User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Motor Sevdası : '06 Yamaha BWS 100

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Motor Sevdası : '06 Yamaha BWS 100

Dostlar, Romalılar!

Baktım İzmir trafiği artık İstanbul'a dönmeye başladı, 3-4 km'yi 25-30 dakikada gider olduk, bu gidişe bir dur demenin vakti geldi dedim ve Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığımı açıkladım! (desem de inanmayın)

Kuşadası'ndan çok sevdiğim bir arkadaşımın MT-09'unu satarak KTM 250 Enduro ve şehiriçi kolay kullanımlık bir BWS100 almasıyla birlikte benim de kanım kaynamaya başladı ve arayışlara girdim. Girmez olaydım...

Bu it, bu tipsiz varlık, bu minion, nam-ı diğer Piç Kurusu artık bizimle birlikte.

Arkadaşımın verdiği gazla kiraladım bir Ford Tourneo Courrier, yükledim piç kurusunu arkaya, Kuşadası'nda ustamıza dün teslim ettim. 2 senedir depoda yattığı için, en ufak civatası dahil sıfırlanacak, boyanacak vs. vs. Yaklaşık bi 10-12 günlük süreçte teslim alacağım iti...

Şimdi, sizlere sormak istediğim bir kaç soru var.

İzmir malumunuz, kızına da havasına da güven olmuyor. Bu sebeple kask seçimimi Çene Açılır'dan yana kullandım ve Nolan'ın alt markası olan Grex'in 9.1 modelini aldım.

Mont olarak ta 4 mevsim tercih edeceğim, çünkü hem yaz hem kış kullanacağım, aynı zamanda motorsiklet sevdamın ilerleyen kısımlarında da kullanmak istiyorum.

Prohel markasının Botari modelinin siyah ağırlıklı olmak üzere grili olan ürününü beğendim. Hem uzunluk olarak, hem de korumaların tam olması sebebiyle tercih etmek istiyorum.

Eldiven, diz koruma ve Body armor işine henüz girmedim bile.

Mont, eldiven, diz koruma, body armor için tavsiyelerinizi bekler, tüm motorsiklet sevdalısı dostlara kazasız belasız güzel seyirler dilerim...

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun efe.
    mont olarak 2 tane alman lazım izmir için. Ben kış ve bahar için ixs şundan kullanıyorum. http://www.motosikletaksesuarlari.co...ncu_35259.html

Yaz içinse super speed kullanıyorum: http://www.dainese.com/we_en/g-super...tex-18982.html

Eldiven, sliderlı bir model terich et derim.

Enduro kullanmıyorsan, body armor çok gerekli değil bence. dediğim kalitede montların korumaları gayet güzel mesela.

Diz koruma yerine tech90 kevlar kot kullanıyorum, diz kalça darbe emicileri + kevlar kumaş avantajı var. normal kottan da farkı yok.

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle hayırlı olsun efe . ekipman özellikle mont eldiven vs vs bir sefer alıp uzun süre kullanmak daha mantıklı. o yüzden spidi, revit gibi orta segmentte ama kaliteli ürünleri almanı tavsiye ederim. 4 mevsim diye bir durum olmadıgını kullanamaya basladıktan sonra anlıcaksın. yaza ayrı mont, eldiven kışa ayrı mont,eldiven şart. heleki izmir sıcagını bilen biri olarak 4 mevsim mont ve eldiveni kullanamıcagına eminim . diz koruma olayındada spidinin dizliği var bende gayet memnunum. ileride büyütürsen ki kesin büyütüceksin korumalı pantolon şart. bir çok markada mevcut. ama özel olarak yapan firmalar var. orada kendine özel yaptırabilirsin. kazasız belasız olsun. arabadan sogucaksın şimdiden hazırlıklı ol

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun.

motor dahil komple revize işi tahmini ne kadara mal olacak?

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle 4 mevsim lastik olmadığı gibi 4 mevsim montta yok
    o yazılanlar fasa fiso

2 tane mont alman şart
    kışlık ve yazlık

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    hayırlı olsun patlak göz Efe. bir devrin motoru speedfight la beraber
    1881 - 193

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun efe bende de vardı bws 100 gercekten cok zevklı bır motor
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merttepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun efe.
    mont olarak 2 tane alman lazım izmir için. Ben kış ve bahar için ixs şundan kullanıyorum. http://www.motosikletaksesuarlari.co...ncu_35259.html

Yaz içinse super speed kullanıyorum: http://www.dainese.com/we_en/g-super...tex-18982.html

Eldiven, sliderlı bir model terich et derim.

Enduro kullanmıyorsan, body armor çok gerekli değil bence. dediğim kalitede montların korumaları gayet güzel mesela.

Diz koruma yerine tech90 kevlar kot kullanıyorum, diz kalça darbe emicileri + kevlar kumaş avantajı var. normal kottan da farkı yok.
    Eldiven banko sliderlı olucak, kask eldiven dizlik ve montta aslında çok ta fazla paradan kaçmamaya çalışıyorum. Bir kere alıp uzun süre (yani bir sonraki motorda da) kullanma niyetindeyim. Sağol abi, inşallah hayırlı olur

Alıntı hak_on Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun efe . ekipman özellikle mont eldiven vs vs bir sefer alıp uzun süre kullanmak daha mantıklı. o yüzden spidi, revit gibi orta segmentte ama kaliteli ürünleri almanı tavsiye ederim. 4 mevsim diye bir durum olmadıgını kullanamaya basladıktan sonra anlıcaksın. yaza ayrı mont, eldiven kışa ayrı mont,eldiven şart. heleki izmir sıcagını bilen biri olarak 4 mevsim mont ve eldiveni kullanamıcagına eminim . diz koruma olayındada spidinin dizliği var bende gayet memnunum. ileride büyütürsen ki kesin büyütüceksin korumalı pantolon şart. bir çok markada mevcut. ama özel olarak yapan firmalar var. orada kendine özel yaptırabilirsin. kazasız belasız olsun. arabadan sogucaksın şimdiden hazırlıklı ol
    Şimdi öncelikle yüzünü görenin cennetlik olduğunu belirtmek isterim Mont illa yaz-kış ayrı ayrı al diyorsun iyi güzel hoş ama bana öneriyle gel, 200-350 TL bandında şu iyidir, 350-500 TL bandında şu iyidir gibi. Ha çekimlerim, oyunlarım var sana vakit ayıramam dersen özelden fena darlarım bak :P

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

motor dahil komple revize işi tahmini ne kadara mal olacak?
    Teşekkürler. Ben motora komple girdim. Değişmeyen civata bile kalmıyor. Makyaj harici komple yürüyenin maliyeti 1100-1200 TL civarı çıkacak gibi duruyor bugün ustayla yaptığım telefon görüşmesi sonucunda.

Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle 4 mevsim lastik olmadığı gibi 4 mevsim montta yok
    o yazılanlar fasa fiso

2 tane mont alman şart
    kışlık ve yazlık
    Dört mevsimden kastım içinde böyle yeleğimsi bişi var bu koyduğum montun, fermuarlı. Söküp takabiliyorsun. Sıcakta giyip 5 dakika falan dolaştım çok rahatsız etmedi, ama tecrübeleriniz benim için çok değerli. Yazlık-kışlık diyorsanız, ona yönelirim bende Sağol abi, teşekkür ederim bilgilerini paylaştığın için.

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun patlak göz Efe. bir devrin motoru speedfight la beraber
    Sağol bebekçim, valla otomobilden soğumayalım da şimdi ayaküstü, tek istediğim o

Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun efe bende de vardı bws 100 gercekten cok zevklı bır motor
    Seninki de çok güzel duruyordu abi, mavi mavi. Ben biraz asi piç kurusu yapma yolunda ilerliyorum. Mat siyah ve gunmetal olucak Çok zevkli olduğunu arkadaşımın motoruyla deneyimledim, yerinde durmuyo resmen piç

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap için teşekkür. Yani bu motorun tabiri caizse cesetini alsak (yağ yakan, tekleyen vs) 1200 TL'ye sıfırlanıyor.

Kalanı keyfe keder.

Mantıklı.

Güle güle kullan

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbullu olduk artık izmire çok nadir gelebiliyorum yogunluktan . aksam detaylı bir şekilde önerilerimle karsında olciiim

güneşbalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah 2 zamanlılar çok hoş.benim peugeot 103 almam gibi olmuş sizinde motor hikayesi
    El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ve Piç Kurusu %99'da olsa bitti. Yapım sürecini ve tüm değişenlerin listesini en kısa zamanda paylaşıcam.

İlk izlenimim; ÇOK KEYİFLİ!
    İkinci izlenimim; Bunun içine Corvette motorunu kim koydu lan, çok yakıyo bu?
    Üçüncü izlenimim; amaaaan s..tir et be kanka, yaksın şerefsiz çok tatlı oldu...

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 zamanlı olması eski teknoloji olması seni sıkabilir kısa süre sonra yakıt sarfiyatı başını ağrıtacaktır..
    ALLAH VAR GAM YOK..

psikolojikdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100 km de 4 litre benzin 1 litre yağ
    kısaca
    pantalon tech 90 al
    eldiven slideri olan bi ürün seç
    mont 2 adet mecbur yazlık ve kışlık
    gidip terlikle binme düzgün bir yazlık bot al öncelikle tavsiyem bmw airflow 3
    kask SHARP Helmets - THE HELMET SAFETY SCHEME burdan sonuçlara bak ona göre hareket et

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu daha yeni görmüş olmama büyük ayıp, bir kez daha kazasız belasız bin batbike a

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)