User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
120 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Emniyet seridinde ceza yemisim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Emniyet seridinde ceza yemisim.

basina gelen var mi bilmiyorum ama ben 2010 yilindan beri mitor kullaniyorum ilk kez boyle bir durumla karsilastim.

Dun eve gelmis.

Burada hatirladigim kadariyla trafik sikisik degildi aksine normal seyrinde ilerliyordu bende motor yavas oldugu icin arkadan gelenlerin beni sikistirmamasi yada onume cikan araci sollamak ile ugrasmamak adina trafigin seyrinin normal oldugu zamanlarda da guvenli surus icin var ise emniyet seridini tercih ediyorum.

Trafik sikisikken ***** nereyi bos bulursak ordan gidiyoruz.

Emniyet seridi kullanmanin tum araclara yasak oldugunu biliyorum ancak motorsikletlere bir hos goru gosterildiginide biliyorum. Cok sefer emniyette polis motorunj takip ettim yada ekiplerin yanindan gectim ancak simdiye kadar hic bi tepkiyle karsilasmadim.

Eds de gorev basindaki memur arkadas acimamis gecirmis bize cezayi dikkatli olmakta fayda var.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f.ck
    yahu hergun emnıyetten yardırıyorum ben neredeyse.
    gecmıs olsun.
    bana bır ton gelır o halde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende ondan korkuyorum o tarihten sonrada cok girip cikmisligim oldu patir patir dokulmez insallah vezalar
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorlu tasıtların kullanması yasak dıye bır cok ceza gelebılır...

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    basina gelen var mi bilmiyorum ama ben 2010 yilindan beri mitor kullaniyorum ilk kez boyle bir durumla karsilastim.

Dun eve gelmis.

Burada hatirladigim kadariyla trafik sikisik degildi aksine normal seyrinde ilerliyordu bende motor yavas oldugu icin arkadan gelenlerin beni sikistirmamasi yada onume cikan araci sollamak ile ugrasmamak adina trafigin seyrinin normal oldugu zamanlarda da guvenli surus icin var ise emniyet seridini tercih ediyorum.

Trafik sikisikken ***** nereyi bos bulursak ordan gidiyoruz.

Emniyet seridi kullanmanin tum araclara yasak oldugunu biliyorum ancak motorsikletlere bir hos goru gosterildiginide biliyorum. Cok sefer emniyette polis motorunj takip ettim yada ekiplerin yanindan gectim ancak simdiye kadar hic bi tepkiyle karsilasmadim.

Eds de gorev basindaki memur arkadas acimamis gecirmis bize cezayi dikkatli olmakta fayda var.
    gidebildiğin kadar çizgiye teğet gitmeye bak öyle durumlarda, buna benzer cezayı bjk de ortaköye giderken yedim. Trafik full ilerlemiyor. Ortaköye gidiş çift, bjk ye dönüş tek şerit. Gidiş geliş şeridin ortasına çıktım diye ceza yemişliğim var.. geçmiş ola

Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    f.ck
    yahu hergun emnıyetten yardırıyorum ben neredeyse.
    gecmıs olsun.
    bana bır ton gelır o halde
    toplu gelir belki abi bir gün, biriktiriyorlardır

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecmis olsun. Bu ceza 7. Ayin 21inde kesilmis. O tarihten itibaren gectiyseniz gelme ihtimali var. Ins gelmezde bu kadarla yirtarsiniz. Yahu gordugum kadariyla tum kurallara uymussunuz. Kask var. Plaka var. Efendi efendien sagdan gidiosunuz. O halde ceza geliyor ya o koyyor adama. Semt iclerinde yardir yardir gidenler var. Ne dsem bilemedim..gecmis olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun. Bu ceza 7. Ayin 21inde kesilmis. O tarihten itibaren gectiyseniz gelme ihtimali var. Ins gelmezde bu kadarla yirtarsiniz. Yahu gordugum kadariyla tum kurallara uymussunuz. Kask var. Plaka var. Efendi efendien sagdan gidiosunuz. O halde ceza geliyor ya o koyyor adama. Semt iclerinde yardir yardir gidenler var. Ne dsem bilemedim..gecmis olsun.
    işte adaletsiz bir sistemimiz var.. Ben full ekipman dolaşayım para bayılayım ceza yememek için, adam kıçı kırık motorla çıksın çevreyi kirletsin, kask takmasın bir şey yapmasın, ehliyeti olmasın ama egzoz um ses çıkarıyor diye ceza yiyim.. Adaletsizlik var

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne yalan söyleyeyim iyi olmuş. Sinirimi bozuyor emniyet şeridinden ilerleyenler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yalan söyleyeyim iyi olmuş. Sinirimi bozuyor emniyet şeridinden ilerleyenler.
    Onada eyw ama sunu bilesinki motorsikletler emniyet seridini isgal etmez yolu asla tikamaz eger acil gecmesi gereken itfaiye ambulans vs araclar var ise saniyesinde yolu bosaltabilir.

Motosiklet surucusu olarak trafikte araclarin atasindan serit ortasindan gitmeyide bilirim pekala ama o riskli bir durum yada trafikte bir araci dusuk hizda takip etmek ozellikle yazin sicak gunlerinde full face kask ile mont ile 20 km hizla trafigin seyrine ayak uydurmamizi kimse beklemesin. Yine kaldi ki trafik nirmal seyrinde ilerlediginde istanbulda 100 km hizdan assagi suren yok ben guvenlik amacli emniyet seridinden gidiyorsam keyfimden degil diger araclarin normal seyrini engellememk ve kendimi guvende tutabilmek icin gidiyorum.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece merak ettiğimden soruyorum.
    Sinirini bozan durum nedir, motorun emniyet şeridinden gitmesinin ?
    Araçların arasından geçerken aynasına vursa bi sorun, çizgisinde gitmeyen araç motoru sıkıştırıyor oda bir sorun
    Doğal olarak gidebileceği en açıktan ve rahat gitmesi gerek.
    Arkadaş çokta güzel açıklamış

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ceza normal değil mi ? Emniyet şeridi motorculara serbest diye bir kanun maddesi zaten yok diye biliyorum. Dediğin gibi hoş görüyorlardı herhalde ama artık motor kullanan hatrı sayılır bir kitle var işin cılkı çıktı artık.

HONDAHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son sözünüze katılıyorum, diğer araçların normal seyrini engellememek ve kendinizi güvende tutabilmek için doğru olabilir ama kanun da; siz de motorlu taşıtsınız, diğer araçlar gibi şeritten gideceksiniz diyor.! Tamam ben de aralardan, derelerden, emniyet şeridinden hele ki en soldaki o dar şeritten giden motorlara gıcık oluyorum da, e be kardeşim bu adam arabayla aynı şeritte gidecek ve aynı trafiği, yavaşlığı çekecekse niye motor kullanmak gibi bir riske girsin anlamıyorum ki. Buna da bir düzenleme şart.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eger emniyet seridinden giden her motora ceza kesilirse ve bunun cilki cikarsa ilerleyen yillarda motorsikletli kazalari cok asiri artacaktir ne olacagini soyleyeyim.

Kimse emniyete girmeyecegi icin trafikteki araclarin arasindan herkez dans etmeye baslayacak arabanin aynasina carpan kendini yerde bulacak! Yada dikkatsiz serit degistiren araclarin hismiyla kendimizi yerde bulacagiz belkide yandan gecen diger aracin altinda boylesi daha mi iyi olur??

Duzgun seridinde git kardesim diyeceksin motor kullanmiyorsun anladigim kadariyla sanada cevaben emin ol oyle bisey yok adam chooper ile gidemiyor trafigin seyrinde ben scooter ile salak miyim araclari takip edeyim. Niye motor kullaniyorum ki o zaman kapida aracimda var onunla cikarim yola.

Yasa var dogru motorlu tasitlarin emniyet seridinden gitmesi yasak!

Ama uygulama yanlis o eds den bana cezayi kitleyen ahmet **** adinda bir memur arkadas trafigin nirmal seyrinde aktigini gordugu halde motorcunun araclara engel olmamak icin emniyetten gittigini ayikamamis yada ayikmks ama suna gecirelim cezayi demis.

Sagolsun ama bidaha bana o cezayi yazabilirler mi yazamazlar bende gereken onlemleri alacagim. Motorcu diger arkadaslarada tavsiyem gereken onlemlerini alsinlar.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

CupraR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha öncede emniyette motorsiklet ile ceza yiyen birini duymuştum.bu sebepten kamera eds polis vs görünce emniyet şeridindeysem yanaşa bildiğim kadar şerite olabildiğince yaklaşarak geçiyorum ne olur olmaz diye.Ondada yesem girmem artık.Türküz deneme yanılmayla öğreniyoruz herşeyi
    Geçen sene akşam 10 bucukta Bikerede Hem radar hem hatalı şerit değiştirme ve Şerit değiştirirken diğer şöförleri dikkate almama gibi bi sebebten 517TL 3adet ceza yı bikerede kesmişlerdi.Çok sinir oldum ödemedim itiraz ettim mahkemeye kasti kesilmiştir haksızlıktır falan filan yazarak bi sene sonra mahkeme sonuçlandı red geldi faiziyle birlikte ödedim 800TL gibi bi rakam çok mutluyum.
    Plakasız gezmek en mantıklısı en fazla polis çevirmesinde 80tl gibi bi rakam yazıyo sanırım.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sökün abi plakayı ne gerek var

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plakadaki B yi P yap devam geçmiş olsun

CupraR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ondada çevirmeye falan girersen sakat.En güzeli sökmek Düştü dersin ufak bi ceza yersin.Zaten yalan değil kimisinin titreşimden sürekli vidaları gevşiyo yada düşüyo ya sallanıyo arkada.

kimbubye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emniyet şeridi her ne maksatla olursa olsun taşıtlara yasaktır. Ben küçüğüm hemen yolu açarım diye bir yorum düşünülemez bile. Tüm güvenlik ekipmanları üzerinizde diye emniyet şeridini kullanma hakkınız olduğunu düşünmüyorum. Hoşgörü olayına ise tamamen ters açıdan bakarak şunu söylüyorum: Belkide araba kullanan kişilerin motorculara bilenmesindeki bir diğer sebepte bu olabilir. Haksız da sayılmazlar bence.

Dolayısıyla bu konuda yanlış ya da haksız bir durum göremiyorum. Ceza olayında geçmiş olsun. Umarım bu olay farkındalık yaratır ve emniyet şeridi kullanımını engeller.
    '89 Audi 100 2.0 Turbo Diesel

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plakayı bandanayla kapatıp gitmek en iyisi.

Bu arada İstanbul'dan misafirim gelmişti kardeşi motor kullanıyor ve çoğu zaman polis emniyet şeridine yönlendiriyormuş. O zaman bu terslikte bir iş var
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)