User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Shoei NXR mı? Hjc Rpha 11 mi?

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada illaki araştırmışsındır, nakit alacaksan fcmoto ya da bak muhakkak. Ben tüm ekipmanları oradan aldım.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alırken bi kere alıyosun sürekli kafanda bu mantıkla Arai rx-7gp almıştım xs beden.15 ayda padler patates oldu ,ilk aldığımda sıkılıktan başımı ağrıtan kask şimdi kafamdan çıkıyor.Padleri vizörüde iyi para.Her kaskta bu muhabbet var o yüzden yedek parça fiyatlarına ve ulaşabilirliğinede bakmak lazım.Ama aerodinami konusunda efsane.

Nxr takıp denedim ama kullanmadım , iç padleri hoşuma gitmişti pek alt sınıfta kaldığını belli etmiyor.kabuk tasarımı hoşuma gitmemişti yuvarlak seviyorum ,eliptik itici geliyor.kullanan çok arkadaşım var şikayet yok memnunlar.seninde belirttiğin gibi nxr bi alt sınıfta kalıyor rpa11 e göre tek kafa karıştırıcı kısım burası.Bu ikisi arasından trde daha çok tercih edildiği ve bayisi olduğu için nxr alırdım heralde.

Son sözüm bütçeyi yükseltebiliyorsan rx7 gpv veya schuberth sr2.

Şunuda belirteyim aerolu kask gürültülü olur içinde fırtınalar kopar bu gayet doğal bişey.ses konusunu hiç değerlendirmeye alma.Unutmamak lazım dünyanın en sessiz kaskınıda alsan kulaklık kullanmadığın sürece duyu hücrelerin tekrar yenilenmemek üzere ölüyor.
    Konu Enes-x tarafından (22-02-2017 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.
    Dr.Ecu

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dodiiş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada illaki araştırmışsındır, nakit alacaksan fcmoto ya da bak muhakkak. Ben tüm ekipmanları oradan aldım.
    Fc.Moto'dan nasıl getirdiniz acaba? Gümrüğe vs takılmıyor mu? Tam olarak alışveriş yapmak için izlediğiniz yolu buradan ya da özel mesaj yoluyla anlatabilirseniz çok sevinirim.

Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alırken bi kere alıyosun sürekli kafanda bu mantıkla Arai rx-7gp almıştım xs beden.15 ayda padler patates oldu ,ilk aldığımda sıkılıktan başımı ağrıtan kask şimdi kafamdan çıkıyor.Padleri vizörüde iyi para.Her kaskta bu muhabbet var o yüzden yedek parça fiyatlarına ve ulaşabilirliğinede bakmak lazım.Ama aerodinami konusunda efsane.

Nxr takıp denedim ama kullanmadım , iç padleri hoşuma gitmişti pek alt sınıfta kaldığını belli etmiyor.kabuk tasarımı hoşuma gitmemişti yuvarlak seviyorum ,eliptik itici geliyor.kullanan çok arkadaşım var şikayet yok memnunlar.seninde belirttiğin gibi nxr bi alt sınıfta kalıyor rpa11 e göre tek kafa karıştırıcı kısım burası.Bu ikisi arasından trde daha çok tercih edildiği ve bayisi olduğu için nxr alırdım heralde.

Son sözüm bütçeyi yükseltebiliyorsan rx7 gpv veya schuberth sr2.

Şunuda belirteyim aerolu kask gürültülü olur içinde fırtınalar kopar bu gayet doğal bişey.ses konusunu hiç değerlendirmeye alma.Unutmamak lazım dünyanın en sessiz kaskınıda alsan kulaklık kullanmadığın sürece duyu hücrelerin tekrar yenilenmemek üzere ölüyor.
    Ben şuanda Shark Race R Pro kullanıyorum. Önceden de dediğim gibi MotoGP'de tam hatırlamıyorum ama baya kalabalık bir isim listesi bulmuştum araştırdığım da 10 kişi felan Shark Race R Pro kullanıyordu. Kaskın L bedeni 1.300 Gram civarında.

Kask 5 yıl garantili. Diyeceksiniz ki, garantisi ne işe yarıyor? Üzerinde ki cam orjinal olarak buğu yapmayan bir cam. Pinlock takılmıyor zaten cama. Adam diyor ki, kardeşim buğu yaparsa getir kaskı, hemen değiştirelim camını, sıfır cam verelim sana diyor. Ben tam olarak 3 kere cam değiştirdim bu şekilde. Sonuna kadar garantili olmasını kullanabiliyorsunuz. Direk olarak müdürü Sinan Bey var, kendisi bizimle muhatap oldu her seferinde ve sorgu sualsiz tüm problemlerim halledildi.

Diyeceksiniz ki madem her şey bu kadar güzel işliyor, neden Shark almıyorsunuz tekrar. Vizör mekanizması sıkıntılı biraz. Aslında sıkıntıdan kastım diğer kasklarda olduğu gibi plastik değil, metal ve vidalı bir vizör mekanizması var. Vizörün açılıp/kapanma sertliğini bu vidayı sıkarak ayarlıyorsunuz ve zamanla vida gevşiyor. Gaz açıyorsunuz cam kendi kendine kapanıyor. Öyle çok sık gevşeyen bir ayarı yok ama yinede böyle olması can sıkıcı. Birde buna bağlı olarak vizör ayarını her zaman tam olarak yapamıyorsunuz. Biraz uğraş istiyor. Yoksa, felaket derece de memnunum ve ciddi manada sessiz olup, aerodinamisi yüksek olan bir kask.

Hjc markası Almanya/Amerika da felaket popüler olan, neredeyse herkesin kafasında olan bir kask. Ciddi derece de kullanılıyor yani, bende buna bakarak diyorum ki, Arai'de var Shoei'de var. Fakat bu insanlar bu kaskı bu kadar çok kullandığına göre, neredeyse herkesin kafasında olduğuna göre memnunlar, kaskı seviyorlar ki kullanıyorlar diyorum.

Gönlüm HJC'den yana ama bakalım, bir test etmem lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cannn22

Buradan yazayım, ihtiyacı olan herkesi bilgilendirelim.

Fc-moto ve Motoin adlı 2 sitemiz var, bunlar Alman 2 büyük tedarikçi veya toptancı her ne ise işte.

Sitede ülke olarak TR seçtiğiniz zaman kdv bedelini site otomatik olarak düşüyor öncelikle. Sepetinizi derlediniz topladınız, 30-40€ civarı bir kargo ücreti vardı rakamı net hatırlayamadım. Bu da okey. Genellikle indirim kodları oluyor %10 civarı, onları da takip edip onu da yakaladınız.

Sipariş verdiniz, ürün kargolandı, Tr de gümrükleme işlemi yapıldı, ürün tutarının %20 si kadar bir gümrük bedeli çıkıyor. Bunu ptt den online sorgularken de görebiliyorsunuz.

Paket kapınıza geliyor, postacı amcaya gümrük bedelini ödeyip paketinizi alıyorsunuz.

Tek ürün alımında avantajlı olmayabilir, ben full ekipman aldım 2 ay evvel, 5 parça, Tr ye göre 2500 lira civarı uyguna geldi diyeyim.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dodiş kdv oranı kaçtı ? Kargo süresini hatırlıyor musun? Hangi markaları tercih ettin?

Şuan dainese araide kdv oranı düşmeden kargo gümrük hesaplayınca tr fiyatının aynısı.Ancak indirimli ürün yakalarsak hesaplı olur.
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cannn22

Buradan yazayım, ihtiyacı olan herkesi bilgilendirelim.

Fc-moto ve Motoin adlı 2 sitemiz var, bunlar Alman 2 büyük tedarikçi veya toptancı her ne ise işte.

Sitede ülke olarak TR seçtiğiniz zaman kdv bedelini site otomatik olarak düşüyor öncelikle. Sepetinizi derlediniz topladınız, 30-40€ civarı bir kargo ücreti vardı rakamı net hatırlayamadım. Bu da okey. Genellikle indirim kodları oluyor %10 civarı, onları da takip edip onu da yakaladınız.

Sipariş verdiniz, ürün kargolandı, Tr de gümrükleme işlemi yapıldı, ürün tutarının %20 si kadar bir gümrük bedeli çıkıyor. Bunu ptt den online sorgularken de görebiliyorsunuz.

Paket kapınıza geliyor, postacı amcaya gümrük bedelini ödeyip paketinizi alıyorsunuz.

Tek ürün alımında avantajlı olmayabilir, ben full ekipman aldım 2 ay evvel, 5 parça, Tr ye göre 2500 lira civarı uyguna geldi diyeyim.
    Biraz alakasız ama sizde ne motor vardı? Merak ettim de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dodiş kdv oranı kaçtı ? Kargo süresini hatırlıyor musun? Hangi markaları tercih ettin?

Şuan dainese araide kdv oranı düşmeden kargo gümrük hesaplayınca tr fiyatının aynısı.Ancak indirimli ürün yakalarsak hesaplı olur.
    Kdv %18 gibi düşüyordu. Kargom 1 hafta gibi bir sürede geldi. Marka olarak Icon Variant kask, Icon Vitriol mont, Icon dizlik, Alpinestar eldiven tercih ettim. Bir de aynalı vizor aldım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz alakasız ama sizde ne motor vardı? Merak ettim de
    Bunu sormayacaktın. Msx Sf var, sf takısından ötürü 2016 model oluyor.

Henüz 200km de kendileri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kask olarak tercihimi muhtemelen Shark Race R Pro'dan yana kullanacağım. Düşündüm de en iyisi her zaman bildiğimiz yoldan gitmektir. Ses, aerodinami, parça tedariği, müşteri memnuniyeti, kaskın parça kalitesi her konuda çok çok memnunum. Maceraya gerek yok diyip yeni modelini almaya karar verdim. Hayırlısı bakalım. Sizce hangi modeli tavsiye edersiniz?

1.

2.

3.

4.

Ben en çok 3 numara olanı beğendim ama sizlere de danışmak istedim. Buda şuan kullandığım kaskım; Troy Corser Replica

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunu sormayacaktın. Msx Sf var, sf takısından ötürü 2016 model oluyor.

Henüz 200km de kendileri.
    2 teker olması yeter. Bende ybr'yle başlamıştım. Asla geldiğim yeri unutmadığım gibi hiç bir motoru da küçük görmem. Hepsi aynıdır gözümde.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bana o zaman n44 ayarında vizörü geniş bir kask önerin fiyatıda makul olsun .. n44 ün vizörü çok güzel geniş half face vizörü gibi..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana o zaman n44 ayarında vizörü geniş bir kask önerin fiyatıda makul olsun .. n44 ün vizörü çok güzel geniş half face vizörü gibi..
    Abi o konuda en güzel kararı kendin deneyerek verirsin. Pek bilgim yok açıkçası bu konuda

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    can 636 icin 2 3 iyi duruyor, ust bas ne renk?
    @darkmoon : bak kullanicilar n44 te hep kisin donduklarini yazmislar. hava kanallari kapanmiyormus tam ve elbette o jet pilotu gibi kask fullface kadar emniyetli degilmis. sen bilirsin elbette kisisel tercihindir, lakin ozellikle yunuslarin b.koprusu kazasindan sonra cene acilir ve diger fullface olmayan kasklardan uzak duruyorum ben. neden boyle bir kaniya kapildin bilmiyorum ama bence gorus acimiz yeterli onemli olan goremedigimiz yerler, aynalarin pozisyonu ve randimani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @darkmoon : bak kullanicilar n44 te hep kisin donduklarini yazmislar. hava kanallari kapanmiyormus tam ve elbette o jet pilotu gibi kask fullface kadar emniyetli degilmis. sen bilirsin elbette kisisel tercihindir, lakin ozellikle yunuslarin b.koprusu kazasindan sonra cene acilir ve diger fullface olmayan kasklardan uzak duruyorum ben. neden boyle bir kaniya kapildin bilmiyorum ama bence gorus acimiz yeterli onemli olan goremedigimiz yerler, aynalarin pozisyonu ve randimani
    Fullface harici zaten hiçbir şekilde güvenlik açısından tavsiye edilmiyor.

Agv Ax9 Evo Naked aradığın ilaç olabilir belki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi mont Alpinstar Drystar Pikes
    Eldivenler dainese
    İkisi de siyah renk zaten. Fakat ben motora göre kask bakmıyorum genelde, bazen aldıktan 1 ay sonra sattığım da oluyor, 5 ay sonra sattığım da. Genel olarak her motorla uyumlu olabilecek bir kask bakıyorum. 3. En baştan beri hoşuma gidiyor ama, kırmızı kaskta gold vizörle felaket durur. Onu da düşünmüyor değilim

Lorenzo replica olan da çok güzel. Fakat ülkemizde monster sticikerını bisiklete, tofaşa, absürt olan her yere yapıştırdıkları için öğğkk geldi artık insana apaçi gözüyle bakıyorlar monster stickerını görünce
    Konu cannn22 tarafından (23-02-2017 Saat 01:02 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @wolrath

Barış abi, muhtemelen kararım bu olacak, bayıldım ben buna

Düşüncelerin nedir abi?

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fullface harici zaten hiçbir şekilde güvenlik açısından tavsiye edilmiyor.

Agv Ax9 Evo Naked aradığın ilaç olabilir belki.
    Oturuş pozisyonuna göre kask bakmak lazım aslında.
    Naked kullandığım için agv k3 de biraz problem yaşadım.
    Şimdi AGV AX-8 EVO Naked Carbon alacağım. Çok tavsiye ediliyor. fuarda deneyeceğim.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    fullface de daral geliyor bana klostrofobim mi var artık bilmiyorum.. half face kaskım var misal kappa yazlık onda bile ara sıra vizörü kaldırıp nefes alıp geri kapatıyorum ..

çeen açılırda hiç sevmiyorum garç gurç sert açılıyor bir zaman sonra zaten tutmuyor eskisi gibi kaldırıyorsun yolda giderken iniyor ağır ağır

full face ler n44 den çok daha uygun fiyat olarak...

mt nin kasklarını misal ben beğeniyorum sharp 5 yıldız almış kasklar fiyatlarıda uygun.. bakıyım bu sene olursa belki giderim fuara geçen sene kelepir eldiven almışdım
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motosiklet kazalarında kaskın aldığı darbelerin yerleri istatistiksel olarak resimde belirtilmiş. Olabildiğince fullface kullanmak lazım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler