User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: Kararsızlık, Bajaj Pulsar 200RS mi, Mondial RX3i Evo mu?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben benim motordan indim mi xmase bindim mi çekirge gibi kalıyorum birde benim scooterda sırt desteği var 500 lük makine xmase bindim mi seleside çok rahatsız geliyor ama en önemlisi ben ayakları uzatmaya alışmışım benim motorda xmase bindim mi kendimi çekirge gibi hissediyorum..

bende gv250 vardı sadece haftasonları keyiflik biniyordum.. çünkü trafikde yoruyordu bazen arabalarla araba gibi trafikde bekliyor takılıyordum.. şimdi scootera geçdim ohh be diyorum dünya varmış motor sürmeninde keyfine vardım ..

kymcho arkadaşımda 500 lüğü vardı switchi kırıldı zor bulduk.. arıza ışığı yakıyordu çözemediler.. çok güzel marka ama türkiyede distiribütörden çok sıkıntı çekdi.. gts evo güzel motor ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün itibariyle karar verdim sayılır, en azından tarza. Maxi scooter olacak.

İlk niyetim gtsevo250 idi. Hala da agır basıyor. 7000-8000 aralığında güzel motorlar var.
    Siyah renge takıldım bunda.

İkinci aklımı kurcalayan kymco xciting 500i R. Alternatif az. 2-3 tane, fiyatlar 11-14 arası değişiyor. Al beni diyo ama parça sıkıntı olabilir.

Daha sonra kymco downtown 300i. Bu da güzel. Fiyatlar 10+ gibi sanki.

Daelim iyi gidiyomuş. Benim için önemli bir kriter değil. Yine aynı şekilde baktım baktım ama xmax i sevemiyorum momo olmadığı sürece. O zamanda fiyat oluyo 18. O rakama cıksam zaten nc bakarım. Joymax var ama gts den ne farkı olur bilmiyorum bagaj hariç.e zaten ben illamki arkaya bagaj takıcam. Bir de daha pahalı.

Piaggio güzel ama pahalı. Peugeot meselesi var ama alsak satılmaz gibi geliyo bana. Nexus 500 diyen oldu, parça bulmak imkansız olur heralde. Burgman ve silverwing var 400-600-650 abs li filan ama modeller 2004, km 40.000+. Derdi bitmez gibi geliyo bana. Grand dink var, ayrı bi çirkin önü.

Bu arada forza cidden güzel.

Şimdi bakım meselesi önemli ama arabaya göre farklı tabi. Atıyorum x km üstünde motor alınmaz diye birşey var mıdır? Servis bakımlımolsa dahi alınmaz gibi. Ufak tefek düşme kalkma da çok sorun değil bana. Kırık dökük olmasın, alıp ben uğraşmiyim istiyorum.

Araştırdıkça yazıyorum, belki başka birilerine daha fikir olur sonradan.

En önemlisini unutmuşum, ilk yazdığım motorların ederleri nedir? Çok fena kazık yiyebilirim hiç bilmiyorum çünkü.

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rx3i nin 2016 modeli bence gayet guzel. Zongshen uretimi, amerikada vs de kopek gibi satiyorlar. 2015 tirt, resmen dusuk ozellikte getirmisler. Bir suru artisi var bence ve cinliler arasinda en iyi markalardan biri.
    Tek sıkınti mondial servislerinin kekolugu. Yerinde olsam gts evo alir bakarim keyfime

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence siz daelim s 3 alın ben şu an aktif kullanıyorum 165 gibi bir top speedi var 170 görenler de var rahatlık açısından görüntü açısından da çok güzel bir scooter tavsiye ederim geçen bi bakırköy silivri yaptım 120 nin altına pek düşmedim mesela

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    daelim de büyük marka ve aslen türkiyeye 2000 li yıllarda geldi daelim .. ama distiribütör götüremedi fazla ithalatı kesildi.. adamlar scooter üstüne uzmanlar scooter yarışlarında ödülleri var firmanın ve büyük bir firma hysoung hyundai gibi bir dalları motor üretmek başka sektörlerdede varlar..

sanırım pazarı ikiye bölmüşler hysoung pek scooter işine girmiyor sembolik bir iki modeli var.. daelimde manuel işine girmiyor onunda sembolik bir iki modeli var..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

cagataayk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mondialden memnun olan bi benim heralde, eğer çin malı motor alacaksan sıfır alacaksın rodajı düzgün yapacaksın bakımını aksatmayacaksın.Japon motorlarla mukayese edilemez ama başlangıç için tercih edilebilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)