User Tag List

Sayfa 11/20 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
363 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Motor tercihi

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    r25 i suren eleman surmeyi bilmiyor abi kalkamadı zaten o ayrı da 4. viteste gaz acıyoruz dediğinde sağ eliyle gaz acmaya bakar mısın?
    hıhım tamam. zaten yarı hpsınde makıneyı gecmemesı lazımdı hıaamını

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar nasılsınız.
    Yine ben yine kararsızlıklar.Msx i sattım 500R a niyetlendim sıfır ama onunda ara motor oluşu ikinci elde korkuyor birde 500R alana kadar 250r al diyorum kendi kendime.Hatta kendimce aman aman farklarda göremedim.
    Satarken zarar ettirmeyecek yakışıklı egzoz takınca fıtı fıtı değilde haaatatata ses çıkarabilen vitesli ne önerirsiniz.
    Şimdi haaatatata diyince işin için 4 silindir girecek diyeceksiniz çoğunlukla haklı olarak ama motor benim için tamamen keyif olacağı için 4 silindir düşünmüyorum
    500R daha ucuz olsa alabilirdim ama pek mantıklı gelmiyor fiyatına göre

kısaca özetlersek zamlar gelmeden max 15-20 lira arası ne önerirsiniz.Uzun tecrübem yok ev iş arası 7+7 km olursa bu arada kullanırım.Uzuna totom yemez
    selam emre
    2.elde korkmayacagın ılk marka honda. zarar edılcekse de en az zararı ettırır. amortısman olarak da en uygunudur muadıllerıne gore.
    250r ıle fark gormedım derken? kalıp olarak dedın sanırım. sadece 4.5cm uzun,3cm genıs ve 2cm yuksek. ama performans olarak 1.5katından fazla bır guc ve neredeyse 2katı kadar torku sadece 30kg kadar fazla bır agırlık ıle sunuyor.
    egzoz dersen tek sılındırlı cbr 250 egzoz ıle gercekten kotu bır ses cıkarıyor. devırlı 2 sılındırlı motorlar bır nebze daha kulaga ıyı gelıyor ama yıne de rahatsız edıcı bana sorarsan. yanı ıstedıgın cbr 250nın helıkopter sesınden bıraz daha ıyı bır tonsa alırsın 500r dan. ama fazla beklentın olmasın
    enes xj onermıs kesınlıkle haklı olabılır 2 arkımda var ve cok memnunlar. elbette kısılmıs bır motor cogu parcası kalıtesız ama az yakıyor ve o fıyatlara 4 sılındır kalmadı gıbı bırsey. ha bana kalsa 600fa alırdım 2011-12 kasa gercekten efsane.
    ama senın 7+7 km lık ıstegın xj cevap veremez cunku her ne kadar kısık r6 motoru olsa da maalesef sıcakta hararet yapar. sen daha ısıtana kadar ısyerıne varırsın. ben olsam o denlı az km de 4 sılındır kullanmam.
    cbr 500r ıyıdır bence, 2 sılındır fazlasına bakma derım. yenı kasa sekıl semal olarak da guzel olmuş
    er6f felan da var mesela, yanı anlayacagın bu kanallardan yürü derim, nacızane tavsıyemdır sana.

dıpnot 1 : abs sız motor alma, arkadas tavsıyesı. motoru okumus adamlar tavsıye etmez gıbı gerzekce cumlelerden uzak dur. abs zaten lazım oldugunda devreye gırıyor yanı abs sız motorda o pozısyonda dusmus oluyorsun. varsın hıc devreye gırmesın 1 kere lazım olur onda da kurtarır senı.
    dıpnot 2 : selcuk mt7 demıs ama mt ler yanı master of torque lar para olarak rahat alınır ama zor kullanılır. 7km lık bır mesafede o kadar agresıf bır kullanıma gerek var mı? sen mulayım bır kullanıcısın bence rahatsız olursun. daha lıneer hızlanan bır motor tercıh ederdım ben olsam.
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hıhım tamam. zaten yarı hpsınde makıneyı gecmemesı lazımdı hıaamını
    36bg 23nm 166kg
    47bg 43nm 194kg

ahmete katılmakla beraber ;
    500r ın elbette bır nebze daha hızlı olacagı asıkar ama bu denlı fark olmayacagı dusuncesındeyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    36bg 23nm 166kg
    47bg 43nm 194kg

ahmete katılmakla beraber ;
    500r ın elbette bır nebze daha hızlı olacagı asıkar ama bu denlı fark olmayacagı dusuncesındeyım
    kg basına dusen hp oranına gore bence fark normal. 11hp 20nm ustunlugu var var sadecde 30 kılo agır.motor ıcın cıddı fark bu.26 hplık forzaya karsı 33 hp lık x10 la benden 2 kısı 70 80 kılo fazla ıle nasıl gectıgını hatırla. bu konunun acıklaması orda.... orada 7 hp 70 kılo fark vardı arada burada 11 hp 20 nm ve sadece 30 kılo var

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam emre
    2.elde korkmayacagın ılk marka honda. zarar edılcekse de en az zararı ettırır. amortısman olarak da en uygunudur muadıllerıne gore.
    250r ıle fark gormedım derken? kalıp olarak dedın sanırım. sadece 4.5cm uzun,3cm genıs ve 2cm yuksek. ama performans olarak 1.5katından fazla bır guc ve neredeyse 2katı kadar torku sadece 30kg kadar fazla bır agırlık ıle sunuyor.
    egzoz dersen tek sılındırlı cbr 250 egzoz ıle gercekten kotu bır ses cıkarıyor. devırlı 2 sılındırlı motorlar bır nebze daha kulaga ıyı gelıyor ama yıne de rahatsız edıcı bana sorarsan. yanı ıstedıgın cbr 250nın helıkopter sesınden bıraz daha ıyı bır tonsa alırsın 500r dan. ama fazla beklentın olmasın
    enes xj onermıs kesınlıkle haklı olabılır 2 arkımda var ve cok memnunlar. elbette kısılmıs bır motor cogu parcası kalıtesız ama az yakıyor ve o fıyatlara 4 sılındır kalmadı gıbı bırsey. ha bana kalsa 600fa alırdım 2011-12 kasa gercekten efsane.
    ama senın 7+7 km lık ıstegın xj cevap veremez cunku her ne kadar kısık r6 motoru olsa da maalesef sıcakta hararet yapar. sen daha ısıtana kadar ısyerıne varırsın. ben olsam o denlı az km de 4 sılındır kullanmam.
    cbr 500r ıyıdır bence, 2 sılındır fazlasına bakma derım. yenı kasa sekıl semal olarak da guzel olmuş
    er6f felan da var mesela, yanı anlayacagın bu kanallardan yürü derim, nacızane tavsıyemdır sana.

dıpnot 1 : abs sız motor alma, arkadas tavsıyesı. motoru okumus adamlar tavsıye etmez gıbı gerzekce cumlelerden uzak dur. abs zaten lazım oldugunda devreye gırıyor yanı abs sız motorda o pozısyonda dusmus oluyorsun. varsın hıc devreye gırmesın 1 kere lazım olur onda da kurtarır senı.
    dıpnot 2 : selcuk mt7 demıs ama mt ler yanı master of torque lar para olarak rahat alınır ama zor kullanılır. 7km lık bır mesafede o kadar agresıf bır kullanıma gerek var mı? sen mulayım bır kullanıcısın bence rahatsız olursun. daha lıneer hızlanan bır motor tercıh ederdım ben olsam.
    Selam Barış

Çoğunda haklısın ama diğer motorlar sadece anlık heves olacak.Açıkcası alırsam egzoz bile takmam keyif almam çünkü fıtı fıtı.Enes'in attığı motor ses olarak ihtiyaçlarımı kesinlikle karşılar bakarsın uzun yol bile yaparım.Tuzladan otobana çıkar ince ince giderim 100-120 kmh arası.Adapazarı yapıp gelsem keyfini alırım.
    Zaten alırsam seneye yaz başına kadar kesin satarım hevesimi alıp.500 R yakışıklı ok ama 250R dan bana göre yine 10,000 TL lik bir fazlası yok çünkü ben ne alırsam alayım gaz açacak biri değilim açamam.Yani ben tecrübesi tarafından şuna bakıyorum 250 R 150 yapıyor 500 R 160 yapıyor hmmm ikiside aynı (bu tamamen bana göre benim fikrim ve top speedleri attım örnek olması açısından) ama 600cc 4 silindir olunca haaaatattaattatatatat tamam işe bu oldu 100 yada 200 yapmasının bir önemi yok

Enesin attığı motorun ABS siz olanı yok sanırım bugün yarın netleştireceğim konuyu
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hattata hatata nedir bu sevda Emre.. alda videonu koy bekliyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hattata hatata nedir bu sevda Emre.. alda videonu koy bekliyoruz
    Abi arabadan istediğimizi duyamadık bari motorda olsun nefsimiz körelsin durduğu yerde basar videoya çekerim benden fazlasını bekleme

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Reis bir tane şahin alalım 50 liraya distribütör e elektrik düzeneği ile hatatat yaparız

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben beverliy 500 ile pata pata pata gidiyorum .. bu arada levent beşiktaş sarıyer maslak o civarlarda iyi bir usta tavsiyesi edicek olan varmı.. şu motorsiklet ustalarından bir türlü yüzüm gülmedi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben beverliy 500 ile pata pata pata gidiyorum .. bu arada levent beşiktaş sarıyer maslak o civarlarda iyi bir usta tavsiyesi edicek olan varmı.. şu motorsiklet ustalarından bir türlü yüzüm gülmedi..
    muhıttın usta var vespa pıaggıocu sıslıde yerı. kesınlıkle tavsıyedır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reis bir tane şahin alalım 50 liraya distribütör e elektrik düzeneği ile hatatat yaparız
    Şeytan dürtüyor Şeytan icadına bin diyor.Hayatta almam dediğim CC yi alıyorum.Bakalım ne olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    fiyatları nasıl benim gittiğim ustalarda kötü değil iyide bu camiada ustalar nedense banamı denk geliyor bilmiyorum ama yıllardır istisnasız nerdeyse gittiğim her usta eli iyi olsada çok para canlısı..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyatları nasıl benim gittiğim ustalarda kötü değil iyide bu camiada ustalar nedense banamı denk geliyor bilmiyorum ama yıllardır istisnasız nerdeyse gittiğim her usta eli iyi olsada çok para canlısı..
    selamla gıdersın, pahalı yanını duymadım. 0532550838dört ,halil şafak yonlendırdı dersın

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayramdan sonra sınavım var A sınıfı ehliyet alıcam inşallah. Motor tercihi konusunda aklımı karıştıran bir kaç durum var. Kullanım amacımı kısaca anlatayım: öncelikle az yakmalı, ciddi az olmalı. Öğrendiğim kadarıyla tek silindir olacak yani. Kullanımı ve oturuşu rahat, hafif olmalı. Racing istemiyorum oturuş pozisyonu gerçekten çok rahatsız. Ben alaturka tuvaleti bile kullanımıyorum cadde kullanımı kolay olmalı. Mesela canım kumpir çektiği zaman ortaköye gidiyim. Üsküdara gidip simit yiyim. Trafiği, benzini dert etmeden sırtım belim bacağım ağrımadan gitmek istiyorum.

Okuduğum yazılardan aldığım sonuca göre ktm duke 200,250 tek silindir olmasından dolayı sevdim. Sadece ikinci el motorsiklet düşünüyorum. duke 200ün üstüne biraz daha para verip mt 25 ve ya duke 390 alınabiliyor. 390a biraz daha ekleyip mt7 alınabiliyor. yani duke 200 ile mt7 arasında 7-9 bin lira gibi küçük rakamlar var. Kullanıp alıp-satıp gereksiz yere zarar edip ve ya zaman harcamak istemiyorum. Bana mantıklı bir yol gösteren olur mu? bütçem 18-20 bin. fakak 12-13 bin daha memnun olurum.

Scooter istemiyorum çünkü gerçek bir motorsiklet kullanmak istiyorum Vitesleri falan olsun uğraştırsın beni, zincirlerini yağlıyım vakit ayırayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    selamla gıdersın, pahalı yanını duymadım. 0532550838dört ,halil şafak yonlendırdı dersın
    ok sağol sağlam full bir revizyona sokucam yapılıcak çok iş var ondan ufak bir bakım olsa yağ filtre o kadar önemsemem..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayramdan sonra sınavım var A sınıfı ehliyet alıcam inşallah. Motor tercihi konusunda aklımı karıştıran bir kaç durum var. Kullanım amacımı kısaca anlatayım: öncelikle az yakmalı, ciddi az olmalı. Öğrendiğim kadarıyla tek silindir olacak yani. Kullanımı ve oturuşu rahat, hafif olmalı. Racing istemiyorum oturuş pozisyonu gerçekten çok rahatsız. Ben alaturka tuvaleti bile kullanımıyorum cadde kullanımı kolay olmalı. Mesela canım kumpir çektiği zaman ortaköye gidiyim. Üsküdara gidip simit yiyim. Trafiği, benzini dert etmeden sırtım belim bacağım ağrımadan gitmek istiyorum.

Okuduğum yazılardan aldığım sonuca göre ktm duke 200,250 tek silindir olmasından dolayı sevdim. Sadece ikinci el motorsiklet düşünüyorum. duke 200ün üstüne biraz daha para verip mt 25 ve ya duke 390 alınabiliyor. 390a biraz daha ekleyip mt7 alınabiliyor. yani duke 200 ile mt7 arasında 7-9 bin lira gibi küçük rakamlar var. Kullanıp alıp-satıp gereksiz yere zarar edip ve ya zaman harcamak istemiyorum. Bana mantıklı bir yol gösteren olur mu? bütçem 18-20 bin. fakak 12-13 bin daha memnun olurum.

Scooter istemiyorum çünkü gerçek bir motorsiklet kullanmak istiyorum Vitesleri falan olsun uğraştırsın beni, zincirlerini yağlıyım vakit ayırayım
    Hoş geldin sende yanmışsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kg basına dusen hp oranına gore bence fark normal. 11hp 20nm ustunlugu var var sadecde 30 kılo agır.motor ıcın cıddı fark bu.26 hplık forzaya karsı 33 hp lık x10 la benden 2 kısı 70 80 kılo fazla ıle nasıl gectıgını hatırla. bu konunun acıklaması orda.... orada 7 hp 70 kılo fark vardı arada burada 11 hp 20 nm ve sadece 30 kılo var
    yalnız gozden kacırdıgın bır nokta var. bızım motorlar scooter ve denk hacımdeydı.
    bızım karsılastırdıgımız 2 motor ıse bırı 2 kat hacımlı ve rahat bır makıne dıgerı cok daha sıkıstırılmıs tamamen guc odaklı bır makıne.
    tırmanmalarda kesınlıkle haklısın o tork farkı cok cıddı bır sonuc cıkartır ama kalkıs ve son suratte cok cok olumcul bır fark olmaz dıye dusunuyorum
    mt25 ıle cok yol yaptım beraber. az bucuk bılıyorum makıneyı ama 500r hıc tecrube etmedım ne desem yalan olur. ama o vıdeodakı arkadas cıdden pek bılgısız. yanı kalkıs felan zor da 4te 250cc bır motorda gaz acmak o kadar zor olmasa gerek

Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Barış

Çoğunda haklısın ama diğer motorlar sadece anlık heves olacak.Açıkcası alırsam egzoz bile takmam keyif almam çünkü fıtı fıtı.Enes'in attığı motor ses olarak ihtiyaçlarımı kesinlikle karşılar bakarsın uzun yol bile yaparım.Tuzladan otobana çıkar ince ince giderim 100-120 kmh arası.Adapazarı yapıp gelsem keyfini alırım.
    Zaten alırsam seneye yaz başına kadar kesin satarım hevesimi alıp.500 R yakışıklı ok ama 250R dan bana göre yine 10,000 TL lik bir fazlası yok çünkü ben ne alırsam alayım gaz açacak biri değilim açamam.Yani ben tecrübesi tarafından şuna bakıyorum 250 R 150 yapıyor 500 R 160 yapıyor hmmm ikiside aynı (bu tamamen bana göre benim fikrim ve top speedleri attım örnek olması açısından) ama 600cc 4 silindir olunca haaaatattaattatatatat tamam işe bu oldu 100 yada 200 yapmasının bir önemi yok

Enesin attığı motorun ABS siz olanı yok sanırım bugün yarın netleştireceğim konuyu
    uzun yol var ise işler degısır ben tamamen 14km baz alarak konustum. hacım buyudukce gezesın de gelecek zaten ben sbk ıle rekor bır km yaptım mesela haftasonu 1600km

sıralı 4 ve 600cc yalnız adamı ba yag tatmın eder oyle smdıden satarım dıyorsun ama emın ol cok farklı duygular yasatacak sana
    sadece top speed odaklı bakma olaya xj6 da 213 mu ne goruyor duzlukte ama o suratlerı nasıl gordugu onemlı bence.

dıversıon f ler abs sız de geldı. maalesef artık tr ye gırmıyor euro4 karsılamadıgı ıcın. yurtdısında da farklı bır ısım ve supersport kategorısınde satılıyor

bu yanlıs hatırlamıyorsam yokuşta kalan bır dukkan ise bana da x10 varken tavsıye etmıslerdı , garantı devam ettıgı ıcın maslak-ferco ya goturmustum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun bir xj6 diversion f icin kapora verdik. Ses muazzam yani muthis cilgin degil ama benim dusundugum aklimda olan ses. Motor sehirdisinda. Ya kapali kasayla gidip alicam yada gozu karartip uzerine binip gelicem.
    Yarin ola hayrola diyelim

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun bayii'lerde beklemiş, değeri bilinmemiş bir motor sonuçta bu sene ducati bile bu tarz motor üretti, yan canta vs uzun yola gider sehir içi sağ sola taşır. cbr 650 f honda olmasından dolayı biraz daha pahalı ama genel olarak yakın motorlar, al sat konusunda 650f bi tık öne geçebilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)