User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 20 ile 28 arası

Konu: İlk motorum ve bazı sorularım olacak :)

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler bir ara bende çok niyet etmiştim bu motora sonra ist içi vitesliye güven olmaz diye forza almıştım
    Abi ben vitesli öğrenmek istediğim için aldım ilk kez üstüne binmeme rağmen basitmiş kendimi geliştirmeye çalışıyorum sonrasında racing alma planım var çünkü

Alıntı fore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geri aldırabilirsiniz debdiyajı ayarlanır.
    Kırmızı düğme kontak düğmesi. Uzun süreli bırakırken kapatıyorum ben sadece.
    R25 7000 dervirden sonra başlar zaten. Aman dikkat.

Bu kontak düğmesini giderken kapatınca ne oluyor peki? Ben hiç denemedim. Bilen var mı?
    Teşekkür ederim ben kırmızı düğmeyi açık bıraktım hep bakalım neler olur 7 bin üzerine çıkmak istemiyorum çünkü aldığım arkadaş rodajını güzel yaptı banada 1.5 2 km'ye kadar kasma sende 8-9 o ara çıkarsın dedi yeni alıştığımdanda pek basmıyorum iyi şuan

Alıntı batuu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu dışı olacak kusura bakmayında, çok iyi muhafaza edin peynir ekmek gibi R25 çalınıyor. Ben bulana kadar çok uğraştım o yüzden her R25 sahibine bunu söyleme gereksiniminde bulunuyorum.
    Kontak düğmesini giderken kapatırsanız istop ediyor ben denedim.
    Uzun süreli ışık veya aralardan geçemediğim trafiklerde kırmızı düğmeden kapatıyordum motoru.
    Teşekkür ederim kapalı garajda tutuyorum şuanlık neden bu kadar çalınıyor fikriniz varmı racing olmasımı çok satılıp kullanılmasımı parça ihtiyacı mı doğuyor ?
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

batuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim kapalı garajda tutuyorum şuanlık neden bu kadar çalınıyor fikriniz varmı racing olmasımı çok satılıp kullanılmasımı parça ihtiyacı mı doğuyor ?
    Hırsızın bana söylediği elebaşlarının parçalayıp Türkiye'ye dağıtım yaptığıydı. Sıfır yedek parçaları çok pahallı çaldıkları gibi ya söküp dağıtıyorlarmış ya da depoya koyup müşteri bekliyorlarmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı batuu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hırsızın bana söylediği elebaşlarının parçalayıp Türkiye'ye dağıtım yaptığıydı. Sıfır yedek parçaları çok pahallı çaldıkları gibi ya söküp dağıtıyorlarmış ya da depoya koyup müşteri bekliyorlarmış.
    Allah fırsat vermesin ne diyelim
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

ozozuysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Debriyajı serviste de yaptırabilirsiniz. 5 dakkada sigara parasına yaparlar. Motosiikletinizn parçaları dudak uçuklatmanın ötesinde. Ayrıca bahsedildiği gibi en çok çalınan motosikletlerden. Neden? dediğim gibi aşşşşşşıııırıııı pahalı parçaları. Bu yüzden motosikletinizi onda bir fiyatına kaskolatmanızı öneririm. Hem hırsızlığa, hem de hasara karşı. Kim niye kasko yaptırmıyor anlamıyorum. Benim inazuma vardı. 15 bin tl ye almıştım. 1.500 tl ye kaskoladım. Hiç hasarım olmadı. Ertesi sene hasarsızlık indirimi kandırmacası olmasına rağmen 1.600 liraya tekrar yeniledim. Yolda düştüm ve görsel, kozmetik hasar oluştu. Yalnızca ön cam ve kırılan ön çamurluk değişti. (250 ön cam + 800 çamurluk) 1-2 boyatma işçilik vergi 1.700 tl tuttu. Size de tavsiye ederim. Hatta tavsiyeden öte yaptırmaman biraz mantıksız. Kuzenimin motosikleti var. Ona da söylüyorum kasko yaptır diye, yaptırmıyor. Çalınma korkusuyla ev harici biryerde 1-2 saatten fazla kalamıyor, 3 tane kilitle geziyor.

Kayaozden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dün 1000 km'de R25 aldım ilk kez vitesli motosiklet kullanıyorum pek zorluk yaşamadım fakat debriyaj çok ilerde sanki geri alma şansı oluyor mu ?

Ayrıca bu resimde kırmızı bi buton var ismini bilmiyorum onun hangi pozisyonda kalması gerek bilmiyorum alırken arkadaş kapalı olmamalı akü biter demişti, sürekli açık halde mi bulunmalı sadece kaza anlarında mı kapatılmalı ?
    Vereceğiniz bilgiler ve destekler için şimdiden teşekkür ederim.
    Kaça aldın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kayaozden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaça aldın?
    Koruma takozu ve rosso2 lastikleri ile beraber 15 bine aldım
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorunuz hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Barış abinin de dediği gibi 2 teker dünyasına hoş geldin.

Kırmızı düğme On/Off Switch yani çoğu arkadaşın dediği gibi elektriği kesen düğme. Benim diğer bir duyumum sürüş esnasında düğme off konuma getirildiği halde yağlamayı kestiği ve mekanik aksama zarar verebileceğini "duydum" aslı astarı nedir tam olarak bilmiyorum.

Bu arada R25'in frenleri biraz zayıf benim gördüğüm. Dikkatli kullanmanızı tavsiye ederim. Mutlaka oldum / tamam kullanıyorum vb şekilde düşüncelere kapılıp gazlayacaksınız ama frenleri aman diyim, yakın arkadaşım da vardı siyah rengi oradan biliyorum frenlerinin iyi olmadığını.

Fazla kesici yapmayın, yağ pompası kronik sıkıntılı okuduğum kadarıyla motor kıran bir çok kişi okudum nette dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Özellikle egzoz alıp, kesici yapan ve sübap kesenlerde var bilginiz olsun

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben o düğmeyi hep kırmızıda kalkış yapacağım arkadaşımın motorunu stop ettirmek için kullanıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Barış abinin de dediği gibi 2 teker dünyasına hoş geldin.

Kırmızı düğme On/Off Switch yani çoğu arkadaşın dediği gibi elektriği kesen düğme. Benim diğer bir duyumum sürüş esnasında düğme off konuma getirildiği halde yağlamayı kestiği ve mekanik aksama zarar verebileceğini "duydum" aslı astarı nedir tam olarak bilmiyorum.

Bu arada R25'in frenleri biraz zayıf benim gördüğüm. Dikkatli kullanmanızı tavsiye ederim. Mutlaka oldum / tamam kullanıyorum vb şekilde düşüncelere kapılıp gazlayacaksınız ama frenleri aman diyim, yakın arkadaşım da vardı siyah rengi oradan biliyorum frenlerinin iyi olmadığını.

Fazla kesici yapmayın, yağ pompası kronik sıkıntılı okuduğum kadarıyla motor kıran bir çok kişi okudum nette dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Özellikle egzoz alıp, kesici yapan ve sübap kesenlerde var bilginiz olsun
    Fren yetersizliğini bende düşünüyorum istediğim gibi durmuyor çelik fren hortumu ve yeni hidrolik yağ koymayı planlıyorum.
    Yağ pompası serviste 1k bakımında değiştirmiş aldığım arkadaş kırılmadan bozulmadan daha motorum da 1300 km'de zaten bende öyle kesici yapan gazlayan gitmeyen motorlu araca eksoz takan biri değilim teşekkür ederim bilgilendirmeler için

Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben o düğmeyi hep kırmızıda kalkış yapacağım arkadaşımın motorunu stop ettirmek için kullanıyorum
    Mantıklı
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler