User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
116 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Başlangıç Dukati 848 - Öneriler?

Mustafa Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar ilk motorum sıfır honda cbr 250 , küçük racing bir motorla başladım ehliyetim yoktu ama teorik olarak çok okudum ettim izledim en başlarda hakkını vermemedim ama 1 aya alıştım.

Marka vermiyim Sonra küçük cc büyük cc bir çok motor aldım bindim sadece 4 silindir racing motorlar yüksek hızlara rüzgara alışana kadar beni korkuttu açıkcası.

Yıllardır motor sürüyorum abs siz motorlarda bir kaç kez kaydım şükürler olsun hiç düşmedim.

Şahsi fikrim aklı başından olan insan kafası çalışan insan büyük cc lerle başlayabilir hakkını veremez tırsa tırsa gider ama alışınca iyi sürücü olur.

Aklı başında olmayan genç yaşlı fark etmez moped le bile ölür ölüyor da zaten.

Son olarak Ekipman değil Kaliteli ekipman çok önemli.

Motor camiasında büyüklerinde dediği gibi sallayan çok olur kendimiz araştırıp öğrenmeliyiz.

Allah biz motorculara sağlık sıhhat versin kazadan beladan korusun. Syglar.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aldığın motosiklet arabandan yavaş olmamalı. sonra çok eziyet çekersin. ben olsam italyan bir vasıta almam.
    zevk almak istiyorsan mutlaka R veya RR uzantısı olmalı motosikletinde.
    ileri sürüş eğitimi vs vs gibi saadet zincirine alet olma. hepsi boş
    ben olsam.
    para sorun değilse XR1000 bmw ile başlarım. hem kolay kullanılan hem üzerinde seni yormayacak tek vasıta.

en az 600cc bir rr motosiklet ile başlarım. eğer kilo yani göbeğin falan yoksa bu motosiklet de zevk verir.

bmw de çanta falan da takarsan bir sürü ıvır zıvırını toplar.

sana bu durumda HIZLI GİT demekten başka söz yok.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

ambinte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu biraz dağınık ama uzun yıllardır motorsiklet sevdalısı olarak bir kaç şey yazmak isterim.

İnsanın kendini biliyor olması ile 1000lik süper sport bir alet ile bile başlanır. Böyle başlandığı zaman sadece bir cafe racer olursunuz İyi bir sürücü olmanız imkansıza yakın olur. İlk deneyimlediğinizde motorsikletten o kadar çok korkarsınız ki ne viraj destek gazı verebilirsiniz ne gaz kontrolünüz gelişir yani kalas bir motorcu olursunuz. Bir bakarsınızki siz racing bir motorla yolda giderken içinizden dışınızdan sizden güçsüz motorlar geçer. Hızlı olmak değil mevzu. Önemli olan o motora hakim olabilmek ve onu vücudunuzun bir parçası gibi kullanabilmeniz. Bunu ancak düşük cc li ve hafif motorların limitlerine gelerek yapabilirsiniz. Bu benim kişisel yorumum.

Eğitim konusu ikiye ayrılır.

1)Motor tecrübesi sıfırdır ve özellikle hakimiyet konularında kendini geliştirmeye ihtiyaç duyanlara uygun kurslar ve hocalar vardır. Burada çoklu eğitim için hondanın eğitimlerini önerebilirim. Birebir hoca olarak da Murat Denizhan hoca çok iyidir. Honda akademinin kurucularındandır.

2)Burada kullanıcı zaten motor kullanıyordur. Yüksek cc kıvamına gelmiştir. Burada ileri sürüş eğitimlerinin alınması gereklidir. Özellikle Roadcraft denen sistemin öğrenilmesi sürüşünüzü daha güvenli daha akıcı ve daha zevkli hale getirecektir. Bu eğitimi veren ana kuruluş OMM derneğidir. Ben de bu dernek üyesiyim. Şu anda piyasada popüler tüm hocalarımız OMM derneğinde çıkmıştır. Bu dernekte çalışan tüm hocalar gönüllülük esasına göre çalıştığı için OMM nin eğitimlerinin fiyatları oldukça uygundur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ambinte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu biraz dağınık ama uzun yıllardır motorsiklet sevdalısı olarak bir kaç şey yazmak isterim.

İnsanın kendini biliyor olması ile 1000lik süper sport bir alet ile bile başlanır. Böyle başlandığı zaman sadece bir cafe racer olursunuz İyi bir sürücü olmanız imkansıza yakın olur. İlk deneyimlediğinizde motorsikletten o kadar çok korkarsınız ki ne viraj destek gazı verebilirsiniz ne gaz kontrolünüz gelişir yani kalas bir motorcu olursunuz. Bir bakarsınızki siz racing bir motorla yolda giderken içinizden dışınızdan sizden güçsüz motorlar geçer. Hızlı olmak değil mevzu. Önemli olan o motora hakim olabilmek ve onu vücudunuzun bir parçası gibi kullanabilmeniz. Bunu ancak düşük cc li ve hafif motorların limitlerine gelerek yapabilirsiniz. Bu benim kişisel yorumum.

1)Motor tecrübesi sıfırdır ve özellikle hakimiyet konularında kendini geliştirmeye ihtiyaç duyanlara uygun kurslar ve hocalar vardır. Burada çoklu eğitim için hondanın eğitimlerini önerebilirim. Birebir hoca olarak da Murat Denizhan hoca çok iyidir. Honda akademinin kurucularındandır.

2)Burada kullanıcı zaten motor kullanıyordur. Yüksek cc kıvamına gelmiştir. Burada ileri sürüş eğitimlerinin alınması gereklidir. Özellikle Roadcraft denen sistemin öğrenilmesi sürüşünüzü daha güvenli daha akıcı ve daha zevkli hale getirecektir. Bu eğitimi veren ana kuruluş OMM derneğidir. Ben de bu dernek üyesiyim. Şu anda piyasada popüler tüm hocalarımız OMM derneğinde çıkmıştır. Bu dernekte çalışan tüm hocalar gönüllülük esasına göre çalıştığı için OMM nin eğitimlerinin fiyatları oldukça uygundur.
    eğitim verenlerden bir çoğunun bu işi para için yaptıklarından dolayı ve aralarında saadet zinciri kurduklarından bu işlere önem vermemenizi, biraz sabredip bu işlerin çözülmesinin ardından eğitim vermekte, eğitim almakta kolaylaşacak.
    hiç bir şey bilmeden ben eğitimciyim diyenler eğer becerebilirlerse eğitmen olurlar onlardan da eğitim almak isteyenler eğitimlerini almış olurlar.

aralarında gerçekten konuya hakim ve dürüst olanlar da var. bunuda söylemezsem olmaz.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğitim verenlerden bir çoğunun bu işi para için yaptıklarından dolayı ve aralarında saadet zinciri kurduklarından bu işlere önem vermemenizi, biraz sabredip bu işlerin çözülmesinin ardından eğitim vermekte, eğitim almakta kolaylaşacak.
    hiç bir şey bilmeden ben eğitimciyim diyenler eğer becerebilirlerse eğitmen olurlar onlardan da eğitim almak isteyenler eğitimlerini almış olurlar.

aralarında gerçekten konuya hakim ve dürüst olanlar da var. bunuda söylemezsem olmaz.

İlk mesajımda belirttiğim gibi OMM dernek üyesiyim. Bıu bir dernek. Burada eğitmenlerin para ile işi yok. Bu dernekten yetişen çok iyi hocalarımız var piyasada.

Eğitim konularında ya da hocalar ile danışmak isteyen çıkarsa bana özelden ulaşabilirler. Elimden geldiğince ya da bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.
    Eğitimsiz lütfen bu cihazlara binmeyin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk mesajımda belirttiğim gibi OMM dernek üyesiyim. Bıu bir dernek. Burada eğitmenlerin para ile işi yok. Bu dernekten yetişen çok iyi hocalarımız var piyasada.

Eğitim konularında ya da hocalar ile danışmak isteyen çıkarsa bana özelden ulaşabilirler. Elimden geldiğince ya da bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.
    Eğitimsiz lütfen bu cihazlara binmeyin.
    omm paolo diye biri tarafından kurulmuş ( komşum olur ) her italyan kadar motosiklet bilen. ben tanıdığımda motosikleti olmayan. sonradan bu işlere başlayan bana sorarsan Türkiye trafiğinde tecrübesi sıfır olan ve kendi kapısındaki trafiği bile gözlemleyemeyen biridir. ellerinde viski bardakları diğer ellerinde purolar ile oturan omm ciler. motosiklet çok tehlikeli demekten başka bir şey yapamayan ve ingilizin slaytlarını gösteren birileri olmaktan ileri gidemediler. sorarım sana kaç kişi vefat etti kaç kişi kemiklerini kırdı omm eğitimlerinde. cevabını bilmiyorsan tek tek söylerim sana.bütün bunlardan sonrada sahte sertifikalı adamlar çıktı onlarda saati 1000 tl ye ders veriyorlar. omm saati 50 tl den ders verirken bu sahte eğitmenler türedi. dediğim gibi yakında eğitmen olmakta eğitim almakta kolaylaşacak.

trafikte binlerce motosiklet var kazaya karışanların çoğu eğitim aldım allahtan yoksa daha beter olurdu diyor ne demekse.. eğitimsizler ise sürmeye devam ediyor.

bence siz ve sizler sertifikaya güvenmeyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    omm paolo diye biri tarafından kurulmuş ( komşum olur ) her italyan kadar motosiklet bilen. ben tanıdığımda motosikleti olmayan. sonradan bu işlere başlayan bana sorarsan Türkiye trafiğinde tecrübesi sıfır olan ve kendi kapısındaki trafiği bile gözlemleyemeyen biridir. ellerinde viski bardakları diğer ellerinde purolar ile oturan omm ciler. motosiklet çok tehlikeli demekten başka bir şey yapamayan ve ingilizin slaytlarını gösteren birileri olmaktan ileri gidemediler. sorarım sana kaç kişi vefat etti kaç kişi kemiklerini kırdı omm eğitimlerinde. cevabını bilmiyorsan tek tek söylerim sana.bütün bunlardan sonrada sahte sertifikalı adamlar çıktı onlarda saati 1000 tl ye ders veriyorlar. omm saati 50 tl den ders verirken bu sahte eğitmenler türedi. dediğim gibi yakında eğitmen olmakta eğitim almakta kolaylaşacak.

trafikte binlerce motosiklet var kazaya karışanların çoğu eğitim aldım allahtan yoksa daha beter olurdu diyor ne demekse.. eğitimsizler ise sürmeye devam ediyor.

bence siz ve sizler sertifikaya güvenmeyin
    Ben sizin neyi savunuyorsunuz anlamadım Eğitim almak kötü mü diyorsunuz? Eğitimsizler kaza yapmıyor mu diyorsunuz?
    Paolonun ismini vermişsiniz. Sahte sertifikalı eğitmenlerin de ismini verir misiniz?
    Omm nin verdiği eğitime kopya slayt ve değersiz demenizi de asla kabul etmiyorum. 3 senedir bu dernek içerisindeyim ve benim 10 sene önceki sürüşümün çok ötesine geçmeme yardımcı oldu. Sevdiğim herkese bu eğitimleri tavsiye ederim.
    3 sene boyunca bu dernekte elinde puro ve viski olan birini görmedim.
    3 sene boyunca eğitimlerde ne vefat eden oldu ne de bir yerini kıran oldu. Sizin yaşınız bana göre fazla ve benim bilmediğim geçmiş olaylar varsa sizden öğrenmek isterim.
    Ayrıca omm de saati 50 TL diye bir eğitim yok. Bazı şeyleri bilmediğinizi ya da yanlış bildiğinizi düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Eğitim şart katılıyorum ama insan kendi kendinide geliştirebilir. Uzun süre motor kullanan biri eğitime gittiğinden zaten yaptığı ama ismini bilmediği birçok aynı taktik anlatılıyor. Motoru hakkını vermek için risk almak gerekir risk alıyorsan hakkını veriyosundur. Eğitimlide olsan eğitimsizde risk alman gerek hem motorun hakkını vermek için hem kendini geliştirmek için.

Şahsi görüşümdür. Syglrmla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mustafa Ö. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğitim şart katılıyorum ama insan kendi kendinide geliştirebilir. Uzun süre motor kullanan biri eğitime gittiğinden zaten yaptığı ama ismini bilmediği birçok aynı taktik anlatılıyor. Motoru hakkını vermek için risk almak gerekir risk alıyorsan hakkını veriyosundur. Eğitimlide olsan eğitimsizde risk alman gerek hem motorun hakkını vermek için hem kendini geliştirmek için.

Şahsi görüşümdür. Syglrmla.
    Maalesef size katılmıyorum. Motorun hakkını vermek için risk almak gerekmez. Hatta motorda neden risk alacaksınız. Riske atılan şey can.
    Bu tip eğitimlere uzun süre motor kullanan birileri geldiğinde hakimiyet konusunda pek sorun yaşanmıyor ama bazı yanlış alışkanlıkları değiştirmek zor oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maalesef size katılmıyorum. Motorun hakkını vermek için risk almak gerekmez. Hatta motorda neden risk alacaksınız. Riske atılan şey can.
    Bu tip eğitimlere uzun süre motor kullanan birileri geldiğinde hakimiyet konusunda pek sorun yaşanmıyor ama bazı yanlış alışkanlıkları değiştirmek zor oluyor.
    Eğitim olayını katılıyorum tmm haklısınız ama öteki dediklerimde kendimce ısrarlıyım bende size katılmıyorum Syglrmla.

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sizin neyi savunuyorsunuz anlamadım Eğitim almak kötü mü diyorsunuz? Eğitimsizler kaza yapmıyor mu diyorsunuz?
    Paolonun ismini vermişsiniz. Sahte sertifikalı eğitmenlerin de ismini verir misiniz?
    Omm nin verdiği eğitime kopya slayt ve değersiz demenizi de asla kabul etmiyorum. 3 senedir bu dernek içerisindeyim ve benim 10 sene önceki sürüşümün çok ötesine geçmeme yardımcı oldu. Sevdiğim herkese bu eğitimleri tavsiye ederim.
    3 sene boyunca bu dernekte elinde puro ve viski olan birini görmedim.
    3 sene boyunca eğitimlerde ne vefat eden oldu ne de bir yerini kıran oldu. Sizin yaşınız bana göre fazla ve benim bilmediğim geçmiş olaylar varsa sizden öğrenmek isterim.
    Ayrıca omm de saati 50 TL diye bir eğitim yok. Bazı şeyleri bilmediğinizi ya da yanlış bildiğinizi düşünüyorum.
    bu dayıya çok bakmayın kendisi ikinci shkodra mıdır nedir ondan..
    intercity konusunu da karıştırdı ortaya konuştu bildiklerinizi söyleyin dediler konuşmadı.
    burda da aynısı olacak.
    genç bir arkadaşı hakir gördü internetten bindiğiniz arabalara ben zamanında sıfır bindim diye arkdaşı bilgisiyle(!) ezmek istedi genç arkadaş tokat gibi belgelerle konuşunca konuyu bambaşka yere çekti. dünya üzerinde yok dediği araba var çıktı
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50 yaşında bir insanın kalkıp ilk motor olarak 600rr ve 1000xr tavsiye etmesi ???

hııımmmmm efsaneğ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ronin_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 yaşında bir insanın kalkıp ilk motor olarak 600rr ve 1000xr tavsiye etmesi ???

hııımmmmm efsaneğ
    ben 50 yasında motosiklete binmeye başlamadım ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 50 yasında motosiklete binmeye başlamadım ki
    Biliyorum evet, tecrübesizsiniz demiyorum zaten, tecrübeli bir sürücü olmanıza 1000xr nasıl tavsiye ediyorsunuz anlayamıyorum. Resmen çıplak s1000rr o motor.. Arkadaşlar alın 125 250cc bir motosiklet, en azından ilk kazanıza kadar kullanın. Allah kimseye göstermesin ama güzelce bi düşün. Ne demek istediğimi anlarsınız.

Hayatımız leblebi değerinde olduğu bu düzende siz de kendinizi leblebi yerine koymayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun zamandır söylediğim noktaya geldiniz. eğitimciyim diyenlerin alayı kullandıkları motosikletlerin sınırlarını bilmiyor. hatta kolay kullanılması ile nam salan endurolar kullanıyorlar. yani kısaca kullandıkları motosiklette asla tam gaz yapamamış birilerinden bahsediyorsunuz. ve savunma da, ben zaten güvenli sürüyorum riske ne gerek var. en meşhurları hatta ilk sahte diplomalılardan birisi kendi motosikletinde tam gaz yapamamakta. kendi bile söylüyor ne gerek var ki. ver bunların altına bir süpersport anında ölsünler. umarım bu sizin yazdıklarınızdan sizinde motosikletinizde sınırları bilmediğinizi yanlış anlamış olayım.
    eğer bir işi birilerine öğretiyorsan sokaktan biri gelip benim kullandığım gibi kullan şu motosikleti de görelim diyememeli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun zamandır söylediğim noktaya geldiniz. eğitimciyim diyenlerin alayı kullandıkları motosikletlerin sınırlarını bilmiyor. hatta kolay kullanılması ile nam salan endurolar kullanıyorlar. yani kısaca kullandıkları motosiklette asla tam gaz yapamamış birilerinden bahsediyorsunuz. ve savunma da, ben zaten güvenli sürüyorum riske ne gerek var. en meşhurları hatta ilk sahte diplomalılardan birisi kendi motosikletinde tam gaz yapamamakta. kendi bile söylüyor ne gerek var ki. ver bunların altına bir süpersport anında ölsünler. umarım bu sizin yazdıklarınızdan sizinde motosikletinizde sınırları bilmediğinizi yanlış anlamış olayım.
    eğer bir işi birilerine öğretiyorsan sokaktan biri gelip benim kullandığım gibi kullan şu motosikleti de görelim diyememeli.
    Bak hocam isim vermeden sallayıp duruyorsun. Risk almamak yavaş gitmek anlamına gelmiyor. Sistemi bilen kişi hem hızlanır hem de güvenli sürer. Zaten en büyük sorun bırakın motorun sınırlarını insanlar kendi sınırlarını bilmiyor.
    Ben de GS kullanıyorum. Kullanılması kolay dediğiniz motorlardan
    Hangi hocalardan bahsettiğini bilmiyorum. Birileri ile bir derdin var anlaşılan. Fakat şu piyasada çok değerli hocalar var. Eğitim gerçekten hayat kurtarıyor. OMM teori eğitimleri ücretsizdir. Buna bile katılmak bakış açınızı değiştirir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak hocam isim vermeden sallayıp duruyorsun. Risk almamak yavaş gitmek anlamına gelmiyor. Sistemi bilen kişi hem hızlanır hem de güvenli sürer. Zaten en büyük sorun bırakın motorun sınırlarını insanlar kendi sınırlarını bilmiyor.
    Ben de GS kullanıyorum. Kullanılması kolay dediğiniz motorlardan
    Hangi hocalardan bahsettiğini bilmiyorum. Birileri ile bir derdin var anlaşılan. Fakat şu piyasada çok değerli hocalar var. Eğitim gerçekten hayat kurtarıyor. OMM teori eğitimleri ücretsizdir. Buna bile katılmak bakış açınızı değiştirir.
    biraz daha sallayalım.

omm eğitimlerinden. her hafta sonu istanbul durusu parka gidilerek yapılan yol eğitimi. ( ne demekse ) her hafta kaza. kaza olmadığı ender haftalarda konuşulan bu hafta kaza olmadı. ne yaptıkların görmek için gittiğimde hız sınırının 50 yazdığı yerde 150 ile giden meşhur paolo . durdurup sorduğumda ne yapıyorsun sorusuna verdiği cevap. güvenli sürüş eğitimi, veriyorum. yada izmirde otoprak içerisinde eğitim yaparken yayaya çarpıp yaralayan eğitmen. veya iron butt yapması için millete gaz veren sonrada kazalarda hayatını kaybedenlerden sonra sessizliği tercih eden eğitmen mi arıyorsun.
    madem gel katıl omm eğitimine dedin bende diyorum ki en az benim kadar motosikleti sürmelisin ki bana bir şeyler öğretebilesin. anladığım kadarı ile sizin bir milyon kilometreniz de yok. yani camiada tecrübesiz sınıfında bir eğitmensiniz.( bunu eğitmenim diyenler söylüyor ) GS bu işin en kolayı. al bir cbr 250, onu bile kullanmakta zorlanabilirsin. bunu anlamayanlar olacaktır. GS ye benim koyduğum isim PİKNİK tipi motosiklet. zaten yakında bu tür nereden geldiği belli olmayanlardan türeyenlerden sertifika alma işi bitiyor. devlet eğitmen sertifikası verecek. illa birilerine bağımlı olma işi bitiyor. dileyen sınava girecek dileyen eğitim alıp sonra sınava girip sertifikasını alacak.
    bence siz motosikletinizi kullanırken dikkat edin ve rahat oturuş pozisyonunda kullanmayı unutmayın GS de bile bir müddet sonra yorulursunuz.

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu nerden nereye gelmiş ya vay be 1ay önce 2015 hyosung gt250r aldım. oturuş pozisyonu,ebat ve ağırlık olarak 600ss sınıfı bir motor(cbr600rr dan daha büyük ve daha ağır) Daha önce bir sürü motor test ettim. Motor sürmeyi bilmeyen adam sırf oturuş pozisyonundan ve manevra kıtlığından dolayı bile kaza yapar. Tecrübem gayet yeterli olmasına rağmen, biraz az tecrübem olsa şehir içinde 30bg v2 bir makina bile tehlikeye sokabilir çünkü yeterince gücü,ağırlığı ve ciddi yatık bir oturuş pozisyonu var. Hiç anlamadan 160lara gelen son hızı 185 olan bir makina bu. Sene 2017 olmuş! yeni başlayan adama +100hp motor önermeyin. Bu adam pist asfaltında binmeyecek. orta refüjde sulamalarımız,kamyondan dökülen kumlu çakıllı ve bol bol çukurlu *** gibi asvaltımız var. Viraj çıkışında jilet gibi kaygan asfaltta gaz açabilen delikanlı arkadaşlarımızla tanışmak istiyorum. Adama en güçsüzü 120bg olan ss önerirseniz o adam ne bileğini güçlendirebilir nede limitlerini zorlayabilir. Zevk alamıcağınız sizin değil onun sizi yönettiği makinalar almayın. iyi günler
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aldığın motosiklet arabandan yavaş olmamalı. sonra çok eziyet çekersin. ben olsam italyan bir vasıta almam.
    zevk almak istiyorsan mutlaka R veya RR uzantısı olmalı motosikletinde.
    ileri sürüş eğitimi vs vs gibi saadet zincirine alet olma. hepsi boş
    ben olsam.
    para sorun değilse XR1000 bmw ile başlarım. hem kolay kullanılan hem üzerinde seni yormayacak tek vasıta.

en az 600cc bir rr motosiklet ile başlarım. eğer kilo yani göbeğin falan yoksa bu motosiklet de zevk verir.

bmw de çanta falan da takarsan bir sürü ıvır zıvırını toplar.

sana bu durumda HIZLI GİT demekten başka söz yok.

10 senedir motosiklet kullanıyorum henüz 250 cc üzeri motosikletim olmadı. moped/scooter tarzı kullandım hep. toplamda 100.000 km yapmısımdır hiç de sıkıntı cekmedim simdiye kadar.

cok sükür maddi gücümde var ama halen 150 cc kullanıyorum 1-2 aya 250 cc yanına bir motor daha almayı düsünüyorum.

basit tecrübeler dısında yeni baslayan bir arkadasa 1000 lik yada 600cc race bir makine önermek ne kadar doğru acaba ? motosiklet forumlarında sabaha kadar tartısabiliriz belki ama burada cok fazla uzerine gitmeye gerek yok.

benim gördüğüm kadarıyla siz arkadasa karacaahmetin kısa yolunu tarif etmissiniz elinize sağlık diyelim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler