User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
116 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Başlangıç Dukati 848 - Öneriler?

Serhat Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorunu almadan once sertifika programlarini bitirmeni tavsiye ederim ben. O surecte cunku cesitli motorlar kullanma firsatin oluyor. Kendi motorunu hirpalama derim.
    TeamPASAOGLU

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hep anlatirim, 1 kere gt30 ayni hafta gt28 turbo bozunca kizip ayni gun gidip 2007 senesinde vitesin debriyajin yerini bilmeden bilindik bir firmadan 2. El 600rr aldim, 2. Ciddi sikinti oldugundan, sifir 600rr aldim, uzun sure kullandim nokta hata olmadan sattim, iyiki zirtapoz motorlarla baslamamisim cunku, motorlarda nekadar ekmek okadar kofte, dusuk cc motorlarda hic bir zaman ust seriler kadar denge, fren, dengeli gaz hissiyati bulunamaz, 600 guzel bir sinir sonrasinda 1000 aldim bana gereksiz fazla hizli geldi.

Yakin tanisam al yada alma derdim cunku, cogu kiside trafik bilinci sifir, hiza alisik degil, motorun sesinden dilinden anlamaz.

Eger 600 alacaksan ben olsam sade rr bakardim, fiyatlari uzay oldugu icin gider sifir daytona 675 alirdim, 3 silindir motor alt devirleri her motordan daha iyi, titresim sifira yakin, servis kalitesi bmw ile yarisir, bakim ucreti sabit 99eu.
    Yok illa sekil diyorsan tek secenek ducati makesef tarz konusunda ustune yok, en dengeli, gaz tepkisi guzel rakamsal olarak uygun hypermotard 821 alir urban modunda traction 8'de ogrenirdim sonra sport mod traction off eglenmeye baslardim.

Yok ben yapamam kendime guvenmiyorum diyorsan 13 liraya aprilla 125 yandan 10 numara ama hiz konsuunda bildigin her tasittan daha yavastir

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi senin italyan araçlara geçme vaktin gelmiş bence, motor filan hikaye yetmiyor galiba vettenin verdiği haz?

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kawa 250 sl inceledim r25 inceledim mt25 inceledim en sonunda mt25 de karar kıldım gidon mesafesi olsun oturuş pozisyonu olsun çok iyi geldi şehir içi kullanımına da çok uygun... 250 likle başlamada fayda var ben r125 ile başladım çünkü daha önce hiç vitesli motor sürmemiştim..
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu yeni çıkacak honda cbr250rr'ın aslı astarı var mı? Birde suzuki var sanırım yeni çıkacak olan yanlış bilmiyorsam gsx r250 diye?

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor araba gibi degil. 100 hp arabayi kullanan ve deneyimi olan kisi 250-300 hp yide kullanir. Ama motorda 250cc ile 600cc arasinda ciddi fark var. Egitim icinde Honda honda nin egitim programi. Baska marka motorla veya oradaki motorlarlada katilabilirsiniz. 1000cc ye kadar egitim programlari mevcut yanlis bilmiyorsam

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baslangic icin R25 ideal bence.

600cc yeni baslayan biri icin cok fazla bence.

Neden diyeceksin cevremde ne kadar bana suan yetmez ben ztn hiz yapmiyorum diyen tanidiklarimin hepsinin basina bir is geldi.
    Seat IBIZA FR

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=28273" target="_blank">skyhigh</a> : o motor hiç aklımda yok, az yakması mühim değil, şekli benim için daha önemli ve tabiki ses.

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=44518" target="_blank">Eray35</a> : r25'lerin 250cc olmadığı 450-500cc motorlara denk motor güçlerinde ve hızlanmasında olduğu söyleniyor doğru mudur? tipi çok hoşuma gidiyor fakat ses konusunda beni tatmin etmedi çok cılız geldi, işte üstüne binmedim daha henüz, o bir tutkuya mı dönüşecek yoksa öylesine bi heves olarak mı kalıcak onu tecrübe edeceğiz. ducati 848 baktığım motorlar arasında en güzeli bence. F/p olarak tabi, yoksa 100 kağıda uzay mekikleri var

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=8417" target="_blank">Serhat Y.</a> : o sertifika programları daha çok yazın mı oluyor? ne kadar süre oluyor, kısa dönem değil de uzun dönem katılmak isterim, daha iyi kavrayabilmek için.

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=1213" target="_blank">G_TT_I</a> : işte aradığım kan, sizi çok yordu mu 600 lük? dedikleri kadar var mıdır? motor çok gitmesin(300 kadar), sesi olsun, basınca azcık hissettirsin motor tecrübesini yaşamak niyetindeyim sadece, hıza alışkınım aslında cessna172s ve z06 kullanıyorum, trafik bilgimin ve reflekslerimin baya iyi olduğunu söylerler, yalnız bişey söylücem daytona 675 çok hoşuma gitti, özellikle turuncu olan, sesini daha incelemedim ama bakıcam mutlaka, motorun artıları eksileri nelerdir. çok fazla ilanlarda yok, satılan bir model değil galiba?

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=38800" target="_blank">Emre-Dylan</a> : yoo kesiyor, ama insanoğlu doyumsuz bi video gördüm yenisinin, gelecekse baya güzele benziyor aslında, https://www.facebook.com/HNH100Motog...type=2&theater

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=53968" target="_blank">ottoman32</a> : bu yamahalarda hep mi diamond şase var, mt25'de de varmış, ss gibi durmasa da kullanımı mı daha rahat?

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=26370" target="_blank">MCN21</a> : düşük güç modu olan, abs, süspansiyonu iyi, lastikleri rosso3, frenleri başarılı bir 600cc alsak onla pişemez miyiz şimdi?

@<a href="http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=4623" target="_blank">individual</a> : sanırım 250'likler arasında en iddialı olan bu motor, incelemelere baktım baya övmüşler ön frenin başarısızlığı hariç.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla açıkcası kıyaslama yapamam ninja300 var ondan hızlısı ama hani nası desem hızdan ziyade zevk olarak bakmalısın bence.Hızlanma olarak tip olarak vs.Ktm rc390 bak mesela çok yakışıklı motor çılgın tork var kesinlikle tatmin eder.Ses olayını bi süre kafana takma bence sonuçta naparsan yap 4 silindir sesi olmaz 2 silindirden.Gerçi bende şu an harley davidson var sadece sesi için aldım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yoo kesiyor, ama insanoğlu doyumsuz bi video gördüm yenisinin, gelecekse baya güzele benziyor aslında, https://www.facebook.com/HNH100Motog...type=2&theater
    Yeni cbr ateş ediyor adeta minimum 16 16.5 liradan gelir, ama 2 silindire o kadar para verilir mi orası muamma? 2. el r25 daha uygun olacaktır 3 4 ay aktif kullandıktan sonra reflekslerin ilerlediği vakit 600cc'ye geçmeni öneririm abi. Benim sincanda ortak motosiklet bisiklet bayim vardı o dönem bir kaç kere hyosung 250 gtr sürdüm gerçekten keyifliydi ama bayağı zordu. Şu da var ehliyet sistemi değişecekti herkes 600cc 1000cc süremeyecek gibi bi durum vardı ne oldu bilmiyorum. Ama italyanı düşün derim

twstr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sana bu isin en iyi temelini atma yontemini söyleyeyim. 250 cc 2 zamanli enduro al ve arazide bin. Sonra neye gecersen gec.
    Senin konuya gelirsek. Ducati cok farkli bir alet. 2 silindir olmasi seni nasi etkiler bilmiyorum ? Ses konusunda tatmin olmayabilirsin 4 silindir gibi degil cunku. Ama bana sorarsan cok guzel bir sesi var. 2. Si 848 cc motor ve cift silindir ducati tork demek. Baslangic motoru olarak huc tavsiye etmem. Gazi acmanla altindan kacirman bir olabilir. 250 cc motora binmek istemiyoesn havasi yok keyifi yok haklisin.
    O yuzden ktm 250 exc al birtane 2 zamanli esnek bir motoru arazide tut. Sonra yolda istediğin herseyi yaparsin

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    R25'in bile başlangıç için tartışıldığı ortamda 600cc başlangıç için arkadaşı cesaretlendiriyorsanız kusura bakmayın ama çok büyük yanlış yapıyorsunuz. Bi kere konunun çıkış noktası 250 beni tatmin etmez deniyor, Yani gaz açılacak her türlü, alıp sakin sakin takılmayacaksın. Alma dostum, 600le başlama, kulak asma kuzenim 1000le başladı kaynım ilk hayabusa aldı diyenlere gözünü seveyim.

Motor refleks ve kas hafızası işi. Bir kere elin kolun ayağın alışssın ne yapacagına. En fazla al bir R25, geç ktm 390 a, emin ol 600le olmazmız bu iş en başta diyeceksin ve 600e gecebilecek tecrübede bile düşüneceksin alsam mı diye..

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üşenme oku bak bunu. Açtığı konu linki de var bu konunun içinde rahmetlik arkadaşın... İçin ürpermezse korkmazsan hala al 600ü..

Bilgin

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben hiç motor kullanmayı bilmiyodum mesela şuan asya motorun 125 lik scooterını aldm ana mantığı öğreniyorum çekirdenten yetişiyorum

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @TigeR : ilk oraya açtım aslında, fakat güzel yorumlar gelmedi bende sizlere sorayım dedim, 150cc'den sonra geçiş yaptınız mı peki başka motora?
    150ccden sonra geçiş yapamadım ekonomik sebeplerden dolayı, arada arkadaşların motorunu kullanma haricinde Ama şuan durumum olsa 250 alıp bir süre binip sonra 600lük düşünürdüm. Bence alın bi honda cbr 250r veya R25 vs iki üç ay binip satın ikinci eli zaten hızlı hem denemiş olursunuz hissiyatı filan görürsünüz hem de biraz tecrübe kazanırsınız
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bu arada o ehliyet konusu size vurmuyor. 22 yaştan sonrası istediği her motoru kullanabiliyor diye biliyorum.
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yamaha R25 bile başlangıç motoru olup olmayacağı tartışılırken 600+cc motor ile başlamak güzel düşünce Altın elbiseli adam'ın başlangıc motoru videosuna bir bakın derim.Birde şöyle bir durum var sürmekle hakkını vermek ayrı şeyler sen en az 100hp makine sürersin adam 40 hp makine ile virajda içinden geçer.

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kullanıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yamaha R25 bile başlangıç motoru olup olmayacağı tartışılırken 600+cc motor ile başlamak güzel düşünce Altın elbiseli adam'ın başlangıc motoru videosuna bir bakın derim.Birde şöyle bir durum var sürmekle hakkını vermek ayrı şeyler sen en az 100hp makine sürersin adam 40 hp makine ile virajda içinden geçer.
    Birde 250cc ile başlamaya karar verirseniz yakında honda cbr 250rr gelcek r25 den daha iyi olacağı söyleniyor.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mt 25 r25 in soyulmus hali naked yani... sase, motor ayni yanlis bilmiyorsam mt nin torku fazla master of tork oldugu icin ama r25 max. surati daha fazla oda hava akisiyla kaynakli benim boyum 1.68 r25 yuksek geldi bana kawa guzeldi ama tek silindir olunca cok istemedim acikcasi.. sen ses istiyorsan 4 silindir olmali ki biseye benzesin ama bana sorarsan 250 ile basla 1 sezon surersin baktin sarmadi 600 e gecersin
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler