User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
54 sonuçtan 39 ile 54 arası

Konu: Motosiklet turkiyede niye yayginlasmiyo derlerse bunu gosterirsiniz.

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ama onlarda zevk icin binmiyoki motora nekadar hizli teslimat yaparsa yeni bir is daha yapmak icin zamani olur,ekmek parasi adamin,bunlari yapmazsa eve ne goturucek? Eger yanlissam yanlis de lutfen
    5 yıldır paket servis elemanlığı yapıyorum sadece yazları(MC Donald's , Dominos , BK ) . Yanlış olduğun konu şu. Ben bugüne kadar paket geç gitti diye sürücüden para kesildiğini hiç bir şirketten duymadım bilmiyorum . Fakat kendi çevremden de örnek vermek gerekir ise 1-2 kişi dışında paket servise giderken adam akıllı giden pek arkadaşım yoktu. Ve her seferinde kendilerini uyarmama rağmen bunda bi değişiklik olmadı. Yani bu olay insanın kendi içerisinde bitiyor.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bogaz koprusunde deniz tarafındaki korkulukların arasından geçmeye calısanları ayrı bir zevkle sıkıştırıyorum.bir sürü video oldu yakında ekleyeceğim
    yahu sen neyin kafasını yaşıyorsun öyle?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bogaz koprusunde deniz tarafındaki korkulukların arasından geçmeye calısanları ayrı bir zevkle sıkıştırıyorum.bir sürü video oldu yakında ekleyeceğim
    abi kırmızı ışıkta bekler iken arkamdan geldi otobüs çarptı motorsikletime. Allahtan tıklama şeklindeydi de otobüsün kırmızı rengi motorumun arka demirine yapıştı. Bu durumda biz ne yapalım ? İlla ki adamı vuralım mı ?

10 yıldır aralıksız motorsiklet 6-7 yıldır da aralıksız araba kullanıyorum. Her ikisinde de hata yapabiliyorum ister istemez. Fakat bi nokta da it , serseri dediğimiz insanlar yüzünden düzgün , adabı ile motorsiklet ile motor kullananlar hep serseri oluyor.

Kısmet ise Ocak ayında 700cc lik motorsikletimi alıyorum. Küçük motora benzemez. Rabbim kaza bela vermesin . Fakat trafikte de aynasını kullanmayı bilmeyen öküzler yüzünden bizim de canımız tehlikede. İlla ki adaleti kendimiz mi verelim ?

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasıl bir hastasınız anlamadım ki. Umarım sözünüzde durup eklersiniz. Gerekli yerlere ileteceğimden emin olabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi kırmızı ışıkta bekler iken arkamdan geldi otobüs çarptı motorsikletime. Allahtan tıklama şeklindeydi de otobüsün kırmızı rengi motorumun arka demirine yapıştı. Bu durumda biz ne yapalım ? İlla ki adamı vuralım mı ?

10 yıldır aralıksız motorsiklet 6-7 yıldır da aralıksız araba kullanıyorum. Her ikisinde de hata yapabiliyorum ister istemez. Fakat bi nokta da it , serseri dediğimiz insanlar yüzünden düzgün , adabı ile motorsiklet ile motor kullananlar hep serseri oluyor.

Kısmet ise Ocak ayında 700cc lik motorsikletimi alıyorum. Küçük motora benzemez. Rabbim kaza bela vermesin . Fakat trafikte de aynasını kullanmayı bilmeyen öküzler yüzünden bizim de canımız tehlikede. İlla ki adaleti kendimiz mi verelim ?
    Kardesim duzgunce yolunda gidene kim ne diyebilir ? Kendini cizgilerle belirtilmis seritte gitmekle yukumlu sanmayip aradan kiyidan koseden trafiktekileri tehlikeye atarak giden her motosikletli canavari sikistiriyorum ne *** yerse yesinler umrumda degil acikcasi.bu millete kurallari zorla ogretecez baska caresi yok baksana aramizda bile neyin kafasini yasiyosun diyenden tut gerekli yerlere iletecegim diyende var.zaten ben gerekli yerlere videolari tek tek yolluyorjm bu trafik teroristlerinin.motorsiklet biryere en kisa yoldan trafigi kurallari vb. Seyleri hice sayip gitme araci degildir

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaldırımdan geçerken şöyle buff tarafına kolunu kaldıracaksın görecek babannesinin sol billurunu
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende son 3 aydır 125 lik scooter kullanıyorum ama ülkemizde şerefsiz bitmiyor korna çaldın diye arabayla önğne kıran mı dersin bomboş yolda ani fren yapan mı dersin yoksa sinyal vermeden sıkışık trafikde önüne kıran mı motor dikkat işidir sıkışık trafikde giderken bile araçlar arasından yavaş gidiyorum illa bi dengesiz önüne kırıyor çünkü

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kafaya go-pro takıp herkeze salça olmada meşur oldu ha, yakında izleriz haberlerde trafikte motorcuya sıktılar diye ,

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi simdi motora basliycam,hani bunlari duyup goruyorum bi tereddut olusuyo,diyorum daha yasimiz 16 ne gorduk ne yasadik,motor sevdasina canimizdan olmayalim,sonra kendimi kandirmak icin olucaksa her sekilde olur diyorum ama hala net bi fikre varabilmis ve odaklana bilmis degilim,umarim motor hikayemiz kazasiz belasiz baslar ve agir kaza yasamadan surer gider,herkesin tekeri duz bassin. Bu arada blow07, abi ben ne bu konuda calistim ne ettim,ama yemeginin 5 dakka geciktigi musterinin sinir kupune donup servisciyi azarladiginida cokca duydum.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi simdi motora basliycam,hani bunlari duyup goruyorum bi tereddut olusuyo,diyorum daha yasimiz 16 ne gorduk ne yasadik,motor sevdasina canimizdan olmayalim,sonra kendimi kandirmak icin olucaksa her sekilde olur diyorum ama hala net bi fikre varabilmis ve odaklana bilmis degilim,umarim motor hikayemiz kazasiz belasiz baslar ve agir kaza yasamadan surer gider,herkesin tekeri duz bassin. Bu arada blow07, abi ben ne bu konuda calistim ne ettim,ama yemeginin 5 dakka geciktigi musterinin sinir kupune donup servisciyi azarladiginida cokca duydum.
    evet kardeşim bende çok azar işittim. Ama her seferinde sorunun bende değil gerekir ise restoran ile iletişime geçip görüşmelerini istedim.

Şöyle bir yaşadığım örneği vereyim. MC Donald's ta çalıştım bu yaz. İşten ayrılmama 1 hafta kala öyle bir yağış vardı ki restorana 5 dakika mesafedeki evet sipariş 1.5 saatte gitti. Bayandan yediğim azarın haddi hesabı yoktu. Dışarıdaki yağmurdan sanırım farkında değilsiniz. Ayrıca şikayetiniz var ise bunu bana değil restorana iletirseniz sevinirim. Dedikten sonra aksi bir cevap verseydi siparişi tekrar geri alır restorana geri gönderirdim. İnsanlarımızın bilgisizliği demek istiyorum.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet kardeşim bende çok azar işittim. Ama her seferinde sorunun bende değil gerekir ise restoran ile iletişime geçip görüşmelerini istedim.

Şöyle bir yaşadığım örneği vereyim. MC Donald's ta çalıştım bu yaz. İşten ayrılmama 1 hafta kala öyle bir yağış vardı ki restorana 5 dakika mesafedeki evet sipariş 1.5 saatte gitti. Bayandan yediğim azarın haddi hesabı yoktu. Dışarıdaki yağmurdan sanırım farkında değilsiniz. Ayrıca şikayetiniz var ise bunu bana değil restorana iletirseniz sevinirim. Dedikten sonra aksi bir cevap verseydi siparişi tekrar geri alır restorana geri gönderirdim. İnsanlarımızın bilgisizliği demek istiyorum.
    Saniyolarki dunya kendilerinden ibaret,herkeste usaklari
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

jnrjames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motoru da motorcuyuda severiz seviyoruz abiler arkadaşlar. Biz gidemiyoruz diye size gıcıklıkta yok. Ancak motor sürme işinin felsefe ve ayrıcalık olduğunuda biliyoruz.

Ama bazende siz bu felsefeyi feminizmi hunharca savunan sabit görüşlü bayanlar gibi davranıyorsunuz. Evet geçin oradan buradan ama aynaya da 30 cm mesafeden sağ tarafı herkes kollayamayabilir. sözüm tabi ki zorbalık yapan araç sürücülerini kapsamıyor ancak bu tartışma bitmez bitmiyor. Trafikte motorcu arkadaşlarında durmaya yakın anlarda çok ani davranışları var, görüyoruz hepimiz. Ayrıca motorların akselerasyonu otomobillere göre çok daha fazla. siz o hıza çabuk çıkmaya alışıyorsunuz ama 20 ile sıkışmış olan trafikte 50 ile gelen motor aynalardanda herhangi bi araç gibi çabuk farkedilmiyor.

Genelleme yapmak tabi ki çok çok zor bu konuda iki taraf içinde. Ben saygıyı elden bırakmamaya çalışanlardanım, ama tek şerit yolda sağımdan geçmeye çalışan motorcu arkadaşlarda oluyor. Motor sığıyor diye girmek zorunda değil. Tek şerit yolda da insan sağ aynasının kontrolünü bazen es geçebiliyor, park yeri mağaza vs arayabiliyor. Söylediklerimi lütfen şahsi algılamayın. Bu konular bitmedi bitmeyecek malesef. Saygı gerekli hepimize. inşallah bütün araçlar (küçük büyük toz otobos kamyon jip bibip) birbirlerine saygı gösterirler ve herkes mutlu yaşamış..
    dinamomotorsport.net

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yazdıklarımı motorsiklet kültürü olmayan arkadaşlar okusun
    (motor kültürü olmayan: yani çoğu motorsiklete binmeyen, kullanmayanlar)

aynı ralli yada drift yapan lisanslı!!!!!! pilotlara bile apaçi gözüyle bakan insanlar gibi
    piste çıkan herkesi apaçi zanneden bazı cahil insanlar gibi sizde bu konuda kültürsüz sünüz
    ve bu bölüme yazdıkça komik duruma düşüyorsunuz.
    size göre motorsiklete binen herkes apaçi
    niye? çünkü sizde motorsiklet kültürü yok.

bu başlıktaki videoyu savunacak yada koruyacak değilim tabiki
    adam bildiğin apaçi

aynı çoğu pizzacı yada ne bileyim bir takım motorcular gibi
    bütün taksiciler, bütün otobüs şöförleri bütün kamyoncular AYI mı?

yani 1 tane videodaki adam apaçi diye bütün motorcular aynımı?
    bazı motorcuları aradan gidiyor diye sıkıştıran siz, motorsiklet kültürü olmayan cahiller
    bazı motorcular sizin gibi trafikte 3 saat beklemiyor diye rahazsız olan siz cahiller
    sizin gibi trafik yaratmıyorlar diye hoşunuza gitmeyen siz cahiller
    cahilsiniz arkadaşlar inanın bana, kötü niyetim yok benim
    sizi uyandırmaya çalışıyorum, gelin bana güvenin ve komik duruma düşmeyin.

-motorsiklet trafik yaratmaz bu sizi rahatsız etmesin
    niye bu kadar trafik var diye kızdığınız anda nerede! ve neyin içinde oturduğunuza bir bakın önce.

-1 tane apaçi motorcu görünce hoşunuza gitmesin, herkesi aynı sanmayın

-motorsiklet az yakarak ülke ekonomisine fayda sağlar

-çok daha çevrecidir havayı daha az kirletir
    ama çoğu motor benim arabam kadar yakıyor diyenler
    senin 3 saatte gittiğin yolu ben 20 dakikada gidiyorum dersem oturursun aşağıya

-kuryeler faydalıdır
    motokuryeler olmasaydı çok önemli evrağınız avcılardan tuzlaya yarım saatte değil 4 saatte giderdi
    başınıza gelince anlarsınız.

-motor trafikte aralardan bal gibide gider, çünkü çoğunun eni 70cm dir.

-park derdi yoktur
    sizin yol kenarına park ettiğiniz 10 tane araba yerine temiz 60 tane motor park eder.

- ve en hoşunuza gitmeyen emniyet şeridi
    hiç ama hiç bir zaman trafik yaratmaz, arkadakini bekletmez
    arkadan gelen ambulans vs vs araca rahatça yol verir 1 saniye bile bekletmez hatta yavaşlamaz bile.

-son bölüm güvenlik
    tabiki arabadan daha tehlikeli ama istanbulda araba kullanıncada ruh sağlığın bozuluyor?
    kendinizi o kadar güvende hissetmeyin aracın içinde
    geçen bayram yanlış hatırlamıyorsam trafik kazalarında 165 kişi öldü
    bir önceki bayram 70 küsür kişi öldü
    siz kimsiniz? süpermen falanmı? size birşey olmazmı?
    karşı yoldan üzerinize uçarak gelen arabayı görünce anlarsınız beni.

Benim 14 senedir 240hp lik arabam var, çoğunuzdan daha iyi bilirim gazlamayı
    ama o devir istanbul için 15 sene önce falan kapandı
    artık istanbulda gün içinde 3. vitesin sonunu görecek boş yol bile yok
    trafikte harcayacak boş vaktimde yok, park yeri için yarım saat harcayacak vaktimde yok
    o yüzden 10 senedir motora biniyorum

Dynatech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi nokta atışı yapmışsın tebrik ederim valla

Sebring - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkemizde motosiklet konusu çok kötü algılanıyor.Bence bunun bazı sebepleri var.
    -Eski Türk filmlerinde 'kötü adamlar' hep motosiklet kullanırdı.Bir bakın eski filmlere,kötü adamlar hep motosiklet kullanır.Bu da insanımızın bilinçaltına yerleşti tabi.(Dalga geçmiyorum,ciddiyim.Hatta bir dergide okumuştum.)
    -Bizim insanımız altındaki taşıtı (adı ne olursa olsun) çok özür dileyerek yazıyorum 'cinsel organı' olarak görüyor.Hani vardır ya bazı adamlar, 'onu götürdüm,bunu bilmemnaaptım' falan diye anlatır.Adam yolda bir şekilde geçtiği her araç için tam da bu şekilde etrafına anlatıyor.Kendini böyle tatmin ediyor.Toplumda bu şekilde saygı gördüğünü düşünüyor.Halbuki bilmiyor ki,etrafındakiler alay ediyor,yedi sülalesine saygılarını sunuyor.Adam 1300 cc'lik makinayı sadece caddede egzoz patlatmak,karşı cinse şekil koymak için kullanıyor.Ya da trafikte abuk subuk süratlerde gitmek için.Adamın hobi zihniyeti yok,çevreye saygısı yok çünkü.
    Motosikletin ebat avantajı tartışılmaz.Pratikliği,çevreciliği rakipsiz.Keşke herkes kullansa.
    Bir de şunu gözledim,motosikletin tadı en çok küçük yerde çıkıyor.Trafik az,yollar sakin,herkes birbirini tanıyor.Hele sahil yöresi ise ben olsam,araba falan almam.Sadece motosiklete binerim.Antalya civarı bu konuda mükemmel.Şu aralar Bodrum'dayım,her gün yüzlerce motosiklet ile trafiği paylaşıyorum,en ufak taşkınlık,cambazlık,jokeylik falan görmedim.Ama büyük şehirler öyle değil.Dehşet agresif kullanılıyor.Ondan sonra kaza,bela.
    Her türlü taşıtı,tır,kamyon,tanker,hatta iş makinalarını bile kullanırım.Ama motosiklet kullanmama ailem karşı çıktı.Babam 'lan motor da geri kalsın,bilmeyiver onu da' dedi.Küçükken mahalle arasında mobilete bindik,o kadar.
    Ne diyeyim,keşke herkes bilinçli olsa.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)