User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
120 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Emniyet seridinde ceza yemisim.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi rakama niye takılıyosun 2 bin liraya da motor var istedikten sonra. Hasetleniyomuşuz kıskanıyomuş diye yazan arkadaşlar asıl olayı baside indirgeyen. Almak bu kadar kolay olmasa çoluğun çocuğun önüne gelenin altında scooter var artık her yerden çıkıyorlar pat diye. Daha geçen o.ç. nun bitanesi aynamı dağıttı arkasına bile bakmadan kaçtı. Yakalasaydım üstünden geçecektim iyikide yakalamadım.

Bu arada vapur örneği gayet mantıksız , orada ufak olduğunuz için avantajınız var yer kaplamıyorsunuz , haliyle sıra beklemenin de bir manası yok. Sonuçta insanlar orada yer sırası bekliyor.
    +en onde motor yerı oluyor genelde az yer kaplamak ıcın onden alıyorlar motorları.
    kullanmayın motor o halde demıssın hako.. aynamı kırdılar demıssın bır de. sıkayet etme yahu, ya da kullanma araba o zaman mı yazalım bız de? . ıste bu sekılde olmaz. bırbırımızı kazanmamız lazım. basımızdakı gıbı yapmayın etmeyın kullanmayın o halde seklınde sonuclandırmayalım herseyı bence.

++gunes : dogruya dogru. hergun 90km ıse gıt gel yapıyorum. bana kolaylık saglasın dıye aldım,dogrudur. kural ıhlalı var,elestırınde de haklısın lakın bu sekılde kullanıma ses cıkarılmaması(polıs-halk) da acaba neden dıye dusundurmelı senı/sızı

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motoru kimse vasita saymiyor, sagdan giderken adam ustune cikmaya calisiyor ciksana lan diye hareket yapiyor, seritte oldugunu bile bile ustune kirip seridine girmeye calisiyor vs emin olunki siz dikkatli olmazsaniz motorda olmek sakat kalmak an meselesi. Ben imtiyaz istemiyorum, emniyet seridi kullanmiyorum ceza gelir diye, saygi gorsem bana yeter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten e-5 de trafigin icinde cok yer kapliyoruz en kalinimiz 80 cm oda goldwingler al sana tutarsizlik.

Bende arac kullaniyorum ayni zamanda ne zaman arkamda bi motor gorsem seridin hafif sagina yada soluna geciyorum adam rahat gecsin diye haliyle e-5 avrupa yakasinda emniyet seridi diye birsey yok.

Aynani dagitmis motorcu yakalasan ustunden gececeksin peki bumu dogru davranis ? Yada o motorcuya kizdin diyemi suan ki tepkin Merak ediyorum.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rodya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en sonunda anladım yaw, salak kafam.
    ben hep, motorcuların trafikte normal bir araç gibi görünmek ve hakettikleri saygıyı ve dikkati görmek istediklerini sanırdım.
    lan meger onlar gayet imtiyaz istiyorlarmış.
    gerekçe de daha küççük olmaları.
    e bizim arabalr da otobüslerden küçük.
    haydin gençler emniyet şeridine.. gün bizim günümüzdür. ( işbu msj okundugunda ne kadar mantıklı geliyorsa, ahan da yukarıda yazılanların bazıları anca o kaadar mantıklı )
    bizim kimseden imtiyaz bekledigimiz yok zaten kimse bize saygi gistermedigi icin bizi tasittan saymadigi icin tehlikeden nerde uzaksak ordan gidiyoruz temastan herzaman kaciyoruz.

Sen yanlis anlamissin rodya.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +en onde motor yerı oluyor genelde az yer kaplamak ıcın onden alıyorlar motorları.
    kullanmayın motor o halde demıssın hako.. aynamı kırdılar demıssın bır de. sıkayet etme yahu, ya da kullanma araba o zaman mı yazalım bız de? . ıste bu sekılde olmaz. bırbırımızı kazanmamız lazım. basımızdakı gıbı yapmayın etmeyın kullanmayın o halde seklınde sonuclandırmayalım herseyı bence.

++gunes : dogruya dogru. hergun 90km ıse gıt gel yapıyorum. bana kolaylık saglasın dıye aldım,dogrudur. kural ıhlalı var,elestırınde de haklısın lakın bu sekılde kullanıma ses cıkarılmaması(polıs-halk) da acaba neden dıye dusundurmelı senı/sızı
    Hocam benim ailemde aktif motor kullanan 3 kişi var hem de yıllardır kullanıyorlar. Ben kullanmayın derken kast ettiğim şey , bunun güvensiz olduğu aşikar , bunu öne sürerek kanun dışı bir şeyi meşrulaştırmak anlamsız demek istediğim. Sonuçta bu araç bu durum göze alınarak biniliyor. Ben şahsen istanbul da asla motor kullanmam. Çok heves ediyorum çok da seviyorum ama artık trafikte arabayla bile tedirgin oluyorum, ortalık O.Ç. dolmuş , millet bilinçleneceğine hızla daha da hoyrat ve cahil davranmaya başlıyor. Zaten insanlar dediğin gibi birbirimizi kazanalım , saygılı olalım mantığıyla düşünse , motorcununda oradan buradan zart zurt atlamasına emniyet şeridi kasmasına gerek kalmayacak. Ama bu söylediğim gerçekleşir mi ? İmkanız ? Araba saygılı olsa motorcu olmaz, motorcu olsa arabalı olmaz, niye mi ? ikisi de aynı insan topluluğu , motor araba diye ayırmanın anlamı yok.

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birkaç yıl evvel motor aldım, mahalle etrafında biraz piştikten sonra cesareti topladım köprüyü geçip işe gitmek için bilekleri sıvadım. Köprü yolundayım, sağ şeritten tıngır mıngır gidiyorum, önümde polis arabası var. Polis arabasında sağda oturan memur yarı beline kadar camdan sarktı, "Geçsene lan sağdan" diye bağırdı. O gün bugündür emniyet şeridinden gidiyorum köprü yoldunda.

Emniyet şeridi gibi hız limitleri de belli kanunda, bir allahın kulunu göremezsin şehir içinde hız sınırına uyan. Sahil yolunda 30 yazan yerler var, o hızlara düşsen kurala uyacam diye kaza olur. Keşke resmi olarak yasak olmasa, bir tane motosiklet şeridi ekleseler çok kullanılan güzergahlara. Hem trafik rahatlar, hem motorcular rahatlar.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gunes bircok baska konularda hakli olabilirsin ama motorsiklet konusunda oldukca cahil davraniyorsun.

kaldiki beni taniyanlar hicbir konuda taraf tutmadigimi bilir.
    kurallari gayet iyi biliyorum ve sana tekrar diyorumki eger tum kurallar %100 uygulansa basta sen batarsin.

olaya soyle bak
    ben tam 10 senedir motora biniyorum
    ve 10 senedir emniyet seridinden gidiyorum tamammi?
    ben bugune kadar 1 kere bile hicbir araci zor dumumda birakmadim.

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gunes bircok baska konularda hakli olabilirsin ama motorsiklet konusunda oldukca cahil davraniyorsun.

kaldiki beni taniyanlar hicbir konuda taraf tutmadigimi bilir.
    kurallari gayet iyi biliyorum ve sana tekrar diyorumki eger tum kurallar %100 uygulansa basta sen batarsin.

olaya soyle bak
    ben tam 10 senedir motora biniyorum
    ve 10 senedir emniyet seridinden gidiyorum tamammi?
    ben bugune kadar 1 kere bile hicbir araci zor dumumda birakmadim.
    Kanunlarla belirlenmis kurallarin esnetilmemesini, adamina gore anlamlandirilmamasini savunmaksa eger cehalet, ben cok memnun olurum cahil olmaktan. Ne aci ki bunun adi cehalet degil saygidir.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzoz emısyonu ? en basıtınden katatılık ıptalı. 1.yasak 2.dogaya dusman
    pekı yapmayanımız var mı?
    yukarıda dendıgı gıbı tum kurallar uygulanırsa bu ve benzerı sitedekıler basta olmak uzere bınlerce insan trafıge cıkamaz.
    nerede sımdı dogaya-kurallara saygı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    baslıktakılerı gorunce aklıma su vıdeo geldı

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbulda herkes emniyet şeridini kullanıyor. kopru yolunda ve diğer yollarda polisin bile laf söylemediği bir durum. bence polisle beraber bir foto yada video cekip itirazda bulunun. hergün binlerce motor emniyet şeridini kullanıyor istanbul trafiğinde. o cezanın iptal olma durumu yuksek... hatta bu olay yuzunden sıkıntı yasıyan bir motorlu arkadas bir baska arac sahibiyle tartısmaya girmiş polisle konusulmus bunun üstüne polis istanbul trafiğinde motorların neler neler cektiğiyle ilgili konusma yapmısve diğer arac sahibini paylamış, yollamışlıgı var...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hak_on Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbulda herkes emniyet şeridini kullanıyor. kopru yolunda ve diğer yollarda polisin bile laf söylemediği bir durum. bence polisle beraber bir foto yada video cekip itirazda bulunun. hergün binlerce motor emniyet şeridini kullanıyor istanbul trafiğinde. o cezanın iptal olma durumu yuksek... hatta bu olay yuzunden sıkıntı yasıyan bir motorlu arkadas bir baska arac sahibiyle tartısmaya girmiş polisle konusulmus bunun üstüne polis istanbul trafiğinde motorların neler neler cektiğiyle ilgili konusma yapmısve diğer arac sahibini paylamış, yollamışlıgı var...
    Sen ve diger arkadaslarin cesitli ornekler verdigi durumun izahati cok acik iken bazi arkadaslar burada sulh ceza mahkemesi yargicligina soyunmus bizleri yargiliyorlar sanki goren trafikte insanlarin canina-malina kast ediyoruz.

Neyse ben bu cezayi oderim sikayetle falan ugrasamam yasa belli yasak ama bidaha yemem aklim basima geldi
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    egzoz emısyonu ? en basıtınden katatılık ıptalı. 1.yasak 2.dogaya dusman
    pekı yapmayanımız var mı?
    yukarıda dendıgı gıbı tum kurallar uygulanırsa bu ve benzerı sitedekıler basta olmak uzere bınlerce insan trafıge cıkamaz.
    nerede sımdı dogaya-kurallara saygı?
    Bana yazdigini dusunerek benim katalitik konvertoru olmayan aracimin sadece pistte kullanildigini hatirlatir gunluk aracimda herhangi bir modifikasyon olmadigini belirtirim.

Ancak eger modlu bir aracla trafige cikiyor olsaydim bile, motorcularin mantigiyla paralel olarak "modifiye bizim hakkimiz soke soke aliriz kime ne zararim var" demek yerine "kanuni degil ancak duzensizlik ve kanun eksikleri yuzunden boyle bir yol sectigimi, biran once bir duzenleme yapilmasi gerektigini cani gonulden istedigimi soylerdim, bu konudan ceza yedigimde de sanki hakliymisim gibi konusmaya yuzum olmazdi ki problem de tam olarak bu. Motor kullananlar emniyetten gitmeyi, aralardan derelerden ziplayarak araclari gecmeyi kendilerine hak zannediyorlar ve fakat degil.

Onceki mesajimda da yazdim tekrar yazmak istemiyorum, yaklasim onemli, bilinc onemli. Ben motorum emniyetten kapatirim benim hakkim bu demek ne kanunu ne kendini bilmektir, suursuzluktur.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen farkli bir dil konusuyorsun biz farkli bir dil konusuyoruz birbirimizi anlayabilmemiz imkansiz o yuzden uzatmayalim ben konuyu diger arkadaslarin da dikkatli olmasi boyle bir uygulamanin var oldugunu bilmeleri icin actim cezaya bi itirazim yok sadece sacma oldugunu dusunuyorum o kadar.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada emniyet seridi ihlalilin cezasinin ne kadar oldugunu bilen var mi bana 88 tl kesmisler ve emniyet seridi ihlali yazmiyor aciklamada trafik isaret ve levhalarina uymamak yaziyor.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada emniyet seridi ihlalilin cezasinin ne kadar oldugunu bilen var mi bana 88 tl kesmisler ve emniyet seridi ihlali yazmiyor aciklamada trafik isaret ve levhalarina uymamak yaziyor.
    Emniyer şeridi en ucuz ceza, 77'ydi 88 oldu heralde?

Yakalanırsanız 20 puan öperler ama affı yok, dikkat edin

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi herkes güzelcene yazmışta, motor orta şeriyten gitse adam motor diyo kaçar diyo laak diye şeriy değiştiriyor
    Trafik var ortadan gidim diyosun, kimse çizgisinde gitmiyor afedersin ama mal gibi bekliyorsun motorla
    Beklenmedik anda kafa çıkarıyorsun, kapı açıyosun.. 2 tane arkadaşım o şekilde sol serçe parçak arası yarıldı 12/13 dikiş atıldı..
    Motorlara malesef saygı yok, tam ortasından gitmesin çizgiye yekın gitsin..
    Ona baakrsanız eğer, köprüde her dakika herkese ceza yığılması lazım..
    Motor un kapladığı yer ufak 2 araç arasına sığacak yer yeterli..
    Adam ne güzel konuya değinmiş, vapuruda mı beklicem
    Bekleyince, abi sen ne bekliyosun ufaksın geç git diyenler gördüm ben.. Hemde şehir dışı feribotlarında..
    Motora Türklerin ön yargısı bariz var, bunu yenmesiğiniz sürece motor bu ülkede hep kötü olacak.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllardır motor kullanırım, ilk aldığımda yaptığım ilk şey plakayı sökmek olur! Çünkü motor, otomobillere göre daha rahat hareket alanına sahip olduğu için eds gibi sistemlerle art niyetli olmasanız da bir çok ceza gelebilir.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    basina gelen var mi bilmiyorum ama ben 2010 yilindan beri mitor kullaniyorum ilk kez boyle bir durumla karsilastim.

Dun eve gelmis.

Taktiği veriyorum
    ilk resimde belli olan arka tekerleğin arkasında asfaltta kare bir çizik var onun üstünden geçmessen eds fotoğraf çekmez
    Bil ki, hakları bedelsiz vermez, zulmeden alçak ;
    Özgürlük armağan edilmez, feth edilir ancak !!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)