User Tag List

Sayfa 3/20 İlkİlk 1234513 ... SonSon
363 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Motor tercihi

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkerrrrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    msx i cuma sattım.
    yarın mt-03 alıyorum 2. el 660 cc olanlardan. mt-25 alıp bi sene sonra değiştireceğime bunu alayım dedim. bir gözatın isterseniz.
    o bana çok gelir 250-300 cc yeterlidir çok tecrübem yok çünkü.
    birde baktım 15K nın altında kmsi olan yok.mümkün olduğunca 300-500 km yada sıfır motor düşünüyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

ondertopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan xmax 250 momo kullanıyorum. inanılmaz güzel bir motor. tavsiye ederim
    EkN garage

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan abi neden 250 cc altı bakma dedinki?

Bence istanbul kullanımı için 250 cc üstü gereksiz. Günü her saati trafik var gidebiliceğin hızlar belli
    ben 5 senedir pcx kullanıyorum gece 10 dan sonraki saatler dışında 125 cc nin eksikliğini görmedim
    arda herkes sen değil işte
    sen 3 yaşından beri motora biniyorsun
    istanbulda tem e çıktığın zaman eğer yol açıksa akan trafiğe ayak uydurman lazım bu da en az sabit 100-120km hız demek yerine göre..
    ayrıca herkes son hızı düşünür, son hızdan bahsetmiyorum rahat rahat 110 ile gitmekten bahsediyorum
    (250cc motor son hız genelde 140 yapar)

sürekli görüyorum ben temde 2. şeritte 70 ile gitmeye çalışan
    1. köprü sonrası bayırda sol şeritte 80km çin malı motor ile inadına kastıran.
    yavaş git yavaş git olayı başka birşey
    trafiğe ayak uydurman lazım sen daha iyi biliyorsun
    trafik akış hızı 100 falan ama sen 80 ile gidiyorsan tehlikedesin demektir motorda ve istanbulda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arda herkes sen değil işte
    sen 3 yaşından beri motora biniyorsun
    istanbulda tem e çıktığın zaman eğer yol açıksa akan trafiğe ayak uydurman lazım bu da en az sabit 100-120km hız demek yerine göre..
    ayrıca herkes son hızı düşünür, son hızdan bahsetmiyorum rahat rahat 110 ile gitmekten bahsediyorum
    (250cc motor son hız genelde 140 yapar)

sürekli görüyorum ben temde 2. şeritte 70 ile gitmeye çalışan
    1. köprü sonrası bayırda sol şeritte 80km çin malı motor ile inadına kastıran.
    yavaş git yavaş git olayı başka birşey
    trafiğe ayak uydurman lazım sen daha iyi biliyorsun
    trafik akış hızı 100 falan ama sen 80 ile gidiyorsan tehlikedesin demektir motorda ve istanbulda.
    kesinlikle düşündüğüm bu yönde zaten
    evet bende 125 lik msx ile 100 yapıyordum ama o hızda nekadar gidebilirdim meçhul zaten gittiğim yerde dayak yemişten beter olurdum kesin.
    oyüzden motor biraz daha büyük olsun ben yine 100 le gideyim ama daha güvende ve rahat gideyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sabah linkini paylaştığım xmaxi aradım sabah açmış sabah satmış
    vay anasını sayın seyirciler

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat km olarak pek uygun gelmedi açıkcası bana..şimdi sıfır km 2015 model için 17600 TL fiyat aldım..tek siyah kalmış ellerinde..yakından gördüm baaya büyük bir motor çok vaktim olmadığından detaylı inceleyemedim..acele kararda vermek istemiyorum cumartesiyi bekleyip fuarda bir çoğunu canlı görüp öyle karar vermek istiyorum ama buda ozamana kadar kalmayabilir çünkü beyazını sabah birisi almış yaklaştırmadılar yanına

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan sıfır almak kampanyalara rağmen çok gereksiz, ön cam dışında herhangi bir cam almanız mecbur, çanta min 700tl xmax de gerek yok ama bakın çantasız forza çok azdır, 17.600 gelir 19.000a satmaya gelince direk 2 lira zarar.

Konfor tipi forza, spor tip xmax 3. bir şeçenek yok malesef.
    Ben şuan için sadece max400 ile devam etmeye karar verdim. Çarşamba- Perşembe müsaitseniz ataşehirde forza ve max'i yan yana görüp farkı net bi şekilde anlayabilirsiniz.

Yamaha X-Max 250 2015 Model Scooter / Maxi Scooter Motor Sahibinden ikinci el 14.250 TL - 269806143
    Forzada fırsat boyutunda ciddi anlamda yardımcı olabilirim

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forzanin yenisi geliyor mu turkiyeye? baska bir ulke(fas)ye transfer olacak vs deniyordu. ölü yatirim olmasin senin acindan. vergisi fazla motoru nazli(bazilarinda yag sorunu oldu) vs. limitin biraz daha yuksek olsa x10 diyecektim ama 15 bandinda xmax250 diyorum. fp orani ve 2.eli en iyi olan motor suan piyasadaki.

ben eşek niyetine tricity aldim gunluk 100km yapiyorum tik demedi ama artcili gezeyim, 2 saat 100 yapayim yorulmasin vs diyorsa n kesinlikle 250cc tercih et...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan sıfır almak kampanyalara rağmen çok gereksiz, ön cam dışında herhangi bir cam almanız mecbur, çanta min 700tl xmax de gerek yok ama bakın çantasız forza çok azdır, 17.600 gelir 19.000a satmaya gelince direk 2 lira zarar.

Konfor tipi forza, spor tip xmax 3. bir şeçenek yok malesef.
    Ben şuan için sadece max400 ile devam etmeye karar verdim. Çarşamba- Perşembe müsaitseniz ataşehirde forza ve max'i yan yana görüp farkı net bi şekilde anlayabilirsiniz.

Yamaha X-Max 250 2015 Model Scooter / Maxi Scooter Motor Sahibinden ikinci el 14.250 TL - 269806143
    Forzada fırsat boyutunda ciddi anlamda yardımcı olabilirim
    sıfır forzadamı fiyat konusunda yardımcı olacaksınız?
    sabah xmax250 buldum 13,500 ilanını da paylaşmıştım öğle arası aradım motor satılmış 300 KM deydi
    nasip kısmet acele etmicem ozaman belkide mt yi yada R25 i görünce alayını unutup birini alıp çıkıcam ordan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forzanin yenisi geliyor mu turkiyeye? baska bir ulke(fas)ye transfer olacak vs deniyordu. ölü yatirim olmasin senin acindan. vergisi fazla motoru nazli(bazilarinda yag sorunu oldu) vs. limitin biraz daha yuksek olsa x10 diyecektim ama 15 bandinda xmax250 diyorum. fp orani ve 2.eli en iyi olan motor suan piyasadaki.

ben eşek niyetine tricity aldim gunluk 100km yapiyorum tik demedi ama artcili gezeyim, 2 saat 100 yapayim yorulmasin vs diyorsa n kesinlikle 250cc tercih et...
    haftasonu muratla birlikte senin kulaklarını çok çınlattık rahat duramıyormuşsun son duyumlarıma göre
    aslında gönlüm hep manuelden yana ama istanbul trafiğinde kasarmı zorlarmı diye de düşünüyorum
    ayrıca şunu farkettim forza r6 dan bile geniş.Nasıl gidilir sıkışık trafikte yada dar alanda çözemedim xmax de ondan aşağı değilmiş..sanırım bu motorlar mt25 ve r25 den çok daha ağır.denge işi nasıl olur bilmioyrum bile

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 15 hazirandan bu yana forzaya biniyorum. Fazlasiyla memnunum. Motoru nazli yazilmis, alakasi yok resmen karaduzen makinesi var, bir kac forzada conta problemi oldu rep kitle asildi, 4 sene garantisi var, o yuzden cok avantajli ayrica. Garantide musteriyi ciddi anlamda koruyorlar.kullanim monforu, yol tutus olarak, kullan tarzina gore yakit olarakta ustun bir motor. Yedek parcasi deli gibi ucuz.en buyuk grenaji 220 230 lira civarinda ki takim olarak 1200 lira tutuyor tam grenaj ve body seti. Debriyaji 250tl fren discii 150 gibi. Bakimi 6 ayda bir 3 bin degil xmax gibi. 6 bin bakimina 120 tl verdim mesela. Bende bana yetmedigi icin swt 600 almak adina satiyorum suan. TR deki en dolu forza bende kanka ilanda bakabilirsin, sana yardimci olurum hosuna giderse trafikte msx le girdigin yere forzayi sokarsin merak etme, ciddi kivrak alet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ver gelsin ozaman hani ilan no nerde seni taşıyorsan beni de taşır kasalarımız aynı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gt hakeden birine satilinca iyi bisey alcaz hayirlisiyla.
    maxiler cok genis motorlar. x10 82cm di . kesinlikle normal scooter gibi degil.ayna ve grenajdan dolayi heryere girip cikamassin.gundelik kullanimda krize sokar. bknz. mecdiyekoy mesela. en sagdan imkani yok rahat gidemessin.alirken bunlari da goze almalisin agirlik olarak 250cc maxiler sinirda hep 200 220kg arasi ama daha buyukler 600cc vs cidden azap olur durkalkta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de xmax al geç diyorum, hiç uğraşma daha araştırmayla. para varsa da sıfır koy geç, selesine ilk sen osurursun.

tricity trafikte nmax yerine düşünülürse nasıl? aradan geçeyim edeyim deyince tat veriyor mu?
    If you don't go when you want to go, when you do go, you'll find you're gone.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forzayi en saglam trafiklerde cok surdum, goztepe hadimkoy e5 ten cuma aksami 55 dakikada geldim, soforluk baska birsey tabi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gt hakeden birine satilinca iyi bisey alcaz hayirlisiyla.
    maxiler cok genis motorlar. x10 82cm di . kesinlikle normal scooter gibi degil.ayna ve grenajdan dolayi heryere girip cikamassin.gundelik kullanimda krize sokar. bknz. mecdiyekoy mesela. en sagdan imkani yok rahat gidemessin.alirken bunlari da goze almalisin agirlik olarak 250cc maxiler sinirda hep 200 220kg arasi ama daha buyukler 600cc vs cidden azap olur durkalkta.
    ben güniçi 7+7 km sahil yolu tuzla pendik arası kullanıcam
    haftasonlarıda kuzenlerle arkadaşlarla buluşmak için tuzla bakırköy vb yerlere gidicem.asıl amacım arabayla 4 saatte gittiğim yolu min indirmek..trafikten dolayı karşıya geçesim gelmiyor yemin ederim..yada geceden gidip muratlarda kalıyorum

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben güniçi 7+7 km sahil yolu tuzla pendik arası kullanıcam
    haftasonlarıda kuzenlerle arkadaşlarla buluşmak için tuzla bakırköy vb yerlere gidicem.asıl amacım arabayla 4 saatte gittiğim yolu min indirmek..trafikten dolayı karşıya geçesim gelmiyor yemin ederim..yada geceden gidip muratlarda kalıyorum
    sana söylediğim olay da ;
    Ortaköy de sonax da tanıdık var, ikitelli tarafnda oturuyor.
    trafikten bıktı senin gibi, aracı satıp gitti xmax i aldı - dünya varmış dedi
    bir kaç kullanmadan sonra, araba kullanmak istemezsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)