User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
116 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Başlangıç Dukati 848 - Öneriler?

ambinte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz daha sallayalım.

omm eğitimlerinden. her hafta sonu istanbul durusu parka gidilerek yapılan yol eğitimi. ( ne demekse ) her hafta kaza. kaza olmadığı ender haftalarda konuşulan bu hafta kaza olmadı. ne yaptıkların görmek için gittiğimde hız sınırının 50 yazdığı yerde 150 ile giden meşhur paolo . durdurup sorduğumda ne yapıyorsun sorusuna verdiği cevap. güvenli sürüş eğitimi, veriyorum. yada izmirde otoprak içerisinde eğitim yaparken yayaya çarpıp yaralayan eğitmen. veya iron butt yapması için millete gaz veren sonrada kazalarda hayatını kaybedenlerden sonra sessizliği tercih eden eğitmen mi arıyorsun.
    madem gel katıl omm eğitimine dedin bende diyorum ki en az benim kadar motosikleti sürmelisin ki bana bir şeyler öğretebilesin. anladığım kadarı ile sizin bir milyon kilometreniz de yok. yani camiada tecrübesiz sınıfında bir eğitmensiniz.( bunu eğitmenim diyenler söylüyor ) GS bu işin en kolayı. al bir cbr 250, onu bile kullanmakta zorlanabilirsin. bunu anlamayanlar olacaktır. GS ye benim koyduğum isim PİKNİK tipi motosiklet. zaten yakında bu tür nereden geldiği belli olmayanlardan türeyenlerden sertifika alma işi bitiyor. devlet eğitmen sertifikası verecek. illa birilerine bağımlı olma işi bitiyor. dileyen sınava girecek dileyen eğitim alıp sonra sınava girip sertifikasını alacak.
    bence siz motosikletinizi kullanırken dikkat edin ve rahat oturuş pozisyonunda kullanmayı unutmayın GS de bile bir müddet sonra yorulursunuz.

Ben eğitmen değilim
    GS de ilk motorum değil.
    Ben sizi anlamadım ve anlamaya çalışmaktan da vazgeçiyorum.
    Tek korkum yaşınıza hürmet eden gençleri hız-risk-eğtime gerek yok gibi hata zehirlemeniz.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayretle okudum bazı mesajları.

lütfen; insanların hayatlarına mal olacak ciddiyette ve saçma sapan fikirlerinizi kendinize saklayın !
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorsikletten pek anlamam. Arada 125 znu dedikleri motoru kullanıyorum. Toplam tecrübem 50 km falan var yok.

çok güçsüz olmasına rağmen bir anda hızlanıyor (hiç racing yada 125 cc üstü motor binmedim)

Ben gaza basarken korkuyorum, 600 lük 1000 lik makina tavsiyeleri şaka sanırım. Bence en doğrusu küçük cc ile başlayıp devam ettirmek ve eğitim almak.

Korkmasam trafikteki hayvanlardan 50 cc lik bir kisbee alıp işe onla gidip geleceğim.

Mustafa Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sadece gaz teli ile bitmiyor debriyajada hassas davranmak lazım. Hassas derken okadar hassas değil 1 milim çevirmekle fezaya çıkmıyor zaten, SS makinelerde alt devirler roket gibi değil üst devirlerde sıkıntı gidona iyi tutunmak lazım sanki bıraksan ucucakmış gibi oluyor

Bir konu daha yaw 50 cc yede binsen 1000 cc yede gaz senin elinde hakimiyet sende insan hızlı gitti anlıyor hızlandını anlamıyorsa zaten trafiğe yaya olarak bile çıkmamalı.

Trafik araç motorsiklet bisiklet yaya bu eğitimler genel olarak zaten ilk okul yıllarında verilmeye başlanmalı şuan ki trafiğe bakarsak hergün 70+74 km yol yapan biri olarak durum içler acısı.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarın kısmetse 883'ü alıyorum, dediğiniz gibi gereğinden fazla düşünmemek gerek ve yine aceleci davrandım yine. motoru 1-2 hafta garaja kapatıcam başabilirsem tabi, eğitimlerde 250-400-800cc leri denedikten sonra kendi motoruma bineyim diyorum.

siyah bir 883'e uygun kask mont ve eldiven önerileriniz var mı? şimdilik bunu beğendim gibi.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun dediklerinin dışında tech90 kotları tavsiye edebilirim
    Resimdeki kaskın fiyatı ne kadar shark ın bu modeli var fiyatı harley den daha uygun olabılır
    Revo

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya başlığı gördümde yazamadan edemedim.
    Önemli olan cc değil el ayarı demiş bazı abiler.
    600 luk dediğinz racing motor 3 4 saniye içersinde 100km ye ulaşabiliyor. ancak o ağırlıkla okadar hızlı durmuyor.
    makinayı önemli olan durdurmak. hızlanmasını sağlamak çok kolay durmakta bitiyor iş.
    google elinizin altında ilk makinası 600+ olan çoğu abilerimizin mermerde ismi yazıyor şuan.
    Gerek yok hiç bir gereği yok. 200 bilmem kaç kiloyu 0 tecrübe ile virajda tutmak oldukça zor.

250 CC ile başlanır.
    duruma göre 300 cc yada 500 cc geçişi sağlanır.
    20 25bin km sonra 600lük makina geçerlidir.

Araba kullanmayı bilmeyen adama Ferrari verilmez unutmayın abiler. İlk motorunuz max 250cc olsun ki sevdiklerinize sarılmaya devam edin.
    Saygılar.

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @blumenberg paylaştığınız kaskın birebir aynısı bende var harleyden almıştım bende aynısını hdmc'di. Bana göre çok çok rahatsız bir kask, içinde sünger yok denecek kadar yok ondan sebep. Tabi rahatsızlık kavramı kişiden kişiye değişir. Olası kötü bir olayda pek güvenlik sağlayacağını düşünmüyorum. Ha gören herkes geçene kadar kafasını çevirip bakıyor orası ayrı konu. Arai'nin renk renk modelleri var illaki hoşunuza giden olur, bakın derim kalitesinden pişman olmazsınız

Konu Runo tarafından (14-06-2017 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: Kask fotosunu ekleme
    .

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çene koruması ve d-ring ?
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Runo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @blumenberg paylaştığınız kaskın birebir aynısı bende var harleyden almıştım bende aynısını hdmc'di. Bana göre çok çok rahatsız bir kask, içinde sünger yok denecek kadar yok ondan sebep. Tabi rahatsızlık kavramı kişiden kişiye değişir. Olası kötü bir olayda pek güvenlik sağlayacağını düşünmüyorum. Ha gören herkes geçene kadar kafasını çevirip bakıyor orası ayrı konu. Arai'nin renk renk modelleri var illaki hoşunuza giden olur, bakın derim kalitesinden pişman olmazsınız

ne kadara almıştınız hatırlıyor musunuz, aslında böyle yarım kask değil de kapalı kask alın diyolar, fakat beğendiğim pek olmadı şuana kadar, internetten bakabileceğim bi yer var mı çeşitlerin olduğu?

racing motor bakarken bi kask beğenmiştim venom modelli carbon rpha 11 ve is17. fakat tarzı değiştirince ona göre kask alayım diyorum şimdi de.

Alıntı TFSİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun dediklerinin dışında tech90 kotları tavsiye edebilirim
    Resimdeki kaskın fiyatı ne kadar shark ın bu modeli var fiyatı harley den daha uygun olabılır
    teşekkür ederim şimdiden, pantolonlara da baktım bana biraz ağır gibi geldi rahat edemedim, yok mu onların hafif versiyonları ? resimdeki hakkında bilgim yok da shark raw olanlar 1000 TL civarı.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne kadara almıştınız hatırlıyor musunuz, aslında böyle yarım kask değil de kapalı kask alın diyolar, fakat beğendiğim pek olmadı şuana kadar, internetten bakabileceğim bi yer var mı çeşitlerin olduğu?

racing motor bakarken bi kask beğenmiştim venom modelli carbon rpha 11 ve is17. fakat tarzı değiştirince ona göre kask alayım diyorum şimdi de.
    Yanlış hatırlamıyorsam 1.5 sene oldu heralde, aldığımda 1400 tl civarındaydı. Bu zaten sharkın kendi kaskı, sadece hd için ürettiği dizayn gibi bir şey. Hdmc,ağızlıktaki hava girişi ve kulak yazıları dışında bir fark yok galiba shark raw'la. Ama dediğim gibi şekli güzel, konforu bana göre hiç yok. Ben sadece bu kask hakkında tecrübemi ve fikrimi söyledim yardımcı olmak açısından, siz yinede gönlünüzde olanı deneyip araştırıp alın, aklınızda olcağına kafanızda olsun
    Arai ve shoei modellere kapalı kasklar olarak buradan bakabilirsiniz (mağazasında daha bol çeşit var) ve tavsiyem çene pedi olan modellere bakmanız, çünkü aşağıdan rüzgar belli bir hızdan sonra rahatsız ediyor

Motosiklet Kaskı Markaları ve Modelleri Ucuz Fiyatlarıyla Satışta
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış hatırlamıyorsam 1.5 sene oldu heralde, aldığımda 1400 tl civarındaydı. Bu zaten sharkın kendi kaskı, sadece hd için ürettiği dizayn gibi bir şey. Hdmc,ağızlıktaki hava girişi ve kulak yazıları dışında bir fark yok galiba shark raw'la. Ama dediğim gibi şekli güzel, konforu bana göre hiç yok. Ben sadece bu kask hakkında tecrübemi ve fikrimi söyledim yardımcı olmak açısından, siz yinede gönlünüzde olanı deneyip araştırıp alın, aklınızda olcağına kafanızda olsun
    Arai ve shoei modellere kapalı kasklar olarak buradan bakabilirsiniz (mağazasında daha bol çeşit var) ve tavsiyem çene pedi olan modellere bakmanız, çünkü aşağıdan rüzgar belli bir hızdan sonra rahatsız ediyor

Motosiklet Kaskı Markaları ve Modelleri Ucuz Fiyatlarıyla Satışta
    1400 fiyat aldım bugün bende o da indirimli hali. yalnız 2. el buldum bi tane 1 sene olmuş cocuk alalı. çok teferruatlı kask olmadığı ve koruma değil de görüntü olduğu için uygun fiyata onu alayım diyorum? raf ömürleri 5 yıl imiş. agzını motoru sürerken cıkarmak sıkıntılı olacak yani hava almak zor gibi 2 elle kaldırılıyor çünkü.

bu arada satışı aldım bugün. 200km'de kız gibi bi motor aldım, 6 bin euro kadar extraları var. kapalı kasklar baya büyük duruyo kafada. hoşuma gitmedi pek.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1400 fiyat aldım bugün bende o da indirimli hali. yalnız 2. el buldum bi tane 1 sene olmuş cocuk alalı. çok teferruatlı kask olmadığı ve koruma değil de görüntü olduğu için uygun fiyata onu alayım diyorum? raf ömürleri 5 yıl imiş. agzını motoru sürerken cıkarmak sıkıntılı olacak yani hava almak zor gibi 2 elle kaldırılıyor çünkü.

bu arada satışı aldım bugün. 200km'de kız gibi bi motor aldım, 6 bin euro kadar extraları var. kapalı kasklar baya büyük duruyo kafada. hoşuma gitmedi pek.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    hayırlısı olsun, sesinide duymak isteriz ancak full-face kasktan vazgeçmeyin. özellikle yaz geliyo, sıcaklar artacak, yollar kayganlaşacak. Allah korusun ama kaza esnasında çene açıkta kalmasın. ve alacağınız kaskı gidip deneyin. görüntüsüne değil kafanızın rahat edeceğine göre deneyin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güzel ve keyifli sürüşler.. vance&hines ve filtresi yeter
    .

ambinte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız ağız tadıyla binin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ronin_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun, sesinide duymak isteriz ancak full-face kasktan vazgeçmeyin. özellikle yaz geliyo, sıcaklar artacak, yollar kayganlaşacak. Allah korusun ama kaza esnasında çene açıkta kalmasın. ve alacağınız kaskı gidip deneyin. görüntüsüne değil kafanızın rahat edeceğine göre deneyin..
    senin için yükledim videoyu sözünüzü dinlicem full face alıcam, bana tavsiyeleriniz nedir, motor mat olduğu için ona göre kask alayım diyorum.

Hayırlı olsun güzel ve keyifli sürüşler.. vance&hines ve filtresi yeter
    Alıntı ambinte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız ağız tadıyla binin.
    eyw teşekkür ederim, daha iyisi sizin olsun.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bell bullit serisii tavsiye ederim. 883 icin guzel bir kombin yapabilirsiniz. Tech 90nin cuval kesimlerine yerine fit riderdenim bakin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin için yükledim videoyu sözünüzü dinlicem full face alıcam, bana tavsiyeleriniz nedir, motor mat olduğu için ona göre kask alayım diyorum.

eyw teşekkür ederim, daha iyisi sizin olsun.

valla ses tam beklediğim gibi hayırlı olsun kulağımın pası gitti.. bell bullit gerçekten çok güzel kullanıcı yorumları ve yurtdışı sitelerde bile tavsiye ediliyor.. ama biraz tuzlu tabi

haricinde shoei rt1200 dü yanılmıyorsam ve icon alliance seriside güzeldir.. ama imkan varsa kesinlikle bellden şaşmayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merttepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bell bullit serisii tavsiye ederim. 883 icin guzel bir kombin yapabilirsiniz. Tech 90nin cuval kesimlerine yerine fit riderdenim bakin.
    Alıntı Ronin_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ses tam beklediğim gibi hayırlı olsun kulağımın pası gitti.. bell bullit gerçekten çok güzel kullanıcı yorumları ve yurtdışı sitelerde bile tavsiye ediliyor.. ama biraz tuzlu tabi

haricinde shoei rt1200 dü yanılmıyorsam ve icon alliance seriside güzeldir.. ama imkan varsa kesinlikle bellden şaşmayın
    daha iyisi sizin olsun, valla dayanamayıp kask olarak shark raw harley swat görünümlü kasktan aldım, sanırım full face almam gerekecek bi tane de eldiven, mont aldım. ayakkabı için ise daha beklemedeyim, harley'in ayakkabılarda topuk kısımları yüksek ve konfor olmuyormuş günlük kullanım için.

bu arada motosikletin 7000 euro'luk extraları bunlar.

[IMG][/IMG]
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler