User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: Korumalı mont mu, body armor mu?

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koruma saglayan tek kask ici karton bal petekli olanlarmis, beyaz kopuk sert oldugu icin sarsi yuzunden carpma etkisi yapiyormus ona gore kask alin
    Onu nerden anlayacaz abi ben özelliklerde öyle yazan görmedim.Polikarbon,kompozit fiber vs diye yazıyor genelde.

Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaskda sharp testine bakın birde kulaklık için içerde yeri olsun açılır çene alıcaksanız zaten caber duke tek şansınız ucuza kaçıyım derseniz ls2 başka ibr seçeneğiniz yok..

full face alıcaksanız tercih çok.. paraya göre değişir.
    Yok hem şekil hem güvenlik olarak full faceden başka kask düşünmüyorum abi ama benim anlamadığım bu sharp testinden mesela mt kask 4 yıldız almış fiyatı 250-300civarında var ama shoei,arai vs 4-5yıldız 1-2bin tl. E böyle bakınca sharp pek mantıklı gelmiyor adamlar boşuna mı bin tl para verecek kaska.Bunun nedeni nedir?
    Yani tabi demiyorum ikisi aynı kalite Tabi ki alınsa bilindik markaları tercih etmek lazım ama neye göre değerlendirmek lazım?
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    renault da ncap den 5 yıldız alıyor mercedes de

bazı kasklarda marka değeride oluyor fiyatın üstünde birde bazılarında ek özellikler oluyor ..

misal arkadaşa givi kask aldık adamlar çok güzel yapmışlar ilave güneşlik koymuşlar içine mesela içerden çıkıyor anti alerjik iç kaplaması falan var özellikle cildi hassas tahrişe müsait insanlar için çok iyi düşünmüşler iç kaplamasıda sökülebiliniyor oda güzel ister sıkıldın sıfırını al tak yeni iç kaplama ister yıkamaya at yıka.. yani detaya indinmi kasklarda çok farklı detaylar fiyatları arttıyor.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    renault da ncap den 5 yıldız alıyor mercedes de

bazı kasklarda marka değeride oluyor fiyatın üstünde birde bazılarında ek özellikler oluyor ..

misal arkadaşa givi kask aldık adamlar çok güzel yapmışlar ilave güneşlik koymuşlar içine mesela içerden çıkıyor anti alerjik iç kaplaması falan var özellikle cildi hassas tahrişe müsait insanlar için çok iyi düşünmüşler iç kaplamasıda sökülebiliniyor oda güzel ister sıkıldın sıfırını al tak yeni iç kaplama ister yıkamaya at yıka.. yani detaya indinmi kasklarda çok farklı detaylar fiyatları arttıyor.
    Aynen ben de onu diyorum Peki çok aşırıya kaçmadan iyi bir kask önerisi verebilir misin? 500 civarı bulunur mu yoksa çıtayı yükseltmem mi gerek?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bende full face yok o yüzden ona örnek veremem .. açılır çene caberg duke var bir tane ucuza aldığım open face var yazlık sway marka kurbağa yeşili
    fullface sevmiyorum daral geliyor bana..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    shoei - arai bunlar bir tür motorda yıldızlaşmış fiyatları iyidir ama kaza anında korur, minimum 3-4 sene kullanırsın.
    aktif kullanan kask ' ın zaten süresi, 2-3 yıldır.
    Full-face kask kesinlikle tavsiye ederim, çeneden açılır yada diğer kaskları tercih etmem.
    Agv ' nin orta dereceli, kaskları mevcut onlarada bakabilirsin.
    Eğer çok aciliyetin yoksa motor fuarını bekle derim, iyi fiyata iyi şeyler alabilirsin..
    Geçen sene oradan arkadaşa, rx7 Gp helmet aldık - sedefli beyaz kask 13 modeldi ama sıfır..
    1K ya aldık, idealleri 1,5 - 1,75 falandı..
    Motordan önce aksesuarları tamamla derim ondan sonra motor a gir.
    Yoksa, alırım ederim falan oluyor hep es geçiliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shoei - arai bunlar bir tür motorda yıldızlaşmış fiyatları iyidir ama kaza anında korur, minimum 3-4 sene kullanırsın.
    aktif kullanan kask ' ın zaten süresi, 2-3 yıldır.
    Full-face kask kesinlikle tavsiye ederim, çeneden açılır yada diğer kaskları tercih etmem.
    Agv ' nin orta dereceli, kaskları mevcut onlarada bakabilirsin.
    Eğer çok aciliyetin yoksa motor fuarını bekle derim, iyi fiyata iyi şeyler alabilirsin..
    Geçen sene oradan arkadaşa, rx7 Gp helmet aldık - sedefli beyaz kask 13 modeldi ama sıfır..
    1K ya aldık, idealleri 1,5 - 1,75 falandı..
    Motordan önce aksesuarları tamamla derim ondan sonra motor a gir.
    Yoksa, alırım ederim falan oluyor hep es geçiliyor
    aynen oyle oluyor o yuzden şimdiden ekipmanları araştırıyorum. Kafamda kesin belirleyip bu işe girmem lazım. Motor fuari ne zaman? Öyle çok acelem yok zaten motoru şubat-mart gibi alacağım

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TigeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen oyle oluyor o yuzden şimdiden ekipmanları araştırıyorum. Kafamda kesin belirleyip bu işe girmem lazım. Motor fuari ne zaman? Öyle çok acelem yok zaten motoru şubat-mart gibi alacağım
    Şubatın sonu diye biliyorum.
    25-28 Şubat 2016 daymış
    Siteleri falan da kovala, indirim falan yapıyorlar kaçırma o tarz şeyleri de..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazlık-kışlık revit mont kullanıyorum. Body armor hiç güvenli gelmedi bana,tavsiye etmem. Mont kışlık alıcaksan uzun-touring montlardan bak derim,bendeki kısa olduğu için belli süre sonra bellik taksamda sırta rüzgar yiyorum.
    Ice'in önerdiği gibi kevlar+korumalı pantolon al derim bende,mevcutta dizligim var ama tak-çıkar yapmak bunaltıcı oluyo bir süre sonra..bendeki dizlik bagajda artçı oldukça çıkıyo..
    Motor değil ama ekipmanları alabildiğinin en iyisini al,araştır kıyasla.. Motor yetersiz geldiğinde cc yükseltmek kolay para varsa ama ekipmanda dur şimdilik bu yeter dersen(Allah korusun) kaza anında sıkıntı yaşama,hem motora biraz alıştıktan sonra hemde bilinçli kullanıcılarla 1 2 muhabbetten sonra ben niye bunları almışımki deme.. Ben yaşadım biliyorum (:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)