User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: sigorta şirketi yaptırımı hakkında yardım

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sigorta şirketi yaptırımı hakkında yardım

Abilerim arkadaşlarım yeni almış oldupum R25 ile trafik kazası geçirdim. Sigorta Tahkim kuruluna gönderdiğim maili size de yazmak istiyorum. Yardımcı olabilecek ya da bilgisi olan varsa yardım edebilir misiniz ?

Merhaba. Bir trafik kazası geçirdim ve hata ( suç ) oranım %0 . Aracım 6 aylıktı ve sadece 2000 km'deydi. Geçirdiğim bu trafik kazası sonucu eksper tarafından değiştirilmesi gereken parçalar boyaya gönderildi ve parça boyalarında gözle görülür ton farkları ve dalgalanmalar mevcut. Yetkili servisin bu parçalara değişim vermesine rağmen eksper bu parçaları kendisi alıp boyayıp getirdi. Bunun için bir yaptırımım olabilir mi ? Gerektiği taktirde , detaylı fotoğrafları da gönderebilirim.

Ayrıca Sıfır alındığında 15.250 ( şuan 15750 TL ) olan motorsikletimin sadece 6 ayda içerisinde geçirdiğim kaza sebebiyle emsalleri 14.500 TL den başlarken ben 13.000 TL ye 2 aydır müşteri bulamadım. Mapfre şirketine değer kaybı için gönderdiğim mail sonrası değer kaybı talep edemeyeceğim söylendi.

Size ekte gönderdiğim parçalarım değişti / boyandı / tamir edildi ve inanın maddi olarak aşırı derecede zarardayım. Bununla ilgili herhangi bir yaptırımım , dava açma ihtimalim var mıdır ?

Öğrenciyim ve okulum sebebi ile Ofisinize gelip dilekçe veremiyorum elimin boş dönmesinden korktuğum için. Umarım yardımcı olursunuz. Teşekkür ederim.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değişim için ücret alıp boya yapıldıysa ve siz bunu ispatlarsanız firma o ekspere el sallar. Muhtemelen servisle de ciddi sorun yaşar.

Firmadan bir şekilde raporda değişen parçaların listesini alın derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değişim için ücret alıp boya yapıldıysa ve siz bunu ispatlarsanız firma o ekspere el sallar. Muhtemelen servisle de ciddi sorun yaşar.

Firmadan bir şekilde raporda değişen parçaların listesini alın derim.
    Abi parçayı Eksper aldı kendisi boyattı o konuda sıkıntı yok fakat benim mat parçalarım parlak , simli fume olan parçalarım direk mat siyah boyanmis ve sırıtıyor. Parasını Eksper ödedi ama düzgün bi işçilik yok . Ayrıca hatalı boyanıp itiraz ettikten sonra yine boyanan parçadan dalgalanmalar mevcut. Artık yeniden 2 3 kere parçaların boyanmasini istemiyorum . Direk sıfır aldigim motoru suan elden cikarmakta zorlanıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigortanin amacı aracınızı hasardan bir gün öncesine getirmekdir. Bu durumda tahkime başvurun. Fotolarda iyiyse olumlu gorus çıkar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omer_yildir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigortanin amacı aracınızı hasardan bir gün öncesine getirmekdir. Bu durumda tahkime başvurun. Fotolarda iyiyse olumlu gorus çıkar.
    Evet fotoğraflarını çektim bariz belli oluyor . Tahkim e mail gönderdim umarım bu hafta donus yaparlar yoksa haftaya bi şekilde başvuru yapacağım

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzeri durumları bende yaşamıştım, en son parayı direk hesabıma yatırdılar ben kendi boyacımda komple kazıttırıp boyattım fakat anadolu sigortaydı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzeri durumları bende yaşamıştım, en son parayı direk hesabıma yatırdılar ben kendi boyacımda komple kazıttırıp boyattım fakat anadolu sigortaydı
    Bana kendi önerdikleri yere gönderdiler tekrar kabul etmedim . Değer kaybı içinde olumsuz donus yaptılar . Sigorta Tahkim kuruluna yazdım . Değer kaybı davası açabilir bize başvurabilirsiniz dediler . Bakalım mapfre den Mail bekliyorum tekrar. Sonra şikayetçi olacağım

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hortlatıcam konuyu ama merak ettim doğrusu olay ne şekilde sonuçlandı?

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hortlatıcam konuyu ama merak ettim doğrusu olay ne şekilde sonuçlandı?
    İyi yakalamışsınız arşivden. Bizler de merak içindeyiz. Sonuç ne oldu acaba?
    M50b30 - Bumblebee...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)