User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
23 sonuçtan 20 ile 23 arası

Konu: Şehir içi kullanım için küçük scooter tavsiyeleriniz?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piaggio ya bindim gileraya bindim hondaya bindim derby ye bindim

şuan 5 senedir agilty city 125 e biniyorum.25bin km.oldu.16 jant ve ön arka disk. frenleri ve viraj kabiliyeti çok iyi,kötü yanı atçı ayak koyma yeri biraz rahatsız ve standart lastikleri ıslakta kötüdür.enjeksiyonlu 200i lerine bakılabilir 5 bin tl fiyatlarına

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hakan-N Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hali hazırda Hayabusa motorum var ve aktif olarak şehir içi ve şehir dışında onu kullanıyorum fakat kış şartlarınıda göz önüne alırsak şehir içinde kullanmak için 5 bin tl ye kadar küçük scooter almak istiyorum deneyimlerinizi ve taysiyelerinizi bekliyorum.
    Çok yakın zamanda dükkanda sağa sola gitmek için 3400 TL Ye Mondial 125 ZN aldık. Motordan anlamayız ailecek, amaç max 10 - 15 km lik yerlere gitmek.

Geçen bir gezeyim dedim gözüme çarpan eksikler.

1-) Çok titreşimli çalışıyor
    2-) Daha 400 km olmasına rağmen aynalar - far gevşedi sıkmak gerekiyor sürekli. Can sıkıcı arkaya bir bakıyorsun ayna eğilmiş.
    3-) 125CC biraz zorlayınca 70 KM/H a kadar çıkıyor ama gereksiz. Ben 40 Km/h pek geçmedim. Çok güvenli gelmedi, motor tecrübem az.
    4-) 400 km de ama arka fren yeteri kadar durdurmuyor rahatsız edici.

İyi tarafı krom kırmızı şirin gözüküyor. Oturuş pozisyonu ve selesi rahat. 2 kişi kısa mesafelere gider gelir. Sele altı bagajı yeterli genişlikte bence.

Pek bir alınabilitesi yok esasında, bizim amacımıza hizmet ediyor o kadar.

Sürekli günlük kullanım için alınacaksa kullanıcı tavsiyesi bol olan honda pcx alınmalı 2. el de olsa.

Ben şahsen sürekli kullanacak olsam 2. El daha kaliteli bir marka modele yönelirdim.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Honda PS 150i önerilmemiş ama güzel motordur, ya da Kymco Agility City 125' liklerde güzel jant boyu falanda yol için ideal. Eğer çıkabilirseniz PCX alın derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    skipper st150 kullanıyorum, 2005 model 35000 km civarında.Yakışıklı motor, sorunsuz.Yazın 2000 km'ye yakın yolu gittim geldim tık demedi.
    Yakıtı 3 litrenin altına düşmüyor.Şehir içinde tapagaz kullanırsanız 4,5'e bile çıkıyor.Bakım aralıkları, yağ değişimi uzun (6 bin km).Selesi yüksek, 72-73 santim civarı yanlış hatırlamıyorsam.Parçaları ucuz değil.2500-3500 aralığında bulunabiliyor.
    Uzun boyluysanız, "yakıt önemli değil, sorun çıkarmasın" derseniz öneririm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)