User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Shoei NXR mı? Hjc Rpha 11 mi?

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Shoei NXR mı? Hjc Rpha 11 mi?

Bu 2 kask arasında kararsız kaldım ama belki fikri, tecrübesi olan kişiler vardır diye sizlere danışmak istedim. Şekil olarak değil kalite amacıyla soruyorum. Tabi kaskın şekli hakkında da yorum yapabilirsiniz. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Barış abi senin düşüncelerin nedir bu konuda? Var mıdır bilgin, duyduğun, araştırmışlığın? @wolrath

Hjc Rpha 11

Shoei Nxr

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    shoeı kullandım ama eskı versıyondu. xr1000 alacalı desenlı. arai lere gore cıdden kafam ıcınde hıc rahat degıldı (aerodınamı olarak)
    fakat suan beraber surdugum 2 kısıde shoeı ve hjc var. ıkısı de oldukca memnun , ozellıkle shoeı x spırıt kullanan. hjc de bılıyorsun oldukca buyuk bır fırma ve fp oranı yuksek gercekten.boyası ve dıger ıscılıgı oldukca hoş. arkadasımda rpha st var o da memnun herhangı bır sıkayetı olmadı.

sımdı kask olayında en muhım sey, kafa yapın bu yuzden ben fırma olarak sana sunu al dıyemem cunku her fırmanın kendısıne gore bır dızaynı var. oncelıkle bunları denedın mı? yanı kafa yapına tam oluyor mu? eger oluyorsa kaskların aerosuna bakmak lazım, mesela hjc bızdekı st ve sport tourınge daha bır uygun sen yanlıs hatırlamıyorsam 636 aldın ve kesınlıkle race tarzı bır kask alman gerek. bu kaskların test sonucları nasıl bır bakmak lazım. yuksek suratte senı rahatsız etmeyecek olması gerek. ben duygusal olarak shoeı derım, sankı tunel sonucları daha yatık pozısyona uygun gıbı bu ıkısı arasından cok uzun yapacak olsan kesınlıkle benım gıbı karbon al derım suan kı kaskım 1150 gr ve ınanılmaz rahat.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HJC sharp testinden 3 yıldız , shoei de 4 yıldız almış . 1 en kötü 5 en iyi puanlama olarak.

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Hjc R11 ile Nxr arasında kalmıştım, sonuç çok farklı oldu ama neyse sadede geleyim, ben ikisini de denediğimde, nxr benim kafaya daha rahat oldu.

Kaskın denenmeden alınmaması tavsiyesini mutlaka okumuşsundur. Hangisi daha kafa yapına uygunsa onu al, ikisi de belli bir kalitenin üstünde kasklar.

Ben İcon Variant aldım, motor msx olduğu için farklı gözüksün diye.

Bu ikisi arasında kalsam Nxr dan yana kullanırdım tercihimi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shoeı kullandım ama eskı versıyondu. xr1000 alacalı desenlı. arai lere gore cıdden kafam ıcınde hıc rahat degıldı (aerodınamı olarak)
    fakat suan beraber surdugum 2 kısıde shoeı ve hjc var. ıkısı de oldukca memnun , ozellıkle shoeı x spırıt kullanan. hjc de bılıyorsun oldukca buyuk bır fırma ve fp oranı yuksek gercekten.boyası ve dıger ıscılıgı oldukca hoş. arkadasımda rpha st var o da memnun herhangı bır sıkayetı olmadı.

sımdı kask olayında en muhım sey, kafa yapın bu yuzden ben fırma olarak sana sunu al dıyemem cunku her fırmanın kendısıne gore bır dızaynı var. oncelıkle bunları denedın mı? yanı kafa yapına tam oluyor mu? eger oluyorsa kaskların aerosuna bakmak lazım, mesela hjc bızdekı st ve sport tourınge daha bır uygun sen yanlıs hatırlamıyorsam 636 aldın ve kesınlıkle race tarzı bır kask alman gerek. bu kaskların test sonucları nasıl bır bakmak lazım. yuksek suratte senı rahatsız etmeyecek olması gerek. ben duygusal olarak shoeı derım, sankı tunel sonucları daha yatık pozısyona uygun gıbı bu ıkısı arasından cok uzun yapacak olsan kesınlıkle benım gıbı karbon al derım suan kı kaskım 1150 gr ve ınanılmaz rahat.
    Abi sendeki kaskın marka modeli nedir? 2 kaskı da denedim kafama oluyor. Zaten bende önceden Xr-1100 kullanmıştım, sonra Race R Pro aldım hala da kullanıyorum, L beden 1320gram ama kaskın vizör mekanizmasından memnun değilim. Kabuk olarak çok büyük, aynı bende shoei daha ufak kabuğa sahip. Duygusal olarak bende shoei diyorum. Ama bilemedim işte, kararsız kaldım.

@MetalliHead Arai Rx7GP'de 3 yıldız. Ls2 5 yıldız. Yani anlayacağınız pek güvenmiyorum ben o testlere.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sendeki kaskın marka modeli nedir? .
    x-lite x-802r ultra carbon puro sport

http://df.lnwfile.com/_/df/_raw/x9/35/e5.jpg
    http://df.lnwfile.com/_/df/_raw/40/4s/wm.jpg

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin memnuniyet derecen nedir abi? Kaskı anlat hele, aerodinamisi, havalandırmaları, ses alıyor mu? Yüksek hızda uğultu yapıyor mu? Sen anlat hele

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şunu duymuştum, sonu "i" ile biteni her zaman tercih edin diye ;

ARAI - SHOEI - SUOMI

SHOEI tercih ederdim.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ARAI - SHOEI - SUOMI

SHOEI tercih ederdim.
    suomi kullanan bir ark sorun yasadi , adamlar yurtdisindan fazlasiyla yardimci oldu. belki pek bilinmez, digerlerine gore alt segment gozukur ama bu bile bir tercih sebebi olabilir.

arai ve shoei nin bahsettiginiz i etkisi sadece starbucks camiasinda gecerli

Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin memnuniyet derecen nedir abi? Kaskı anlat hele, aerodinamisi, havalandırmaları, ses alıyor mu? Yüksek hızda uğultu yapıyor mu? Sen anlat hele
    ozelden yazdim

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ARAI - SHOEI - SUOMI

SHOEI tercih ederdim.
    Yalnız Suomy, Y ile bitiyor.

Suomy nin de üst model kaskı iyidir, 1500 lira civarlarındaydı kur zammından evvel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dodiiş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız Suomy, Y ile bitiyor.

Suomy nin de üst model kaskı iyidir, 1500 lira civarlarındaydı kur zammından evvel.
    Çok şikayet var Suomy kısmında. Hele ki en üst modeli olan Sport SR mı ne o modelde vizör mekanizması düşüp duruyormuş her seferinde. Arkadaşımda var, yaptılar ama yinede düşüyor, nete koydum satıyorum dedi.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cannn22 BELL ' in üst seviye kasklarına neden bakmıyorsun ?
    5 yıldız almış kaskları var.
    Shoei ilk seçenek olsun derim.
    @dodiiş alkollüydüm :P hatırlamıyorum
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    shoeı gt aır kullanıyorum,bır sorun yasamadım.kafam rahat,kendınıde kanıtlamıs marka oldugu ıcın guven verıyor

DoguErdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Nxr kullanıyorum. Arai'nin, Schubert'in bir kaç modeline baktım benim kafama uymadı, Nolan gibi de uyan hiç bir kask yok mesela benim kafa yapısına. Nxr'ın en beğendiğim özelliği kaskın kabuğu ufak, alacağın bedene göre farklı hepsi. Yani atom karınca gibi gözükmüyorsun eğer küçük beden kask kullanıyorsan.
    Ben naked a biniyorum onda bile rüzgar sesini tatminkar kesiyor yüksek hızda neredeyse hiç titreşim olmuyor ve kask kesinlikle kaliteli olduğunu kafana takınca belli ediyor. Çoğu kaska göre oldukça hafif boyunda ve başta ağrı yaşamadım. Kafana tam oturana bak derim çünkü az bir genişleme payı var, öyle çok fazla genişleme payı yok. Sıkarsa çok genişlemez bilgin olsun.
    Konu DoguErdogan tarafından (21-02-2017 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.

B.Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HJC hiç denemedim ama Shoei XR1100 kullanıyorum öneririm memnunum.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende nxr L beden aldım büyük değil ufak rahat boynumu ağrıtmıyor biraz uzun yol yaptım trafikte kullandım hoşuma gidiyor havalandırmalarıda güzel tavsiye edebilirim diğer kask hakkında bilgim yok malesef ikisi aradında kıyas yapamayacağım.
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Agv niye düşünmüyorsunuz?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben yıllardır nolancıyım .. çok memnunum nolanlardan.. kısmetse n44 alıcam yeni nesil..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cannn22 BELL ' in üst seviye kasklarına neden bakmıyorsun ?
    5 yıldız almış kaskları var.
    Shoei ilk seçenek olsun derim.
    @dodiiş alkollüydüm :P hatırlamıyorum
    Bell kasklara baktım önceden, fakat kask bana çok boş ve yavan geldi, kafama da tam olarak uymuyor. Çenem kaskın ön tarafına değiyor. O yüzden Bell düşünmüyorum hiç. Yoksa çok felaket modelleri var

Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shoeı gt aır kullanıyorum,bır sorun yasamadım.kafam rahat,kendınıde kanıtlamıs marka oldugu ıcın guven verıyor
    Shoei GT-Air dik oturuş pozisyonu yani naked motorlar için üretilmiş bir kask. Kawasaki Er6N kullanan bir arkadaşımda vardı, kendisi Arai Rx7GP'den geçmişti GT-Air'e fakat hiç memnun değildi. M.alum Arai'lerde bariz ses alan kasklardır, ama GT-Air'e geçince buda baya ses alıyor, memnun değilim demişti. Havalandırmaları görevini tam anlamıyla yerine getirmiyor diye de baya bahsetti. Kaskı sıfır almıştı bu arada, bunları söyleyince 2.el kask almış ya da benzeri düşünceler olmuşmaması için belirtme gereği duydum. Bunlar olmasa bile Racing motor kullandığım için oturuş pozisyonuma uygun değil. Yine de yorum ve tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Alıntı DoguErdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Nxr kullanıyorum. Arai'nin, Schubert'in bir kaç modeline baktım benim kafama uymadı, Nolan gibi de uyan hiç bir kask yok mesela benim kafa yapısına. Nxr'ın en beğendiğim özelliği kaskın kabuğu ufak, alacağın bedene göre farklı hepsi. Yani atom karınca gibi gözükmüyorsun eğer küçük beden kask kullanıyorsan.
    Ben naked a biniyorum onda bile rüzgar sesini tatminkar kesiyor yüksek hızda neredeyse hiç titreşim olmuyor ve kask kesinlikle kaliteli olduğunu kafana takınca belli ediyor. Çoğu kaska göre oldukça hafif boyunda ve başta ağrı yaşamadım. Kafana tam oturana bak derim çünkü az bir genişleme payı var, öyle çok fazla genişleme payı yok. Sıkarsa çok genişlemez bilgin olsun.
    Nxr'da bana M hiç olmuyor, L beden de sıkıyor. Tam olması gerektiği gibi. Zaten onun ayarını bilen bir insanım o konuda sıkıntı yok. Kafam rahat etsin, beni bıkmasın diye L beden oluyorsa gidip XL alan kişilerden değilim yani Açıkçası NXR beni fiyatıyla düşündürüyor, çünkü ciddi derecede pahalı bence model, segmentine göre. 2.600 lira az bir rakam değil. Fakat şuan kullanmış olduğum profesyonel MotoGP kaskı olan Carbon Aramid malzemeden yapılmış Shark Race R Pro kaskımın aynı şekilde sıfır fiyatı da 2.517 lira ve L bedeni 1.280/1.300 gram civarında. Nxr 1.400 olması lazım. 100 Gram o kadar çok değil, hissedemezsin bile diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. 200+ giderken felaket derece de fak ediyor

Alıntı B.Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HJC hiç denemedim ama Shoei XR1100 kullanıyorum öneririm memnunum.
    XR-1100 benim eski kaskım. Fakat model olarak baya eskide kaldı. O yüzden pek seçeneklerim arasında değil. Yine de teşekkür ederim yorumunuza.

Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende nxr L beden aldım büyük değil ufak rahat boynumu ağrıtmıyor biraz uzun yol yaptım trafikte kullandım hoşuma gidiyor havalandırmalarıda güzel tavsiye edebilirim diğer kask hakkında bilgim yok malesef ikisi aradında kıyas yapamayacağım.
    Benim kıyas yapma sebebim Rpha 11 serisi kask MotoGP'de Lorenzonun kullandığı kask. Fakat NXR MotoGP için uygun değil, yani o seviyede bir kask değil. Rpha 11'in kıyaslandığı / kıyaslanması gereken model Shoei Xsipirt 3 modeli. Oda TR'de 4.000 Lira. Y.dışından 2.200 liraya getirebilirim ama uğraşmak istemiyorum. Rpha 11'de TR'de 3.200-3.300 TL civarında aslında bir biriyle kıyaslanacaksa bu 2 kask kıyaslanmalı ama NXR'ı da ekledim listeye işte. Sırf nedir Shoei'dir, eski kaskım olan XR-1100'den memnundum, o yüzden tekrar Shoei alayım mantığı. Bence Shoei biraz marka fanatizmine de giriyor aslında. Sakın yanlış anlamayın, size bir şey demiyorum, kaskta kaliteli onuda yabana atamam ama bizim insanımız genelde gösterişi sevdiği için telefonda Apple, kaskta Shoei mantığı baya yaygın. Sorsanız çoğu model ve özelliğini bilmeyen fakat Shoei diye yırtınan çok insan var. Abi bu kawasakidir mantığıyla aynı Tavsiyeniz ve zaman ayırıp yorum yaptığınız için teşekkür ediyorum, kısmet olursa beraber gazlamakta isterim

Alıntı merttepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Agv niye düşünmüyorsunuz?
    Agv kafa yapıma uygun olmadı gibi, kasklarını da pek beğenmiyorum açıkçası. Malzeme kalitesi olarak çok inceledim benim pek hoşuma gitmedi. Ses ve aerodinami konusunda da baya şikayetler okudum. İç pedleri çok kalitesiz ve hemen yırtılıp, yıpranmaya müsait ki, başına gelen arkadaşım da var yani. O yüzden düşünmedim hiç. Yine de teşekkür ediyorum yorumunuz için

Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yıllardır nolancıyım .. çok memnunum nolanlardan.. kısmetse n44 alıcam yeni nesil..
    Abi Nolan değil de, X-Lite X802RR Ultra Carbon bakıyorum. Fakat denk getiremedim. Baktığım bir kaç sitede fiyat yok ama en son 1.700'dü fiyatı, şuan da olsa olsa 2.000 olmuştur. Düşünüyorum ama ne bileyim bir türlü ısınamadım da bir yandan. Hani kullanan da yok pek, yorum da alamıyoruz.. Eeee verdiğimiz paralar da az para değil, insan tedirgin kalıyor ister istemez. Y.dışında millet 1.500€ maaşa aynı kasktan 3-4 tane alıyor, biz 1.500TL maaşa 1 tane bile alamıyoruz. Neyse isyan bayrağını çekmeden dizginleyeyim kendimi

Abi bu arada N44 aman diyim uzak dur. Cidden parana yazık. Araştırırsanız, demek istediklerimi mutlaka anlayacaksınız
    Konu cannn22 tarafından (22-02-2017 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler