    Bunu duyduktan sonra dedim bir daha mı tövbe. Katlanabilir tak ama plakasız motorla asla çıkma..

Alıntı Draniela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plakayı bandanayla kapatıp gitmek en iyisi.
    Onun cezası daha büyük, dolandırıcılık resmen Bir ara köprüden geçen herkes yapıyordu ( ki hala yapıyor ) onlara da güzel güzel cezalar kesiliyor

Bu arada İstanbul'dan misafirim gelmişti kardeşi motor kullanıyor ve çoğu zaman polis emniyet şeridine yönlendiriyormuş. O zaman bu terslikte bir iş var

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar iyice kafayı üşüttü bizi illegale teşvik ediyorlar.

Trafik cezası caydırmak için vardır , bunlar tuzak gibi kullanıyorlar resmen yasal hırsızlık.
    Dr.Ecu

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motosikletlerin emniyet şeridine girmelerie canını sıkılanlar %99.999 motosiklet kullanmayanlardır
    kanunda yeri varmış mış
    tabi birde kıskananlar var, saatlerce arabada bekleyince normal tabi.

tamamda şöyle bir gerçek var bakın iyi okuyun
    eğer arkadan ambulans yada acil bir durumda gelen araca hiç sorunsuz yol veriyorsun geçip gidiyor

ama otomobil emniyet şeridine girince ne oluyor?
    yahu 1 tane araba bile olsa moku yedik hadi geçsin bakalım ambulan ce?

ona bakarsanız trafik kuralları %100 uygulansa şu istanbul trafiğinde varya kazandığınızın tamamını cezaya ödersiniz siz, iyi düşünün.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serıtten gıtme. zık kadar motorsun; cekıl,ustune cıkarım bak.
    aralardan gecme.ayna felan carparsın,ne gerek var.
    emnıyetten gıtme; yasak, ceza yersın.

pardon?

sız hıc kendı serıdınde ortadan gıdebılen motorcu gordunuz mu? hele kı ıstanbulda yahu durdugunda plakanı ıttırıyor adam. yurur halde kacıp duruyorsunuz devamlı zaten temastan. motora bınmeden ahkam kesmeyın bence.
    yanlıs yer
    1881 - 193

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motosikletlerin emniyet şeridine girmelerie canını sıkılanlar %99.999 motosiklet kullanmayanlardır
    kanunda yeri varmış mış
    tabi birde kıskananlar var, saatlerce arabada bekleyince normal tabi.

tamamda şöyle bir gerçek var bakın iyi okuyun
    eğer arkadan ambulans yada acil bir durumda gelen araca hiç sorunsuz yol veriyorsun geçip gidiyor

ama otomobil emniyet şeridine girince ne oluyor?
    yahu 1 tane araba bile olsa moku yedik hadi geçsin bakalım ambulan ce?

ona bakarsanız trafik kuralları %100 uygulansa şu istanbul trafiğinde varya kazandığınızın tamamını cezaya ödersiniz siz, iyi düşünün.
    Kanunda yeri varmis mis degil, var. Emniyet seridi seyir seridi degildir. Bu konuda tartismayalim istersen.

Kanunsuzlugu kanuna uymaya tercih eden bir yazi yazmissin, kafan karisik sanirim bu aralar.

Senin derdin kanunlarla ise git kanunlara carla, kendi kendine egip bukmeye calisma onlari, cunku sen bugun o kurali egip bukersen yarin baska biri baska bir kurali buker, e herkesin kafasina gore buktugu kurallari olan bir sisteme de adalet sistemi denemez. Kanunlar bu sekilde calismiyor.

@wolrath
    Ben ahkam kesmem, neyse onu soylerim, soylediklerim de kanunlarla belirlidir. Seridinden gidemiyorsan bunun cozumu emniyetten gitmek degil. Iki yanlis bir dogru etmez, zorlamayin etmez yani. Kendinizce ufacik bir pencereden baktiginizda size mantikli gelen, genis perspektiften bakildiginda kanunsuz ise o saatten sonra siz olsa olsa moral olarak hakli olursunuz kanunen degil ki bu verdiginiz orneklerde moral olarak bile hakli degilsiniz, yanlislari baska bireysel yanlislarla kompanse etme cabasindasiniz.

Bak ne zaman moral olarak hakli olursunuz biliyor musun? Derseniz ki "Evet emniyet seridinden motorsikletle gitmek yanlistir ancak su an ki kurallar ve duzenlemeler ve yapilamayan kontrol yuzunden boyle bir yola istemeye istemeye basvuruyoruz, en kisa sure icerisinde sistemin duzeltilmesini cani gonulden destekliyoruz" o zaman ben size hak veririm. Ama uyanik gibi "Motoru niye aldik ki zaten, biz motoruz yeea emniyetten kapariz aralardan akariz kimse karismiyor zaten obaa haydee" diye dusunurseniz, kusura bakmayin zerre degeri kalmaz ne yazdiklarinizin ne dusundukleriniz, tepkimi de gosteririm.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece merak ettiğimden soruyorum.
    Sinirini bozan durum nedir, motorun emniyet şeridinden gitmesinin ?
    Araçların arasından geçerken aynasına vursa bi sorun, çizgisinde gitmeyen araç motoru sıkıştırıyor oda bir sorun
    Doğal olarak gidebileceği en açıktan ve rahat gitmesi gerek.
    Arkadaş çokta güzel açıklamış
    Motor değil. Her türlü taşıt için geçerli o yazdığım. Emniyet şeridi hangi durumlarda kimlere serbest biliyorsunuz. Onun dışında motosiklet, tır, uçak fark etmez.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    basina gelen var mi bilmiyorum ama ben 2010 yilindan beri mitor kullaniyorum ilk kez boyle bir durumla karsilastim.

Dun eve gelmis.

Burada hatirladigim kadariyla trafik sikisik degildi aksine normal seyrinde ilerliyordu bende motor yavas oldugu icin arkadan gelenlerin beni sikistirmamasi yada onume cikan araci sollamak ile ugrasmamak adina trafigin seyrinin normal oldugu zamanlarda da guvenli surus icin var ise emniyet seridini tercih ediyorum.

Trafik sikisikken ***** nereyi bos bulursak ordan gidiyoruz.

Emniyet seridi kullanmanin tum araclara yasak oldugunu biliyorum ancak motorsikletlere bir hos goru gosterildiginide biliyorum. Cok sefer emniyette polis motorunj takip ettim yada ekiplerin yanindan gectim ancak simdiye kadar hic bi tepkiyle karsilasmadim.

Eds de gorev basindaki memur arkadas acimamis gecirmis bize cezayi dikkatli olmakta fayda var.
    bu ceza yediginiz yer tam olarak bostancı,küçükyalı tünel arasımı.dün gece bende orayı kullanmak zorunda kaldım.aldı bir stres şimdi.

bu arada emniyeti kullanmak kanunen yasak,polis kanun uyguluyorsa herkeze eşit uygulasın.buna lafım yok.ama aracı olan burdaki arkadaşlara emniyetten giden motorun ne zararı varki...motorsikletler ist.trafiginin vazgeçilmezidir artık.

buarada geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gunes G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanunda yeri varmis mis degil, var. Emniyet seridi seyir seridi degildir. Bu konuda tartismayalim istersen.

Kanunsuzlugu kanuna uymaya tercih eden bir yazi yazmissin, kafan karisik sanirim bu aralar.

Senin derdin kanunlarla ise git kanunlara carla, kendi kendine egip bukmeye calisma onlari, cunku sen bugun o kurali egip bukersen yarin baska biri baska bir kurali buker, e herkesin kafasina gore buktugu kurallari olan bir sisteme de adalet sistemi denemez. Kanunlar bu sekilde calismiyor.

@wolrath
    Ben ahkam kesmem, neyse onu soylerim, soylediklerimde kanunlarla belirlidir. Seridinden gidemiyorsan bunun cozumu emniyetten gitmek degil. Iki yanlis bir dogru etmez, zorlamayin etmez yani. Kendinizce ufacik bir pencereden bakinca size mantikli gelen, genis perspektiften bakildiginda kanunsuz ise o saatten sonra siz olsa olsa moral olarak hakli olursunuz kanunen degil ki bu verdiginiz orneklerde moral olarak bile hakli degilsiniz, yanlislari baska bireysel yanlislarla kompanse etme cabasindasiniz.

Bak ne zaman moral olarak hakli olursunuz biliyor musun? Derseniz ki "Evet emniyet seridinden motorsikletle gitmek yanlistir ancak su an ki kurallar ve duzenlemeler ve yapilamayan kontrol yuzunden boyle bir yola istemeye istemeye basvuruyoruz, en kisa sure icerisinde sistemin duzeltilmesini cani gonulden destekliyoruz" o zaman ben size hak veririm. Ama uyanik gibi "Motoru niye aldik ki zaten, biz motoruz yeea emniyetten kapariz aralardan akariz kimse karismiyor zaten obaa haydee" diye dusunurseniz, kusura bakmayin zerre degeri kalmaz ne yazdiklarinizin ne dusundukleriniz, tepkimi de gosteririm.
    Sana birsey diyim mi gunes?

Bos konusuyorsun ve emin ol motor kullanan hic kimse de senin bu soylediklerini kaile almaz.

Yasakmis ivirmis zivirmis motor kullaniyoruz biz tampon bizim vucudumuz sase ise bacaklarimiz kollarimiz. Ben canimi sokakta bulmadim sana gore uyaniklik olan bana gore mecburiyet bilmiyorum hayatinda hic motorsikletle istanbul trafiginde a noktasindan b noktasina artci veya surucu olarak farketmez gittin mi?

Yazdiklarindan boyle bir durumla hic karsilasmadini dusunuyorum.

Maxi ye de sonuna kadar katiliyorum elestren arkadaslarin cogu hasetlerinden catlayanlardir.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hee hasetimizden çatlıyoruz çok zor çünkü gidip 10-20 liraya bir motor almak.

Canın tehlikede olduğunu düşünüyorsanız motora binmezsiniz bu kadar basit. Canı daha çok tehlikede diye imtiyaz mı tanımak lazım ? Doğan şahin dacia kullanlara da bazı imtiyazlar tanınmalı o zaman bu mantıkla.

Yasa belli kanun belli oturup burda kendinize göre eğip bükmeye çalışmayın.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olan yine şahine oldu amk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok adam taniyorum istese en kral motorlara binebilecek lakin artci olarak oturmaya bile yusuf yusuf eden.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrica sizin dusuncenize gore motor kulalanan arkadaslar arabali vapura binerkende kuyruga girmeliler araclarin arkasinda trafikde beklemeliler dimi ?

Ne uyanik adamlariz taa yenikapilara kadar trafikte beklerken insanlar biz en onden ilk vapurla karsiya geciyoruz ve kimsede bize birsey demiyor neden acaba ?
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldim scooter, her delik her kaldirim neyse gecip gidiyorum beklemiyorum yaklasik 4000km dir kullaniciyim henuz bi polisle denk gelip cezada yemedim , iki ay evvel cevirmede durmadim gectim gittim ceza gelirmi bilmiyorum. Afedersinde hako herkes 10 20 bin veremiyor motora cok basitlestirmissin olayi.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldim scooter, her delik her kaldirim neyse gecip gidiyorum beklemiyorum yaklasik 4000km dir kullaniciyim henuz bi polisle denk gelip cezada yemedim , iki ay evvel cevirmede durmadim gectim gittim ceza gelirmi bilmiyorum. Afedersinde hako herkes 10 20 bin veremiyor motora cok basitlestirmissin olayi.
    abi rakama niye takılıyosun 2 bin liraya da motor var istedikten sonra. Hasetleniyomuşuz kıskanıyomuş diye yazan arkadaşlar asıl olayı baside indirgeyen. Almak bu kadar kolay olmasa çoluğun çocuğun önüne gelenin altında scooter var artık her yerden çıkıyorlar pat diye. Daha geçen o.ç. nun bitanesi aynamı dağıttı arkasına bile bakmadan kaçtı. Yakalasaydım üstünden geçecektim iyikide yakalamadım.

Bu arada vapur örneği gayet mantıksız , orada ufak olduğunuz için avantajınız var yer kaplamıyorsunuz , haliyle sıra beklemenin de bir manası yok. Sonuçta insanlar orada yer sırası bekliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en sonunda anladım yaw, salak kafam.
    ben hep, motorcuların trafikte normal bir araç gibi görünmek ve hakettikleri saygıyı ve dikkati görmek istediklerini sanırdım.
    lan meger onlar gayet imtiyaz istiyorlarmış.
    gerekçe de daha küççük olmaları.
    e bizim arabalr da otobüslerden küçük.
    haydin gençler emniyet şeridine.. gün bizim günümüzdür. ( işbu msj okundugunda ne kadar mantıklı geliyorsa, ahan da yukarıda yazılanların bazıları anca o kaadar mantıklı )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)