User Tag List

Sayfa 4/20 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
363 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Motor tercihi

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıfır forzadamı fiyat konusunda yardımcı olacaksınız?
    sabah xmax250 buldum 13,500 ilanını da paylaşmıştım öğle arası aradım motor satılmış 300 KM deydi
    nasip kısmet acele etmicem ozaman belkide mt yi yada R25 i görünce alayını unutup birini alıp çıkıcam ordan
    İki motorda benim kısa bir sürede tricity'ye katlanabildim sonra galeride unuttum desem yeridir, geçen hafta satıldı sigorta ödemekten kurtuldum.
    Motor piyasası biraz gariptir, kendi kullandığı motoru dünyanın en iyisi sanırlar, asla sahip olmadığı ve olamayacağı motorları kötülemeyi çok severler, 100.000tl verir goldwing alırsınız toprakta gitmez en kötü motordur, 10.000tl ye cross alırsınız en iyi motordur. İçinize sineni alın, çünkü ucu çok açık 5cm boy farkı bile fark yaratır.

Benim tavsiyem sıfır almayın direk zarar ama sıfır derseniz honda konusunda yardımcı olurum, yamahada ise motorlarımı anadolu yamahadan aldım, aksesuarları kardeşlerden, aramız çok iyi ama kar oranları çok düşük 200-300den fazla yapamaz yamaha.
    Trafiği sımışıklık olarak düşünmeyin ufak motora kimse saygı duymaz, polis sandıkları ve arabaları cizilmesin diye korktukları için Gs her zaman peşine minik motorları takar trafikte kolayca yol alır, imkan varsa alabildiğiniz en pahalı motoru alın.
    Dediğim gibi karar vermek adına isterseniz gelip forza ve xmaxe bakabilirsiniz olanı objektif şekilde anlatırım.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki motorda benim kısa bir sürede tricity'ye katlanabildim sonra galeride unuttum desem yeridir, geçen hafta satıldı sigorta ödemekten kurtuldum.
    Motor piyasası biraz gariptir, kendi kullandığı motoru dünyanın en iyisi sanırlar, asla sahip olmadığı ve olamayacağı motorları kötülemeyi çok severler, 100.000tl verir goldwing alırsınız toprakta gitmez en kötü motordur, 10.000tl ye cross alırsınız en iyi motordur. İçinize sineni alın, çünkü ucu çok açık 5cm boy farkı bile fark yaratır.

Benim tavsiyem sıfır almayın direk zarar ama sıfır derseniz honda konusunda yardımcı olurum, yamahada ise motorlarımı anadolu yamahadan aldım, aksesuarları kardeşlerden, aramız çok iyi ama kar oranları çok düşük 200-300den fazla yapamaz yamaha.
    Trafiği sımışıklık olarak düşünmeyin ufak motora kimse saygı duymaz, polis sandıkları ve arabaları cizilmesin diye korktukları için Gs her zaman peşine minik motorları takar trafikte kolayca yol alır, imkan varsa alabildiğiniz en pahalı motoru alın.
    Dediğim gibi karar vermek adına isterseniz gelip forza ve xmaxe bakabilirsiniz olanı objektif şekilde anlatırım.
    değerli bilgiler için çok teşekkürler
    bu iki değerlemeyi cumartesi fuarda yapmak istiyorum.oraya gidince belki bunların dışında bir motor alacağım bilmiyorum şuan xmax ile forza kafa burun gidiyor bakalım son düzlükte ne olacak
    birde yeni yasa çıkabilirmiş 300 cc altı e6 ya çıkamayacak gibi birşeyler duydum oda düşündürücü
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben güniçi 7+7 km sahil yolu tuzla pendik arası kullanıcam
    haftasonlarıda kuzenlerle arkadaşlarla buluşmak için tuzla bakırköy vb yerlere gidicem.asıl amacım arabayla 4 saatte gittiğim yolu min indirmek..trafikten dolayı karşıya geçesim gelmiyor yemin ederim..yada geceden gidip muratlarda kalıyorum
    xmax250 abi. pisman olmassin. he oldun mu? zarar etmeden istedigin baska biseye gecersin.
    Alıntı SifirinciMurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tricity trafikte nmax yerine düşünülürse nasıl? aradan geçeyim edeyim deyince tat veriyor mu?
    tricity 3 tekerli ama incelediyseniz on tekerlekler arasi mesafe cok az. alet ayakligi acmazsaniz devriliyor ,normal bir scooterla neredeyse ayni govde genisligine sahip + cok daha kivrak bir motor dogasi geregi. yani sikisik trafikte cok dusuk suratte dahi ayaginizi yere koymadan hicbir temas yasamadan siyrilabiliyorsunuz.tek handikapi hafif arkanin arada bir istemsiz kaymasi.yakit acisindan nmax te 3lt duydum. ben 8oookm de aldim triyi 12 suan. 2.3 2.5 arasi yakiyorum. 40km 2.kopru yolu..

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Satelis 250. Biraderde var 4 yıldır kullanıyor, selesi oldukça rahat. motor piaggio üretimi, az yakan modern ve saglam bir motor. Ben tavsiye ederim, japonların yaptıgı işi rahatlıkla yapar. İlanla alakam yoktur. Örnek açısından;

Peugeot Satelis 250 2012 Model Scooter / Maxi Scooter Motor Sahibinden ikinci el 9.250 TL - 272558415
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satelis 250. Biraderde var 4 yıldır kullanıyor, selesi oldukça rahat. motor piaggio üretimi, az yakan modern ve saglam bir motor. Ben tavsiye ederim, japonların yaptıgı işi rahatlıkla yapar. İlanla alakam yoktur. Örnek açısından;

Peugeot Satelis 250 2012 Model Scooter / Maxi Scooter Motor Sahibinden ikinci el 9.250 TL - 272558415
    fiyatı baya uygunmuş aslında değerlendiirilebilir

genel olarak herkes xmaxin sertliğinden ve selenin koltuk rahatsızlığından bahsetmiş..değişme ihttimali yokmu peki?
    benim toto oldukça geniş ve etli betona otursam konforum çok bozulmuyor hissedermiyim acaba

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka sen bi max e bin, bi bulusalim bide benim seleye bin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka sen bi max e bin, bi bulusalim bide benim seleye bin
    illa oturtucam seni seleye diyosun kanka olmadı seleni alırım olmazmı yada banada yaptırırız nedir yani..ama dediğim gibi ikinci el bile alacaksam 1000 km yi kesinlikle görmemiş olmalı ben kendi motorumu 328 km de sattım sen düşün nekadar kullandığımı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sele yapariz o kolay, en alasi is yapan adamimiz var hic dusunme onu ama dost tavsiyesi sifir alip zarar yazarsin aklina yatan ikinci eli al derim ben

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugünkü 300 km de olan 3 saatte satıldı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün baktım buna favorime ekledim 15 e bitermi..2000 km fena değil gibi duruyor aslında.
    forzalar sadece siyah ve beyaz mı?

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

genel olarak herkes xmaxin sertliğinden ve selenin koltuk rahatsızlığından bahsetmiş..değişme ihttimali yokmu peki?
    benim toto oldukça geniş ve etli betona otursam konforum çok bozulmuyor hissedermiyim acaba
    Mantıklı adam işi sorgulamak, tam dediğimiz noktadayız hiç alakası olmayan düşünce sert diyor halbuki 3 kuruş daha verse;
    Servise gidip konfor sele alır hiç olmadı gidip iron max alır konuyu kapar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine forumdan ve bizim motosiklet grubundan hakan var gorurse yazar. Oda xmax mi forza mi uzun sure git gel yaptiktan sonra tercihini 1-2 ay kadar once forzadan yana yapti.

Forza ciddi rahat ve top speed i daha iyi bi alet ozellikle uzun mesafe suruslerde bi yerden sonra 5-10 km lik hiz fazlaligina bile ihtiyaciniz olabiliyor.

Ben sahsen istanbul icerisinde arda gibi dusunuhorum scooterin 125-150 cc olmasi istanbul trafiginde benim icinde fazlasiyla yeterli. Uzun yillardir motor kullanicisiyim. Daha henuz 125 cc uzeri motorsikletim olmadi nedense hic ihtiyac duymadim :d
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul trafiği sağolsun kafayı yedirtti.Geçen cuma akşamı aqua floryadan eve (acıbadem) 4 saatte geldim.
    Bende ufak ufak motor ile başlamak istiyorum. Otomatik vitesli olursa daha iyi benim için(trafiklemi cebelleşeyim bide alışık olmadığım vitesle mi ?)
    Az yakması sorunsuz olması parçasının ucuz olması önemli.

Merak ettiğim şu; Motorlar köprü yolunda emniyet şeridinden gidiyor ve polis buna laf etmiyor. Sadece yavaşlatıp plakası takılı mı kaskı var mı diye bakıp durdurmadan yolluyor ? Emniyet şeridi motorlara serbest mi ?
    Boy 190 kilo 100
    Artçı pek almam, alırsamda oda 45 kilo bişey miktir edin yani.

Bana az yakan sorunsuz ne önerirsiniz ?
    Kaskoları pahalı mı ? (biri atar kamyonete götürür kalırız öyle )

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiği sağolsun kafayı yedirtti.Geçen cuma akşamı aqua floryadan eve (acıbadem) 4 saatte geldim.
    Bende ufak ufak motor ile başlamak istiyorum. Otomatik vitesli olursa daha iyi benim için(trafiklemi cebelleşeyim bide alışık olmadığım vitesle mi ?)
    Az yakması sorunsuz olması parçasının ucuz olması önemli.

Merak ettiğim şu; Motorlar köprü yolunda emniyet şeridinden gidiyor ve polis buna laf etmiyor. Sadece yavaşlatıp plakası takılı mı kaskı var mı diye bakıp durdurmadan yolluyor ? Emniyet şeridi motorlara serbest mi ?
    Boy 190 kilo 100
    Artçı pek almam, alırsamda oda 45 kilo bişey miktir edin yani.

Bana az yakan sorunsuz ne önerirsiniz ?
    Kaskoları pahalı mı ? (biri atar kamyonete götürür kalırız öyle )
    Emniyet şeridi konusu daha önce konuşuldu tartışıldı
    aşırı arap saçı olan istanbul trafiğinde sağolsun polisler buna göz yumuyor

normalde yasak fakat motorsiklete hiç binmemiş ve binmeyecek insanların anlamadığı şey şu
    motorsiklet emniyettende gitse trafiği tıkamaz, arkadan gelene rahatlıkla yol verir (ambulans,polis,itfahiye vs)
    ama 1 tane araba bile olsa emniyet tıkanır ve dakikalarca arkada siren çalarak bekleyen-geçemeyen ambulanslar görürüz sonra.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kac senedir istanbul trafiginde motor suruyorum. Son 1.5 senesi kartal-fatih arasi hergun kopru geciyorum 2 kez daha 1 ambulansa yol vermek zorunda kalmadim tam aksine ortalama hergun 1 ambulans tarafindan yolum kesiliyor o gidemedigi gibi bende gidemiyorum
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek derdim istanbul trafiği.yoksa yaz geliyor efil efil gezim değil..emniyet şeridi yada sol şeridinde solu ( buna cesaret edemeyebilirim) giderim diye düşünüyorum

msx varken en uzak tuzladan saraçoğluna maça gitmiştim müthiş bir keyifti arabayla gitsem geç kalır yetişemezdim
    bu tarz şeyleri görünce artık motor keyif değil ihtiyaç hatta zorunlu ihtiyaç anasını satim

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konfor selesi var aksesuar olarak. Shad'da var birde konfor sele
    Misal;
    http://www.motosella.com/U495,105,sh...-sele-shad.htm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son olarak arkadaşlar bu motoru önerirmisiniz?
    sahibi arkadaşım fikir almak için önerdim 3 gün önce momo xmax250 satmış onuda kaçırdık
    xmax 400 çokmu gelir acaba bana?

Yamaha X-Max 400 ABS 2014 Model Scooter / Maxi Scooter Motor Motosiklet Ma

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)