User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
54 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Motosiklet turkiyede niye yayginlasmiyo derlerse bunu gosterirsiniz.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Motosiklet turkiyede niye yayginlasmiyo derlerse bunu gosterirsiniz.

Motora yeni basliyacagim icin dusundugum motorla ilgili arastirma yapiyodum,bu entry dikkatimi cekti ve cidden tepki verme ihtiyaci duydum,boyleleri oldukca insanlar resmen motor suremiyor,yorumlar kufur iceriyo telefonla duzeltemedim oyuzden direk linkini atiyorum bilginize.

Yorum:https://eksisozluk.com/x-treme-max-i...custo=55300545

Ustteki bence hakli bi yorum,ama ikincisi dupe duz sacmalik,buda benim yorumum,ama gozukmedi,forumada yabanciyim sadece buna kayitsiz kalmamak icin yanitladim,belki dedim bi kisiyi ikna edersem,bir motorcunun hayati kurtulur,pek sanmiyorum ama gorevimi yaptigimi dusunuyorum,fotograflarda boyut buyuk olabilir diye link atiyorum;

http://i.hizliresim.com/kJYyW7.png

http://i.hizliresim.com/MWl3L2.png

Bahsi gecen video;
    https://m.youtube.com/watch?v=x5kx3zHv0ZI

Allah boylelerinden korusun diyelim,konu gereksiz olabilir ama okuyunca yanit vermek durumunda hissettim kendimi ve sizede biraz dert yanmak istedim acikcasi,umarim ailelerimiz motosiklete ikna etmeye calismak yerine hangi ekipman ve motoru sececegimizin tartismasini yasariz,bu arada mobilim hatam varsa affola,kusuruma bakmayin,iyi geceler
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Zihniyet varya kafalar işte bu ülke de gelişim sıkıntısı var malesef

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalnız bu kaldırımdan yapıştırma mevzusu baya var İstanbul'da, geçenlerde bi kızı teğet geçip benim üzerime düşüyordu ilerizekalınn teki napıyosun la sen diyincede görmüyomusun çekilsene diyip basıp gitti yakalasaydım güzel bi denerdik kaskı sağlam mı değil mi diye

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ufak bir direksiyon hareketi ve dolayısı ile değişecek 1 bilemedin 2 kapıya bakar bunun böylesi
    dip not= 'gerçek' motorcuya her zaman saygım vardır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamın trafiğe çıktığı yer Sarıgöl.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zihniyet varya kafalar işte bu ülke de gelişim sıkıntısı var malesef
    Diyecek cok sey varda,dogru tespitten baska bisey denmiyor abi.
    Alıntı Ekrem_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız bu kaldırımdan yapıştırma mevzusu baya var İstanbul'da, geçenlerde bi kızı teğet geçip benim üzerime düşüyordu ilerizekalınn teki napıyosun la sen diyincede görmüyomusun çekilsene diyip basıp gitti yakalasaydım güzel bi denerdik kaskı sağlam mı değil mi diye
    Abi boyleleri motorcu degil,olamazda ama bisey diyimi boyleleri ölmuyo be,nerde full ekipman gezen varsa o öluyo,ne biliyim haksizlik degilmi biraz?
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ufak bir direksiyon hareketi ve dolayısı ile değişecek 1 bilemedin 2 kapıya bakar bunun böylesi
    dip not= 'gerçek' motorcuya her zaman saygım vardır
    Abi kast ettigim bu,nasilki makas atan kisiyi surucu olarak gormuyosak,bunlarida motorcu olarak gormemeliyiz,bu zipirlarin cezasini gercek motorcular cekmemeli bence
    Alıntı baretta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adamın trafiğe çıktığı yer Sarıgöl.
    Bunlari tespit edip gerekeni yapmak lazim,bakalim kafasinda kaski varkenki kadar atarli oluyolarmiymis
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kurallara uyup trafik adabını bilene saygım sonsuz , ama videodaki gibi yırtık dondan fırlayıp sağdan soldan çıkan ve kendini motorcu zanneden arkadaşlara bence reel xtreme tecrübesi yaşatmalıyız

aybrskck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kendi yaya yolundan gidiyor yaya bunun yoluna atlayınca küfür ediyor kendiyle çelişen ileri zekalı bi arkadaşımız
    Alıntı mami_makinen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen şuan stage 1 söküklükte
    Eğerki iddaa olunca stage 5 yapıyorum araca tangayı giydirip çıkarıyorum

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim yazını sabah okucam, konuyu gördüm cevap yazmak istedim.
    Ülkemizde, araç kullananların yayaya saygısının olmadığı bir ülke de motor kullanmak gerçekten güç bela zor iş. Avrupada en baba motoru 20K ya alırken burada iyi ortalama motor 15-20K ₺
    Motoru görenler yol vermez, sıkıştırır ben gitmiyorsam oda gitmesin mantığı ile araç sürerler.
    Bisiklet, motor ve araba kullanan biri olarak - Bisikletleyken, ışığın olmadığı bir yerde aracın yol vermesi o kadar zor bir ihtimal ki saygı yok..
    Kaldırımdan motor sürenler, kasksız motor sirenler.. Kuryeler, pizza ve o paket dağıtıcıları yüzünden gelişmiyor/gelişmezde. Herkes kendi çıkarının peşinde. Motor a para vereceğime araba alırım diyiyorlar.
    Bu sene forumdan bir kaç kişi, cinnet geçirecek duruma geldi ve motor aldı - aldıklarına da sanırım aşırı mutlulardır..
    Zaman kasanıyorsun bir yere giderken " acele " etmene gerek yok, cool şekilde git
    Ülke de saygı olmadığı sürece güzel kardeşim motor kullanıcısıda artmaz.
    Prof olan kişiler zaten, sınırı geçiyor hafta sonu kamp atıp pazar akşamı yada öğlenden çıkıyorlar..

Network - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de yıllar boyu böyle motorcular ve bilerek motorcuların üstüne kıran akıldan noksan şoförler yüzünden ailevi nedenlerle motordan uzak kalanlardanım

Ayrıca bu videoyoyu izlerken bir tane yabancı gördüm
    hakikaten kafadan kırık herif çatara çatura gidiyor epey de hızlı
    bunun yolunu keser öldürürler bunu ne adamlar var
    https://www.youtube.com/watch?v=UK8mYQpDiDU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurallara uyup trafik adabını bilene saygım sonsuz , ama videodaki gibi yırtık dondan fırlayıp sağdan soldan çıkan ve kendini motorcu zanneden arkadaşlara bence reel xtreme tecrübesi yaşatmalıyız
    O tur motor kullananlara az bile
    Alıntı aybrskck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendi yaya yolundan gidiyor yaya bunun yoluna atlayınca küfür ediyor kendiyle çelişen ileri zekalı bi arkadaşımız
    ileri,geri bilmemde cok fazla yasamayacagini soyleyebilirim,olan gene geride biraktiklarina oluyo abi,bu adam icin zerre uzulmem ama anasina babasina,sevenlerine yazik
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim yazını sabah okucam, konuyu gördüm cevap yazmak istedim.
    Ülkemizde, araç kullananların yayaya saygısının olmadığı bir ülke de motor kullanmak gerçekten güç bela zor iş. Avrupada en baba motoru 20K ya alırken burada iyi ortalama motor 15-20K ₺
    Motoru görenler yol vermez, sıkıştırır ben gitmiyorsam oda gitmesin mantığı ile araç sürerler.
    Bisiklet, motor ve araba kullanan biri olarak - Bisikletleyken, ışığın olmadığı bir yerde aracın yol vermesi o kadar zor bir ihtimal ki saygı yok..
    Kaldırımdan motor sürenler, kasksız motor sirenler.. Kuryeler, pizza ve o paket dağıtıcıları yüzünden gelişmiyor/gelişmezde. Herkes kendi çıkarının peşinde. Motor a para vereceğime araba alırım diyiyorlar.
    Bu sene forumdan bir kaç kişi, cinnet geçirecek duruma geldi ve motor aldı - aldıklarına da sanırım aşırı mutlulardır..
    Zaman kasanıyorsun bir yere giderken " acele " etmene gerek yok, cool şekilde git
    Ülke de saygı olmadığı sürece güzel kardeşim motor kullanıcısıda artmaz.
    Prof olan kişiler zaten, sınırı geçiyor hafta sonu kamp atıp pazar akşamı yada öğlenden çıkıyorlar..
    abi cevremde hic motorcu yok,ama icimde bi heves var,suan donup kendime bakiyorum,araba surmeyi biliyorum eee ehliyet yasina 2 yil var,zaten araba dunya para,bunu dusundukce motora heveslendim,simdide aklima koydum kismet olursa mart ayina dogru 7k butce ile (3.5k ekipman 3.5k motor) baslamayi dusunuyorum,ehliyetimide yilbasinda yasaya giren kanunla alabiliyorum 125cc ye kadar,bu yolda bilgili abilerimin tecrubelerinden yararlanmak isterim,eger yardimci olabilirseniz cokta memnun olurum cunku belli basli sorular var aklimda,konuya olan desteginiz ve aciklamaniz icinde tesekkur ederim,bu yola bas koyduk,umarim elimiz bos donmeyiz
    Alıntı Network Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de yıllar boyu böyle motorcular ve bilerek motorcuların üstüne kıran akıldan noksan şoförler yüzünden ailevi nedenlerle motordan uzak kalanlardanım

Ayrıca bu videoyoyu izlerken bir tane yabancı gördüm
    hakikaten kafadan kırık herif çatara çatura gidiyor epey de hızlı
    bunun yolunu keser öldürürler bunu ne adamlar var
    https://www.youtube.com/watch?v=UK8mYQpDiDU
    Abi hevesliyim ama dedigin gibi benimde ailem pek sicak bakmiyor olaya,videodaki dayida brezilyali cilgin motorcu diye gecer,vallahi kendisi iyi motor surer,ayni zamanda turkiyede olmayan saygi durumu soz konusu adamlarda,arabalarin aralari hep acik,adam kesiciyle gidiyor okadar guveniyo trafige yani,bide bu ducato serit degistiriyo mesela,burda olsa kavga cikar,orda adam ozur diliyo el sıkışıp,şakalaşıp devam ediyolar,olmasi gerekende bu bence
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunlar bitmez,bitiremezsiniz

egitim şart

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Network Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şanslı p.....k

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyecek cok sey varda,dogru tespitten baska bisey denmiyor abi.

Abi boyleleri motorcu degil,olamazda ama bisey diyimi boyleleri ölmuyo be,nerde full ekipman gezen varsa o öluyo,ne biliyim haksizlik degilmi biraz?

Abi kast ettigim bu,nasilki makas atan kisiyi surucu olarak gormuyosak,bunlarida motorcu olarak gormemeliyiz,bu zipirlarin cezasini gercek motorcular cekmemeli bence

Bunlari tespit edip gerekeni yapmak lazim,bakalim kafasinda kaski varkenki kadar atarli oluyolarmiymis
    kardeşim adam sonuna kadar haksız bu konuda seninle hem fikirim
    yanlız son yorum için bi abi tavsiyesi olsun hiç sarıgöle gittinmi? adamların kafasında kask yok başka bişi var her daim atarlılar ve çoğunda geri vites yok
    iki kere doğranmaktan eniştem sayesinde yırtmıştım orada
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşın biri doğru tespit yapmış adamın yola çıktığı yer SARIGÖL ama tabi bilmeyenler uyanamamış mevzuya ))

motorla video çekerken online kapkaç a karışmadığına şükredelim bence
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motora yeni basliyacagim icin dusundugum motorla ilgili arastirma yapiyodum,bu entry dikkatimi cekti ve cidden tepki verme ihtiyaci duydum,boyleleri oldukca insanlar resmen motor suremiyor,yorumlar kufur iceriyo telefonla duzeltemedim oyuzden direk linkini atiyorum bilginize.

Yorum:https://eksisozluk.com/x-treme-max-i...custo=55300545

Ustteki bence hakli bi yorum,ama ikincisi dupe duz sacmalik,buda benim yorumum,ama gozukmedi,forumada yabanciyim sadece buna kayitsiz kalmamak icin yanitladim,belki dedim bi kisiyi ikna edersem,bir motorcunun hayati kurtulur,pek sanmiyorum ama gorevimi yaptigimi dusunuyorum,fotograflarda boyut buyuk olabilir diye link atiyorum;

http://i.hizliresim.com/kJYyW7.png

http://i.hizliresim.com/MWl3L2.png

Bahsi gecen video;
    https://m.youtube.com/watch?v=x5kx3zHv0ZI

Allah boylelerinden korusun diyelim,konu gereksiz olabilir ama okuyunca yanit vermek durumunda hissettim kendimi ve sizede biraz dert yanmak istedim acikcasi,umarim ailelerimiz motosiklete ikna etmeye calismak yerine hangi ekipman ve motoru sececegimizin tartismasini yasariz,bu arada mobilim hatam varsa affola,kusuruma bakmayin,iyi geceler
    Kardeşim, bu adam ne kurallara uygun motor sürüyor ne de başka bir şey yapıyor. Adam yolun yarısını zaten kaldırımdan gitti, insanların içinden geçerek gitti.
    Çocuklardan yol istiyor aşağıya inmek için, 2 dakika yolda gidiyorsa 3 dakika kaldırımda gidiyor.
    Böyle saygısız insanlardan dolayı ülkemizde hiç bir şey gelişmez.
    Kaldırımdayken, arkamdan motor gelip kornaya bassa döverim sanırım onu. Babasının yolu gibi gelip kaldırıma korna çalamaz.
    Videoyu çeken tam bir trafik canavarı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar bitmez,bitiremezsiniz

egitim şart
    Egitimin onemini anlatmaya calismis arkadas burda
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim adam sonuna kadar haksız bu konuda seninle hem fikirim
    yanlız son yorum için bi abi tavsiyesi olsun hiç sarıgöle gittinmi? adamların kafasında kask yok başka bişi var her daim atarlılar ve çoğunda geri vites yok
    iki kere doğranmaktan eniştem sayesinde yırtmıştım orada
    Kuzenim yazmis,ben kesinlikle videoyu ceken arkadasla ayni fikirdeyim
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşın biri doğru tespit yapmış adamın yola çıktığı yer SARIGÖL ama tabi bilmeyenler uyanamamış mevzuya ))
    abi biz bilemedik,ortakoy falan gorunce sonradan
    motorla video çekerken online kapkaç a karışmadığına şükredelim bence
    suandan itibaren buna sukretmeye baslayabiliriz abi
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim, bu adam ne kurallara uygun motor sürüyor ne de başka bir şey yapıyor. Adam yolun yarısını zaten kaldırımdan gitti, insanların içinden geçerek gitti.
    Çocuklardan yol istiyor aşağıya inmek için, 2 dakika yolda gidiyorsa 3 dakika kaldırımda gidiyor.
    Böyle saygısız insanlardan dolayı ülkemizde hiç bir şey gelişmez.
    Kaldırımdayken, arkamdan motor gelip kornaya bassa döverim sanırım onu. Babasının yolu gibi gelip kaldırıma korna çalamaz.
    Videoyu çeken tam bir trafik canavarı..
    Valla abi motorcunun adini kotulemesinde ne yaparsa yapsin
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egitimin onemini anlatmaya calismis arkadas burda

Kuzenim yazmis,ben kesinlikle videoyu ceken arkadasla ayni fikirdeyim

suandan itibaren buna sukretmeye baslayabiliriz abi

Valla abi motorcunun adini kotulemesinde ne yaparsa yapsin
    Sen önce ekipmanını al, sonra motorunu al.
    Bilen biri ile git bir boş alana orada çalış.
    M.köy de oturuyorum, boş alan biliyorsan gelirim öğretirim bile.
    Motor dikkat gerektiriyor.. Bir şeye ihtiyacın olursa bir mesaj uzağındayım, her türlü öğretmek için yardımcı olurum.

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    videoyu 5 dk ızledım adamın hareketlerı bıraz dıkkatlı ınceleyın kaskı kapatması debriyaja basıp cekmesı
    el kol hareketleri vesaire

bu tip videoları izledikçe aklıma mavi rocco nun motorluyu inşaata cekmesi geliyo jausdhsaudhad

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)