User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
116 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Başlangıç Dukati 848 - Öneriler?

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Başlangıç Dukati 848 - Öneriler?

Arkadaşlar merhaba;

3 yıl öncesinde supersport motor alma düşüncesinde idim, fakat bir türlü nasip olmadı. O zamanlar kawa 300 bakıyordum sıfır, şuanda da kawa 250 SL çıkmış sanıyorum, görüşler ise çok daha iyi olduğu yönünde.

Fakat aklıma takılan birkaç şey içersinde 250cc'nin bana yetmeyeceği konusu. Almadan önce de ankarada iyi bir kursa gitmeyi düşünüyorum, incek civarında bi tane olduğunu duymuştum o zamanlar. Hemen almıcam en az 3-4 ayı var. Almadan önce mi yoksa aldıktan sonra motora alışma evresinde mi kursa gitsem daha iyi bilemedim.

250'yi alsam sıkılıp satacağım yönünde duygular mevcut bende. O yüzden 600'lük ile başlama kararı aldım ve DUCATİ 848 modelini çok beğendim,ilanlara baktım 1 tane görünce çok fazla satılan bir model olmadığını gördüm,siz önerir misiniz bu motoru? artıları eksileri var mıdır? bununla ilgili inceleme videosu da göremedim.

Honda kesinlikle almayı düşünmüyorum, biraz önyargılıyım o markaya karşı. Fakat CBR 600RR'ın tipi hoşuma gitmedi değil.

Beğenilerimin şekillenmesinde egzosun arka kuyrukta olması baya etkili oluyor açıkcası. Var mı başka hoşa giden bu tarzda supersport?

Bir diğer beğenim ise KAWASAKİ ZX 636 modeli. Nedir ne değildir bilmiyorum fakat kawasakileri çok seviyorum.

600'e alıştıktan sonra da büyük ihtimal Bmw 1000RR alma niyetim var.

Bu arada ses benim için çok önemli, bu yönde de görüş bildirirseniz memnun olurum.

Önerilerinizi dinlemeye ve bilgileriniz doğrultusunda dikkate almaya hazırım.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam iyi günler
    Anladığım kadarı ile motor olayına biraz yabancısınız motor olayında cc yükseltmek böyle hızlı olmaz hocam sizin yapmanız gereken kendinize güveniyorsanız 250 cc güvenmiyorsanız 100-150 cc bi motor alıp şehir içi ve dışı toplam 10-15 bin km devirmeniz motorun vereceği tepkilere alışmanız gerekiyor

600 cc motorların hemen hemen hepsinin 0-100 değeri 4 sn in altında ama bu motorlar gittikleri kadar durmuyorlar hele ki şehir içinde

4 senedir gsxr600 kullanıyorum hocam istediğin her türlü konuyu bana danışabilirsiniz

serci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni ehliyetlerde motor için olandan bahsediyorum hacim "cc" sınırlaması gibi birsey okudum araştırdım fakat kafam karıştı biraz
    konu hakkında net bilgisi olan varmıdır ? Bende aracımı satıp KTM DUKE 200 yada 250 alma niyetindeyim.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baslangic 600 racing he basarilar
    R25 alip 1 sene kullan derim once

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlangıç konusunda 1000RR kelimesini görmek bile ürküttü kesinlikle 250cc nin üzerine çıkmayın birkaç yıl bence.

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baslangic 600 bu dediginiz ucurum kenarinda 2 metrelik yolda arac kullanmayi bilmeyen birisine arac vermek , arac surdurmek gibi birsey. Motorda olmusken iyisi olsun hizlisi dolusu olsun mantigi islemez. Mumkunse scoter, ile trafigi ogrenmek sonra 250_300luk bu surecte 1.5_2 yil gecmeli.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha once bu sekilde düşünenlerin çoğu mezarda..600lükle başlamak mermiye kafa atmak gibi birsey

Serhat Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki teker tecrüben varsa daha önceden istediğin motorla başla, iyi bir teorik eğitim sonrasında temel ve beceri geliştirme programlarını bitir, ben oşekil yapmıştım. kendinede güveniyorsan direkt başlayabilirsin ducati 848 ile. ama yok hiç iki teker motor kullanmadıysan tabiki önce hafif hatta scooter tarzı bişeyle tecrübe etmen gereklidir. yaş kaç bu arada?
    TeamPASAOGLU

skyhigh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önce şurdan başlıyım ducati kesinlikle türkiye için yanlış bi motor o aptal çift silindir seside bence hoş değil racing olanları hariç tabi başlangıç içinse kesinlikle hyosung g250r öneririm şahsen ben küçükken öle yaptım sanayiye bile uğramadım motorcumda ducati vardı tavsiye etmiyorum parçasıda aşırı pahalı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olmaz diye birşey yok.

Kuzenim yaklaşık 14-15 sene önce, önce gsxr750, 1 sene sonrada hayabusa aldı kullandı.

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu biraz da yetenek işi bence yakın bir arkadaşım mobilet bile süremezken r6 aldı kendini geliştirdi şimdi ZX10R ı var
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

ilkerrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rus ruleti oynamak gibi. Bazısı tetiği çeker patlamaz. Bazısı patlar.
    Not : mt 03(660 cc) motosikletle yaptığım kazadan dolayı 4 aydır koltuk değneğiyleyim. Ikinci motorumdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "600 cc ile motora başlamak çok tehlikeli" fikri kafanızda oturana kadar araştırın bu başlangıç mevzusunu. Tecrübe yoksa sonu büyük ihtimalle ölüm, şanslıysan sakat kalma oluyor bu başlangıçların.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Barlas hiç düşündün mü eskinin hızlı adamları neden hiç motora bulaşmadı???
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    250 cc nerdeyse tamamı m makinalar 120kmh yapabiliyor. Acemilik o kadar kolay atlatılabilir bişey değil. Çünkü hayatını öne koyuyorsun.

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu motosiklet sitesinde açılsaydı yerden yere vurmuşladı
    250 cc ile başlayın illa ki şekil olsun derseniz. Direk 600lükle başlamak büyük sıkıntı hem ağır motor hem de fazla hızlı olduğu için altınızdan kayıp gider. Ben ilk kullandığım motorda 150cc ile gazı yanlışlıkla birde fazla verdim az daha uçuyordum Allahtan hafif ve çok güçlü bir şey değildi. R25 yada '50sl güzel tercih olur şekli şemalleri de yerinde
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bilinçsiz alır almaz uçarım kaçarım tarzda biri değilim, 90hp < 184hp < 550hp geçişim de kolay oldu. Motor konusunda evet tecrübem yok, fakat 250cc beni hiçbir şekilde tatmin etmeyecek hem ses konusunda hem performans konusunda orası kesin, ileri sürüş teknikleri kursuna da gitmek istiyorum.

Konumuza dönersek Kawasaki'nin 636 modelinde çeşitli güç modları var, abs ve çekiş kontroller var, düşük güce alıp bi süre alışana kadar devam ederim diye düşünüyorum, diğer 600'lükler hakkında çok bilgim yok, ben aslında daha çok teknik bilgi istiyorum. Sanırım 600 ve üstü cc'lerde supersportlar hariç diğer motorlarda adaptasyon daha basit oluyor yeni başlayanlarda, konu supersport olunca biraz daha tehlikeli sanırım.

Tecrübeleri elbette dinliyorum, sizler de haklı olarak 600'lük çok diyorsunuz bunu etrafımdaki birçok arkadaş da söylüyor, hatta bi arkadaşım r25 alalım 2 tane yeter bize diyor, ama gönül öyle söylemiyor.

600'lükler hakkında bilgileri olan arkadaşlar varsa yazsın, 250'likleri daha önce araştırmıştım, çok da teknik bilgiye ihtiyaç olmadığını düşünüyorum düşük güçlerinden dolayı.

Önümde bi süreç var, hemen karar vermeyeceğim, belki 250'lik alırım düşük de olsa ihtimal, fikirler değişebiliyor
    @phoenixs : iyi günler, motor konusunda hiç tecrübem yok, kendimi geliştirmek için ileri sürüş tekniklerine mutlaka zaman buldukça gideceğim. 10-15bin km de sanırım benim için en iyi ihtimalle 2 yıl demek araba vs kullandığımızı da düşünürsek.
    @serci : haydaa öyle birşey varsa sıkıntı olur
    @STP : bi arkadaşım r25 modelinde ısrarcı, sanırım 2 silindir ve 15bin devir cabası. başka ne artıları var, ben kawa 300'lere bakıyodum 3 sene önce, şuan kawa 250 SL modeli çıkmış, hondayı zaten hiç katmıyorum biraz önyargılıyım o markada. Kıyaslama yapabilir miyiz bu modeller arasında?
    @AliDogukan : hep armağan abi yüzünden oluyor bunlar ben biliyorum
    @furkane : scooter demişken ona benzer bi tecrübem olmuştu, ve ayağımı yere koyup gaza basıp motoru çevirmeyi denemiştim, ve sonu tabi hüsran
    @AşkınS. : allah korusun tabi arkada gözü yaşlı bi anne bırakmak istemeyiz
    @Serhat Y. : ankarada var mı bildiğiniz profesiyonel bi yer? incekde olduğunu duymuştum daha önce?sizce motoru almadan gitmek mi daha faydalı olur, yoksa aldıktan sonra motorla tecrübe edinmek mi? Ducati 848 çok hoşuma gitti ama ilanlarda 1 tane var, cok fazla tercih edilmiyor galiba, ama görüntüsü filan çok hoşuma gitti, internette onla ilgili inceleme videosu da göremedim.
    @XSi, @0M42 : Bu konularda biraz yatkın olduğumu düşünüyorum açıkcası, alışma sürecini uzun tutuyorum, limitlerde de kullanmam öğrenmeden.
    @ilkerrrrr : çok geçmiş olsun üzüldüm, inşallah iyileşirsiniz kısa zamanda,ilk motorunuz neydi merak ettim, ne kadar tecrübe ettiniz sonra geçiş yaptınız?
    @CorsaLover : 3 sene önce 250 bakarken şimdi 600 diyorum, fikirler değişiyor tabi.
    @ghibli06 : düşünmedim abi, hayattan tad almak lazım ama yaşlar ilerliyor biliyorsun
    @Thracian : r25'ler 180, kawa 250SL 160 civarı diye biliyorum
    @TigeR : ilk oraya açtım aslında, fakat güzel yorumlar gelmedi bende sizlere sorayım dedim, 150cc'den sonra geçiş yaptınız mı peki başka motora?
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

skyhigh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hyosung gt250r 183 km yapıyor hem karbüratörlüsne hem enjeksiyonlusuna 3 sene bindim gerçekten hyosunh tavsiye ederim yakıtı scooter gibidir

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Racing istiyosun devamınıda onunla getirmeyi istiyosun bence gidip bi r25 al.Hem düşük devirde güçsüz olduğunu devir yükseldiğindeki patlamayı öğrenirsin biraz oturuş pozisyonunu çözersin.10 15 bine gerek yok yani araba sürüyosun trafiği okuyabiliyosun ama kesinlikle bi süre r25 kullan.Edeceğin zarar max 1 2 bin lira bin kullan sat...Hem zaten eğer içindeki heves değilde tutkuysa üstüne bindiğindeki duyguların çok farklı olur şahsen scootera bindiğimde bile çok mutlu oluyorum...

Sonra gelip sorarsın R6 mı, 600rr mı, 636 mı diye her detayını memnuniyetle anlatırım...Bu arada bi arkadaş 848in sesine kötü demiş bu beni üzdü ilanlardaki siyah benim eski motorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler