User Tag List

Sayfa 15/20 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon
363 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: Motor tercihi

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yamaha XJ6 diversion F
    Honda CBR 650 F
    Honda CBR 500R
    Veee olmazsa olmaz Honda MSX 125

bu motorların arasında gidiyor geliyorum
    Aslında direk msx al kurtul diyorum ama 600 cc nin sesi ve tadını aldıktan sonra başka birşey düşünemiyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yamahadan sonra cbr650f olur ancak

AltunTV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    650f çok güzel motor bencede xj6 dan sonra ilaç gibi gelir oturuş pozisyonu çok rahat RR kadar agresif makina değil sadece ama bence daha güzel..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine gidip sıfır motor alıcam sanırım
    xj6 ile anlaştık adam şehirdışındayım dedi.Bugün için sözleştik almaya gidicektim mesaj geldi başkasına motoru satmış kuzenim diye

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine gidip sıfır motor alıcam sanırım
    xj6 ile anlaştık adam şehirdışındayım dedi.Bugün için sözleştik almaya gidicektim mesaj geldi başkasına motoru satmış kuzenim diye
    scrambler dan önce msx 125 im vardı çok zevkli motor abi hızlı bişey istemiyorsan yeter de artar bile
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    scrambler dan önce msx 125 im vardı çok zevkli motor abi hızlı bişey istemiyorsan yeter de artar bile
    Her yaz kullanıyordum kardeşim biliyorum güzel motor da o nalet 4 silindirin sesi işleyince başka bişey düşünemez oldum.İş çıkışı gidip bakıcam bayiye neler var bilmediğim diye :/

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her yaz kullanıyordum kardeşim biliyorum güzel motor da o nalet 4 silindirin sesi işleyince başka bişey düşünemez oldum.İş çıkışı gidip bakıcam bayiye neler var bilmediğim diye :/
    4 silindir + ses diyorsan abi gsxr 600 veya kawasaki 636 ideal ses kıvamı benim için
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor ustalarına bir sorum var
    600 cc lik bir motorun ömrü kaç yıl yada km olur

Tamam yuvarlak bir soru olacak ama genel olarak ortalama 4 yaşında bir motor 10,000-20,000 Km normal mi?
    tamamen servis bakımlı bakımları zamanında desek.
    Birtürlü denk getiremedim ABS siz olsun dedim 4000 kmde buldum adam öğleden sonra arayın dedi aradım oda gitti
    artık absli abs siz yüksek km diye ayırt etmicem

diyelimki aldım motoru elimde patladı yeniden adam etmek nekadar tutar.ben bir sezon binicem eylül ekim gibi satarım yine

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor ustalarına bir sorum var
    600 cc lik bir motorun ömrü kaç yıl yada km olur

Tamam yuvarlak bir soru olacak ama genel olarak ortalama 4 yaşında bir motor 10,000-20,000 Km normal mi?
    tamamen servis bakımlı bakımları zamanında desek.
    Birtürlü denk getiremedim ABS siz olsun dedim 4000 kmde buldum adam öğleden sonra arayın dedi aradım oda gitti
    artık absli abs siz yüksek km diye ayırt etmicem

diyelimki aldım motoru elimde patladı yeniden adam etmek nekadar tutar.ben bir sezon binicem eylül ekim gibi satarım yine
    4 silindirli motorlarım da en yüksek km 125000 oldu şimdiye kadar. Çevremde de bir arkadaşımda da 0 km den 300.000 e kadar kullandığı bir varaderoyu gördüm ikisi de sıkıntısızdı.

Ben şöyle düşünüyorum şuan kullandığım 600cc lik makine ile 4000-5000 D/D arası vites atarak akıcı ve yasal sınırlar içinde kullanıyorum. Yani 4 silindir bir otomobili kullandığımıza göre yaklaşık X2 D/D ile... kaba bir tabirle motor ömrüde yarısıdır diyebilirim sanki...

Tabi sadece otoban sürüşlerinde kullanılan hep 10.000/d/d çeviren makineler başka... onların ömürleri kısıtlıdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 silindirli motorlarım da en yüksek km 125000 oldu şimdiye kadar. Çevremde de bir arkadaşımda da 0 km den 300.000 e kadar kullandığı bir varaderoyu gördüm ikisi de sıkıntısızdı.

Ben şöyle düşünüyorum şuan kullandığım 600cc lik makine ile 4000-5000 D/D arası vites atarak akıcı ve yasal sınırlar içinde kullanıyorum. Yani 4 silindir bir otomobili kullandığımıza göre yaklaşık X2 D/D ile... kaba bir tabirle motor ömrüde yarısıdır diyebilirim sanki...

Tabi sadece otoban sürüşlerinde kullanılan hep 10.000/d/d çeviren makineler başka... onların ömürleri kısıtlıdır.
    Ozaman 3-4 yaşında 20,000 km ye kadar gelmiş bir motor ciddi sıkıntılar çıkartmaz diyebilirmiyiz.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hic birsey olmaz, japon motoru sonucta bunlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozaman 3-4 yaşında 20,000 km ye kadar gelmiş bir motor ciddi sıkıntılar çıkartmaz diyebilirmiyiz.
    eğer bilinçli bir kullanıcıda ise hiiiç bir şey olmaz...

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2015 te sıfır aldığım X-Max 250 Abs mi 1-2 gün önce satılığa çıkardım.. Sorunsuz sıkıntısız şehir içinde çok kullanışlı bir motor.. sadece yenilemek için değiştirmeye karar verdim.. ama bir yandan da düşünmeden edemiyorum.. 30 bin lira X-Max 300 e vermektense 40 bin Tracer 700 veya MT-07 ye mi versem ? İkisi de 700 lük aynı makine.. ikisinde de sırt çantası veya top case ihtiyacı var.. Bakıma ilgiye alakaya ihtiyacı var.. park ettikten sonra 2 kere daha dönüp bakarsın sağlamda mı diye.. X-Max öyle değil.. ne yapsam bilemedim ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2015 te sıfır aldığım X-Max 250 Abs mi 1-2 gün önce satılığa çıkardım.. Sorunsuz sıkıntısız şehir içinde çok kullanışlı bir motor.. sadece yenilemek için değiştirmeye karar verdim.. ama bir yandan da düşünmeden edemiyorum.. 30 bin lira X-Max 300 e vermektense 40 bin Tracer 700 veya MT-07 ye mi versem ? İkisi de 700 lük aynı makine.. ikisinde de sırt çantası veya top case ihtiyacı var.. Bakıma ilgiye alakaya ihtiyacı var.. park ettikten sonra 2 kere daha dönüp bakarsın sağlamda mı diye.. X-Max öyle değil.. ne yapsam bilemedim ??
    scootere alıştıysan arıyorsun yine.. mt07 yede 40.000 çok büyük para.. kendi aracınızdan memnunsanız bence satmayın. yerine yenisi koyulmuyor şu piyasada aynı paralara...

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bence şu benzin fiyatlarında integra bakın. 2016-2017 illa sıfır alıcam kafasında değilseniz. Ben pcxin yanına ironmax aldım. Yakıt olarak 250cc maxiye göre manasız yakıyor. KEza nmax de öyle. He keyifli mi keyifli. Fakat 250cc olduğunu unutuyor tüketirken. İntegra var bir arkadaşımda xmaxten 1 lt fazla yakıyordu sadece.
    Hem şekil olarak scooter gibi hem gider olrak vitesli motor gideirne sahip(dct otomatik vites var). xmaxten 3 kat güçlü ve hacimli ama sadece 1 lt fazla yakıyor. TAbi cc büyüyünce bakım maliyetleri de artıyor. Ona yapacak birşey yok

Honda NC 750D Integra 2017 Model Super Sport Motor Sahibinden ikinci el 43.500 TL - 560531594

Örneğin.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence şu benzin fiyatlarında integra bakın. 2016-2017 illa sıfır alıcam kafasında değilseniz. Ben pcxin yanına ironmax aldım. Yakıt olarak 250cc maxiye göre manasız yakıyor. KEza nmax de öyle. He keyifli mi keyifli. Fakat 250cc olduğunu unutuyor tüketirken. İntegra var bir arkadaşımda xmaxten 1 lt fazla yakıyordu sadece.
    Hem şekil olarak scooter gibi hem gider olrak vitesli motor gideirne sahip(dct otomatik vites var). xmaxten 3 kat güçlü ve hacimli ama sadece 1 lt fazla yakıyor. TAbi cc büyüyünce bakım maliyetleri de artıyor. Ona yapacak birşey yok

Honda NC 750D Integra 2017 Model Super Sport Motor Sahibinden ikinci el 43.500 TL - 560531594

Örneğin.
    Böyle torklu makineler virajda gaz istiyor.. açınca da kafasına göre vites değiştirip seni kontürpiye de bırakabiliyor maazallah.. 250 lik veya daha düşük makinelerde viraja girerken çıkamicanı biliyosun girmiyosun.. bildiğim kadarıyla MT-07 de X-Max ten 1 lt fazla yakıyor.. 2017 değil ama makyajlanan 2018 model.. yani alternatif için teşekkür ederim ama scooter büyük te olsa küçük te olsa scooter tek amacı var.. devir çeviremiyeceksem niye 750 lik scooter ?

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle torklu makineler virajda gaz istiyor.. açınca da kafasına göre vites değiştirip seni kontürpiye de bırakabiliyor maazallah.. 250 lik veya daha düşük makinelerde viraja girerken çıkamicanı biliyosun girmiyosun.. bildiğim kadarıyla MT-07 de X-Max ten 1 lt fazla yakıyor.. 2017 değil ama makyajlanan 2018 model.. yani alternatif için teşekkür ederim ama scooter büyük te olsa küçük te olsa scooter tek amacı var.. devir çeviremiyeceksem niye 750 lik scooter ?

Mt07, tracer 700 xmaxten sonra tecrübe yetersizliği olacağını düşünüp öneri yaptım. Agresifleşmenin manası yok. Ben ehliyetimi mt07yle aldım. Ehliyetimi aldıktan 1 sene sonra scooterla geçirdim, yer yer vitesli de kullandım. PCX ve ironmax. Geçenlerde arkadaştan alıp gezdim de tamamiyle ayrı bir dünya. 2 sene maxi kullansan da ulaşılabilecek tolere seviyesinin üstünde güç ve tork var. Amacım sizi başka bir modele ikna etmek değildi yani, dostça bir öneri sunmaktı.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mt07, tracer 700 xmaxten sonra tecrübe yetersizliği olacağını düşünüp öneri yaptım. Agresifleşmenin manası yok. Ben ehliyetimi mt07yle aldım. Ehliyetimi aldıktan 1 sene sonra scooterla geçirdim, yer yer vitesli de kullandım. PCX ve ironmax. Geçenlerde arkadaştan alıp gezdim de tamamiyle ayrı bir dünya. 2 sene maxi kullansan da ulaşılabilecek tolere seviyesinin üstünde güç ve tork var. Amacım sizi başka bir modele ikna etmek değildi yani, dostça bir öneri sunmaktı.
    Benim icinde bir oneriniz varmi acaba. 3 adet xj6 direkten dondu. Bu haftada full yagmurlu gazsiz atlatirsam dahada aramam motor ))

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazdığımı 3 kere okudum agresifleştiğim yeri gözterir misin rica etsem

yok kardeşim teşekkür ettim alternatif için sen bildiğini yaz bende bildiğimi yazayım böyle paylaşalım.. birileri tecrübelerini paylaşsın diye konu açıyorum zaten..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)